Právě je 20 čer 2019, 18:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Čtyři ženy
PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 00:22 
Královská rodina
Královská rodina

Aaaach teda Joffrey a Angelika budu mat spolocnu noc po jeho navrate z Pariza! :oops: aach! :roll:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 00:27 
Markýzové
Markýzové

Jednu spoločnú noc a potom dlho dlho nič ?

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 11:30 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, velmi pěkné pokračování. Moc mě těší, že jsi ve své fikci použila postavu paní Marie Anne de Chaulme. Přesně jsi dokázala vyjádřit to, co já chtěla sdělit. Žena, která není milenkou a přesto vznikne jemné pouto.
A taky otázka následníka bohatého velmože. Ten Molines používá zbraně tvrdého kalibru a umí zasáhnout cíl. Portrét krásné neznáme, komu odkážete majetek, syn, kterého zasvětíte do tajemství vědy. Zasluhuje tleskající smajlík.

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 20:32 
Moderator
Moderator

Souhlasím s Mimi, nádhera! Mimochodem, její postava zamilované mladé manželky byla také trefa do černého, setkání s Peyrakem a celý rozhovor byl naprosto skvělý, často na něj myslím :wink: .

Takový klíčový moment jako rozhovor Molinese s Peyrakem - jak jsem bez něj mohla tolik let žít?! :shock: :lol:

Citace:
Udělal tentýž pohyb. Seděli proti sobě, ve stejné póze, obličeje blízko u sebe. Byli jako dva soupeři, kteří měří své síly. „Řekněte mi Molinesi, proč se mě tak usilovně snažíte oženit?“
„Ve vší úctě, pane hrabě , to není o Vás, ale o ní. Za pár let ji otec provdá za nějakého bezvýznamného šlechtice, burana, který zničí její nádhernou nezkrotnou duši. To jí nemůžu udělat. Nikdy bych si to neodpustil.“

Molines je jedna z mých oblíbených postav, a přitom má v kánonu tak málo prostoru - nejraději ho mám samozřejmě v Quebeku ale důležitou roli má i v Buřičce, kdy domlouvá Angelice poté, co se vrátila ze Středomoří. A vidíte - zatímco Peyraka zlomil, Angeliku nikoli!
Je to velmi nesnadná partie, ale dokázala jsi to napsat uvěřitelně a napínavě, přestože známe pointu. :D

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 22:15 
Site Admin
Site Admin

Terezo, omlouvám se za pozdní komentář, fikci jsem však přečetla na mobilu hned, jak jsi ji přidala a dokonale si ji užila.
Ten její název mě mate od první chvíle. "Čtyři ženy" mi nejdřív evokovaly očekávání vzpomínky na čtyři osudové ženy, pak možná snad povídkový příběh... teď už jen vím, že se nechám překvapit, jak ho ukončíš, a že budu překvapená. 8)

Setkání s Molinesem pokračuje přesně tak, jak jsem si představovala, i když samozřejmě ne do takových detailů. Taky jsem myslela, že pan dokonalý bude zkoušet vytahovat své zkažené poznámky, aby Molinese odradil. - Když to fungovalo u všech předchozích otců a správců, kteří se vyděsili nad zhýralcem a radši poslali dcery do klášterů. :) Ale svérázný Molines se jen pousměje nad mladíkem, který na něj něco zkouší a o to víc, se ujišťuje, že vybral toho pravého ženicha, který Angeliku nadchne (samozřejmě, až to jednoho dne oba pochopí). :D :twisted:

Nejvíc se mi líbily vnitřní úvahy a promyšlené tahy..., ach. ;)
Citace:
„Dobře víte Molinesi, že ten důl stejně získám. Mohu pozastavit všechny obchody s baronem de Sancé. Sice poněkud zchudnu, ale já si nějakou jinou cestu stejně časem najdu. Ale barona ten krok nepochybně zruinuje. A časem mi ten zatracený důl ještě rád prodá.“
Molines pomalu vypustil kouř do lehounkých kroužků. „Váš měšec tedy bude lehčí a rodinu barona budete muset opravdu ožebračit. Protože já baronovi navzdory našemu přátelství prozradím, jak velkou cenu má pro Vás ten kousek země a doporučím mu, ať trvá na svém požadavku.“

PříspěvekNapsal: 08 lis 2014, 23:04 
Vévodové
Vévodové

Díky za komentáře. Nevím, jestli překvapím, ale musím se držet motta. Co je psáno, to je dáno.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 19:07 
Vévodové
Vévodové

och, Tereza, nádherné,
geniálny pán Molines, v podstate to bola najdôležitejšia osoba v celom románe, keďže ako svadobný dohadzovač spojil osudy Joffrreya a Angeliky... a spôsobil celý príbeh :mrgreen: :mrgreen:

presne si vystihla jeho hugenotskú povahu, prešibaný, trochu úlisný a presným zámerom, človek ktorý vie, čo chce a ako to dosiahnuť...

Udělal tentýž pohyb. Seděli proti sobě, ve stejné póze, obličeje blízko u sebe. Byli jako dva soupeři, kteří měří své síly. „Řekněte mi Molinesi, proč se mě tak usilovně snažíte oženit?“
„Ve vší úctě, pane hrabě , to není o Vás, ale o ní. Za pár let ji otec provdá za nějakého bezvýznamného šlechtice, burana, který zničí její nádhernou nezkrotnou duši. To jí nemůžu udělat. Nikdy bych si to neodpustil.“

PříspěvekNapsal: 09 lis 2014, 20:45 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
v podstate to bola najdôležitejšia osoba v celom románe, keďže ako svadobný dohadzovač spojil osudy

A Rochat ještě :!: :!: :twisted:
----------------------

Terezo, velice vydařená fikce! Já jsem začala číst, a pořád jsem si říkala, kde je ten nabroušený, dvorský dialog dvou stejně silných osobností, kde se budou třískat argumenty jako kordy, protože tak jsem si to mylně vždycky předstvovala. A nakonec padla poslední Molinesova poznámka:
Citace:
„Váš měšec tedy bude lehčí a rodinu barona budete muset opravdu ožebračit. Protože já baronovi navzdory našemu přátelství prozradím, jak velkou cenu má pro Vás ten kousek země a doporučím mu, ať trvá na svém požadavku.“

a já si to konečně uvědomila! Molines přece nebyl žádná sofistikovaná preciózka, libující si v neotřelých větných spojeních, byl to obchodník, pragmatik, kalkulátor a hugenot! Jak jsem si vůbec mohla představovat, že by mezi nimi byl nějaký vysoce sofistikovaný, květnatý rozhovor?! Prostě zjistila jsem, žes to napsala naprosto brilantně a uvěřitelně, že tam určitě musely padat tyhlety skyté argumenty, zdánlivě jen tak jakoby mimochodem, které mají ovšem naprosto přesný zničující obsah! Otevřelas mi oči a opět máme další kousek skládačky vyplněný, díky! :)

PříspěvekNapsal: 11 lis 2014, 19:45 
Královská rodina
Královská rodina

Oh kym ma boleli zuby dievcence sa tu nazbieralo peken vela pokraciek!
Aaaach! to bude nadherny vecer!

Tereza, nadhera! aach! :roll: :oops:

Samozrejme ze Joffrey ktory bol vzdy tak trochu trubadurom snival o skutocnej laske...
ved kto o nej nesniva? 8)
ci v kanone nevravi Angelike ze to na nu cakal cely zivot? :mrgreen:

Ach nadhera, toto volam typicka Joffreyovska polemika: :lol: :lol:
najskor sniva aby to v zapäti celkom zavrhol .....

Sebe neoklamal. Když dopis pečetil, v hloubi duše věděl, že ho přemohla obyčejná lidská touha po obyčejném štěstí.
Vykročil vpřed. Snění je jen pro hlupáky.

Ty nas teraz poriadne napinas:
Po malých schůdcích vkročila do chladivé vody.
V tu chvíli kočár hraběte de Peyrac zastavil u Paláce trubadúrské poezie.

Uz sa neviem dockat pokracka....milujem varianty ako to mohlo byt inac, ak by to nebolo ako v kanone :D

PříspěvekNapsal: 11 lis 2014, 20:45 
Vévodové
Vévodové

ááách Tereza, áááááách :oops: ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

to je .... úžasné,
Sebe neoklamal. Když dopis pečetil, v hloubi duše věděl, že ho přemohla obyčejná lidská touha po obyčejném štěstí.

áno každý KAŽDÝ túži po obyčajnom ľudskom šťastí, po láske...

krásne, normálne som prestala dýchať.... :P

PříspěvekNapsal: 11 lis 2014, 22:56 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, moc krásné pokračování. Už se těším, jak dopadne Joffreův návrat domů. :D

PříspěvekNapsal: 11 lis 2014, 23:10 
Moderator
Moderator

Opět mysteriózní kousek! Líbí se mi, jak dokážeš využít kánon, naše fikce i film. To je pro fanoušky ta pravá lahůdka... :wink:

Molines jemně nastražil smyčku, která se sama zatáhla... .. dalo by se říct, že je to takový "all-in-one balíček":

Citace:
Ale vždy chtěl víc i od žen. Chtěl Núbí. Chtěl Ninon. Chtěl Marii Anne a ženu z hostince. Milenku. Přítelkyni. Družku. Matku jeho dětí. A Molines, aniž to tušil, mu nabídl všechny jeho představy v jediné krásné dívce.

A jako všichni, jsem zvědavá, jak Peyrak s tím balíčkem naloží... :wink:

PříspěvekNapsal: 11 lis 2014, 23:26 
Site Admin
Site Admin

Každý další díl je snad ještě lepší nebo je to tím, jak se do té situace víc a víc dostáváme, takže si to můžu víc a víc užít.
Takže rozhodnutí oženit se bylo intuitivní i impulzivní a podložené racionálním... jak jinak. :applaus:

Zdálo se mu o představě Angeliky ještě než ji ponal, to vypadá hodně osudově. :oops: Miluju představu toho, jak Ráno nervózně přecházel po místnosti. „Potřebuju ten důl! Potřebuju ten důl!“ Ještě několikrát tu větu nahlas zopakoval a pak usedl k psacímu stolu. Napsal Molinesovi dopis, ve kterém ho pověřil, aby jeho jménem požádal barona Armanda de Sancé o ruku dcery Angeliky. Logickou báchorku o cenném věnu si nechá pro své přátele, až jim bude sdělovat tu šokující novinu.

Myslíš, že i na chvíli uvažoval o tom, že by se měl na tu potenciální snoubenku zajet podívat a pak to zavrhnul s tím, že by se k takové praktice zhýralců, co si nechávají v klášterech dozrávat schovanky, nikdy nesnížil? :lol: :lol:

Doufám, že pokračování bude takové, jaké se teď zdá..., doprovod nechá stěhovat kufry do zámku a přidá se. 8)

PříspěvekNapsal: 11 lis 2014, 23:44 
Vévodové
Vévodové

Myslím, že J. de P. v mé fikci neuvažoval o tom, že by jel okukovat nevěstu . V mém příběhu je to muž, který se prostě rozhodl a všechno vsadil na jednu kartu. Na jednu šanci, která se možná už nebude opakovat. A intuice je něco, na co by si klidně mohl vsadit. Sama mu budu držet palce. :D :D

PříspěvekNapsal: 12 lis 2014, 00:07 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:

Myslíš, že i na chvíli uvažoval o tom, že by se měl na tu potenciální snoubenku zajet podívat a pak to zavrhnul s tím, že by se k takové praktice zhýralců, co si nechávají v klášterech dozrávat schovanky, nikdy nesnížil? :lol: :lol:

No ved Angelika sa stazovala ze ju Molines nechal pozorovat "ako melon dozrievajuci pod skleneneym zvonom" :mrgreen:

"Děkuji nebesům, že jste se vrátila taková, jakou jste slibovala být v době, kdy vám tu říkali
malá víla z blat. Skutečně jsem hraběti de Peyrac slíbil krásnou a inteligentní ženu."
"Příliš jste riskoval. Mohla jsem zošklivět a zhloupnout, a to by velice poškodilo vaši
pověst."
"Nikdy se do ničeho nepouštím na základě domněnek. Přátelé, které mám v Poitiers, mi o
vás několikrát podali zprávu a já sám jsem vás zahlédl vloni při procesí."
"Takže vy jste mě dal hlídat," vykřikla zuřivě Angelika, "jako meloun, který zraje pod
skleněným příklopem."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]