Právě je 23 zář 2019, 16:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 20:03 
Markýzové
Markýzové

Geniálne ... neviem sa dočkať ako na Joffreya ešte v ten večer príde rada :D

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 20:55 
Královská rodina
Královská rodina

Ach :ach: to bylo perfektní, Terezo! Kdybych chtěla vyjmenovat co všechno se mi líbilo, musela bych zkopírovat celou fikci - vzpomínky na matku, nakupování dárků pro milenky, růže v laboratorní nádobě :twisted: , škodolibá Séline i vtipná Angeličina odpověď. Ach, jednoduše skvělé! Těším se, co se na Joffreye sesype... :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 23:32 
Královská rodina
Královská rodina

Díky za komentáře.

PříspěvekNapsal: 12 pro 2014, 00:18 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, moc krásné pokračování. Líbí se mi, jak Angelika dokázala elegantně odrazit útoky "zhrzených" milenek. :ok: :D

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Vánoční dárek
PříspěvekNapsal: 13 pro 2014, 16:57 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza pekne romanticke pokracovanie. :ach: Pekne si vystilhla charaktery hlavnych hrdinov. :ok:

Tak ako Joffrey popri svojom povestnom cynizme dokaze byt aj neuveritelne romanticky (preto ho asi tak zboznujeme, je v tom absolutne fascinujuci kontrast),
presne tak sa pri Angelikinom povabe casto zabudalo, ze ak treba ma jazycek ostry ako britva a dokaze svojho protivnika
jednou dobre cielenou vetou usadit a umlcat.
Stavim sa ze Toulousky grof nebol fascinovany iba jej krasou, ale aj jej inteligencoiu a kombinaciou dobroty a nevinnosti s hrdostou a neskrotnostou.

To ze ju nechal aby si to vybavila sama, mi tak trochu pripomina istu scenu vo Wapassu :agree: typicky on.

Andijosovi :courtier: zrejme zabehne castejsie odkedy je Angelika v Toulouse. :twisted:

A to ze zasa pochodoval po spickach z porcelanovym hrncekom v ruke a nechal naschval rozhadzane boty
pre Kouassi-Bu :maur: je na popukanie. :slzici:

PS. Ked mal Joffrey kyticu ruzi v laboratoriu, zrejme sa chystal vyrobit ruzovy parfem :scientist:

PříspěvekNapsal: 15 pro 2014, 03:26 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Tereza píše:
Jen velmi nerada, ale přesto Tě musím zklamat. Opravdu tuto fikci končím na půlnoční. Když já jsem jen na takové malé epizody, které někam vložím. A vzhledem k tomu, že mi psaní trvá vážně dlouho a můj program mezi Vánocemi a Silvestrem je nesnírně "náročný", tak to letos bude všechno.
Já vím, že ty to bereš „po dnech“ ;) .... ale i tak dokážeš napsat úchvatné příběhy o několika dílech :ach:
Takže ani u druhé části této „malé epizody“ jsi nezklamala a opět jsi nás přenesla do „skutečného“ paláce Trubadúrské poezie a nádherně nás seznámila s prvními Angeličinými vánocemi v novém domově, kdy jsi nezapomněla ani na její úžasný temperament a inteligenci :applaus: :applaus:
A že ti psaní trvá dlouho??? :shock: Ha ha, tak to jsi na tom pořád líp, než já :lol: Já už dva roky mám v hlavě fikci na téma, které jsem si vylosovala na jednom srazu, a do teď jsem ještě ani nezačala psát :roll: .. takže tvoje periody, ve kterých tady sypeš povídky z rukávu jak na běžícím pásu, se nedají nazývat „vážně dlouhé“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS: S tím porcelánovým hrnkem „pro jistotu“ jsi mě teda dostala :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 18 pro 2014, 20:54 
Královská rodina
Královská rodina

Přidávám závěr. Vážně jsem pana D. chtěla tentokrát přitlačit ke zdi, ale zase se nedal a uhrál to na pohodu. Jsou přece Vánoce.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2014, 21:30 
Markýzové
Markýzové

nadherné, Terezka, opravdu skvostné. :applaus: takze aj J. dostal darček. :D pačili sa mi hlavne spomienky na matku a to porovnanie s Pannou Mariou.
kolkoze to rečí vieš? :?:

PříspěvekNapsal: 18 pro 2014, 21:35 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:

Překladač, Ado :oops:

PříspěvekNapsal: 18 pro 2014, 21:35 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza, nadherna, pohodova romanticka Vianocna poviedocka Aaaach! :ach:

Vrátilo se mi vánoční kouzlo, napadlo ho.

v ktorej samozrejme nechyba ani humor...

......Copak jsem dítě?“ odsekla .
Jeho odpověď byla pohotová : „Samozřejmě. Chcete mě snad v nejbližší době přesvědčit o opaku?“
„Jste nesnesitelný!“ zasyčela......

:slzici: :slzici:

Myslim ze dialogy do filmov Angelika si mala pisat ty!

Byla překvapená, že nezastavili u bočního vchodu určeného pro nejvýznamnější šlechtu, kudy s ním nebo sama dříve vcházela , ale nedala na sobě znát překvapení. Věřila tomu muži............................Lidé uvnitř netrpělivě obraceli hlavy od oltáře a první lavice, stále ještě prázdné, směrem k vratům pro obyčejné smrtelníky. Všude to šumělo netrpělivými hlasy : „Kudy letos půjde, když se oženil?“
Zaskřípěla velká vrata. Hrabě a hraběnka de Peyrac vešli...........................

Vynikajuco si zamontovala vyskumne poznatky o Toulouse do fikcie, z prekvapujucim rozuzlenim, ktore sa mi velmi paci.
Aj to ze sa chysta Angelike zdoverit z tym velmi osobnym zazitkom. Mylim ze ona ako velmi inteligentna a citliva dusa pochopi ze mu na nej zalezi, ked sa jej takto zdoveruje.

Ale prosim preco nebude pokracko ako sedia pri pohari cerveneho vina???? :( :(

PS: Tak krasne si ma dostala do romantickej vzdychacej nalady :love: :ach: napriek tomu ze ma stale nieco boli.....

az na konci si to dorazila tymi google prekladmi, ale aspon som sa zasmiala:slzici: :slzici: :slzici: vsetky styry su gramaticka katastrofa ale najlepsi je ten taliansky kde grof tvrdi ze je stastny a zamilovana do muza :slzici: :slzici: muz=innamorato zena=innamorata dell'uomo= do muza

Chudak Peyrac....

Spravne to ma byt: Sono un uomo felice ed innamorato.
A tie dalsie vety: I am a happy man and in love. Ich bin ein glücklicher und verliebter Mann. Yo soy un hombre feliz y enamorado.

PS2: ja ked sa chcem pobavit hodim si semtam nieco do google prekladaca....tak mi to vypluje napriklad ze Joffreyove topanky nosia diamantove nausnice :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 18 pro 2014, 21:38 
Královská rodina
Královská rodina

Pokud dovolíš, hned to opravím. Jsem naprostý jazykový analfabet, až se červenám.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2014, 21:43 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Pokud dovolíš, hned to opravím. Jsem naprostý jazykový analfabet, až se červenám.

jasne preto som to hned tu dala ako to ma byt spravne.

Hlavne je ze niesi spisovatelsky analfabet a doplnas mi kanon fikciami nad ktorymi budem istotne vzdychat este aj v starobinci ked ich budem citat po sty krat. ;) :D

PříspěvekNapsal: 18 pro 2014, 21:46 
Markýzové
Markýzové

Tereza píše:
ada1987 píše:

Překladač, Ado :oops:

ja som to myslela tak, ze sa mi pači, ze tam tie vety davas v cudzích jazykoch. :ok: ozaj pekne!

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 00:52 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, opět jedno velké aaaaach :ach: . Z tvých fikcí bychom měly udělat reklamu na naše fórum mezi romanticky založenými ženami, které chtějí kvalitku!! :)

Ano, tvé dialogy jsou úžasné! Krásně jsi vystihla Joffreye i Angeliku, vzdychám! A moc se mi líbí, jak elegantně jsi vybruslila z toho problému odkud má Joffrey vcházet do katedrály.

Když mu pečlivě vázala novou kravatu, poznamenala: „Červená barva Vám sluší.“
tohle je moc krásné, na druhou stranu, je reálné, že by si takové gesto mladá, ještě trochu nesmělá Angelika dovolila? Jen jednou narovnala Joffreyovi náprsenku, když byla tak trochu mimo po porodu, jindy by si to nedovolila. Co na to říkají ostatní fundamentalistky?? :mrgreen:

Jednou, jedinkrát v roce , přesně v tento den, on, velký toulouský hrabě, vešel hlavním vchodem a prošel do své první lavice napříč celou katedrálou. Nikdo nevěděl, proč to dělá. Každý rok se v hospodách sázeli, jestli se to stane znovu a často se zpili do němoty při rozebírání nekonečného množství teorií, proč se tak chová a proč se to děje právě o Štědrém dnu.
:lol: :lol: :ok: :twisted: ano, pořádně zamotat hlavu všem senzace chtivým obyvatelům města včetně arcibiskupa, to je celý Joffrey a přitom pro to má důvod tak prostý, plný lásky :ach:

No a ten konec, ach! :ach:

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 02:48 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Ááách ... překrásný díl :ach: :ach: Samozřejmě škoda, že poslední :cry: Ale za srdce chytil pořádně :agree: :ach:

Víš, mně se na těch tvých povídkách strašně líbí to, že i přestože jsou jednotlivé pasáže rádoby krátké a děj se odehrává v rozmezí maximálně několika málo dnů a někdy i hodin, tak ty v nich dokážeš sdělit tolik věcí, co v jiných povídkách člověk postřehne až po několikátém dílu. Ty je dokážeš naplnit tolika krásnými slovy a prožitky, až je to k neuvěření. I během tak krátké doby čtení se člověku chce chvíli brečet a vzápětí se nemůže přestat smát :)
Já osobně se snažím vždy vnímat nejen význam napsaných slov, ale i „podtext“, který se obvykle za každým příběhem skrývá. A podle stylu, v jehož duchu tvoříš, to vnímám tak, že do těchto příběhů promítáš velké množství vlastních životních zkušeností, hodně vysokou inteligencí, dobré srdce, dostatek optimismu a v neposlední řadě velké pochopení pro postavy a celé toto dílo, které stvořila AG ;)

Nádhera :applaus: :applaus: :applaus: :applaus:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]