Právě je 21 říj 2018, 19:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 17 úno 2015, 20:38 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Terezo, tvoje fikce je napínavá, jsem zvědavá na vývoj.
Také jsem si říkala, zda Ninon věděla něco o Angeličině minulosti. :?:

To som aj ja zvedavá a tajne dúfam že sa tá ich hra nezvrhne na 50 odtieňov nejakej perverzity, lebo v tom si ja
Angeliku pri najlepšej vôli neviem predstaviť.
(to čo si tu dala práve teraz som ešte nečítala, toto je komentár k prvému dielu ktorý som štýlovo čítala u zubárky v čakárni)

Páčila sa mi tvoja bolestná spomienka na sladké Toulouské časy :ach:

PS: Čo sa týka Angelikynej minulosti, jej tvár nebola z tých na ktoré sa zabúda,
na svadbe v Saint.Louis ju videlo pol kráľovstva, takže pochybujem že by všetci zrazu boli takí hlúpi a slepí že
by bývalú grófku de Peyrac nikto nespoznal a Ninon sa to nedozvedela.
Teda aspoň v skutočnom živote by niečo také bolo absolútne vylúčené.
Ak Ninon aj o tom mlčala, bolo to z taktnosti. V mojej fantázii sa samozrejme skôr či neskôr o Joffreyovi porozprávajú. :agree:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 17 úno 2015, 20:59 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza pekné pokračovanie a samozrejme aj smutné....

....... Rozhodně neměla v úmyslu se nikomu svěřovat. Ani dnes, ani jiný den. Čím je má pobavit? Že jediný muž , kterého milovala, byl upálen na náměstí de Greve ? Nebo má vyprávět o Nicolasovi, jehož hrubou náruč přijala výměnou za svůj život? O noci strávené s kapitánem pro záchranu dětí......

Nuž som zvedavá či Angelika pôjde k spovedi :agree:

PříspěvekNapsal: 17 úno 2015, 21:33 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, pěkně rozehraná partie karet. Jsem moc zvědavá, co bude Angelika vypravovat a jak celý večer skončí. :?:

PříspěvekNapsal: 17 úno 2015, 22:59 
Site Admin
Site Admin

Tak tohle pokračování Paříže jsem si hodně užila. Jako obvykle několik příběhů v jednom a všechny promyšlené, obzvláště Pierrův, markýzův... A k tomu ten pěkný únik s nevyslovováním jmen a současně ti umožnil, aby mohly všechny mluvit o panu dokonalém... :D :D

Dozvěděla jsem se, jak nadobro skončil vztah s Dianou (a těším se jaká budou jejich 80. léta), nahlédla do Louisova ateliéru a spousta dalších zajímavých informací. Je tam vidět posun všech osob v jejich vzpomínkách. V době, kdy to prožívali by to takhle pěkně komplexne nepopsali, o rok později by to už bylo jiné a teď po tolika letech mají pěkně uložené a utříděné pocity a zkušenosti z let 1652 a dál. Nostalgie a nadhled.

Mám teď ale taky dojem, že Diana ví, s kým se pak pan dokonalý oženil, stejně jako Ninon to ví..., a při minimální zabedněnosti si zkušená trojice (Ninon, Louis, Diana) může spojit věci a tušit, o kom je řeč. Kdo byl tenkrát panem dokonalým Paříže...
A Louis ví, kdo s Ninon strávil jeden víkend a díky komu se o to rychleji vrhla do jeho náruče... V tomto ohledu je mi zase líto Angeliky, že je znevýhodněná neznalostí kontextu.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2015, 23:42 
Královská rodina
Královská rodina

A ja som sa dozvedela prečo sa nám od Villarceauxa zachoval obraz z holou
Maintenonkou ale žiadny z Ninon. :ok:

PříspěvekNapsal: 17 úno 2015, 23:59 
Vévodové
Vévodové

Jsem ráda, jestli jste si čtení užily.
Posadit tři výrazné Joffreyovy ženy k jednomu stolu bylo lákavé, ale teď se mi to těžko dopisuje, protože i s Louisem je jasné, že by to mohl být scénář : já vím, ty víš, on ví, my víme ....musím to nějak rozseknout.

