Právě je 15 čer 2019, 23:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE : Vánoční dárek
PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 15:57 
Vévodové
Vévodové

Seděla jsem v ordinaci, měla jsem dlouhou chvíli, snila jsem, a napadlo mě přisnít těm dvěma Štědný den. Je to taková rychlovka, ale bylo mi líto, když se ty Vánoce blíží, jim nedopřát tu atmosféru. Hezké čtení.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 16:13 
Site Admin
Site Admin

Ideální čtení do předvánoční atmosféry. A současně jsi skončila pěkně napínavě, že můžeš přijít s tím, co ty mrchy na Angeliku asi vymyslely, hádám, že je to něco, co pan dokonalý dokázal zlikvidovat pěkně rychle, když jsme se o tom nedočetly v kánonu důležitých věcí "z jejího života". :twisted:
Moc se mi líbí, jak jsi nechala pány mluvit přirozeně, i hrabě de Peyrac potřebuje pauzu od dramatických a formálních výstupů a být jen člověk, taky mu právě jeden takový promýšlím. :ach:
Možná by jen zůstal velkým pánem, co má moc velkých starostí a obchodů a neřeší detaily osobně v otázce růží, které by třeba nechal dát někam do skleníku, oranžérie, než osobně do laboratoře, ale kdo ví, třeba je chce ještě nějak vylepšit. :twisted: :mrgreen:
Nechceš pak skočit ještě o další rok na jejich další Vánoce? Hádám, že by to bylo pro oba hodně nové, jako skutečný pár, rodina, :love: Angelika je dřív slavila v klášteře mší, on formálně mezi cizími lidmi...

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 16:27 
Vévodové
Vévodové

Možná by jen zůstal velkým pánem, co má moc velkých starostí a obchodů a neřeší detaily osobně v otázce růží, které by třeba nechal dát někam do skleníku, oranžérie, než osobně do laboratoře

Slovo oranžérie a jemu podobné v mém slovníku prakticky chybí a proto jsem zůstala u něčeho tak přízemního, jako je laboratoř. A abych dojem napravila, opravdu ji budu ještě potřebovat.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 17:07 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Terezo, strašně krásná fikce :applaus: ... ach :ach:
Člověk opravdu zjišťuje, kolik toho v kánonu prostě ještě chybí. Evidentně je to nevyčerpatelné téma, to jejich soužití bezprostředně po svatbě :agree: :P
Strašně se mi líbí, jak všechno do kánonu zapadá, jak to máš promyšlené. A zároveň nás vždycky seznámíš i s před-svatebním životem p.D. :D
Ta verze jeho odjezdu do světa a to, kdy viděl svou matku naposledy, je prostě nádherná a velmi dojemná :ach: :ok:

Opět nádherný příběh :applaus: Těším se, před čím že to p.D. vlastně Angeliku ochrání :D :D

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 17:14 
Markýzové
Markýzové

fantina píše:

Opět nádherný příběh :applaus: Těším se, před čím že to p.D. vlastně Angeliku ochrání :D :D

Možno to bude presne naopak ... A. ochráni neho pred ... :D

Předmět příspěvku: Vánoční fikce všeho druhu
PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 18:12 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo to je opravdu krásná předvánoční fikce! A to se poslední léta občas přistihnu, že mi Vánoce lezou na nervy, ale v tvém podání bych si je dala líbit! Pochopitelně mně nejvíce pobavila část v kostele :prayer: :priest: :

Do kostela chodil jen v případě nejvyšší nouze, aby měl klid od okolí a arcibiskupa. Vždy, když usedal do první lavice, která mu byla vyhrazena, opustil myšlenkami kázání a toulal se ve svém světě. Často se přenesl do laboratoře a řešil v hlavě složité chemické reakce, nebo si sám v duchu procvičoval slova v jazycích, které ovládal. Jediné, co opravdu poslouchal, byl lahodný zvuk varhan a zpěv na kůru.
Na dnešní půlnoční bohoslužbu se dostavilo snad celé město. Ta neuvěřitelná novina se rozšířila rychlostí blesku. Když vkročil osamocený do prázdné uličky mezi lavicemi, jen to zašumělo a pak svatostánek ztichl. Všechny zraky se upínaly jen na něho. Hrdě zvedl hlavu. Usedl na své místo. Začala mše. Rozhlédl se kolem sebe, oči se zastavily na svícnu a v duchu začal překládat : candlestick, Leuchter, candelero, kandelaar, подсвечник…

To je naprosto skvělý nápad, procvičovat si jazyky v kostele! Hrozně jsi mě pobavila! Ale protože jsem prostě dramatická, měla jsem potřebu tuto část ještě dramaticky rozvést a tak díky tobě vznikla malá fikce na fikci, která je tak trochu omluvou za mou dlouhou odmlku.
:priest: :priest: :priest:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 19:45 
Moderator
Moderator

Super fikce, a hlavně super nápad, pojmout je takto tematicky - jak píše Jeanne, myslím, že jsme právě otevřely nové téma, díky kterému máme vyhlídku bavit se ještě hodně dlouho! :D
Nejvíc mě dojala také scéna s matkou - té je v kánonu věnováno překvapivě málo místa, ale Angelika jasnozřivě v Quebeku usuzuje, že je Sabine nebezpečná, protože se jí podobá. Pobavila také scéna se slovíčky, a Dauphine tomu jen nasadila korunu! :ok:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 21:24 
Vévodové
Vévodové

Ve skrytu duše jsem doufala, že toto téma vyprovokuje další příběhy. :D
Tolik možností! A co teprve Silvestr a tradiční a většinou zbytečná předsevzetí!

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:28 
Site Admin
Site Admin

Jestliže tohle bude minisérie, nechávám to ve vlastním vláknu, ale asi bych pak dala kopii této fikce i do Vánočních fikcí tak jako jsme to dělaly s fikcemi o arcibiskupovi...

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 01:58 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Dovolila jsem si ještě zkopírovat pár komentů k této povídce. Myslím, že si autorka tohle původní hodnocení od ostatních čtenářů zaslouží ;) ..... a navíc stále doufám :prayer: , že tato povídka bude mít daleko delší pokračování než jen jednu kapitolu, viď Terezo :agree: :D
A třeba nám jako krátkou vsuvku napíše i toho Silvestra :applaus: , tak to by se pak přidalo do "Souboru Vánočních vizí" :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 09:24 
Královská rodina
Královská rodina

Pekná fikcia Tereza.... :ok:

mňa samozrejme okrem spomienok na Joffreyovu matku najviac dostal môj obľúbenec Andijos :courtier:

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 20:22 
Vévodové
Vévodové

fantina píše:
.... a navíc stále doufám :prayer: , že tato povídka bude mít daleko delší pokračování než jen jednu kapitolu, viď Terezo :agree: :D
A třeba nám jako krátkou vsuvku napíše i toho Silvestra :applaus: , tak to by se pak přidalo do "Souboru Vánočních vizí" :lol: :lol:

Jen velmi nerada, ale přesto Tě musím zklamat. Opravdu tuto fikci končím na půlnoční. Když já jsem jen na takové malé epizody, které někam vložím. A vzhledem k tomu, že mi psaní trvá vážně dlouho a můj program mezi Vánocemi a Silvestrem je nesnírně "náročný", tak to letos bude všechno.

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 23:34 
Vévodové
Vévodové

Nádhera Tereza :applaus: , a úžasná myšlienka, taká tématická, vianočná, veľmi sa mi páčilo, ako si Joffrey spomína na matku, práve v čase vianoc je to také citlivé a mnohí myslia na tých "odišlých"....

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 19:53 
Markýzové
Markýzové

moc pekné, Tereza, hlavne ten napad s ruzou sa mi moc pacil. :love: :love: :ach: a tie jeho milenky riadne uzemnila! :lol: :applaus:

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 20:02 
Site Admin
Site Admin

Ach, to byl ale úžasný návrat z humorné fikce do romantické. A nejlepší na tom bylo, že tady nešlo jen o nějakou nálepku "Peyrac" a i kdyby se ten pán jmenoval jakkoli jinak, po tom všem, co jsme se tu o něm dozvěděly, nepochybujeme, že je to "TEN Peyrac"!
Zbožňoval letmé okamžiky, kdy se projevovala její nezkrotná povaha. A na ten blížící se vzájemný souboj se začínal těšit. - Tak Peyrakovské i romantické. :agree:

A zase jednou ve mě vyvol ten pocit lítostí vůči Angelice, za tohle monstrum, co má doma své bývalky, ji provdali! Takhle jsem ho chvíli nesnášela i ve své fikci, pak jsem se na něm vyřádila v glóbusovém období a teď už ho mám ráda. Ale přesto je mi trochu líto mladé Angeliky, nedobrovolně být provdaná za tohle!

Aspoň, že došlo na jeho svědomí a chvíli se při představě, co budou ty dámy říkat, pěkně potil. :twisted: :twisted: :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]