Právě je 20 čer 2019, 18:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 13 pro 2014, 19:31 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, v Zeitounově verzi mě zaujal Joffreyův návrh na anulování manželství. To by bylo opravdu velkorysé gesto. A ráda vymyšlím, co by kdyby, tak jsem si trochu představila, kdyby Angelika skutečně odjela, i když jen na kratší dobu. A kombinace s Vánocemi by byla pro všechny jeho závistivce a nepřátele ideální. Možná se i arcibiskup připravoval nějaké kázání na tohle téma. :priest:
A pak J. a A. společně přijdou na půlnoční. A zase jim to nevyšlo. :disagreement:

Mě v tomhle filmu právě chybí u Angeliky ta ženskost, jemnost, umění používat vrozenou
svůdnost a zkoušení trochy koketerie. Kdybych já mohla ovlivnit scénář, tak bych jí právě dodala trochu umu otočit si manžela kolem prstu, ale jen lehce. Ne se snažit to zneužít nebo rozkazovat. A Joffrey jejímu kouzlu podléhá, ale pořád je to ten náš pan D. z kánonu, který je silná osobnost. Proto ženy přitahuje. A taky si myslím, že po odloučení by honem neskončili ve vášnivém objetí, ale pěkně by to vyzrálo. :love:
Ještě bych chtěla stručně napsat o dalších vánočních svátcích a konci roku a ukázat, že A. umí jednat trochu diplomaticky.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 13 pro 2014, 21:03 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Mě v tomhle filmu právě chybí u Angeliky ta ženskost, jemnost, umění používat vrozenou
svůdnost a zkoušení trochy koketerie. Kdybych já mohla ovlivnit scénář, tak bych jí právě dodala trochu umu otočit si manžela kolem prstu, ale jen lehce. Ne se snažit to zneužít nebo rozkazovat. A Joffrey jejímu kouzlu podléhá, ale pořád je to ten náš pan D. z kánonu, který je silná osobnost. Proto ženy přitahuje. A taky si myslím, že po odloučení by honem neskončili ve vášnivém objetí, ale pěkně by to vyzrálo. :love:

tak s tymto absolutne suhlasim, istotne by sa ihned nehodili jeden druhemu okolo krku, na to boli prilis hrdi a tvrdohlavi...
musi to dozriet.... aj v mojej verzii, ked sa Joffrey uzdravil dal si este trosku nacas.......
az si Angelika uz zacala robit starosti...dokonca aj v kanone si Angelika hovori ze "situacia sa otocila"

a to ze knizna Angeliak bola napriek svojej neskrotnej povahe stelesnena zenskost a povab mi v Zeitounovom
filme absolutne chybalo rovnako ze u Joffreya nedokazal vykreslit vystrednu, silnu sarkasticku osobnost
vychyreneho Toulouskeho grofa....

samozrejme ze napad z anulovanim manzelstvom zaujal aj mna, takze som ho zamontovala do mojej fikcie...v tom filme bolo napriek vsetkemu par svetlych momentov ako napriklad vydarena scena ked kral prichadza a hrmocu koce a vtaky v lese sa rozletia...bolo to ako kolesa osudu prichadajuce znicit ich stastie....ozaj vydarena scena

PříspěvekNapsal: 15 pro 2014, 04:47 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Jo, tady se to teda zase rozjelo :!: :shock: :D :D
Vůbec vás nestíhám číst, dámy! Kde na to ten čas berete? Musíme už konečně sestrojit ten stroj času – ale nejdříve ho použijeme na to, abych já ten svůj čas mohla zastavit – alespoň na pár dní. A teprve pak se použije na kolektivní cestování (.. protože já si chci taky šáhnout .. :lol: :lol: )

Tak já to vezmu postupně .. ;)

@moirra: Ha, ha, nádherné vánoce „krivého diabla“! :applaus: :applaus: :applaus:
Moirro, obávám se, že díky svému básnířskému talentu jsi si vysloužila titul „dvorní pamfletář“ :twisted: , stejně jako si Dauphine po zveřejnění reportáže ze srazu vysloužila titul „dvorní reportér“.
Pamflet je prostě úžasný! :ok: :ok:

@mimi: Tak tahle povídka mi přišla docela dost zajímavá – celkem šikovně jsi propojila vánoční fikce všeho druhu s novým filmem, kterému jsi dala vlastní děj a mistrně z toho všeho vytěžila další vánoční triumf pro pana D. Povedlo se ti to :ok:

