Právě je 23 zář 2019, 16:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 00:00 
Vévodové
Vévodové

Tereza, ach... tak to pekne sľubne začalo a potom tak smutne skončilo... ale tak muselo, aby sa ešte chvíľu potrápili..... a tie ďaľšie Vianoce už trávili inak....
veľmi sa mi páčila postava Henrietty, múdra skúsená žena, hoci staršia, nepochybne tak trochu zaľúbená do dokonalého - ako väčšina žien....

ale naozaj krásny príbeh, aj keď musím povedať, že takýto záver som nečakala... bolo to prekvapujúce

moirra píše:
Ha ha ha, tak toto sa ti podarilo Tereza:

[i]v každom prípade o svojej bláznivej výprave mu Angelika porozprávala v mojej fikcii na lodi po ceste do Montpellieru a nejasne sa mi zdá že sa spomína aj v kanóne že mu to vravela..ale kde? :roll: Errnie by to možno vedela...
alebo Dasha....

Angelika spomínala, že sa chcela vybrať do Ameriky, bolo to v 10.dieli na str. 198
dlho som túžila ísť do Ameriky, Bola som ešte malé dievčatko.

ale nespomínala tam detaily, a je pravda, že tam už mali všetci v "hlave a v nose" :agree: ako píše Tereza, pretože to bola hostina prichystaná v mapovni - na pevnine

v 14.dieli na str. 7 citát:
či ste už zabudli na detskú logiku? Na to, ako ste rozmýšľali vy, keď ste boli dieťa? Či ste mi nerozprávali, že ste ako desať či dvanásťročná chceli odísť do Ameriky, že ste podnikli cestu s kŕdľom sedliackych dievčat........

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 13:23 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:

Angelika spomínala, že sa chcela vybrať do Ameriky, bolo to v 10.dieli na str. 198
dlho som túžila ísť do Ameriky, Bola som ešte malé dievčatko.

ale nespomínala tam detaily, a je pravda, že tam už mali všetci v "hlave a v nose" :agree: ako píše Tereza, pretože to bola hostina prichystaná v mapovni - na pevnine

v 14.dieli na str. 7 citát:
či ste už zabudli na detskú logiku? Na to, ako ste rozmýšľali vy, keď ste boli dieťa? Či ste mi nerozprávali, že ste ako desať či dvanásťročná chceli odísť do Ameriky, že ste podnikli cestu s kŕdľom sedliackych dievčat........

super Errnie, ja som vedela ze ty to najdes kde to bolo :mrgreen: ale mapovna je miestnost na lodi pokial viem....musim na to mrknut

a už zasa mi udrelo do očí ako keby ten posledný diel naozaj písal ghoswriter - čiže niekto iný, pretože je tam veľké množstvo vecí ktoré ukazujú ze pisateľ nepozná poriadne predošlé diely - "podnikli cestu s kŕdľom sedliackych dievčat" pokiaľ si spomínam v tej bojovej výprave viedla kŕdeľ chlapcov.....

Začátkem léta se tedy Angelika de Sancé de Monteloup s partou mladých sedláků, které
zverbovala pro své tulácké záměry, chystala odjet do Ameriky (...) Nicolase přesvědčila snadno. "Být námořníkem je lepší než pást dobytek. Vždycky jsem chtělcestovat." Několik ostatních kluků, kteří raději lítali po lesích, než dřeli na poli, je uprosilo, aby jetaky vzali, samozřejmě včetně Denise. Bylo jich celkem osm a Angelika, jediné děvče, jim velela.

Preto otváram rubriku 14 dielu - do ktorej prosím ukladať všetky takéto nezrovnalosti, tvrdenia ktoré su v rozpore z
predošlým kanónom. Viem ze ich v poslednom ale aj v predposlednom diely je neúrekom. :agree:

no ale treba pozrieť ako to je napísané v iných jazykoch...mohol by to byť aj nesprávny preklad....

No prosím, príspevky a diskusie o 14 diely tuto:

viewtopic.php?f=1&t=672&p=19607#p19607

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 13:55 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:

ale naozaj krásny príbeh, aj keď musím povedať, že takýto záver som nečakala... bolo to prekvapujúce

Díky Errnie. Když jsem si skládala kostru toho příběhu, tak jsem A+J díky narozeninám Angeliky příliš sblížila, tak jsem je zase musela dát trochu dál od sebe. Myslím, že za ten téměř rok musel toulouský pán nejednou zhluboka rozdýchávat některé situace a nejednou si asi dal studenou sprchu, aby se udržel v klidu a rovnováze. A že dokázal být i pruďas a ztratit s ní nervy, to předvedl v Americe.
A taky jsem tentokrát nechala šlápnout vedle Angeliku, aby ta slavná věta "Pomsti se" měla ještě větší váhu.

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 14:17 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:

super Errnie, ja som vedela ze ty to najdes kde to bolo :mrgreen: ale mapovna je miestnost na lodi pokial viem....musim na to mrknut

áno, máš pravdu, hostina bola na palube Gouldsboro... na str. 176 v 10. dieli jej Peyrac hovorí, že je prichystaná hostina na palube lode...

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 14:17 
Vévodové
Vévodové

Tereza píše:
Myslím, že za ten téměř rok musel toulouský pán nejednou zhluboka rozdýchávat některé situace a nejednou si asi dal studenou sprchu, aby se udržel v klidu a rovnováze. A že dokázal být i pruďas a ztratit s ní nervy, to předvedl v Americe.
A taky jsem tentokrát nechala šlápnout vedle Angeliku, aby ta slavná věta "Pomsti se" měla ještě větší váhu.

:ok:

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 17:53 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
moirra píše:

áno, máš pravdu, hostina bola na palube Gouldsboro... na str. 176 v 10. dieli jej Peyrac hovorí, že je prichystaná hostina na palube lode...

zakotvenej Gouldsboro, čiže to bolo ako s tým ani holá ani oblečená (kto si rozprávku nepam§tá oblečená v rybárksej sieti)..... ani na súši ani na pevnine :potapec: :potapec:

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 22:03 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, hezké vyprávění. Také jsem si představovala, jak setkání zapůsobí na madame Henriettu a měla jsem totožnou představu jako Ty. No, poznat našeho pana D. a nebýt tím ovlivněna, to prostě nejde. A věk roli nehraje. Vždyť v Americe si A. uvědomovala, že jsou do Joffreye trochu zamilované i zralé a počestné Hugenotky. ;) :agree:

Angelika začíná propadat kouzlu svého muže, ale ještě není ten správný čas. :agree:

P.S. Snažím se dopsat svou verzi. Trochu mi to zase bobtná, ach jo.

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 22:40 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Terezo, hezké vyprávění. Také jsem si představovala, jak setkání zapůsobí na madame Henriettu a měla jsem totožnou představu jako Ty. No, poznat našeho pana D. a nebýt tím ovlivněna, to prostě nejde. A věk roli nehraje. Vždyť v Americe si A. uvědomovala, že jsou do Joffreye trochu zamilované i zralé a počestné Hugenotky. ;) :agree:

Angelika začíná propadat kouzlu svého muže, ale ještě není ten správný čas. :agree:

P.S. Snažím se dopsat svou verzi. Trochu mi to zase bobtná, ach jo.

Díky Mimi. Henrietta byla na tom stejně jako tato dáma z 6. dílu : Paní Carrerová strčila loktem do Angeliky a naklonila se k ní:
„Už od svých šestnácti jsem snila o tom, že mě unese nějaký takovýhle pirát a odveze mě na nádherný ostrov.“
„Vy?“ užasla Angelika.
Advokátova žena na ni spiklenecky mrkla. Připomínala černého aktivního a nehezkého mravenečka. Vysoký čepec žen z Angoumois, vždycky pevně uvázaný, jako by drtil něžné tělíčko, které však dokázalo porodit jedenáct dětí. Oči za brýlemi jí zazářily, když dodala:
„Ano, já. Víte, já měla vždycky ohromnou fantazii. Občas si na toho vysněného piráta vzpomenu ještě dnes. A najednou ho mám tady, přímo před očima. Všimněte si, jak je krásně oblečený. A pak, ta maska! Z té na mě jdou mrákoty.“
:oops: :oops:

Angelika sice začala propadat jeho kouzlu, ale on u toho oběda propadl totálně - nevydržel. :agree:

A těším se nejen na tvou verzi, ale doufám, že dopíšeš i ty dřive rozepsané fikce. Ta čokoládová se mi moc líbila. :writer:

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 22:52 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, díky za povzbuzení. Psaní mi teď nějak moc nejde. Navíc, mi spadl před časem notebook a já přišla o všechno, co jsem si psala. O čokoládové fikci jsem už zase dost přemýšlela. Asi nebude odpovídat jednání hrdinů kánonu, ale snad zase brzy něco konečně přidám. :writer:

Ukázka z plavby do Ameriky ze 6.dílu vystihuje rozpoložení dam při setkání s Joffreyem. :oops:

PříspěvekNapsal: 11 led 2016, 23:10 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Ukázka z plavby do Ameriky ze 6.dílu vystihuje rozpoložení dam při setkání s Joffreyem. :oops:

Napadla mě ta ukázka jen tak v rychlosti , Henrietta a pán domu byli spíš v mé fikci ve vztahu matka - syn, ale to setkání otevřelo potenciál do budoucna. Aby se v létě mladý baron nedivil, že má jeho otec kromě sokolů i jiné vášně :zachrana: .

PříspěvekNapsal: 12 led 2016, 21:28 
Královská rodina
Královská rodina

Přidávám druhou část své verze. Pokud se Vám bude vyprávění líbit, tak připojím i část závěrečnou, co bude po roce a
všechny části sloučím do jednoho vyprávění.

"Dobrá poslechnu si tedy Váš příběh." Souhlasila Angelika.
Joffrey se pohodlně posadil do křesla a začal vyprávět:
V dobách křížových výprav žil v tomto kraji jeden mladý rytíř. Měl mladou, hezkou ženu a dva malé synky. Někteří šlechtici odcházeli do dalekých zemí. Lákalo je dobrodružství, možnost získat slávu a také bohatství. Charles, tak se rytíř jmenoval, nebyl s životem spokojen. Přestože měl všechno, byl přesvědčený, že mu něco chybí . Proto se rozhodl přidat se k několika rytířům z okolí a odjet do dalekých zemí. Jeho ženu to trápilo, ale nepodařilo se jí manželovi jeho úmysl rozmluvit. Čas plynul. Rytíř byl mimo domov téměř dva roky. Potom se nečekaně objevil před branou svého hradu. Říkalo se, že se vrátil bohatý. Ale zaplatil za to zdravím. Zranění, která utrpěl v dalekých krajích, měla následky. Ochrnul na levou ruku a na pravou nohu kulhal. Jeho tvář poznamenaly vrásky. Setkání s manželkou bylo smutné. Během jeho nepřítomnosti onemocněli oba synové a zemřeli. Jeho žena mu nemohla odpustit, že zůstala v těžké době sama. Vyhýbala se mu a veškerý volný čas věnovala ošetřování nemocných v místním klášteře. To se podepsalo na jejím zdraví. Začala hubnout a musela ulehnout. Lékaři, které rytíř povolal, byli bezradní.

V blízkém lese žila bylinkářka Rosina. Objevila se zde ještě v době, když byl rytíř dítě. Nikdo nevěděl odkud přišla. Svým vzhledem a nářečím se lišila od zdejších obyvatel. Vesničané ji odmítali mezi sebou přijmout. Rytířova matka ale poznala, že ta žena není obyčejná tulačka. Dovolila jí, aby se usadila ve staré opuštěné tvrzi v lese. Nikdo o ní nic nevěděl, ale brzy se rozhlásilo, že se dobře vyzná v bylinách, umí vyrábět masti, ošetřovat zranění a pomáhat ženám při porodu. Jednou, když sbírala byliny našla na palouku asi měsíční dítě. Bylo to děvčátko, které si odnesla domů. Nechala je pokřtít a vychovala. Tehdy lidé věřili, že na palouk v lese občas odkládají své děti víly, které se zamilovaly do člověka a láska nezůstala bez následků. Taková nešťastnice byla z jejich společenství vyhnána a nepatřila už ani mezi víly ani mezi lidi.
Rytíř nechal bylinkářku povolat na hrad, aby pomohla jeho ženě. Ta mu ale potvrdila to, čeho se nejvíce obával. Jeho ženu nevyléčí žádné byliny ani masti, protože už nechce žít.

A tak brzy rytíř zůstal po manželčině smrti sám. Protože ho trápily často bolesti po zranění, vydal se jednoho dne sám k bylinkářce. Když otevřel dveře jejího skromného obydlí, uviděl zde také krásnou mladou dívku. Měla vlasy jako tmavé zlato a zelené oči. Vzpomněl si, že se Rosina kdysi ujala děvčátka, které našla v lese. Madlene, tak se dívka jmenovala, jí nyní pomáhala. Bylinkářka mu slíbila namíchat směs léčivých rostlin, které si bude dávat do koupelí a připravit masti, aby mu ulevily od bolestí. Na zpáteční cestě rytíř stále myslel na Rosininu schovanku. Říkal si, že je možná opravdu dcera nějaké víly. Když se vrátil na hrad, dolehla na něho osamělost. Ve sklepích má plno skvostů ze zlata, perel a drahokamů, které si dovezl ze svých dobrodružství. Ale je sám. A žije jako divoch. Tmavé vlasy mu začínají šedivět, nechal si narůst plnovous a lidé se ho bojí. A navíc ho trápí bolesti.
Posadil se do křesla, které si nechal udělat, když se vrátil. Zraněnou nohu si položil na stoličku a zavřel oči. Usnul, ale náhle ho probudily zvuky. Ve dveřích jeho komnaty stála mladá dívka. Měla na sobě prosté tmavé šaty a přes ně teplý šál. Venku už byla zima, protože právě začal advent. Husté vlasy barvy tmavého zlata jí padaly na ramena. Uklonila se a řekla:
"Dobrý večer, pane, přinesla jsem Vám byliny a masti." Vešla do komnaty a položila je na stolek. Znovu se uklonila a chtěla odejít.
"Počkej chvíli," zarazil ji rytíř, "musím Ti zaplatit."
"To není nutné, pane, matka říkala, že počká, jestli Vás byliny a masti zbaví problémů." Odpověděla Madlene.
Rytíř si ji mezitím prohlédl a pronesl:
"Zůstaň tu ještě chvíli a pobav mě. Říkají, že jsi dcera nějaké víly. To jistě umíš tančit. Zatanči tedy pro mě."
Dívka zčervenala a sklopila hlavu.
"Ne, pane, to na mě prosím nechtějte." Tiše odmítla.
"Neboj se, jsme tu jen sami dva." Vyzval ji znovu.
"Dobře, pane, jak poroučíte." Souhlasila tiše dívka.
"Neporoučím, žádám Tě o to." Odpověděl rytíř.
Madlen odložila teplý šál a začala tančit. Byla štíhlá a pružná. Nejprve se pohybovala váhavě, ale pak překonala rozpaky a zcela se oddala pohybu.
Rytíř ji okouzleně pozoroval. Nebyl to žádný z tanců, které znal z hostin šlechticů, ani smyslné pohyby, které viděl u tanečnic v orientu. Náhle pocítil touhu vstát, vzít dívku kolem pasu a obejmout ji. Prudká bolest mu projela rukou a Charles otevřel oči. Byl v místnosti sám.
"Byl to tedy jen sen. Krásný, ale jen sen." Řekl si smutně.
Náhle si uvědomil, že cítí příjemnou vůni bylin. Na stolku blízko dveří leželo několik plátěných pytlíků a dřevěná miska s mastí. Rytíř vstal a prudce otevřel dveře. Sluha, který byl na stráži, stál před nimi.
"Pojď dovnitř!" vyzval ho pán.
" Kdo tu byl a kdy odešel? Hlídal jsi, nebo se někde bavil? Řekni pravdu!" Poručil mu přísným hlasem rytíř.
Sluha přísahal, že se ani na chvíli nevzdálil a svědomitě hlídal.
Rytíř Charles ho tedy propustil. Zůstal sám a přemýšlel, jak se mohly sáčky s bylinami a mast ocitnout v pokoji.

