Právě je 20 čer 2019, 18:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuse: Před svatbou
PříspěvekNapsal: 20 lis 2016, 21:25 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, jsem ráda, že vyprávění se Ti líbilo. Díky.
Doufám, že i další části nezklamou. ;)

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 30 pro 2016, 20:40 
Královská rodina
Královská rodina

Přidala jsem kratičké pokračko. Snad přijde vhod.

PříspěvekNapsal: 30 pro 2016, 21:10 
Site Admin
Site Admin

Bylo to úžasné a bajecne a chceme jeste kousek, prosiiiim. Zdravime z Vidne z angelikologiceho minisrazu.
Prevlekani a koupání panáčků bylo super. A pak spolu půjdou do knihovny cist si o vílách, jůůůů.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2016, 12:29 
Vévodové
Vévodové

Vůbec se nedivím, že měl Andijos obavy z Peyracovy svatby. V podstatě měl strach, že v něm ztratí ne přítele, ale pečující manželku :

Zazvonil na sluhu a po jeho příchodu mu poručil, aby mu přinesl koňak, nejlepe celou láhev.
"Nic takového..." .... A zase jsi spal v botách!" Pronesl hrabě de Peyrac vyčítavě...
....Ale teď už opravdu konec polehávání. Až se vykoupeš, oblečeš a něco lehkého posnídáš, tak navrhuji projít se v parku. Přestalo pršet...

:lol: :lol: :lol: :lol: :slzici: :slzici: :slzici:

A taky díky za radu k dnešnímu Silvestru. Vzhledem k okolnostem a dnešnímu náročnému programu si ji beru k srdci. Jen se "modlím", ať se mi nějak v průběhu večera nevypaří z hlavy :
"Nesmíš míchat všechny druhy pití dohromady. Pij vždy jen jeden. A s jídlem to také nepřeháněj. Jíst pozdě v noci Ti nedoporučuji."

PříspěvekNapsal: 31 pro 2016, 17:01 
Rytíři
Rytíři

Skvělé pokračování. Díky za něj.

Musím říct, že d'Andijosovy myšlenky o poslušné Angelice hodně pobavily. :slzici:

Skoro člověk lituje, že nevíme, co přesně mu šlo hlavou, když Angeliku poprvé uviděl v Monteloupu. Zda byl natolik okouzlen její krásou, že se mu všechno vypařilo z hlavy, nebo se začal obávat ještě víc, jak Joffreyova svatba ovlivní jeho přátelství a způsob jejich dosavadního života.

I když... řekla bych, že na ty myšlenky během cesty do Toulouse taky trochu potom došlo.

A starostlivá přítelo-matko-manželka Peyrac taky pobavila, jak už zmínila Tereza. :lol:

PříspěvekNapsal: 31 pro 2016, 23:42 
Královská rodina
Královská rodina

Jeanne, Terezo a Claro, těší mě, že se vypravění o společensky unaveném ďAndijosovi líbilo. Napsala jsem to už dříve, ale včera mě napadlo, že ze to může k Silvestru hodit. :D

PříspěvekNapsal: 03 led 2017, 23:38 
Královská rodina
Královská rodina

Mimi, tvoju fikciu sme si dali ako bonbónik na Silvestrovskom Angelikologickom zraze vo Viedni ....

a keďže tam účinkuje môj obľúbenec, Andijos :courtier: , ktorý nadovšetko miluje jesť a piť .... bola dokonalá

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

keď som sa na nový rok zobudila a treštila mi hlava môj súcit s úbohým Andijosom bol o to väčší

Jeanne nám predčítavala nahlas .... a ja som potajme očakávala že si Andijos oblečie plášť podšitý kožušinou,
konečne sa domotá do záhrady kde ho Joffrey bez okolkov sotí do koča a oznámi mu že musí ísť pre nevestu
do Monteloupu kde si ju zoberie v zastúpení :twisted: :twisted:
(samozrejme predvídavý Joffrrey prikázal pribaliť kufor plný šiat
na prezliekanie na túto príležitosť, aby mu jeho priateľ nerobil hambu)

Obrázek

PříspěvekNapsal: 04 led 2017, 20:50 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, jsem ráda, že kraťoučká fikce pobavila o Silvestru. Napsanou jsem už jí měla dříve a pak mě napadlo jí k této příležitosti použít.
Ty smajlíci hodujícího Andijose jsou kouzelní. :ok: :applaus:
Nápad poslat ho už o půl roku dříve pro nevěstu mě pobavil. Nechceš napsat ff, o tom jak Bernard po cestě poznával krajové speciality jídel a nápojů? :slzici:

PříspěvekNapsal: 04 led 2017, 21:23 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
dobré, možeš pokračovať :) , som zvedavá, ako to bude pokračovať, D´Andijos to vzal v celku pokojne, ktovie, ako to prijal taký arcibiskup, hmmm?

naozaj tu nikto ešte nenapísal ako prežíval zásnuby a ohlášky toulouského diabla
ctený arcibiskup Toulousky???? :priest: :D

a Andijosa ešte ten humor prejde keď sa dozvie že on musí ísť po nevestu :twisted: :twisted:

-----------------------

Mimi, vôbec by som sa nečudovala keby mu to trvalo pol roka - pri tom čo sa všade bude zastavovať,
nalievať sa a ochutnávať všetky miestne špeciality a obháňať miestne dievčatá ....

spomínam si ešte že sa Angelike sťažoval že mu Joffrey musel prisahať že je hrbatá a škuľavá .... :lol:

PříspěvekNapsal: 04 led 2017, 23:04 
Markýzové
Markýzové

moirra píše:

spomínam si ešte že sa Angelike sťažoval že mu Joffrey musel prisahať že je hrbatá a škuľavá .... :lol:

Teda keď mu to Andijos fakt uveril tak ja neviem ... :slzici:

PříspěvekNapsal: 05 led 2017, 15:28 
Královská rodina
Královská rodina

Katra píše:
moirra píše:

Teda keď mu to Andijos fakt uveril tak ja neviem ... :slzici:

No keď toto Andijos Angelike hovoril, samozrejme že preháňal, ako všetci južania.
Predpokladám že Joffrey mu povedal iba že "nieje nič mimoriadne" a že chce zabiť jednou ranou dve muchy,
tým že získa baňu po ktorej túži a ženu z dobrého šlachtického rodu ktorá mu dá potomkov....

Myslím že ste ma naštartovali napísať metafikciu ako svoju cestu na svadbu v zastúpení a príchod
do Monteloupu prežíval môj obľúbenec Andijos :courtier: ....

PříspěvekNapsal: 05 led 2017, 18:22 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:

Myslím že ste ma naštartovali napísať metafikciu ako svoju cestu na svadbu v zastúpení a príchod
do Monteloupu prežíval môj obľúbenec Andijos :courtier: ....

:applaus: :applaus: :applaus:
Moc se na ni těším.
Jen mu nabal na cestu dost Paralenů na bolehlav. Podél trasy do Monteloup bylo jistě plno krásných hospůdek s krajovými specialitami, spousta hezkých holek a všude vyhlášené vinice..... a to vše v režijních nákladech pana hraběte.
Stejně mám dojem, že cesta zpět z Monteloup do Toulouse trvala i na tehdejší poměry neúměrně dlouho (svatba v zastoupení na konci dubna a svatba v Toulouse na začátku léta- ale to už se tady někde myslím probíralo).

Cesta zpět, která zapadla přesně na den a hodinu k svatebnímu obřadu byla pro mě vždy takovým otazníkem, pokusila jsem se s tím návratem zpět popasovat v Gaskoňské sázce. To byla i podle knihy decentní záležitost, ale cesta tam...to byla asi jízda.

