Právě je 24 srp 2019, 05:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 18:40 
Site Admin
Site Admin

Au! Teda Dauphine, každého dne, kdy nenapíšeš aspoň takhle malou fikci, dojde k neodpustitelnému hříchu! :priest: :priest:
Tohle bylo dokonalé finále a jestli mi v původní Terezině fikci nedošly naplno všechny roviny, teď jsem si to zpětně užila. U každého "vánočního stromečku", u každého "Ježíška" jsem se doslova válela smíchy. :lol: :lol: :lol: :lol: Super! :twisted: :twisted:
Každá skutečná angelikoložka by měla napsat aspoň jednu vánoční fikci! Musím rychle dopsat závěrečné finále Paříže a něco vymyslet. :twisted:

Citace:
Když si byl jist, že veškerá pozornost je na místo vánočního stromku směřována k jeho osobě, vykročil.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 19:12 
Vévodové
Vévodové

Nádherné Dauphine! :ok: :ok: V tvé fikci na mou fikci padly tři věci, které jsem nachystala pro manžele Peyracovy na půlnoční 1656. To budeme krásně propojené! Tomu říkám kouzlo Vánoc!

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 19:20 
Markýzové
Markýzové

jeanne- nemam viac čo dodať! povedala si vsetko, co som chcela ja. :ok:
dauphine- nadherna mini-fikcia! :ok: :lol: dokonca krajsia ako Terezina(samozrejme tym nechcem naznačit, ze Terka nepise super, prave naopak! :applaus: :applaus:
este taky detail, dauphine-spominala si vianocny stromcek(J. si tam bude čítat pamflety), ale pokial viem, vianocne stromceky zacali prenikat do inych statov ako Nemecko-odkial pochadzajú až v 18.a 19. stor. ale to len na okraj!

Naposledy upravil ada1987 dne 07 pro 2014, 19:29, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 19:25 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo a Dauphine, obě Vaše fikce jsou super a krásně se doplňují. :applaus:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 19:45 
Moderator
Moderator

Super fikce, a hlavně super nápad, pojmout je takto tematicky - jak píše Jeanne, myslím, že jsme právě otevřely nové téma, díky kterému máme vyhlídku bavit se ještě hodně dlouho! :D
Nejvíc mě dojala také scéna s matkou - té je v kánonu věnováno překvapivě málo místa, ale Angelika jasnozřivě v Quebeku usuzuje, že je Sabine nebezpečná, protože se jí podobá. Pobavila také scéna se slovíčky, a Dauphine tomu jen nasadila korunu! :ok:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 20:05 
Královská rodina
Královská rodina

Dámy, jsem ráda, že jste se pobavily. :D

A protože nám chudáček Moirra stoná, dovolím si zasuplovat jí a trošku rozšířit osvětu o Toulouse. :D Zde je obrázek toulouské baziliky Svatého Saturnina přesně z pohledu kde stál Joffrey, ještě si jí představte přeplněnou lidmi a můžete si hrát na pana dokonalého. :mrgreen: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Sernin.jpg

Ado, taky mě tvá námitka napadla, přiznám se, že jsem se při psaní vykašlala na jakékoliv rešerše a psala čistě spontálně, takže je klidně možné, že máš pravdu. Netuším o historii vánočních stromků nic, tím méně ve Francii 17. století. Teď jsem projela wikipedii, kde se zmiňuje, že ozdobené stromky byly i v 16. století, takže se zamhouřenýma očima to snad vydržíme, zvlášť když bude mít pan dokonalý vedle toho stromku stylový sexy doutník. :mrgreen:

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 20:56 
Královská rodina
Královská rodina