PříspěvekNapsal: 15 pro 2014, 19:22 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
Tak tahle povídka mi přišla docela dost zajímavá – celkem šikovně jsi propojila vánoční fikce všeho druhu s novým filmem, kterému jsi dala vlastní děj a mistrně z toho všeho vytěžila další vánoční triumf pro pana D. Povedlo se ti to : :ok:
Fantino, jsem ráda, že ti tahle povídka přijde zajímavá. Jak už jsem psala v diskusi s moirrou, tak mě k tomu inspiroval návrh na anulování manželství, který zazněl ve filmu. A představa Joffreye bez manželky a k tomu různí závistivci, kteří se těší na jeho ponížení. A on naopak triumfuje.

PříspěvekNapsal: 26 pro 2014, 19:27 
Vévodové
Vévodové

pridávam malú vianočnú fantáziu, prajem príjemné čítanie

PříspěvekNapsal: 26 pro 2014, 19:49 
Site Admin
Site Admin

Errnie, tohle byla zase pěkně nečekaná dávka vánočního vyprávění. Nejdřív jsem si myslela, že jsme ve fantazii vánočních zázraků, pak snů, pak v motivu, který známe z filmu Angelika a král, a který jsem si dnes zrovna chtěla pustit... a pak - je tu současně i nová verze Království Francie! Wow!

Od šoku, že ho vidí sa jej skoro urobilo nevoľno.
„Plním si svoje manželské povinnosti,“ usmial sa veľavýznamne a dvihol pritom pravé obočie.
„Ako ste sa sem dostali?“ opýtala sa nechápavo, keď sa trochu spamätala.
Gróf mávol rukou na dvere: „No však tade.“
„Povedzte, že ste skutočný... nie ste prízrak, však?“
Joffrey sa rozosmial.
„Myslíte,že takto vyzerá prízrak? Nie miláčik, som ozajstný.“
:ach:

Mimochodem, 24.12.1683 byla sobota. ;)
http://calendar.zoznam.sk/birthday_cale ... hp?hy=1683

PříspěvekNapsal: 26 pro 2014, 20:05 
Vévodové
Vévodové

jeanne píše:

Mimochodem, 24.12.1683 byla sobota. ;)
http://calendar.zoznam.sk/birthday_cale ... hp?hy=1683

Ďakujem jeanne, že sa ti to páčilo :P ,

ja som si našla podľa tohto http://www.kalenderland.com/online/jahr ... 3&offset=2
aj tu http://habibur.com/hijri/ce-1683/12/ kalendára :shock: :roll: , preto som to použila na piatok ,
tak to ešte musím preskúmať, prečo sa odlišujú :?:

tak som to pozerala a v tom kalendári čo si dala link všetky dni začínajú rovnako, 1. deň pripadá v každom mesiaci vždy na štvrtok , 24. aj 31. deň na sobotu :?: nemajú tam nejakú chybu? :?:

PříspěvekNapsal: 26 pro 2014, 20:34 
Site Admin
Site Admin

errnie píše:
tak som to pozerala a v tom kalendári čo si dala link všetky dni začínajú rovnako, 1. deň pripadá v každom mesiaci vždy na štvrtok , 24. aj 31. deň na sobotu :?: nemajú tam nejakú chybu? :?:

Očividně mají, ještě, že jsi to vzala tak zodpovědně, zatímco já koukla jen ze zvědavosti a víc to nekontrolovala. ;)
V každém případě jsem si pak dala tvůj příběh ještě jednou, s vědomím, že jsme v roce 1683 a užila si ho (bez ohledu na pátek či sobotu) :D

PříspěvekNapsal: 26 pro 2014, 20:41 
Vévodové
Vévodové

jeanne píše:
errnie píše:

Očividně mají, ještě, že jsi to vzala tak zodpovědně, zatímco já koukla jen ze zvědavosti a víc to nekontrolovala. ;)
V každém případě jsem si pak dala tvůj příběh ještě jednou, s vědomím, že jsme v roce 1683 a užila si ho (bez ohledu na pátek či sobotu) :D

musela som si dopredu urobiť rešerše :mrgreen: :mrgreen: :lol: , nemôžem si urobiť hanbu povesti desgrezovania, :mrgreen: :mrgreen:
jasné, že to nie je dôležité, dôležitý bol rok a hlavne to, že konečne boli spolu :ach: :ach: :love: :love:

PříspěvekNapsal: 27 pro 2014, 19:52 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, příjemná fikce pro vánoční čas, i když se musím přiznat, že mě ty tvé "joffreyovské" jdou nějak víc do duše. ;) Osvětlíš nám, co to bylo za úkol, který Joffreye zdržel??