PříspěvekNapsal: 05 led 2017, 20:11 
Královská rodina
Královská rodina

Ano Tereza, to si vtedy napísala skvele :ok:

tým čo nečítali alebo si nespomínajú si dovoľujem pripomenúť Utrpenie ctihodného baróna Andijosa :courtier: :mrgreen: :

Při zastávce na Péguilinově zámku taky pěkně přebral. Oba Gaskoňci, velmi dobří přátelé, přece museli všechny nastalé skutečnosti prodiskutovat – kdo je ona, proč právě teď, co bude dál, kdo všechno bude na svatbě, kdy si zase společně povyrazí po jižansku do Paříže. Ještě že je víno brzy udolalo, protože stejně jen mlátili prázdnou slámu - žádnou smysluplnou odpověď na zásadní otázky, které se týkaly jejich společného toulouského přítele, nenašli.

Andijos se domníval, že se Péguilin připojí k jeho průvodu, ale ten odmítl : „Mám tady rozdělanou nějakou práci,“ a ukázal nenápadně do okna v druhém patře, ze kterého se vykláněla drobná rusovláska. „Jste pomalí a já dorazím do Toulouse určitě dřív než Vy. Navíc by mě všechny ty zdvořilostní návštěvy, které máte v plánu a kde se vše točí kolem ženy, na kterou nemůžu ani pomyslet, přivedly k šílenství. Jak to proboha můžeš Bernarde vydržet?“
„Jsem přece Joffreyův nejlepší přítel,“ prohlásil sebevědomě.
Ale sotva usedl do kočáru k Angelice, věděl, že tak trochu lhal. Je pravda, že je Peyracův nejlepší přítel, ale pohybovat se v blízkosti této dívky bez postranních úmyslů je na hranici jeho možností. Když už to nezvládal, omluvil se jí s tím, že se musí udržovat v kondici a vyskočil do sedla po boku hraběte de Carbon-Dorgerac a barona Cerbalauda, kteří je provázeli.

Andijos si snad po tisíceré prohlédl nádhernou ženu sedící naproti němu. Bylo mu jasné, že si z něj Joffrey utahoval, když mluvil o tom, že by mohla být nevěsta ošklivá. Bernard tušil , že bude krásná. Ale ona je nápadně krásná. Ty její oči, vlasy, prsa, pleť! Jako kdyby to na ženu nestačilo, nemohlo mu uniknout, že je k tomu všemu chytrá a milá a dokonale ho překvapil fakt, že ta více než zajímavá tvářička umí i pěkně odseknout. Ale nejvíce v koncích se ocitá , když je jindy naopak tajemně mlčenlivá a jen jí září oči. Mají tak zvláštní barvu! Ten její pohled ho vzrušuje až do morku kostí. Nervózně poposedl, když ho opět pohltila ta neobvyklá a veskrze svůdná atmosféra kolem ní. Celou tu dlouhou cestu domů přemýšlí, odkud pramení její zvláštní kouzlo, kterému všichni včetně jeho podléhají.

Čo sa týka cesty tam a hlavne tej cesty späť, kedy Angeliku okamžite prezliekli do svadobných šiat a ihneď sa konal obrad,
na to mám ja takú svoju teóriu .... :potapec:

PříspěvekNapsal: 11 led 2017, 14:06 
Královská rodina
Královská rodina

Pokračko jsem si moc užila, poloha pana hraběte jako laskavě napomínajícího a rozumného Mirka Dušína nemá chybu! :mrgreen:
A víc víl a jednorožců rozhodně! :writer: :ach:

PříspěvekNapsal: 13 led 2017, 23:24 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:

Čo sa týka cesty tam a hlavne tej cesty späť, kedy Angeliku okamžite prezliekli do svadobných šiat a ihneď sa konal obrad,
na to mám ja takú svoju teóriu .... :potapec:

...a ta je? :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]