Právě je 23 črc 2019, 14:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE: Desgrez
PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 17:12 
Královská rodina
Královská rodina

Ke čtení na víkend jsem dala první část fikce o setkání se ženou, která by vedle Angeliky mohla ovlivnit jeho osud. Děj jsem vložila do období po útěku Angeliky z Paříže. Pod vlivem písně od Penelopy jsem jí dala jméno Marie-Claire. Držím se svého romantického stylu. :mrgreen:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Diskuse: Desgrez - fikce
PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 18:23 
Rytíři
Rytíři

Fikce se mi líbila. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat. To, že se Desgrez odmítl s Marií-Claire vyspat potěšilo, ale je to přesně v popisu toho, jaký byl člověk. On si užíval jen se ženami, kterým nešlo o nic jiného než o sex. Tedy s výjimkou Angeliky, jak víme :mrgreen:

Taky si kladu otázku, jestli tvoji fikci Mimi nějak ovlivní Moiřino zjištění, že se skutečný Desgrez nejspíš oženil. I když mě vždycky přišlo, že byl natolik workoholic, že by nejspíš nebyl schopen se skutečně oddat roli manžela a případně otce. A že byl takový člověk, že by mu nebylo lhostejné, pokud by příliš často byl od nich pryč.

Taky tohle považuju za jedné z dílků celé té skládačky, proč ho láska k Angelice nezničila tak, jako mnohé ostatní (to že byl workholik).

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 18:29 
Královská rodina
Královská rodina

Jak jsem napsala Mimi do soukromé zprávy: "Máááálo!" :) (tzn. též jsem zvědavá na pokračování!)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 19:40 
Rytíři
Rytíři

PenelopaW píše:
Jak jsem napsala Mimi do soukromé zprávy: "Máááálo!" :) (tzn. též jsem zvědavá na pokračování!)

To ano, bylo to kraťučké. Takový převelice krátký prolog k zajímavému příběhu. Rozhodně nalákal a namlsal na pokračování... :agree: :)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 20:08 
Královská rodina
Královská rodina

Claro a Penelopo, jsem moc ráda, že se Vám krátká úvodní ukázka v romantickém stylu líbila. :agre

Claro,
Desgrez měl bohaté zkušenosti se ženami a dokázal odhadnout jakou dívku potkal. Nevyužil proto situaci. Angelika byla vyjímka, tu miloval. Věděl ale dobře, že každý patří do jiného světa. :ach:

Ano, napsání příběhu opravdu ovlivnilo Moiřino zjištění, že skutečný Desgrez byl nejspíš ženatý a měl rodinu. Práce ho opravdu pohlcovala a musel se jí věnovat naplno. Rodina by pro něho mohla být přístav, kam by se vracel odpočívat a nabrat sil. Jeho manželka by měla být tolerantní a chápavá. Někdy raději nevědět všechno, co manžel dělá. To je někdy těžké. ;)

Degrez, byl natolik silný a navíc oddaný práci, že dokázal ustát i nenaplněnou lásku k Angelice. Navíc byl realista, ne snílek. :eyes:

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 20:36 
Baroni
Baroni

Mne sa to páčilo a teším sa na pokračovanie :)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 20:51 
Královská rodina
Královská rodina

Veľmi pekná, romantická fikcia, :ach: ktorá nám tak trochu dokazuje že nikto nieje 100 percentne

dokonalý, ani náš miláčik Desgrez :desgrez:

a zlyhať dva krát po sebe (Angelika, napriek jeho snahe zachrániť ju pred katastrofou ktorá jej v Stredomorí jednoznačne hrozila, a on policajt sa ani nezobudil keď sa dievča obliekalo a potichu vyparilo)

mu určite na nálade nepridalo :disagreement: :twisted:

PS: chcem iba upozorniť že v kanóne Desgrez v novom dome na předměstí Saint-Germain býval už na začiatku 4teho dielu,
ešte predtým ako sa mu Angelika zdôverila že jej manžel žije ... spomína sa to hneď na prvej strane

to však nieje až také dôležité ... je to pekná fikcia a teším sa na pokračko :ok:

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 21:07 
Královská rodina
Královská rodina

Mairo, díky za pochvalu mého vyprávění. Jsem ráda, že se ti líbilo. :agree:

Moirro, děkuji za milou pochvalu a jsem moc ráda, že se ti fikce líbila.
To dvojí selhání, kdy mu dámy zmizely a Marie-Claire doslova přímo před jeho dlouhým nosem, to ho jistě rozhodilo. :find: :mrgreen:
Zapomněla jsem v úvodu napsat, že setkání se odehrálo na mostě, kde už v té době nebydlel a stěhování posunula.
Měla na mě vliv písnička, kterou mi poslala Penelopa. Zvolila jsem jméno Marie-Claire z písničky a setkání v domě na mostě nad Seinou mi přišlo romantičtější. :ach:

