Právě je 21 lis 2018, 17:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 254 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mimi - Katarína fikce
PříspěvekNapsal: 28 zář 2018, 20:10 
Markýzové
Markýzové

takze Katarina :katarina: znovu na dvore :katarina: hm :applaus:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 28 zář 2018, 21:24 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, protože Katarina :katarina: žije teď ve Vídni, tak se vzhledem ke svému původu dvoru vyhnout nemůže.
Doufám, že vývoj a další pokračování zaujmou čtenářky jejích osudů. :katarina:

PříspěvekNapsal: 28 zář 2018, 21:29 
Královská rodina
Královská rodina

Mimi, moc hezký popis rakouského dvora i outfitů obou sester. Vida, konec dnešní části napovídá, že novopečený pan hrabě již zjistil, že jsou i jiná kvítí pod sluncem ;) . Aby Katarína nevybírala tak dlouho, až přebere!

PříspěvekNapsal: 28 zář 2018, 21:44 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, těší mě, že se ti líbil popis dvora Leopolda I. On to byl panovník, který se zájmy podobal Ludvíkovi XIV. Chtěl se mu vyrovnat.
Miloval hudbu, sám komponoval a svá díla dirigoval. Podle mě jeho dvůr prostě ožil. Vedl také války, ale o tom ve své fikci psát nebudu.

Jak se bude vyvíjet vztah hrdinů zatím neprozrazuji. Zda bude :swordplay:, který si čtenářky přejí, nebo :love: a nebo obojí se ukáže v dalších pokračováních. :writer:

PříspěvekNapsal: 28 zář 2018, 22:02 
Vévodové
Vévodové

PenelopaW píše:
Mimi, moc hezký popis rakouského dvora i outfitů obou sester. Vida, konec dnešní části napovídá, že novopečený pan hrabě již zjistil, že jsou i jiná kvítí pod sluncem ;) . Aby Katarína nevybírala tak dlouho, až přebere!

Penelopa přesně vstihla mé myšlenky. Jen ať ta pěkně rostlá holka ve žlutém Katarínu k něčemu popíchne, vždyť se zase chovala tak přísně Katarínsky, až mě za ni píchlo u srdce.

PříspěvekNapsal: 29 zář 2018, 08:48 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
PenelopaW píše:

Penelopa přesně vstihla mé myšlenky. Jen ať ta pěkně rostlá holka ve žlutém Katarínu k něčemu popíchne, vždyť se zase chovala tak přísně Katarínsky, až mě za ni píchlo u srdce.

Terezo, naprosto souhlasím. Je na Kataríně, jak se v budoucnu zachová. :katarina:

PříspěvekNapsal: 29 zář 2018, 09:55 
Královská rodina
Královská rodina

A ještě jsem včera zapomněla na jednu věc - pan hrabě má ode mne body za romantiku:

mimi píše:
Pierre ji vzal za paži a přitiskl k sobě.
"Kataríno, neutíkejte mi, chci, abyste věděla, že jsem ve Vídni kvůli Vám."
"Pane hrabě, prosím pusťte mě. Začíná být chladno a před klášterem na mě čeká kočár." Naléhala Katarína.
Pierre se usmál a řekl: "Pustím Vás jenom proto, abychom se opět brzy setkali."

:ach: :ach: :ach:

PříspěvekNapsal: 17 lis 2018, 22:56 
Královská rodina
Královská rodina

Přestože si užívám krásné vyprávění Penelopiny fikce, tak po delší době jsem přidala kousek vyprávění o Kataríně. Hrdinka bude tentokrát trochu bojovat s pokušením.

PříspěvekNapsal: 18 lis 2018, 16:26 
Královská rodina
Královská rodina

K-o-n-e-č-n-ě!!!! :katarina: :katarina: :katarina:

Ó, mladá dívčina nebude zřejmě tak nevinná, jak by její věk napovídal: Potom rozevřela vějíř z černých per a skryla za ním obličej ke kořenu nosu. Její šedomodré oči pozorovaly hraběte de Blanchairt.

Leč Pierre je kabrňák a má oči jen pro tu jedinou... Musím říct, že pan hrabě u mne stoupl v ceně, čekala bych, že Katarínu trochu poškádlí a bude se schválně věnovat jiné, s níž přišel, a on ne! Leč Katarína je Katarína a musí to zase zazdít :disagreement: :

Pierre de Blanchart se k ní sklonil a tiše řekl: "Ano, to je pravda. Zelená je barva naděje. Mám já naději?"
"Pane vyslanče, na to Vám nemohu odpovědět. Nevím, po čem toužíte." Namítla Katarína.

Katarína byla v pokušení přestat se bránit a podlehnout. Stát se milující a milovanou ženou. Třeba jen jednou v životě. Potom ji ale vnitřní hlas varoval: "Potřebuje manželku a matku pro svou dceru. Ví, že nejsem už ani mladá ani hezká. Spoléhá, že mu budu vděčná a on si zařídí život podle svého."

