Právě je 21 říj 2018, 19:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Gaskoňská sázka
PříspěvekNapsal: 29 črc 2015, 13:56 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza práve som dostala sms od Dauphine ktorá sa dnes prvý krát v živote v jej dospelých rokoch ocitla
na lodi na mori :sailor: (inak sa plavia väčšinu času na rieke).
Vraví že poctivo rešeršuje Kouassi-Bu :maur: pretože v kabínách ľuďom urovnáva boty. :mrgreen:

myslím že otvorím rubriku o názoroch na sentimentalitu pana Dokonalého. :twisted: :twisted:

Inak ja osobne si myslím že Joffrey mal veľmi dobré srdce. I keď niekedy musel jednať tvrdo, v knihách
je nespočet príkladov o jeho dobrote.
A tiež verím že vekom, hlavne čo sa týkalo jeho rodiny a priateľov, viacej zmäkol a znežnel.

Podľa mňa chlap môže mať naraz obidve tieto stránky povahy. Môj nebohý najlepší priateľ, bol jeden z najnežnejších
chlapov čo som poznala, avšak nebol slaboch a keď bolo treba vedel byť poriadne tvrdý.
V ringu, bol totižto majster sveta v boxe, skutočne naháňal strach.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 11 srp 2015, 19:57 
Vévodové
Vévodové

och, Tereza, tak to bola zase raz jedna krásna letná pohodička :D ... krásno smutno realisticky romantické....
rada čítam tvoje príbehy, je v nich presne to, čo v živote od dobrých, smutných a pravdivých vecí, veľmi dobre sa to číta a musím priznať, vždy na konci som smutná, že už príbeh končí... a zvedavo čakám, kedy bude pokračovať :writer:
aj keď práve v tomto príbehu je to tak, ako má byť, ... ponechané na fantáziu...
kedysi som si priala, žeby Angelika vyrozprávala Joffreyovi celý jej život bez neho, ale teraz si myslím,že už netreba slov, stretli sa po rokoch, zmenení obaja, v povahách, v spôsobe života a to čo ich spájalo bola veľká láska, ktorá prekoná naozaj všetko... a pár tajomstiev treba mať, to robí vzťah pikantnejší.... :ach:

PříspěvekNapsal: 11 srp 2015, 21:21 
Vévodové
Vévodové

Díky za komentář. Angeliku jsem chtěla vždy nechat povídat o mínulosti, bez toho se snad ani nemohli vrátit do Francie. Mysĺím,že se mnoho osob a událostí z minulosti stejně stále vynořovalo. Co sí nechá pro sebe,to jsem nechala na fantazii každého.Našĺy se události, které určítě zamlčela a které on ani snad nechtěl sĺyšet...

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Gaskoňská sázka
PříspěvekNapsal: 02 říj 2017, 18:27 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
„Nic si z toho nedělej,“ chlácholil ho Cerbalaud. „Mně jedna taková zděděná po něm žádala ve chvíli, kdy jsem byl v tom nejlepším , jestli bych se nemohl tvářit drsněji a k tomu ještě abych prý přivřel levé oko.“
Péguilin si také postěžoval : „A po mě jedna Pařížanka chtěla, abych jí poté, co jsem ji dokonale uspokojil , ještě zpíval. Já a zpěv! Hrozná představa! V tom měl taky prsty Joffrey!“

:lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 02 říj 2017, 19:14 
Královská rodina
Královská rodina

Dočteno (aneb, čím se zabavit se spícím miminkem v náručí)...

Konec mi sice úplně neseděl k celku fikce, která byla spíše hravějšího rázu, a dokázala bych si ho představit jako samostatný příběh, ale byl hodně silný...

Angeličiny noční můry byly sice napsány ve zkratce, ale když si člověk zrekapituluje, čím vším si Angelika prošla, a pokud má sám děti... nechtěla bych takové sny mít! :disagreement:

Joffreyova sebereflexe na konci, kdy rekapituluje společnou pouť životem a své dluhy vůči manželce, je moc pěkná. Trocha sentimentality mu neuškodila, b a naopak z něj udělala ještě víc pana Dokonalého :) .

A líbí se mi i provázanost na fikce od Moirry a Jeanne, které jsem četla před touto - hezky mi vše do sebe zapadlo :applaus: .

PříspěvekNapsal: 02 říj 2017, 23:40 
Vévodové
Vévodové

Děkuji Penelopo za komentář.
Mrzelo mě, že jsem si nemohla přečíst závěr celé série a tak jsem si ho prostě "přisnila." A protože měl pan hrabě a Rescator plno vroubků za z mého pohledu jistou nepřijatenou lhostejnost vůči Angelice, tak jsem mu naložila. Byla jsem tak v ráži, že jsem mu i tu pijatyku na závěr nechala výčitkami trochu zhořknout.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]