Právě je 25 čer 2019, 10:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 14:58 
Královská rodina
Královská rodina

Pridávam novú minisériu Kráľovstvo francúzke - Tri návštevy.

Po návrate do Francúzka v roku 1682 Joffrey de Peyrac okrem kráľa navštívi v Paríži ešte tri dôležité osoby z jeho
bývalého života.

Začínam prvou časťou návštevy ktorá bola nevyhnutná:
Návšteva u presláveného kráľovského špicľa Desgreza.

Dvaja maskovaní muži v nočných uliciach Paríža roku pána 1682 :mask: & :mask: prajú príjemné čítanie.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 16:03 
Moderator
Moderator

Ach, Moirra, to je taková nádhera!!! :ach: :ach: :ach:
Přelétla jsem to mnohem rychleji, než by si tak nádherný text zasloužil, ale i tak mě stihl dojmout! :eyes: Vidím, že dezgrezování o Dezdrezovi přineslo bohaté ovoce, večer si to dám ještě jednou a napíšu delší komentář.
Doufám, že Dezgrez ještě toho samolibého Peyraka ještě na prohlídce noční Paříže trochu potrápí!

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 17:59 
Site Admin
Site Admin

Tak tohle nemá chybu! :!: :!: :mrgreen: :twisted: :lol:
- Maskovaný inkognito-policajt vypil víno na dúšok a nalial sebe i Peyracovi z ďalšieho džbánu. Na markízu Anjelov! Potom vstal a pokynul rukou smerom k dverám.
- Poďte!
- Kam ideme?
- Urobíme si takú menšiu exkurziu po stopách markízy Anjelov. Toto bola iba prvá krčma z našej dnešnej obchôdzky, veľkomožný pán Rescator.
Obaja muži vyšli trochu neistým krokom von. O chvíľu sa už ich maskované vysoké postavy vo vejúcich tmavých plášťoch znovu plížili ulicami Paríža.

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 17:59 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Doufám, že Dezgrez ještě toho samolibého Peyraka ještě na prohlídce noční Paříže trochu potrápí!

Ďakujem Dasha :oops:

To si píš že mu ešte poriadne naloží. A garantujem že na konci večera, lepšie povedané nadránom
bude Peyrac prvý krát v živote opitý ako mravec ktorý padol do suda z vínom. :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 18:02 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Tak tohle nemá chybu! :!: :!: :mrgreen: :twisted: :lol:
- Maskovaný inkognito-policajt vypil víno na dúšok a nalial sebe i Peyracovi z ďalšieho džbánu. Na markízu Anjelov! Potom vstal a pokynul rukou smerom k dverám.
- Poďte!
- Kam ideme?
- Urobíme si takú menšiu exkurziu po stopách markízy Anjelov. Toto bola iba prvá krčma z našej dnešnej obchôdzky, veľkomožný pán Rescator.
Obaja muži vyšli trochu neistým krokom von. O chvíľu sa už ich maskované vysoké postavy vo vejúcich tmavých plášťoch znovu plížili ulicami Paríža.

Dík Jeanne, som rada že ťa to pobavilo. :twisted:

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 18:08 
Vévodové
Vévodové

Skvělé čtení. Jen houšť do Peyraca, Desgrez měl vždy mé obrovské sympatie.

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 18:15 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:
To si píš že mu ešte poriadne naloží. A garantujem že na konci večera, lepšie povedané nadránom
bude Peyrac prvý krát v živote opitý ako mravec ktorý padol do suda z vínom. :twisted: :twisted:

Doufám, že je tak ráno najdou Angelika a Ninon (protože mi to v představě hezky zapadá do doby, kdy v mezičase mají v Beautreillis Rochata). :slzici:

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 18:21 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Skvělé čtení. Jen houšť do Peyraca, Desgrez měl vždy mé obrovské sympatie.

Dík Tereza. Desgrez bol celý život Angelikin strážny Anjel. A napriek tomu že ju miloval, bol zároveň jej
najlepším priateľom. Preto má obávaný špiceľ aj moje obrovské sympatie. :agree:

PS: Všimla si si že už aj mne sa do názvu fikcie zamotala matematika? :D

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 18:33 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:

PS: Všimla si si že už aj mne sa do názvu fikcie zamotala matematika? :D

Všimla, dva tipy mám, kam povede policajt pana Dokonalého, ale ten třetí vážně nevím. Jen mám pocit, že pan Dokonalý si po té exkurzi vůbec nebude připadat jako pan Dokonalý.

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 19:09 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:

Všimla, dva tipy mám, kam povede policajt pana Dokonalého, ale ten třetí vážně nevím. Jen mám pocit, že pan Dokonalý si po té exkurzi vůbec nebude připadat jako pan Dokonalý.

Och, Desgrez má pre veru pre Peyraca pripravenú vyššiu matematiku. Ten ho ešte povodí že na konci tej prechádzky už nebude vedieť napočítať ani do päť. :agree: Tri návštevy sú tri osoby ktoré Joffrey po návrate do Paríža postupne navštívi.
A prvou je Desgrez.

PS. som zvedavá ktoré miesta si tipovala, ale neprezrádzaj až kým sa ich temná noc pravdy neskončí . :D

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 20:30 
Královská rodina
Královská rodina

Ach, Moirro, krásné pokračování. Těším se na společnou exkurzi Degreze a pana Dokonalého po stopách markýzy Andělů. :mask: a :mask:
A samozřejmě na opilého Joffreye. :sleep:
Ale noc je ještě mladá. :agree:

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 20:56 
Královská rodina
Královská rodina

Díky Mimi, pán dokonalý bol známy tým že sa nikdy skutočne neopil...takže to teraz pekne dohoní aby aj on vedel čo je to bolehlav.... :agree: :twisted:

jeanne píše:
Doufám, že je tak ráno najdou Angelika a Ninon (protože mi to v představě hezky zapadá do doby, kdy v mezičase mají v Beautreillis Rochata). :slzici:

To je veľmi lákavá predstava ale toto je neskorá jeseň 1682,
takže Angelika práve mieri do Wapassu ale Ninon...tú si tak trochu uhádla :agree:
a Joffrey je zatiaľ v Paríži sám...ale na jeho smolu nie až tak celkom sám.... :roll: :twisted:

podrobne som totižto preštudovala poslednú knihu a tá je plná dôkazov že Joffrey odplával z Frontenacom v septembri 1682

Rochat v Beautreillis to je rok 1683... ale aj ten bude pre Peyraca a Angeliku šialený a turbulentný, aj vďaka vtedajším historickým udalostiam, od začiatku až do konca...

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 22:40 
Vévodové
Vévodové

och moirra, ooooch, prečítala som to jedným dychom... :ok: :ach: nádherné.... Desgrez mi bol sympatický, lebo jej (im) veľmi pomohol, aj keď som mala na neho ťažké srdce, pretože jej zatajil, že Joffrey žije práve, keď sa mala vydávať....
v tvojom príbehu si nám to pekne vysvetlila...
predpokladám, že ďalšia osoba bude Ninon, to je jasné (to sme uhádli :agree: ) .. to sa nezabúda....
ja tipujem Lauzun, bol to jeho starý priateľ ešte z Toulouských čias a ... a potom neviem...

už sa teším, na nočnú prechádzku Parížom, bude to zaujímavé, dve vysoké, záhadné postavy, čaká ich veľa veľa... tuším, kam ho Desgrez zavedie, nech to nemá náš gróf také jednoduché (a zase ho trápime :oops: , fňuk... veď ani on nemal ľahký život a bojoval oň teda poriadne) ... aj keď ... neviem si predstaviť opitého Joffreya (v tomto sa snažil byť striedmy.. :D ) ale tak spomienky na minulosť robia svoje a asi to zvladne len takto? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 22:52 
Site Admin
Site Admin

Nemohli by si z toho pánové udělat nějaké pravidelné večery a vzít s sebou po hospodách a dalších podnicích i další staré parťáky? :D

PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 22:57 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
nech to nemá náš gróf také jednoduché (a zase ho trápime :oops: , fňuk... veď ani on nemal ľahký život a bojoval oň teda poriadne) ... aj keď ... neviem si predstaviť opitého Joffreya (v tomto sa snažil byť striedmy.. :D ) ale tak spomienky na minulosť robia svoje a asi to zvladne len takto? :mrgreen:

Dakujem Errnie :D

áno trápime ho, lepšie povedané desgrez sa ujal tejto úlohy z bravúrou dôsledného policajta, ale aj on poriadne trápil úbohu Angeliku, a keďže Desgrez bol toho celého svedok, istotne sa aj bravúrne zhostí úlohy opiť Jooffreya a popritom samozrejme seba...

PS: ani ja si neviem predstaviť Joffreya opitého..takže som aj ja zvedavá čo z toho bude...vieš dobre že niekedy sa nám postavy osamostatnia a veru mne sa Desgrez poriadne utrhol, lebo vôbec nechcel ostať k Peyracovi slušný a ani sa sám chovať ukáznene a dôstojne.... :disagreement: :roll: :roll:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]