Právě je 18 lis 2019, 09:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE: Henrietta
PříspěvekNapsal: 20 lis 2015, 20:16 
Královská rodina
Královská rodina

Blíží se Vánoce, pokusila jsem se o adventní příběh. Vkládám první část.
V adventním čase jsem těm dvěma poslala do Toulouse návštěvu - a jak jinak, než na jedinou noc.
Snad někomu zpříjemním dlouhý večer.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
PříspěvekNapsal: 20 lis 2015, 23:39 
Vévodové
Vévodové

Oooooch, Tereza, ďakujem, za krásny príbeh a za to, že si mi dnes krásne spríjemnila a ožiarila dnešný deň... :ok:
zase si nádherne rozohrala nový príbeh, načala kúsok z minulosti AaJ
milujem tvoje príbehy, niekedy mám pocit, akoby ste boli s moirrou prepojené s pani AG, pretože keď čítam vaše príbehy, presne zapadnú do kanonu...
som zvedavá, ako to bude pokračovať... čo sa ešte odohrá v paláci Veselého poznania...čo sa tam zamotá :D :mrgreen: , nielen hlava pani domácej od všelijakých myšlienok ..... :?:

PříspěvekNapsal: 20 lis 2015, 23:59 
Královská rodina
Královská rodina

Jsem ráda, jestli se Ti začátek adventního příběhu líbil. Doufám, že Henrietta překvapí a Robert jako Joffreyův přítel nezklame.

PříspěvekNapsal: 21 lis 2015, 22:16 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, zajímavě rozehraný příběh. Líbily se mi popisy sokolnictví. Mám dravé ptáky ráda. Dnes se hodně předvádí na různých akcích nebo zámcích. Pěkně mi to zapadá do období podzimu. :agree:
Jsem zvědavá, jak se vše bude vyvíjet. Čím nás překvapí madame Henrietta a mladý pan Robert. :?:

PříspěvekNapsal: 22 lis 2015, 01:47 
Královská rodina
Královská rodina

Krásne počteníčko Tereza. :ok:

Okrem iného ma neskonale pobavilo toto:

Hrabě se pousmál : „To víš, rod potřebuje dědice.“
„Jaká je? Měl jsi vždycky dobrý vkus,“ vyzvídal Robert.
„Nechej se překvapit,“ pobaveně dodal jeho přítel.
„Jsem vážně zvědavý. Když jsem byl u Tebe naposledy před třemi lety na Tvé škole lásky, motalo se kolem Tebe velmi důvěrně několik krásných žen. Ještě dnes si pamatuju některá jejich jména. Která Ti teď dělá společnost? Znám ji?“
„Tak to se nechej překvapit také,“ rozesmál se už nahlas Peyrac.

Som zvedavá ako sa príbeh bude vyvíjať, aj ten Hentrietin samozrejme. :roll: :mrgreen:

A neodolala som samozrejme nelinknúť toto:

Obrázek

Pochádza to z tohto obalu:

http://angelique.international/obaly_de ... _book5.jpg

Přílohy:
sokoliarka 222.jpg
sokoliarka 222.jpg [ 80.83 KiB | Zobrazeno 6563 krát ]

PříspěvekNapsal: 22 lis 2015, 03:17 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Terezo, zajímavě rozehraný příběh. Líbily se mi popisy sokolnictví. Mám dravé ptáky ráda. Dnes se hodně předvádí na různých akcích nebo zámcích. Pěkně mi to zapadá do období podzimu. :agree:
Jsem zvědavá, jak se vše bude vyvíjet. Čím nás překvapí madame Henrietta a mladý pan Robert. :?:

Díky. To sokolnictví mě napadlo, když jem byla právě na předváděcí akci .
Taky jsem přemýšlela, čím by se tito docela rozdílní lidé mohli v Toulouse bavit - bez všech technických vymožeností naší doby a v době, kdy Joffrey tajil zpívání. Něco jsem jim tedy vymyslela. A matka a syn - to je vděčné téma :evil: .

PříspěvekNapsal: 22 lis 2015, 03:27 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:

Okrem iného ma neskonale pobavilo toto:

„Jsem vážně zvědavý. Když jsem byl u Tebe naposledy před třemi lety na Tvé škole lásky, motalo se kolem Tebe velmi důvěrně několik krásných žen. Ještě dnes si pamatuju některá jejich jména. Která Ti teď dělá společnost? Znám ji?“
„Tak to se nechej překvapit také,“ rozesmál se už nahlas Peyrac.[/i]

Díky Moirro. Robert přijíždí po třech letech a neví nic o poměrech v paláci. Jedna věc mi vždycky v knize vadila : jak mohl před Angelikou utajit zpívání? To se nikdo neprokecl? To mu to žádná bývalka neudělala natruc? A co takové náhodné návštěvy jako Robert?
A děkuji za obrázky. To byla trefa.

PříspěvekNapsal: 22 lis 2015, 15:57 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Jedna věc mi vždycky v knize vadila : jak mohl před Angelikou utajit zpívání? To se nikdo neprokecl? To mu to žádná bývalka neudělala natruc? A co takové náhodné návštěvy jako Robert?

No narážok bolo viac ako dosť. Chuva Fantina Angelike vravela že gróf vraj ženy priťahuje čudesným spevom.
A Lauzun zasa vravel niečo v zmysle aby zlatý hlas kráľovstva nestratil najvyšší tón, a Andijos ho pri tých jeho
žvástoch nakopol. :agree: :lol:
Angelikyna komorná Margot o svadobnej noci vravela že gróf zariadi aby jej zlatý hlas kráľovstva spieval v súkromí.

A tuto si to vraví sam Angelika: Joffrey de Peyrac přitahoval ženy, to Angelika nemohla popřít. To, co ji první dny strašlivě udivovalo, nyní chápala. (...) S pocitem závrati si vzpomněla na znepokojující upozornění: hrabě láká mladé ženy podivuhodným zpěvem… :trubadur:
O tomto uvažoval pred tým ako jej prišiel spievať preoblečený do záhrady pri altánku.
Takže indícii bolo viac ako dosť. :agree:

V mojej fikcii mladému Joffreyovi Agostinho povedal:
Zapamätaj si čo aj mňa naučil celý môj život: Nikdy nevyťahuj všetky svoje tromfy naraz.
- Zapamätám si to.

A pokiaľ si spomínam aj v tvojej Joffrey uvažoval rovnako:
Své velké trumfy – Zlatý hlas království a básnění – dnes ještě rozhodně nehodlal vyložit na stůl do té neskutečně vzrušující hry o její srdce.

No nebol by to býval diabolský Peyrac ak by si to nebol vedel zariadiť, aby sa to Angelika s tým jeho spevom dozvedela až keď on uzná za vhodné. :twisted:

PříspěvekNapsal: 22 lis 2015, 16:11 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, Moirro, já si myslím, že Angelika po tom zas až tolik nepátrala. Když se zamyslím nad vývojem jejího života, tak svatbou s Joffreyem se její život změnil úplně od základu.
Dětství s venkovskými dětmi uprostřed přírody, zájem o léčivé rostliny, život ve skromných poměrech.Pak několik let v klášteře a potom hned sňatek s neznámým a tajemným mužem. Poznání, že opravdu kulhá a je zjizvený. Strach, který v ní vyvolával. A také život v přepychu, Joffreovo dvoření a postupné dobývání. Já myslím, že měla dost práce sama se sebou a prostě si některé narážky nedala do souvislostí. Musela se s tím vším nějak sama srovnat, a proto ji mohl manžel překvapit, když jí v masce a převleku zpíval a pak sváděl v zahradě.
Tak nějak si to vysvětluji já. :mask: :trubadur:

PříspěvekNapsal: 22 lis 2015, 16:54 
Královská rodina
Královská rodina

To všechno je fakt, :agree: ona poněkud vyděšená a raději si ho nevšímá, on dávkuje trumfy po částech. Měla jsem na mysli to , že se někdo z okolí neukecl "na tvrdo." Ale ocitnout se v nemilosti u Peyraca by asi nikdo neriskoval. Něco na to téma zpívání jsem do fikce vložila.

PříspěvekNapsal: 23 lis 2015, 22:00 
Královská rodina
Královská rodina

Posílám další část adventní ho příběhu. Večer v Toulouse začíná. Už jsem s Angelikou hrála karty, tak teď i kostky. Snad mohu popřát veselé čtení pro dlouhý večer.

PříspěvekNapsal: 23 lis 2015, 23:38 
Moderator
Moderator

Krásně napsáno, ostatně jako vždy :). Představuju si interesantní starší dámu, něco jako Judy Dench ve filmu Čokoláda, jak zkoumavě hledí na toulouského pána a jsem zvědavá, jaký je jeho plán pro ten večer :

PříspěvekNapsal: 23 lis 2015, 23:49 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Představuju si interesantní starší dámu, něco jako Judy Dench ve filmu Čokoláda, jak zkoumavě hledí na toulouského pána a jsem zvědavá, jaký je jeho plán pro ten večer :

Děkuji za hezkou volbu Henrietty, samozřejmě věk ve fikci je něco přes padesát, a co se týká pána domu, snad má něco v rukávu :twisted:

PříspěvekNapsal: 24 lis 2015, 23:54 
Královská rodina
Královská rodina

Uf musela som sa zasa pre istotu pozrieť na začiatok fikcie ..to bol "advent v roce 1656" ?

UF! :roll: :twisted: a to Joffrey pred ešte nedotknutou Angelikou rozprával o nahých černoškách z Indie? :mrgreen:

Páči sa mi však že tvrdohlavá Angelika :eyes: nechce ani zasevt ísť spať, a už sa teším ktorý bozk porozpráva.
Ale samozrejme aj na príbehy ostatných prítomných. Aký príbeh asi bude mať 50tnička Henrieta? :potapec:

PříspěvekNapsal: 25 lis 2015, 00:16 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
Uf musela som sa zasa pre istotu pozrieť na začiatok fikcie ..to bol "advent v roce 1656" ?

UF! :roll: :twisted: a to Joffrey pred ešte nedotknutou Angelikou rozprával o nahých černoškách z Indie? :mrgreen:

Ten příběh úplně schválně napráskala Blanche, on pouze uvedl na pravou míru to, že to bylo v Indii. Jak je o něm známo, je precizní v zeměpise. :lol: Netaktnost k novomanželce bych mu nedovolila . :agree:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]