Rozhodnutí hrát příběhy o lásce bylo od Diany a Ninon rychlé a spontánní , tak zatím nemají čas o ničem příliš přemýšlet - na rozdíl ode mě.
Nostalgie a nadhled, jak napsala Jeanne, taky k lásce patří. Snad v tom Angeliku příliš nevymáchám.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2015, 10:16 
Vévodové
Vévodové

och Terezo, nádherný príbeh :applaus: ... len sa to vždy musí v tom najlepšom skončiť :mrgreen: :agree: ... a zas musím čakať nejakú tú dobu na rozuzlenie... naozaj som zvedavá, aký príbeh rozpovie Angelika...

PříspěvekNapsal: 18 úno 2015, 10:47 
Vévodové
Vévodové

errnie píše:
och Terezo, nádherný príbeh :applaus: ... len sa to vždy musí v tom najlepšom skončiť :mrgreen: :agree: ... a zas musím čakať nejakú tú dobu na rozuzlenie... naozaj som zvedavá, aký príbeh rozpovie Angelika...

Díky.
Už jsem začala psát a pro jistotu jsem si nachystala kapesníček (jako Diane Keaton v Lepší pozdě nežli později :D :D :D )

PříspěvekNapsal: 18 úno 2015, 18:08 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Díky.
Už jsem začala psát a pro jistotu jsem si nachystala kapesníček (jako Diane Keaton v Lepší pozdě nežli později :D :D :D )

Takže asi Angelika na spoveď nepôjde keďže treba chystať kapesníčky. :idea:

Ináč zbožnujem ten Film. Jack Nicholson ako skrotený diabol. :twisted:
Super že si mi ho pripomenula, musím si zasa raz pozrieť.
Že by som ho tentoraz riskla z českým dabingom? :roll:

PříspěvekNapsal: 18 úno 2015, 19:11 
Moderator
Moderator

Opožděný komentář k oběma příběhům - Terezo, nechápu, kam ty na to chodíš! :ach: :ach: :ach: (a to jsem v zásadě proti srdíčkům!)
Už jen samotná zápletka je prostě trefa do černého - dokázala jsi krásně vytěžit Dobývání Paříže a navázala na ně, ach, prostě fenomenálním způsobem. Kdyby "opravdová" Angelika v kánonu měla takovouto možnost vzpomínat na muže s velkým "M", kdoví, jestli by jí pak ten Filip nakonec nepřipadal nanicovatý... :roll: Já totiž vůbec nepochybuju o tom, že pokud dojde na Angeličino vyprávění, bude vzpomínat na stejného muže jako Diane a Ninon :love: .

PříspěvekNapsal: 18 úno 2015, 20:13 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Já totiž vůbec nepochybuju o tom, že pokud dojde na Angeličino vyprávění, bude vzpomínat na stejného muže jako Diane a Ninon :love: .

Myslím si to samé. Napadlo mě, co by mohla Angelika vypravovat. Tak jsem zvědavá, jestli jsem to uhádla :?:

PříspěvekNapsal: 18 úno 2015, 23:52 
Vévodové
Vévodové

Tak mi potom napíšeš, jestli jsi to trefila. :D

PříspěvekNapsal: 21 úno 2015, 13:36 
Vévodové
Vévodové

Posílám předposlední část. Jsem zvědavá, jestli někdo uhodl, o čem bude Angelika vyprávět. A že vyprávět bude, o tom snad nikdo nepochyboval. Doufám, že mohu popřát hezké čtení.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2015, 13:56 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, začátek navodil atmosféru tajemna. Krásné. Jsem moc zvědavá na to, jak to celé dopadne. Vzpomínky milující manželky na osudového muže jejího života. Ona vypráví o stejném a zaroveň i jiném muži než Ninon a Diane. :love: :writer:

P.S. uhodla jsem jen částečně, jen to, že zmiňnuje sázku, že přijde sama k Joffreyovi. Jinak jsem si myslela na to, jak se Joffrey přestrojil za trubadúra, aby si ukradl polibek od vlastní ženy. Na scénu s koupáním jsem sice také vzpomněla, ale nějak jsem to s tímto vypravováním nespojila. Přitom se to logicky nabízelo, je to motiv z tvých fikcí.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2015, 18:16 
Site Admin
Site Admin

No teda! Jsem moc zvědavá, o čem bude finále. Že by se odehrávalo jen v jejich myšlenkách? 8)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]