Právě je 16 pro 2018, 10:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Vánoční dárek
PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 15:56 
Site Admin
Site Admin

Další úžasná verze půlnoční mše... A ještě k tomu slavné kecy pana dokonalého, které tentokrát vyčaroval okolo růží. :roll:
S předstíranou zlobou a s malou špetkou koketérie mu pošeptala: „Nemyslete si, že si mě koupíte nějakými dárky.“
Sklonil hlavu a sametovým hlasem, který ji naprosto rozechvěl, stejně tiše odpověděl: „ Tak to mi zbývá už jen jediné. Budu na Vás muset vymyslet něco opravdu ďábelského.“
:ach: :ach: :ach:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 19:30 
Moderator
Moderator

Ach, Terezo, opět tak nádherná empatická fikce!! :ach: :applaus:
Když odhlédnu od toho, kde bereš pořád tak skvostné nápady...

Citace:
Když se po letech vrátil do Toulouse, našel panství v troskách a žádný člen rodiny nebyl naživu. První Vánoce strávil zcela osamocený. Vypravil se na půlnoční, aby pro sebe uctil památku matky. Nikdy na její slova nezapomněl. A právě tenkrát je slyšel obzvlášť hlasitě.

„Před Bohem jsme si všichni rovni…“
Jeho nejlepšími přáteli se za ta léta stali černý sluha, arabský lékař, spousta šikovných protestantských obchodníků a církví pronásledovaní vědci celé Evropy.

.. začínám mít obavy, že jsem se do toho Tvého empatického p. D., který má, narozdíl od většiny mužů, tak dokonalou sebereflexi svých pocitů, zamilovala víc, než je zdrávo!

Citace:
Otočil hlavu směrem k Angelice. Zaplavil o pocit nepopsatelného blaha. Zavřel oči. Jsem šťastný a zamilovaný muž. Sono un uomo felice e innamorato. I am a happy man and in love. Ich bin ein glücklicher und verliebter Mann. Yo soy un hombre feliz y enamorado...

To nemůžeš dělat nám, co máme doma Lidožrouty, v lepším případě "hommo pány nedokonalé!" :roll:

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 21:28 
Vévodové
Vévodové

Buď si jistá, že já mám doma tři takové.

Díky za komentáře. Chtěla jsem pana D. ukázat spíš zajímavého než empatického, ale to téma Vánoc bylo příliš lákavé a o trochu víc romantiky si řeklo samo.

A taková perlička - u nás v práci rozkvetla tento týden růže a dnes se na ni všichni chodili dívat.

PříspěvekNapsal: 24 pro 2014, 13:16 
Baroni
Baroni

Jsem okouzlena!
Líbí se mi ta pasáž, kdy chce Angelika slyšet odpovědi. A stejně to ten tvor nakonec zahraje do ztracena (a přesto ho máme všechny stále rády)!

PříspěvekNapsal: 28 led 2015, 21:20 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza, nedalo mi nepostnúť ti sem čo našli pod omietkou Toulouskej katedraly. :mrgreen:
Zrejme Joffreya už prestalo baviť opakovať si slovíčka, tak si z nudy kreslil na múr. :agree:

Obrázek

Přílohy:
mapa oblohy st.sernin.jpg [48.49 KiB]
Zatím nestaženo

PříspěvekNapsal: 29 led 2015, 21:08 
Vévodové
Vévodové

To je úžasný objev. Jen přemýšlím, kdo byl autorem. Přes den by to hrabě asi pod nosem arcibiskpa nestihl nakreslit, i když kdo ví, když dokázal rozeznít zvony. V noci by zase chyběl dámám a později Angelice. A co když byl autorem arcibiskup, který měl výčitky za Joffreyovu smrt a stal se z něj kajícný muž a chtěl mít na svého rivala přímo v katedrále vzpomínku. :?: Mám vážně dilema.

PříspěvekNapsal: 30 led 2015, 18:43 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
A co když byl autorem arcibiskup, který měl výčitky za Joffreyovu smrt a stal se z něj kajícný muž a chtěl mít na svého rivala přímo v katedrále vzpomínku. :?: Mám vážně dilema.

BINGO Tereza! :agree:

Máš zrejme pravdu, pretože Joffrey nemohol byť autorom :disagreement: z jedneho jednoducheho dôvodu:
Pozrela som sa totižto lepšie na tu kresbu a všimla som si že to nieje Heliocentricky system, ktory Toulousky grof unznaval. Ved mal v kniznici, okrem ineho, zakazane knihy od Kopernika a Galilea, ktorych vypocty a pozorovania si istotne sam overil.
Ved bol vynikajuci matematik a tiez mal vlastne observatorium, istotne s tymi najlepsimi pristrojmi, ktore sa v tom case dali vyrobit ci zohnat.
A na tuto temu diskutuje aj zo svojim hostom z Talianska, ked Angelika nacuva za dverami.

Napriek tomu doporucujem video, kde sympaticky Toulousan ukazuje tajne zakutia arcibickupovej katedraly,
kde je hviezdna mapa nakreslena. (Ta katedrala ma dve krypty a vela tajnych zakutí)

http://www.basilique-saint-sernin.fr/si ... u-ciel.htm

(video je celkom dolu na stranke)

Nuz mozno tam chodil arcibiskup rozimat. :prayer:
Nieco ma napadlo. Asi by som mala napisat minifikciu preco to tam arcibiskup kreslil. :mrgreen: :twisted:

PS: No nic dopozerala som to kratke video a tie krezby je vraj z 13 storocia. :roll:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina