Právě je 17 lis 2018, 14:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 úno 2015, 17:36 
Vévodové
Vévodové

Původně jsem chtěla tu Valentýnskou fikci skončit u stolu, ale viděla jsem film Památkáři (2. světová válka,Matt Damon, George Clooney ) a tam jedna tajemná Pařížanka sváděla Matta :ach: a řekla něco jako : Paříž v noci nemá žádná pravidla. Tak jsem si řekla, noc je ještě mladá a budou hrát ještě chvíli bez pravidel.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 21 úno 2015, 19:57 
Moderator
Moderator

Krásné. Jsem ráda, že tam zaznělo, že i Joffrey Ninon salón navštívil. A moc by se mi líbilo, kdyby se nějakým způsobem provalilo, že všechny ženy vyprávěly o stejném muži. ;) Vím, jak je to laciné, ale zase na druhou stranu - Ninon byla sice diskrétní, ale určitě i dobře informovaná, tak přece vůbec není nepravděpodobné, aby se nedozvěděla něco z Angeličiny minulosti!

PříspěvekNapsal: 21 úno 2015, 21:09 
Vévodové
Vévodové

dasha píše:
Krásné. Jsem ráda, že tam zaznělo, že i Joffrey Ninon salón navštívil. A moc by se mi líbilo, kdyby se nějakým způsobem provalilo, že všechny ženy vyprávěly o stejném muži. ;) Vím, jak je to laciné, ale zase na druhou stranu - Ninon byla sice diskrétní, ale určitě i dobře informovaná, tak přece vůbec není nepravděpodobné, aby se nedozvěděla něco z Angeličiny minulosti!

Tu Joffreyovu návštěvu u Ninon bych nemohla zapřít, myslím, že někde na konci Toulouské svatby o tom Joffrey Angelice říká. V tom měla jasno. (Teda pokud si to z knihy dobře pamatuju.)

A kdybych byla Angelika, tak bych to, že všechny mluví o něm, alespoň v ten večer nechtěla vědět. Měla toho dost. I když samozřejmě věděla, že než si ho vzala, byl to pěkný sukničkář.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2015, 21:58 
Královská rodina
Královská rodina

Pekné pokračovanie. Až ma pri čítaní bolelo srdiečko spolu z Angelikou. :ach:

To aby sa Angelika v ten večer dozvedela že aj zvyšné dve dámy spomínali na jej muža, by som jej ani ja neželala. :disagreement:
Avšak toto mi v mojich predstavách dokonale zapadlo do mojej fikcie z Joffreyovej návštevy Ninon v Paríži,
ktorú som kedysi dávno strčila medzi prvými, takže v mojej fantázii Ninon ktorá doteraz snáď iba tušila kto je pani Morens,
práve pochopila kto je tá žena. :eyes:

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015, 12:03 
Moderator
Moderator

moirra píše:
Avšak toto mi v mojich predstavách dokonale zapadlo do mojej fikcie z Joffreyovej návštevy Ninon v Paríži,
ktorú som kedysi dávno strčila medzi prvými, takže v mojej fantázii Ninon ktorá doteraz snáď iba tušila kto je pani Morens,

Moirro, to je dokonalé, nekýčovité a elegantní řešení - Ninon to do sebe zapadne, jako jediné! Ach!!! :ach:

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015, 12:35 
Vévodové
Vévodové

och Terezo, tak to bolo "nádherné vyprávění"... krásne si spojila kánon, tvoj príbeh a fikcií z tohto fóra.... :applaus: :ach: ...
páčilo sa mi, ako si krásne vystihla jeho charakter, keby bol v Paríži... spieval, zabával spoločnosť.....
taký sladkobôľny príbeh, aj mne stislo srdce, keď spomínala Angelika na Joffreya... aj keď ho nepomínala často a chcela zabudnúť.... :cry:
výborná rozohratá partia v kartách... :ok:

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015, 13:30 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:

taký sladkobôľny príbeh, aj mne stislo srdce, keď spomínala Angelika na Joffreya... aj keď ho nepomínala často a chcela zabudnúť.... :cry:

nemyslím si že chcela zabudnúť, Errnie, ako by aj mohla....avšak vždy keď naňho príliš veľa myslela stratila chuť do života

krásne to vyjadril Desgrez:

Dívejte se vždycky kupředu. Nikdy se neohlížejte do minulosti. Nepřevracejte minulý popel… Vítr ho už roznesl…
Neboť pokaždé, když pomyslíte na minulost, budete mít touhu umřít. A já nebudu vždycky po ruce,
abych vás probudil včas…“
aaach :ach: :( chúďatko Angelika

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015, 13:52 
Vévodové
Vévodové

Jsem ráda, že se Vám fikce líbí. A to, jestli to Ninon sepne nebo ne, tak to Vás možná překvapím. Už jsem to naskládala do hlavy. A vztah Angeliky a Desgreze byl skvělý. Pan dokonalý by mohl klidně v Beautreillis žárlit. Trochu bych mu to i přála.

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015, 13:57 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
moirra píše:

Moirro, to je dokonalé, nekýčovité a elegantní řešení - Ninon to do sebe zapadne, jako jediné! Ach!!! :ach:

ďakujem Dasha, keďže sa Joffrey Ninon priznal z tou hlúpou stávkou musela v sekunde pochopiť....

z kanónu si pamätám ako Ninon vravela Angelike že v jej očiach si prečítala že zažila veľkú lásku.....a Angelika
jej odpovedá že ten muž už nežije....a Ninon sa viacej nevypytuje pretože napriek tomu že sa stali blízkymi priateľkami
vycítila že o tom nechce podrobne roprávať....

PS: Bude pokračko Tereza? Super!

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015, 14:11 
Královská rodina
Královská rodina

Teraz ma v skutku zaujíma, či pani AG nejako vzťah Ninon a Angeliky v Integrale rozviedla. Ale ako na potvoru mi
práve ten diel chýba. Mám prvých päť v Češtine a posledný diel "vojna v Čipkách" Kindle v Ruštine.

Takže musím súrne zohnať "Le chemin de Versailles"

...ach myslím že už som zohnala, teda aspoň v ruštine. :roll:

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015, 21:57 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
nemyslím si že chcela zabudnúť, Errnie, ako by aj mohla....avšak vždy keď naňho príliš veľa myslela stratila chuť do života

:disagreement: :disagreement:
veru áno, chcela, pani AG to predsa píše v 3. dieli... z Angelika a kráľ,
keď hovorí kráľovi, str. 592
"Chcela som, áno, potichu to priznávam, chcela som zabudnúť. Tak rada som mala život! Cítila som sa primladou, aby som sa pripútala k mŕtvemu.

to s Desgrezom sedí, - áno, vždy ju včas zachránil :)

PříspěvekNapsal: 23 úno 2015, 21:59 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, obě pokračování jsem sledovala se zatajeným dechem! Ale přiznám se, že už nevím co k tomu psát, všechno co bych eventuálně chtěla říct, už tu zaznělo a pak, u tvých fikcí prostě nelze mít jakékoliv námitky, takže jediné, co mi zbývá, je připojit se k :applaus: :applaus: :applaus: a :ach: :ach: . ;) Začínám fakt hodně žárlit, protože píšeš prostě perfektně! ;) :lol:

A co se týče toho, zda-li by se mělo provalit že všechny dámy mluví o tom jednom - panu dokonalém, říkám NE. A ne z důvodu že bych nechtěla někoho ranit, ale přijde mi, že už by to bylo příliš velké a trochu kýčovaté zbožťování pana dokonalého (vím, že pan Rochat by tvrdě odporoval, ale já přeci nejsem pan Rochat tak si dovolím mít svůj vlastní názor. :twisted: )

PříspěvekNapsal: 23 úno 2015, 22:31 
Vévodové
Vévodové

Díky za pochvalu. Kdyby jsi jen věděla, jak ten závěr ze sebe potím a co jsem už všechno poškrtala! A ten nápad - za všechno může vlastně Jeanne a Diane -moc se mi líbila její povaha, rodinné vazby, pan dokonalý a jejich hry. Díky ní se dalo vystoupit z kánonu.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015, 16:45 
Vévodové
Vévodové

Posílám závěr - těch šest skutečných příběhů, o kterých jsem chtěla psát. Jeanne mě zkušeně prokoukla, že se budou odehrávat v jejich vzpomínkách, ale jsem ráda, že Vám ta drobná početní nesrovnalost - 5 hráčů u stolu ale šest příběhů v jedné noci - možná unikla. :D
Angeličin příběh :oops: se odehrál v koupelně, jejíž architektkou je Moirra. Vybrala tu koupelnu pro Joffrey v sekci Čtenářské výtvory - Palác veselého poznání - 15.ledna 2015. Jestli si nevzpomínáte, tak se podívejte, je nádherná a už tenkrát jsem věděla, že jestli ještě něco napíšu, pošlu Angeliku a Joffreye do té mramorové koupelny.

Snad mohu popřát hezké čtení.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015, 18:13 
Site Admin
Site Admin

Proboha tohle byla ta nejšílenější fikce, jakou jsem kdy četla. Od té části, kdy se Angelika probouzí uprostřed Paříže, zatímco na severu Afriky se probouzí on, jsem přes slzy nic neviděla a posmrkovala až po poslední řádky. Tohle byl vrchol veškeré fikční tvorby na tomto webu! Dokonale propojené momenty toho, jak většina z nich ví, o kom mluvil ten druhý (jen tady je mi docela líto Angeliky, že nemá jejich znalosti, v jakém je kdo s kým vztahu, zatímco oni o ní vědí všechno).
Nemohli bychom dát dohromady Angeliku s Louisem? Nebude to skutečná náhrada, to nebude nikdo, ale přece jen by si v té nekonečné samotě mnoha let zasloužila nějaký zajímavější vztah.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina