Právě je 17 srp 2019, 23:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01 zář 2015, 22:24 
Site Admin
Site Admin

Tak som všetko prečítala... hmm a mám z Hortenzie dilema, byla na mě nějak podezřele málo nepříjemná a kyselá (i když víme, že se docela změnila - snad proto, že na takové změny lidí nevěřím?) a současně se nemůžu rozhodnout, jestli by si mohla vykoledovat záchranu panem dokonalým jako ta potenciálně mnohem nepříjemnější osoba nebo právě naopak takhle nechtěně okouzlená. Každopádně doufám, že až tak moc se pan dokonalý na každém kroku zase obětovat nemusí. U dvora je jistě víc atraktivnějších zoufalek, když už... :roll:

A z toho, že komentuji jen přímo k jednání a motivaci postav, je docela jasné, že kvalitu vlastního textu, který je stvořil, komentovat netřeba. ;)

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 02 zář 2015, 16:07 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
mám z Hortenzie dilema, byla na mě nějak podezřele málo nepříjemná a kyselá

ha-ha :D áno máš pravdu
i keď si myslím že Joffrey si určite bol schopný spracovať ženu ako Hortenzia, ktorú si už medzičasom stihol omotať
okolo prstu šarmantný Florimond
no kto vie, možno to s tou kyselosťou Hortenzia ešte jedného dňa dohoní..... :mrgreen:

v každom prípade dík za koment :D

PříspěvekNapsal: 03 zář 2015, 20:02 
Vévodové
Vévodové

moirra, prečítala som to asi 3x, zakaždým pekne vychutnávala, ako si vychutnával Joffrey svoju švagrinu...
je úžasné, ako to tvoje postavy preživajú a hlavne tak po svojom...
ale zase sa potvrdilo, že človek ako starne sa stáva mäkkším a odpúšťajúcim, lebo tá tvoja Hortense nebola až tak protivná
ja si vždy spomeniem z románu na dialóg medzi Angelikou a Hortense, keď sa stretnú u Ninon a ako jej Angelika hovorila, ohľadom detí
"vieš, ale druhý krát si .... "
vtedy sa Hortense napaprčila a hovorí, no samozrejme pri tebe človek vždy musí rátať s druhým razom
proste bolo to v tomto znení, presne to je v knihe, ale momentálne som lenivá vstať a hľadať presné č. stránky

v každom smere, úžasné čitanie a hlavne outfit pána dokonalého vychvaľujem... že kravata a .... áááách ;) ... musel byť feši... na takej dôležitej návšteve :D :agree:

PříspěvekNapsal: 04 zář 2015, 13:07 
Královská rodina
Královská rodina

Ďakujem Errnie :D

Viem čo myslíš, bolo to stretnutie u Ninon, kde sa Angelika zámerne Hortenzie pýtala
čo urobila z jej deťmi.
Ale aj tam už Hortenzia prejavila určitú citlivosť lebo vravela že z Gastonom sa neustále trápili
že sa z Florimonda a Cantora stali cigáni.

Ja som presvedčená že rokmi zmäkla, i keď sa jej nabrúsený jazyk a vrodený cynizmus ešte určite
pravidelne prejavujú. Predpokladám že Joffreyovi nebolo ťažke ju uvariť,
keď mu ju už Florimond s Cantotrom predvarili. :agree: :twisted:

Že rokmi zmäkla sa mi zdá aj z citátu z Florimondového listu Angelike čo som práve dala na fórum:

viewtopic.php?f=3&t=626&p=19145#p19145

PříspěvekNapsal: 05 zář 2015, 16:37 
Královská rodina
Královská rodina

Jeste nemam docteno, ale nevim kdy se zas dostanu na net tak pisu ted: Moirro dekuji za fikci, ktera mi ted rozhodne sedne jako zadek na hrnec ;) naprosto mne okouzlilo jak jsi popsala toho rozkosneho krejciho ktery se dusoval ze jeho matka byla Francouzska :lol: ach! Mozna si ho nekdy vypujcim... Oblek jsi panu dokonalemu vymyslela super i kdyz pro mne uz jsou cervena pera diskutabilni hahaha :twisted: aby nam urputne neladil :D. Tak. Jdu docist zbytek fikce a pak nad ni muzu rozjimat kdesi mezi horama nevyzehleneho povleceni. Posilam pusu!!

PříspěvekNapsal: 05 zář 2015, 19:14 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Jeste nemam docteno, ale nevim kdy se zas dostanu na net tak pisu ted: Moirro dekuji za fikci, ktera mi ted rozhodne sedne jako zadek na hrnec ;) naprosto mne okouzlilo jak jsi popsala toho rozkosneho krejciho ktery se dusoval ze jeho matka byla Francouzska :lol: ach! Mozna si ho nekdy vypujcim... Oblek jsi panu dokonalemu vymyslela super i kdyz pro mne uz jsou cervena pera diskutabilni hahaha :twisted: aby nam urputne neladil :D. Tak. Jdu docist zbytek fikce a pak nad ni muzu rozjimat kdesi mezi horama nevyzehleneho povleceni. Posilam pusu!!

Dakujem za roztomily feedback ♥

Vsimal si si ze toho mojho krajcira doporucil ten tvoj, z mojej oblubenej fikcie od teba?

Ked sa konecne vylodis, musis mi nakreslit Joffreya z ciernou kravatou posiatou krvavocervenymi rubinmi. :mrgreen: :twisted:
A inak, dobre vies ze Rescator nosil cervene pera k outfitu a'la mefisto. :twisted:
Samozrejme ja si tu jeho cervenu nepredstavujem vo farbe tureckej zastavy ale skor vo farbe dobreho
ohniveho burgundskeho vina. :agree:

No som zvedava ako sa ti bude pacit zvysok fikcie. :twisted:

PříspěvekNapsal: 29 črc 2016, 11:50 
Rytíři
Rytíři

Teraz ti tu budem musieť do každej diskusie písať pochvalu, ach jaj. :D
Zase celé dielo úplne skvelé, ale Desgrez! No úplná pecka! :) Ja sa priznám, mám ho totiž celkom dosť rada, nášho pána fízla. :oops:
A táto časť je moja srdcovka (nemohla som z toho vybrať len jednu vetu, za to ten obrovský kus :mrgreen: :mrgreen: ):

Jeho bývalého advokáta neskutočne rozčúlilo z akou zdanlivou nezaujatosťou, z akým kľudom reagoval na jeho obavy o Angeliku. Už to nevydržal a odrazu to z neho samo vybuchlo:
- Peyrac! Ak jej ešte čo len jeden jediný raz ublížiš, ak sa jej niečo stane, vlastnoručne ťa dovlečiem na námestie de Greve a tam ťa upálim Ak sa jej tvojou vinou niečo stane, vlastnoručne ťa strčím naspäť do Bastily..... húdol ako verklikár na výročnom jarmoku.
Pod obraz zriadený Desgrez hrozivo gúľal očami. Vyhrážajúc sa pokúšal vstať z pohovky na ktorú ho však hodilo naspäť. Znovu prešiel do vykania a prekvapený svojim vlastným výbuchom snažil sa zachovať si aspoň trochu dôstojnosti.
- A teraz! Keď už viete o vašej markíze všetko čo som vám mohol povedať. Odchádzam!
Ale vstať sa mu nepodarilo. Zdalo sa mu že jeho kolená sú z rôsolu. Kým boli na ulici a dúchal do nich studený vietor, necítili ako ich víno zmohlo. Všimol si že Peyrac ho už vôbec nepočúva. Ležal na pohovke a mal zavreté oči.
- Ešte aj ten prekliaty fízel mi tu bude robiť manželské scény! Pomyslel si tento v hlave celkom nasiaknutej alkoholom.
Toulousky gróf bol možno po prvý krát v živote celkom opitý, ale napriek tomu nebol celkom ohlúpnutý. Dobre vedel že ak by sa pokúsil vstať, dopadol by podobne ako Desgrez. Tú radosť mu veru neurobí.
- Desgrez! Ak sa jej niečo stane, vlastnoručne si postavím hranicu a podám ti kresadlo.

Ach jaj. :ach:

P.S. Nemôžem si pomôcť ale sestra našej Markízy je mi stále absolútne protivná. :roll:

PříspěvekNapsal: 29 črc 2016, 13:00 
Královská rodina
Královská rodina

Díky ze si si našla čas napísať feedback. :D
Myslím že ten potrebuje každá pisateľka fikcií ;) Možno nám niekedy tiež nejakú napíšeš?

Desgreza zbožňujeme takmer všetky. Pani AG vie geniálne vykresliť charaktery. :agree:

No a s Hortensiou sa ešte stretneme. Som zvedavá nakoľko sa zmenila či nezmenila. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 29 črc 2016, 13:23 
Rytíři
Rytíři

Priznám sa, že písať som veru ešte neskúšala. A veru ešte k tomu písať nejaký z mojich bláznivých nápadov týkajúcich sa Angeliky... musím najprv znova všetko prečítať, až po mojom návrate sem zisťujem, že si straaaašne veľa vecí nepamätám. Všetky sa totiž úžasne vyznáte snáď vo všetkom týkajúceho sa Angeliky a ja sa vôbec nechytám... :oops: Skôr sa venujem bete a korekciám. :)

A to áno, tým ma Angelika ohúrila- úžasným vykreslením charakterov (ktoré si napamätám :lol: ). No každopádne jej riadne konkuruješ. ;)

A či sa zmenila, či nie, je mi nesympatická. :D

PříspěvekNapsal: 29 črc 2016, 14:55 
Královská rodina
Královská rodina

Lillian píše:

A to áno, tým ma Angelika ohúrila- úžasným vykreslením charakterov (ktoré si napamätám

istotne si charaktery pamätáš, teda minimálne pocity ktoré v tebe vyvolali, :agree:

Hortense odpor a neznášanie,
a prefíkaného šikovného fízla Desgreza máš rovnako rada ako väčšina z nás....

PříspěvekNapsal: 29 črc 2016, 15:01 
Rytíři
Rytíři

Áno, to áno. Akurát s vekom sa mi nejako mení vnímanie postáv, aj keď niektoré stále rovnako nemám rada. :D Poviem ti, že po tom úžasnom Desgrezovi som otvorila knihy a našla som si všetky scény s ním, ktoré mám rada. 8)

PříspěvekNapsal: 29 črc 2016, 16:03 
Královská rodina
Královská rodina

Lillian píše:
Áno, to áno. Akurát s vekom sa mi nejako mení vnímanie postáv, aj keď niektoré stále rovnako nemám rada. :D Poviem ti, že po tom úžasnom Desgrezovi som otvorila knihy a našla som si všetky scény s ním, ktoré mám rada. 8)

Aj mne sa to vekom menilo. :D

No keď už si si tie scény z Desgrezom vyhľadávala, pridaj nám teda nejakú do postáv:

viewtopic.php?f=3&t=131&p=18104#p18104

medzi iným som sa tam zmieňovala aj o tom ako opisujú nášho Desgreza v skutočnosti v roku 1676:

Mal asi 36 az 38 rokov, bol velmi atraktivny a vzdy elegantny v kazdom smere, a vyjadroval sa velmi vyberane. Desgrez bol jednym z tych prvych detektivov-kozmopolitov ktory dodnes fascinuje historikov rovnako ako aj pisatelov historickych fikcii.
Dodnes o nom koluje nespocet legiend. Pribeh o tom ako zatkol Markizu de Brinvilliers sa cita ako kapitola z napinaveho romanu......

A môžeš si dať aj kvíz :mrgreen: :

http://angelique.international/kviz_desgrez.php

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2017, 20:52 
Královská rodina
Královská rodina

Ufff, skenuju u rodičů nějaké fotky a protože to trvá dlouho, otevřela jsem si k tomu sekci Čtenářských snů a konečně se začetla do Tří návštěv. Když jsem konečně přivykla nezvyklé slovenštině, zakousla jsem se do toho tak, že až pálící se oči mne odtrhly od monitoru. Úžasně napsané, Moirro! :ok: :applaus: :ok: :applaus: :ok: :applaus: :ok: :applaus: :ok: :applaus: Se vší úctou k ostatním spisovatelkám, a pokorou vůči tomu, že něco sepsaly, zatímco já jen sedím, čtu a hodnotím, za mne to je zatím to nejlepší, co jsem tady četla. Jsem tak ve třetině textu a moc se těším na pokračování. Ještě, že těch fotek mám ke skenování ještě tolik a že to jde tak pomalu :) . Nicméně už nyní se musím připojit k těm, které psaly, že jim to přijde napsané jako přímo od autorky kánonu AG. Krásný styl a hlavně mravenčí práce stojící v pozadí. Škoda jen, že jsem si nedočkavostí vyspoilerovala některé momenty, na které jsem zatím v knihách nenarazila :) .

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017, 10:05 
Královská rodina
Královská rodina

Vďaka za milý feedback .... klamala by som keby som nepriznala že srdiečko " spisovateľa" :writer:
sa tomu nepoteší :ach:

myslím však že najväčšiu radosť som napokon touto fikčnou sériou urobila samej sebe, pretože v čase písania som
ani len netušila ako sa mi zídu rešerše ktoré boli k jej písaniu, ak to malo byť seriózne, nevyhnutné ;)

vďaka Rešeršiam a aj vďaka Dauphine som zažila skvelý pochod po Paríži po stopách Angeliky, presne tak
ako po nich chodili Joffrey a Desgrez

musím však povedať že istotne je tu ešte veľa fikcií ktoré ťa prekvapia a určite aj nadchnú keď ich budeš čítať
napríklad moja obľúbená stredomorská od Dashi, či skvelé dramatické nástupy veľkomožného pána Rescatora :mask:
od Dauphine a mnohé iné ktoré dievčatá napísali skutočne skvele ....

v každom prípade môžeš ešte aj pol roka skenovať a máš čo čítať :potapec:

PříspěvekNapsal: 04 říj 2017, 15:34 
Baroni
Baroni

Ja som postupne prečítala všetky fikcie ohľadne troch návštev. Posielala som moirre coment do mailu, ale chcela, aby som to radšej postla tu, že sa o tom môžeme pobaviť.

Tak čo sa týka Desgreza:
- príbeh úžasný, normálne mi aj slza vyšla, keď si Joffrey uvedomoval, ako nespravodlivo obvinil Angeliku ako zlú matku;
- avšak celkom sa mi nezdá, že by Joffrey chcel až také podrobnosti o Angelike. On nie je malicherný, veľmi ju ľúbi a vlastne s jej minulosťou sa už dávno vyrovnal. Takže možno z tohto pohľadu by som ubrala z podrobností. Možno aj dôvod návštevy by som viac videla iný – prísť za Desgrezom poďakovať sa za pomoc Angelike a vlastne aj Joffreyovi a pritom by sa to „zvrhlo“ na takéto objasňovanie detailov zo života Markízy anjelov. Lebo prísť a vyzvedať podrobnosti zo života svojej ženy, to sa mi k povahe Joffreya vôbec nehodí, hlavne nie po skončení 14.dielu. Tým by sa aj v očiach Desgreza zhodil. A Angelika by mu to ťažko neodpúšťala;
- tiež niektoré výrazy, ktoré popisujú jeho správanie – ako napr. „uchechtol sa, či uškeril“. To mi k nemu nepasuje. On je veľkodušný, má za sebou viac ako polovicu života, je to vedec a vlastne veľmi vzdelaný a pritom aj sebavedomý. Desgreza si váži. Takže to by som nahradila také tie vyjadrenia a výrazy;
- uvádza sa, že sa Cantor narodil v posledný januárový deň, čo bol deň smrti Joffreya, ale potom neskôr sa uvádza presný dátum popravy, čo je 28.1. – takže to nesedí;
- historické odkazy na roky – je to super, že je to detailne historicky popísané, ale zase roky by som neuvádzala tak explicitne - hlavne nie v texte, jedine ako názov kapitoly. Ani AG to nerobila, nechala čitateľov nech sami rešeršujú a skúmajú. Aby to nevyzeralo občas ako dokument.
- kde sa podel správca Rogers z paláca Beautreillis? Síce, už je to dosť rokov, čo sa Angelika odtiaľ vyparila. Možno by stálo za to uviesť, kto sa o palác staral po jej úteku. Možno Molines dozrel na to, aby sa udržiaval?

Ninon a Lauzun:
- tam sa mi veľmi páči to nadviazanie na listy pani Sevigne;
- tiež perfektne vykreslená povaha Lauzuna.

Hortensia
- perfektné, nemám čo dodať.

Čítala tom to ako knihu od AG, úplne ma dej zaujal a opäť som sa preniesla s týmito fikciami do deja Angelika.

Moirra, rozmýšľala som ešte, či by si sa nechcela spojiť s dcérou AG a navrhnúť jej, že by si ten 15.diel dopísala. Možno má niečo AG aj rozpísané, tak nadviazať na to. Všetky predpoklady k tomu máš :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]