P.S. Včera jsem si ještě pročetla znovu pasáže o tom, co předcházelo Angeličině útěku. Díky za připomenutí, mohla jsem to teď dodatečně vysvětlit.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 21:27 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Zapomněla jsem v úvodu napsat, že setkání se odehrálo na mostě, kde už v té době nebydlel a stěhování posunula.
Měla na mě vliv písnička, kterou mi poslala Penelopa. Zvolila jsem jméno Marie-Claire z písničky a setkání v domě na mostě nad Seinou mi přišlo romantičtější. :ach:

P.S. Včera jsem si ještě pročetla znovu pasáže o tom, co předcházelo Angeličině útěku. Díky za připomenutí, mohla jsem to teď dodatečně vysvětlit.

ano to sedí ... dom nad Seinou je oveľa romantickejší :ach: i keď nebol tak honosný ako ten posledný na predmestí
Saint-German kam sa nasťahoval keď postúpil na spoločenskom rebríčku

(inak on v kanóne dokonca býval v dvoch rozličných domoch na dvoch rozličných mostoch ako som už písala v sekcii o Desgrezovi)

ale vo fikcii sa dajú niektoré veci zámerne pozmeniť .... ja som vo svojej Polačkovskej fikcii tak zamotala udalosti z kníh a aj filmov Angelika a rôznych fikcií že som teraz zvedavá ako sa Polačka z toho všetkého ešte vymotá - ale v paródii je dovolené takmer všetko ... :la-polak-fun: :lol:

napríkald v Kráľovstve Francúzskom sa naopak snažím striktne držať kanónu a historických udalostí - ako experiment ;)
čo je niekedy dosť namáhavé :P

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017, 21:37 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, já ve své fikci příběh umístila do domu na Pont Notre-Dame, to v ní také zmiňuji. Tam ho také jako milence poznala Angelika. :eyes:
Ten už byl honosnější než předchozí příbytek na Petit Pont. S postupem v kariéře si proto pořizoval lepší bydlení.

P.S. Jak tu motanici Polačka vyřeší, jsem zvědavá a těším se.

PříspěvekNapsal: 17 říj 2017, 17:58 
Vévodové
Vévodové

Desgrez je krásné téma pro fikci. A ten románový je formát vysokého kalibru. Ten muž musel ve skutečnosti svádět nejeden vnitřní boj. Myslím si, že si často vážil mnohem víc některé z prostitutek než mnohé dámy u dvora. A také ho podezírám, že i v Marseille nechal Angeliku pláchnout s vědomím, že už ji možná neuvidí.
Jen ta dívka, která u něj přespala, se mi nezdála být tak nezkušená. Chovala se docela profesionálně.Líbat Desgreze ve chvíli, kdy je rozmrzelý z Angeliky,pít svařáka na prázdný žaludek, tisknout mu ruce pod košili....ta si koledovala o lekci :agree:

PříspěvekNapsal: 17 říj 2017, 18:25 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, souhlasím, že románový Desgrez je formát vysokého kalibru. :find: :agree:

Morálka urozených dam u dvora a i mnoha šlechtičen mimo královský dvůr, byla možná někdy ještě uvolněnější než profesionálek. Vždyť mnoho těch z ulic a hospod mnohdy ani jinou možnost v té době chuděry neměly.
V mé fikci mu nejprve utekla Marie-Claire a teprve pak dostal úkol zastavit Angeliku. Já si ale myslím, že chtěl Angelice v odjezdu zabránit, aby ji ochránil před nebepečími. Ale nezastavil. :disagreement:

Návštěvnice podlehla Desgrezovu kouzlu osobnosti. Nebyla zvyklá na alkohol. On už byl taky trochu v náladě, ale z Angeliky rozmrzelý nebyl. Ta mu utekla až po Marie-Claire. Málem padly hráze bontonu. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 17 říj 2017, 18:40 
Vévodové
Vévodové

mimi píše:
V mé fikci mu nejprve utekla Marie-Claire ....

Už jsem v obraze :agree:

mimi píše:
Já si ale myslím, že chtěl Angelice v odjezdu zabránit, aby ji ochránil před nebepečími. Ale nezastavil.

Ať tak nebo tak, musel tušit, že i kdyby ji přivedl zpět do Paříže v podstatě násilím, stejně králi zase uteče...

PříspěvekNapsal: 17 říj 2017, 18:45 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:

mimi píše:
Já si ale myslím, že chtěl Angelice v odjezdu zabránit, aby ji ochránil před nebepečími. Ale nezastavil.

Ať tak nebo tak, musel tušit, že i kdyby ji přivedl zpět do Paříže v podstatě násilím, stejně králi zase uteče...

To souhlasím. A určitě by si našla nějakého pomocníka. :mrgreen: :lol:

PříspěvekNapsal: 17 říj 2017, 18:47 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
mimi píše:

Při jejich setkání v La Rochelle v podstatě mluví o tom, že ji uprchnout nechal, právě proto, aby ji nemusel násilím přivézt / přivést :) do Paříže...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]