Právě je 20 čer 2019, 04:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 07 říj 2017, 19:07 
Královská rodina
Královská rodina

Maira, ďakujem za milý feedback- :ach:

skutočne si cením že si dala tú námahu to celé spísať :ok:

Skúsim sa aj ja vyjadriť k jednotlivým bodom:

- s tým Cantorom máš pravdu, to sme práve vted z holkami rozoberali v časovej osi - musím to opraviť

- pani Golonová má v knihách nekonečné množstvo dátumov - mám ich všetky označené v PDF
verziách jej kníh - veď napokon sme ich používali aj pri tvorení časovej osi :la-polak-fun:
napríklad v druhom diely dokonca uvedením dátumu preskočila dopredu v deji -
a prezradila nám čo bude v ktorom roku robiť Desgrez za pekných pár rokov :P ;)

avšak pravdou zostáva že v príbehu dvoch "dedkov" Joffreya a Kráľa slnko, som tie historické informácie
absolútne prehustila :agree: - takže čitateľ -
ak práve nieje renomovaný historik zo špecializáciou na Francúzsko -
sa v tom absolútne stráca (chýba smajlík opice držiacej sa za hlavu)

tým som však neúmyselne zopakovala ako cez kopirák chybu pani AG -
ktorá historické informácie prehustila v knihe Kráľovské slavnosti -
a táto sa tým tiež stala veľmi ťažko čitateľná
dokazujú to komentáre čitateľov z celého sveta k tejto konkrétnej knihe :?
------------------------

OCH tak super že si toto spomenula: :ok:

Citace:
- kde sa podel správca Rogers z paláca Beautreillis? Síce, už je to dosť rokov, čo sa Angelika odtiaľ vyparila.
Možno by stálo za to uviesť, kto sa o palác staral po jej úteku. Možno Molines dozrel na to, aby sa udržiaval?

myslím že Molines v novom svete spomína aj palác Beautreillis - Musím pozrieť čo presne tam hovorí :roll:
Viem že vraví že sa staral o jej obchody aj o majetky na Plessis a že dal zámok znovu vybudovať ....

správca Rogers mi úprimne povedané vyfučal z hlavy .... musím ho zrešeršovať

---------------------------------

K tomu Desgrezovi a Joffreyovi - môj Desgrez :find: Joffreya varuje že sa možno dozvie viac ako mu bude milé -
keď už sa v tej minulosti markýzy Anjelov cche silou-mocou vŕtať -

Joffreové odôvodnenie je že ak ju má chrániť - musí poznať nebezpečenstvá ktoré jej hrozia z minulosti - veď
či už raz obaja nedoplatili na Angelikyné tajomstvá z dávnej minulosti ???

ale ajtak by som chcela vedieť aké majú na toto názor ostatné Angelikoložky- tak k tomu zrejme otvorím rubriku 8)

a už je aj tu: viewtopic.php?f=1&t=760

zrejme bude každá jedna mať iný názor :lol: :lol: keby sme ten koniec písali spolu neviem či by sme sa boli schopné dohodnúť ako to má ísť ďalej .... :potapec:

----------------------

Citace:
Moirra, rozmýšľala som ešte, či by si sa nechcela spojiť s dcérou AG a navrhnúť jej, že by si ten 15.diel dopísala. Možno má niečo AG aj rozpísané, tak nadviazať na to. Všetky predpoklady k tomu máš

nemyslím že by sa to z Nadjou dalo ... ale budem sa to snažiť dopísať aspoň pre nás ...
pani AG istotne na neičom pracovala - veď už veľa rokov dozadu ukazovala Jeanne svoje poznámky ku kráľovstvu francúzskemu ... ale koľko toho napísala nevieme ...
Nadja zatiaľ nič o pokračovaní nevyslovila ... takže zostáva iba ďalej čakať či predsa len niečo nevyjde ....
pani AG nebola z ľudí čo by sedeli nečinne :disagreement:

A napokon to posledné:

Citace:
- tiež niektoré výrazy, ktoré popisujú jeho správanie – ako napr. „uchechtol sa, či uškeril“. To mi k nemu nepasuje. On je veľkodušný, má za sebou viac ako polovicu života, je to vedec a vlastne veľmi vzdelaný a pritom aj sebavedomý. Desgreza si váži. Takže to by som nahradila také tie vyjadrenia a výrazy;

Ja som si Joffreya kedysi tiež idealizovala - ale medzi časom, po opätovnom čítaní som zistila že niekedy dokáže byť veru poriadne zlomyseľný ....

Asi by to chcelo zbierku Joffreových zlomyseľností zo všetkých dielov :twisted: :twisted:

Otváram teda rubriku:

viewtopic.php?f=3&t=759&p=21985#p21985

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 22:37 
Baroni
Baroni

moirra, prečo by sa to s dcérou AG nedalo?

Určite to treba skúsiť, veď maximálne to nevýjde. Ale ak to neskúsiš, tak nezískame vôbec nič. Bola by to veľká škoda, ak by 15.diel oficiálne nevyšiel...

Veď spíšeme aj petíciu, ak bude treba.... :)

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017, 23:10 
Královská rodina
Královská rodina

nie nie :disagreement: :disagreement:
už ju tak trochu poznáme ...tú by asi kleplo keby niekto prišiel s takým návrhom :slzici: :slzici:

zostáva iba dúfať ako som už písala v sekcii o pani AG

ešte k tej zlomyslelnosti:

Maira píše:
Nuž, zlomyseľný bol, hlavne čo sa týka synov. Ale v posledných dieloch akoby "dozrel" a uvedomil si, aká mu je Angelika vzácna a vlastne dobrí a čestní ľudia vôbec. Myslím, že to súvisí aj s postupom času, ako dozrievala a starla aj AG - keď ľudia s vekom si uvedomujú viac, čo je skutočne podstatné a dôležité. Preto mi návrat Joffreya k "malichernostiam a zlomyseľnostiam" v "poslednej" časti nesedí... Toto obdobie už má totiž za sebou. Tak isto ako aj Angelika nakoniec

nuž môj Desgrez a môj Joffrey, hocako boli starší a múdrejší, a menej temperamentní,
boli poprvé ožratí na mol a podruhé, okrem toho že milovali jednu a tú istú ženu,
mali spolu kopu nevybavených účtov .... a rozprávajú sa ako dvaja ľudia ktorí sú si veľmi blízky -
preto nešetria sarkazmom - veď irónia a výsmech to bol celý život ich štýl - a hlavne:
je to iba medzi nimi dvomi :mask: + :desgrez: - takže prečo by si mali brať servítku pred ústa :swordplay:

ostáva iba dúfať že Joffrey sa už raz a navždy zbavil šialenej záľuby neustále provokovať - :mrgreen:
táto charakterová črta bola preňho typická od začiatku až do konca,
a ak pozorne čítame posledné diely - v Novom Svete sa jej veru ešte nezbavil :disagreement:

PS: niesom si istá či to bolo od Desgreza pekné že Angelike tesne pred sobášom zamlčal že Joffrey žije ....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]