PříspěvekNapsal: 27 pro 2014, 20:06 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, hezká romantická fikce o vánočním čase v roce 1683. :D :love:

PříspěvekNapsal: 27 pro 2014, 23:33 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie rozkosna romanticka Vianocna fikcia zo zahadnou zapletkou....aach :ach:

Prudko sa posadila, s rukami na búšiacom srdci, naberala dych. V šere končiaceho sa dňa zamrkala očami zvykajúc si na svetlo, ktorý vydávali dohárajúce polená. Pred sebou zbadala, kľaciac, s rukou trubadúrsky položenou na zohnutom kolene a diabolsky sa usmievajúc, manžela.
„JOFFREY???!!!" vykríkla. „Čo tu robíte?"
Od šoku, že ho vidí sa jej skoro urobilo nevoľno.
„Plním si svoje manželské povinnosti,“ usmial sa veľavýznamne a dvihol pritom pravé obočie.

Ale kdeze to kral toho Joffreya poslal? Ze by do PRAHY???? :roll: :shock: :shock:

O tom nam teda musis napisat! :writer:

PříspěvekNapsal: 28 pro 2014, 03:00 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Errnie, moc krásný vánoční příběh :applaus: Opravdu nečekané a nádherné překvapení – prostě jako vánoční dárek pod stromečkem :ach: :ach:
To se ti opravdu povedlo. Úžasně jsi nás přenesla až do Království Francie :ok: Jeanne má pravdu, však vy tu knihu jednou do kupy dáte ... :tongue:
Moc se mi to líbilo :agree: :applaus:

PS: 24.12.1683 byl opravdu pátek. Já k zjišťování dnů v týdnu pro určité datum používám už léta Outlook ;)

PříspěvekNapsal: 30 pro 2014, 20:05 
Vévodové
Vévodové

ďakujem dievčatá,

dauphine - je pravda, že na tomto fóre je to reťazová reakcia, každá jedna fikcia vytvára novú fickiu a nabáda k snívaniu, lebo po prečítaní tej tvojej o Rochatovi, v zmienke, ako tancovali J a A spolu v zámku de Beautreillis , a keďže už sú v 1683 znova vo Francúzsku, čo je predsa samozrejmé :ach: , tak som len trochu popustila moju fantáziu, že aký vianočný darček by si mohol p.D pre svoju ženu pripraviť :trubadur:

dauphine píše:
Errnie, příjemná fikce pro vánoční čas, i když se musím přiznat, že mě ty tvé "joffreyovské" jdou nějak víc do duše. ;) Osvětlíš nám, co to bylo za úkol, který Joffreye zdržel??

prezradím, kam bol Joffrey poslaný, ale do Prahy to nebude, veď to mal predsa zakázané :o a sľúbil to Angelike :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 31 pro 2014, 15:16 
Královská rodina
Královská rodina

No, že to ale Lauzunovi trvalo, dva roky se obešel bez svého učitele?!! Nezbývá, než si přiznat, že nám chlapec vyrostl a osamostatnil se :twisted: :twisted:

„Pokaždé když otočíte dvojici stejných symbolů, máte mě po dobu jednoho přesypání písku v hodinách ve své moci, když se totéž podaří mně, můžu s vámi celou tu dobu dělat, co uznám já za vhodné.“
:twisted: :twisted: :twisted: :ok:

„Pane, je tady hrabě de Puyguilhem,“ uvedl osobní sluha malou postavu, která za velkým černochem nebyla skoro vidět.
tady mě napadla podobnost s Formanovým zvrhlým malinkatým Mozartem... :twisted:

„Taky jsem o něčem přemýšlel,“ odpověděl a hodil na postel svoji černou masku.
:mask: :mask: no tak to je opravdu vydařený konec, jen si nejsem jistá, jestli nežárlím na toulouské časy, chtělo by se mi věřit že masku začal používat až v rescatorských časech, i když je to asi nereálné... :roll: ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]