A já už se těšila, že konečně podlehne!!! Tak snad Blainchartovi nevytečou nervy a bude nadále trpělivý a ohleduplný, a chovat se ke Kataríně stále jako k plaché srnce. Přiznám se, že po tomhle večeru bych nad ní skoro už zlomila hůl... Ale věřím, že hrabě je takový správňák, že se nenechá odradit a nasadí příště nějaký těžší kalibr, kterým už Katarínu konečně trochu udolá a minimálně ji donutí k přijetí faktu, že ji nebere jen jako z nouze cnost, ale že po ní skutečně touží! :ach:

PříspěvekNapsal: 18 lis 2018, 19:52 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, jsem ráda, že se Ti moje vyprávění líbilo. Díky.

Tu sváděcí scénku jsem připsala včera, po přečtení Tvé fikce o Desgrezovi a Marie-Claire. ;)

Přišlo mi, že se Pierre tak trochu chová jako mnich. Je to přece bývalý voják. :D

Kdyby to nebyla právě Katarína, tak by hrdinka už byla paní de Blanchairt a užívala si příjemné společnosti pana chotě. Jenže Katarína je jaká je. :disagreement: :katarina: :katarina:

Takže musím ještě sepsat a rozvinout, co už mám o ni v hlavě připravené. :writer: :agree:

P.S.: Moc ráda bych si přečetla, co pro ni připravila Ada ve svém vyprávění o Kataríně v Rusku.

PříspěvekNapsal: 18 lis 2018, 21:40 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Tu sváděcí scénku jsem připsala včera, po přečtení Tvé fikce o Desgrezovi a Marii-Claire. ;)

Ó, tak to jsem ráda, že jsem Pierra naladila na tu správnou notu :). Snad i Katarína se konečně naladí ;).

mimi píše:
Přišlo mi, že se Pierre tak trochu chová jako mnich. Je to přece bývalý voják. :D .

A dobře on ;). Líbilo se mi, jak na Katarínu zprvu nenaléhal, oťukával, jako správný kavalír nabídl sňatek, .. Aby se nyní projevil jako toužící a dychtící muž, který už prostě chce strávit noc s objektem své touhy.

Doufám, že se do hry vloží ta mladičká konkurentka a typicky zlomyslně žensky Katarínu znejistí nějakými svými smyšlenkami či pokusy Pierra svést ;).

mimi píše:
P.S.: Moc ráda bych si přečetla, co pro ni připravila Ada ve svém vyprávění o Kataríně v Rusku.

Čteš mi myšlenky, taky jsem si říkala, že tu dlouho nebyla paralelní linie od duchovní autorky...

PříspěvekNapsal: 19 lis 2018, 21:14 
Vévodové
Vévodové

Já se snad zblázním!
Už to skoro bylo a zase nic!

Jestli byl Pierre voják, tak určitě dobýval města stylem oblehnout město, rozložit tábor a čekat a čekat a čekat, až ti za hradbami vyhladoví , vylezou ven a vzdají se. Kde jinde by vzal tolik trpělivosti?

P.S.
Ať Katarína kývne na to divadlo! :prayer:
A ať si ji k té příležitosti vezme nějaký tým služebných do parády ! :prayer:

PříspěvekNapsal: 19 lis 2018, 21:49 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo a Terezo, z Vašich příspěvků čtu, jaký vývoj děje vyprávění o Kataríně a Pierrovi byste si přály. :agree:

Terezo, Pierre byl voják a také agent ve službách krále Slunce a tak se musel naučit trpělivosti a rozvaze. Jinak by se už asi nedvořil Kataríně ani žádné jiné. :mrgreen:

Původně jsem měla konec vyprávění připravený už mnohem dříve. Některé Vaše náměty mě inspirovaly, něco mě napadlo samo a tak to stále ještě nekončí. Můza je občas unavená a potřebuje odpočinek a čas. :writer:

PříspěvekNapsal: 21 lis 2018, 14:17 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Pierre byl voják a také agent ve službách krále Slunce a tak se musel naučit trpělivosti a rozvaze. Jinak by se už asi nedvořil Kataríně ani žádné jiné. :mrgreen:

Původně jsem měla konec vyprávění připravený už mnohem dříve. Některé Vaše náměty mě inspirovaly, něco mě napadlo samo a tak to stále ještě nekončí. Můza je občas unavená a potřebuje odpočinek a čas. :writer:

Doufám, že trpělivost nakonec Pierrovi přinese ony příslovečné růže v podobě Kataríniny přízně!

Múza teď odpočívala hodně dlouho, koukej ji, Mimi, pořádně zapřáhnout ;) .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 254 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina