Právě je 14 pro 2019, 08:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
PříspěvekNapsal: 22 srp 2018, 18:30 
Královská rodina
Královská rodina

Jsem si vědoma, že jsem posledně slíbila závěr.
Ale snad se nebudete zlobit, že jsem se po dovolené u moře "rozvášnila" a připsala jsem Sophii trochu té středomořské atmosféry.
Závěr dopiluji opravdu příště, protože mi už stejně už nikdo jiný než hrabě a hraběnka nezbývá.
Hezký večer.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 22 srp 2018, 19:16 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Jsem si vědoma, že jsem posledně slíbila závěr.

Och tak to som rada že ešte neprišiel záver ... božská romantika ach :ach:

slovné prekáračky Florimonda a Sofie sú jednoducho na zjedenie. Florimond sa teda nezaprie že
je Joffreyov syn a potomok grófov Toulouskych

a tá Joffreyova pirátsko-trubadúrska :mask: + :trubadur: akcia nemá chybu:

mne sa to dokonale zjavilo pred očami podobne ako Sofii:

Její přemítání najednou ukončila scéna, která se seběhla velmi rychle a která jí doslova vyrazila dech. ....

ha ha ha ha :ok: :slzici: :slzici:

Sophie se snažila nedat na sobě znát překvapení. „ I Vaše rodina má spoustu zajímavých zvyků,“ vrátila Florimondovi jeho předešlou poznámku.
Mladý muž nasadil tajuplný výraz . „ Unášení žen máme v krvi. Copak Vás otec před cestou do Toulouse nevaroval, že se ocitnete v pirátském doupěti?“

BRAVO Tereza! :applaus: myslím že to Stredomorie ti skutočne prospelo :D

PříspěvekNapsal: 22 srp 2018, 20:58 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
myslím že to Stredomorie ti skutočne prospelo :D

Děkuji Moirro za komentář.
Moře zbožňuju a jsem ráda, pokud to bylo znát.

PříspěvekNapsal: 23 srp 2018, 15:51 
Královská rodina
Královská rodina

Pro Peyrakovic starší syny mám slabost a tentokrát v mých očích nad Cantorem boduje Florimond. Doufám, že stejná srdeční slabost se projeví i u Sophie, která nakonec podlehne pirátskému šarmu svého průvodce ;) .

...a upřímně jsem zvědavá, kdo koho dostane do bazénku první ;) .

PříspěvekNapsal: 23 srp 2018, 17:47 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, svěží, vtipné a romantické. Prostě paráda. :ok: :applaus:
Nejvíce mě pobavilo Florimondovo vylíčení setkání rodičů po mnoha letech: "Matka dala otci facku."
Mezi Sophii a Florimondem to hezky jiskří. Syn jde ve stopách svého otce. :trubadur:
Těším se na další vyprávění.

PříspěvekNapsal: 24 srp 2018, 13:57 
Královská rodina
Královská rodina

Mimi a Penelopo, děkuji za komentář.
Sophii a Floriminda v tomto příběhu opouštím - co bude mezi nimi dál, je už jiný příběh. Je to i na fantazii každého čtenáře.

Všechny postavy jsem měla v úmyslu dovést po večeru, kdy se Joffrey setkal po letech s Robertem, jen do druhého dne a ne dál. Je to příběh výročí mezi manželi a všeho, co se okolo toho jednoho jediného dne odehrálo.
Robert má v tento den jasno - vinný sklep, hospody, Bernard a Cerbalaud, Marie bude jeho příjemná třešniška na dortu po dobu pobytu v Toulouse
Florimond má také jasno - omrknou se Sophií bazén, projížďka po okolí. Bude muset kolem Sophie našlapovat po špičkách, je to přece ještě nezkušené mládě.
Cantor má jasno - nafasoval sourozence.
Jediní, se kterými jsem se nerozloučila, jsou A + J. Věnuji jim tedy příště závěr.

PříspěvekNapsal: 03 pro 2019, 21:17 
Královská rodina
Královská rodina

Docela pozdě, ale přece jen přidávám pokračování.
Snad nebude vadit, že nedodržím slib o závěru - toto je předposlední příspěvek.
Krátký závěr a poslední tečka bude patřit (jak jsem kdysi dávno slíbila) jen Angelice.

Třeba v tomoto nevlídném počasí tento rozhor na koňském hřbetě někoho zahřeje.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2019, 15:05 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Docela pozdě, ale přece jen přidávám pokračování.

Konečně! :applaus: :prayer: :applaus:
Tereza píše:
Snad nebude vadit, že nedodržím slib o závěru - toto je předposlední příspěvek.

Mně to teda nevadí vůbec :ok: .

Prý, že nemáš v oblibě sázky ;) :agree: :mrgreen: .

Moc se mi líbí Tvé pojetí vztahu mezi manželi. Na jedné straně škorpení, na druhé erotické jiskření, ale hlavně stabilita a sounáležitost. Zajímalo by mne, jak to děláš, že na poměrně krátkém úseku dokážeš předložit momenty vtipné i velmi smutné.

„Víš, já si všechny toulouské přátele našich synů představuju, když byli ještě dětmi,“ pokračoval tlumeným hlasem. „ Jak chodívali okolo našeho zpustlého sídla a slýchávali o hraběti, který se zamiloval do vlastní ženy a také o tom, jak tento pár narazil na lidskou závist, která udusila jejich krátké štěstí. A teď, když jsou z těch dětí dospělí lidé a prožívají své touhy, naděje a zklamání, jsme my dva jako zázrakem tady a náš palác jim otevírá svou náruč. Až budou za pár dní od nás odcházet, přál bych si, aby si odtud odnesli ten nejcennější dar, jaký jim jen můžeme dát. Víru. Víru v lásku muže a ženy. (...)"

Tohle bylo za mne to nej, co v dnešní části zaznělo. Protože co je víc? Když člověk narazí na ten správný a ideální protějšek, i obyčejné věci se stanou neobyčejnými a život dojde naplnění. Nejen v podobě dětí, kterých Angelika i Joffrey měli požehnaně :) .

PříspěvekNapsal: 04 pro 2019, 17:31 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, pokračování potěšilo.
Je psáno ve stylu knih a vystihuje atmosféru starých šťastných časů v Toulouse. :ok: :ok:
Líbili se mi vzájemné škádlení během jízdy do letohrádku.
Přišlo mi vtipné, jak pan hrabě vědecky odůvodnil své usnutí. Pochybuji, že v dobách po svatbě, kdy do paláce prodily davy návštěvníků, chodil brzy spát, aby dříve vstával. No a ty pověsti o jeho manželství mezi přáteli, ty mě také pobavily.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2019, 22:27 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
.... Protože co je víc? Když člověk narazí na ten správný a ideální protějšek, i obyčejné věci se stanou neobyčejnými a život dojde naplnění. Nejen v podobě dětí, kterých Angelika i Joffrey měli požehnaně :) .

Jsem moc ráda, že se ti ten téměř závěr líbil.

Přemýšlela jsem , jak mohl vypadat vztah této dvojice v roce 1686, tedy 30 let po svatbě(něco o tom vím :evil: ), kdy je on šedesátník. Dnes jsou muži tohoto věku stále frajeři, ale tenkrát...Vsadila jsem na výjimku, za kterou jsem hraběte de Peyrac považovala.
Bouřlivý život nelze vést věčně. Snad jsem té dvojici neuškodila, když jsem za hlavní směr jejich života v roce 1686 zvolila touhu po klidu , rodinném štěstí a starost o děti a přátele.

Mimochodem - sázky mám ráda a mí přátelé se jimi často baví :agree: ( snad je to z fikcí znát :P ).
Závěr mám v hlavě už od úplného začátku této fikce. A je vážně zábavné, že se tak trochu méně či více prolíná s desgrezovskou "Pro jednu jedinou ženu". Musela jsem se snát, když jsem četla Tvé řádky a říkala jsem si, co na to řekneš, až si přečteš úplný konec "Výročí."

PříspěvekNapsal: 04 pro 2019, 22:42 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
....Je psáno ve stylu knih a vystihuje atmosféru starých šťastných časů v Toulouse. :ok: :ok:
Líbili se mi vzájemné škádlení během jízdy do letohrádku.
Přišlo mi vtipné, jak pan hrabě vědecky odůvodnil své usnutí.

Děkuji Mimi za komentář.
Atmosféru starých dobrých toulouských časů jsem nasála z fikcí od Moirry a Jeanne.
Závěr bude krátký, ale slibuji, že si kousek vědy ještě užijeme.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2019, 22:44 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Je psáno ve stylu knih a vystihuje atmosféru starých šťastných časů v Toulouse. :ok: :ok:

Souhlasím!
Tereza píše:
Závěr mám v hlavě už od úplného začátku této fikce. A je vážně zábavné, že se tak trochu méně či více prolíná s desgrezovskou "Pro jednu jedinou ženu". Musela jsem se snát, když jsem četla Tvé řádky a říkala jsem si, co na to řekneš, až si přečteš úplný konec "Výročí."

Tak tomu já říkám pořádný TEASER!! Dočkáme se závěru do konce roku??

PříspěvekNapsal: 04 pro 2019, 22:50 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Tak tomu já říkám pořádný TEASER!! Dočkáme se závěru do konce roku??

To netuším, mám totálně nabito na dalších 10 dní a o zbytku předvánočních úkonů ani nemluvím.
Ale nakousla jsem mezi řádky téma pro další fikci. Vlastně nad touto záhadou :find: přemýšlím už dost dlouho.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019, 15:34 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Ale nakousla jsem mezi řádky téma pro další fikci. Vlastně nad touto záhadou :find: přemýšlím už dost dlouho.

teď jsi moji analytickou hlavu zavařila dokonale... Říkám si: bude další fikcí sázka? Nebo Angelika objevivší se ve Versailles s cejchem na rameni a hrdě napřímenou šíjí? A nebo mám ten smajlík :find: zaměnit za tento :desgrez: ??

PříspěvekNapsal: 05 pro 2019, 18:49 
Královská rodina
Královská rodina

Já si zahraju na Moirru (bude si jí asi opět škytat) a odpovím Ti tak, jak to občas ona dělávala mě.
Pokud sis dobře četla poslední část fikce, možná jsi narazila na dvě věty( teda části vět - jedna zhruba ve 2/3 a druhá téměř ke konci), které tak trochu nedávaly smysl a na nic dosud známého nenavazovaly. Zkus hledat.
Chápu, že možná nebudeš mít čas či náladu ten text znovu číst, pokud tedy tyto dva kousky vět do zítřka nenaješ, prozradím Ti je. Pointu si ovšem nechám pro sebe :agree: , budeš muset počkat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]