Angelika si náhle uvědomila, že Joffrey přestal vypravovat. Kouzelná chvilka skončila. Angelika vlastně ani tolik nesledovala děj příběhu, ale manželův hlas. Zatoužila zavřít oči a dál slyšet tu jeho podmanivou a vzrušující melodii. Začala se lehce chvět, ale ne zimou. Touhou, kterou v ní Joffreyův hlas vyvolal.
"Jak to bylo dál, to už nevím. Sejdeme se tu příští rok a každý budeme vyprávět, jak mohl příběh skončit." Joffrey vstal a od hořící svíce, která se už dosti zmenšila, postupně zapálil dvě zbývající ve svícnu.
"Ale teď už půjdeme spát. Je tu chladno a já bych nerad, abyste večer na oslavě Vašich narozenin kýchala a kašlala." Řekl Joffrey a zasmál se.
"Zlí jazykové by pak ještě rozhlašovali po okolí, že Vás trápím zimou¨
Angelika poslušně vstala, aby následovala manžela. Ten k ní přistoupil a lehce ji zvedl bradu.
Ale já Vás přece netrápím, ani zimou ani jinak? Nebo snad ano?" Pronesl hrabě de Peyrac škádlivě.
Angelika se na něho plaše podívala, pak sklopila hlavu a tiše odpověděla: "Ne, netrápíte."
Joffrey se znovu zasmál. Nabídl své ženě rámě, aby se o něho mohla opřít a do druhé ruky vzal svícen. Vyšli na chodbu. Před Angeličinými komnatami se lehce uklonil a políbil jí ruku.
"Vyspěte se a dobře si odpočiňte. Ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám." Potom se otočil a odcházel.
Angelika si uvědomila, že mu nevrátila jeho kabátec.
"Joffreyi!" Zavolala na něho.
Hrabě de Peyrac se překvapeně otočil.
"Zapomněla jsem Vám vrátit Váš kabátec. "
"Ach, tak". Řekl manžel a vzal si ho od ní. Na chvilku zůstal stát. Zvedl ruku a jemně manželku pohladil po tváři. Potom se otočil a ztemnělou chodbou už bylo slyšet jen jeho kulhání.
Angelika se chvilku za ním dívala. Pak otevřela dveře a vešla do svých komnat. Po tvářích jí tekly slzy.

PříspěvekNapsal: 13 led 2016, 19:26 
Královská rodina
Královská rodina

Mimi, ten příběh samozřejmě musíš dopsat, hry se hrají až do konce, i když je porážka na spadnutí. Máš to hezky rozehráno, kdo ví, jak to oba dovypráví.
V mé fikci je pěkně háklivý na své svršky, v té Tvé je tak vedle z novomanželky, že na kabátec zapomněl :agree: .

Já se vážně budu někdy muset hecnout a namíchat si pořádný teleportační kokteil a přečtu panu D, co se tady o něm všechno napsalo( studia, dobývání Paříže, vězení, bazén....) a zeptám se, co byla a co nebyla pravda. Ovšem mám obavu, že to nedá - buď ho klepne :evil: :priest: nebo na mě vezme :swordplay: , jak to má ve zvyku.
A kdybych při té příležitosti přečetla Angelice,kolikrát jsme ji tady nechaly rozbrečet, tak mi vynadá jazykem pařížského podsvětí a pak vyškrábe oči. :agree:

PříspěvekNapsal: 13 led 2016, 19:57 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, poslední část už mám promyšlenou, ale ještě si to nechávám trochu uzrát v hlavě : :writer:
Chci to trochu pojmout jako vzpomínání a zároveň i trochu děj v jiné situaci.

Navštívit pana D. a všechno mu přečíst, to bys potřebovala opravdu hodně silný koktejl, abys mu mohla všechno přečíst. Na to by Ti asi jedna návštěva nestačila. A koktejlu by musel být tak celý demižón. :slzici:
Nemyslím, že by ho kleplo, pan D. Hodně vydrží. A že by to skončilo takto? :swordplay:
To snad ne.
Myslím, že oba, tedy Angelika i její pan manžel, by mohli být rádi, že i v dnešní době jsou pro nás tak přitažliví. ;)

PříspěvekNapsal: 13 led 2016, 20:18 
Vévodové
Vévodové

ahoj mimi,
veľmi pekná fikcia, ako píše Tereza, chce to pokračovanie, teda nielen preto,že máme radi nové pokračovania a zaujímavé situácie medzi AaJ , ale aj preto, že sa to tam samé pýta, a tiež musím povedať , že sa tvoj štýl písania vycibruje.... :ok:

PříspěvekNapsal: 13 led 2016, 20:25 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, děkuji Ti za milou pochvalu a uznání. :D
Na poslední části budu postupně pracovat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]