Protože zrovna píši další pokračování této fikce, udělala jsem skok do budoucnosti a napsala, jak by mohli prožít první společné vánoce hrabě de Peyrac a bývala mademoiselle Chocolat. Tak jsem splnila úkol napsat vánoční fikci.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 21:06 
Site Admin
Site Admin

dauphine píše:
Ado, taky mě tvá námitka napadla, přiznám se, že jsem se při psaní vykašlala na jakékoliv rešerše a psala čistě spontálně, takže je klidně možné, že máš pravdu. Netuším o historii vánočních stromků nic, tím méně ve Francii 17. století. Teď jsem projela wikipedii, kde se zmiňuje, že ozdobené stromky byly i v 16. století, takže se zamhouřenýma očima to snad vydržíme, zvlášť když bude mít pan dokonalý vedle toho stromku stylový sexy doutník. :mrgreen:

A předpokládám, že nejen sexy doutník. Určitě je nebude trávit celé někde zalezlý sám :scientist: :trubadur: aby byl z toho období nakonec ještě moc sentimentální a litoval se. :twisted:

Jo a ty přimhouřené oči se dají i vzhledem k tomu, že tady hraje jako lehce zelený kazisvět Vánoc... Ďábelská ironie z tvé fikce stříkala do všech lavic katedrály. Vůbec bych řekla, že nová rubrika vánočních fantasmagorií se nad tohle povznese, taky kvůli tomu nehodlám rešeršovat fakta, jde tu jen o tematickou zábavu.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 21:12 
Site Admin
Site Admin

To vidím, pěkně odškrtnuto. Jen je mi docela líto, že to tedy znamená, že se zase vzali formálně a všechno zase jede v těch stejných příběhových kolejích pořád dokola. Myslela jsem, že se tento vztah dvou sebevědomých nezávislých lidí bude odvíjet úplně jinak.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 21:24 
Vévodové
Vévodové

Ve skrytu duše jsem doufala, že toto téma vyprovokuje další příběhy. :D
Tolik možností! A co teprve Silvestr a tradiční a většinou zbytečná předsevzetí!

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 21:48 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Protože zrovna píši další pokračování této fikce, udělala jsem skok do budoucnosti a napsala, jak by mohli prožít první společné vánoce hrabě de Peyrac a bývala mademoiselle Chocolat. Tak jsem splnila úkol napsat vánoční fikci.

Jeanne, tohle je narychlo napsaná fikce s vánoční tématikou. Jak píši výše, tak by hrdinové mohli vánoce prožít.
Napadlo mě, že by možná bylo dobré založit téma Vánoce A. a J. a jednotlivé fikce tam dávat.

Nevím, zda moje pokračování, které zatím tvoří, tě nezklame. Ale myslím si, že i motiv rádoby formálního manželství dvou silných osobností, může být pojat jinak, než tomu bylo v kánonu. :?:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 21:52 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, děkuji za pochvalu. Je to opravdu hodně rychle napsaná fikce s vánoční atmosférou.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 21:54 
Vévodové
Vévodové

Než to stihnu dopsat, žasnu, jak se krásně do mé hrubé verze trefujete některými útržky. Ten muž z nás už bude mít trauma, jak ho začínáme mít přečteného. :D
A také se už těším, kdy se vrátím do čokoládovny.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 21:56 
Královská rodina
Královská rodina

No, já nevím, má zasnoubený pan dokonalý ještě právo trávit vánoční čas se svými milenkami? :?: :?: Jeanne, by nám to mohla osvětlit :twisted: a protože je strašně rychlá a střílí nám dokonalou fikci každý týden, myslím, že by nám mohla napsat i nějakou zvrácenou silvestrovskou, nebo třeba Silvestr v Akádii, hmm? S Jeromem (po kterém se mi mimochodem stýská), maskovaným panem dokonalým a Florimondem?? :twisted: :D :D A Moirra, až se uzdraví, by nám mohla sepsat nějaký super veršovaný pamflet :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:00 
Královská rodina
Královská rodina

Mimi, tys to taky vzala útokem :mrgreen: :mrgreen: romantická vánoční fikce, ale jinak musím souhlasit s Jeanne.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]