Právě je 25 kvě 2018, 10:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DISKUSE : Výročí
PříspěvekNapsal: 20 zář 2016, 17:35 
Vévodové
Vévodové

Myslela jsem si, že už mě nic nového nemůže napadnout. A pak mně blesklo spojit čokoládový příběh od Mimi se spoustou diskusí na fóru - zejména těch o dětech - a vznila tato myšlenka.
Příběh navazuje na Henriettu.
Snad jsem někomu v tom dnešním nevlídném počasí zpříjemnila večer.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
PříspěvekNapsal: 20 zář 2016, 18:12 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Myslela jsem si, že už mě nic nového nemůže napadnout. A pak mně blesklo spojit čokoládový příběh od Mimi se spoustou diskusí na fóru - zejména těch o dětech - a vznila tato myšlenka.
Příběh navazuje na Henriettu.
Snad jsem někomu v tom dnešním nevlídném počasí zpříjemnila večer.

Terezo, jsem zvědavá na spojení čokoládového příběhu. Já se teď trápím s pokračováním. To, co jsem zatím napsala mi přijde sentimentální. Chci to pak vést trochu s využitím tajemna.
Zádím Ti lehkost, s jakou jsou Tvoje příběhy psané. Ten nápad se zálesáckýmb lůžkem v letohrádku. To je opravdu originální nápad hodný pana Dokonalého :ok:
A zpříjemnila jsi mi nejen večer. :applaus:

PříspěvekNapsal: 20 zář 2016, 19:15 
Vévodové
Vévodové

Díky, Mimi.
S čoko - příběhem je to takový "ulítnutý" nápad, ale teprve ho mám jen v bodech.
A k "lehkosti " psaní - prvotní nápad byl většinou rychlý, pak je to dřina :evil: . Škrtám, přepisuju a zase a škrtám.....

PříspěvekNapsal: 21 zář 2016, 18:45 
Vévodové
Vévodové

Tak Tereza, to bolo úžasné, vychutnávala som si to celučičké, od začiatku do konca..
musím súhlasiť s mimi, výborne sa to číta, s akou ľahkosťou píšeš.... :ok:

tak toto ma fakt dostalo, skoro som oprskala monitor.... :applaus: :tongue:
„Když nás tady všichni peskujete, rád bych si od Vás otče poslechl, co jste dělal Vy v našem věku,“ vytáhl Cantor poslední obranný trumf z rukávu.
„Tak to ani nechtějte vědět, mladý pane,“ zakoulel očima Kouassi-Ba.

bože, však náš Peyrac už má 60tku :shock: :mrgreen: :mrgreen: ... .. hodili by sa mu naozaj vnúčatá... aký chce byť prísny na svoje deti...

a ooooch, nádherne romantické ....
Jenomže od jejich druhé šance v Novém světě hledá Angelika jeho šrámy z jiného důvodu . Snad pokaždé , než ve Wapassu usnula, vysunula bez ohledu na chlad zpod kožešin ruku, přejela hluboké stopy v jeho tváři a teprve potom se spokojeně oddala spánku. Rozuměl těm dotekům. Ujišťovala se, že muž, který leží vedle ní a se kterým se v mrazivé pustině milovala, je skutečně on. Nemohl tomu paradoxu uvěřit. Jizvy, které by býval po svatbě z obličeje nejraději vymazal byly jedinou jistotou, kterou jí mohl v Novém světě nabídnout.

celý čas mi vŕtalo v hlave, ktože bude tá záhadná žena pani srdca jeho kamaráta... hah,ma mohlo napadnúť, že bude mať dcéru, len som veľmi zvedavá, pre ktoréhože to syna bude biť srdce pre ňu a tropit hlouposti.... :trubadur: :ach:

PříspěvekNapsal: 21 zář 2016, 19:47 
Vévodové
Vévodové

Děkuji Errnie.
Chtěla jsem jen těm dvěma vrátit trochu civilnosti ( „Pomalu, holčičko! .... dnes večer si za svůj výkon oba zasloužíme odměnu.“), která mi na konci té série chyběla.
Dám sice jejich dětem o trochu víc prostoru, ale nic víc. Doufám, že nebudeš moc zklamaná. Název je Výročí a budu se držet jen této linie. Moc bych se do toho zamotala.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2016, 23:09 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:

bože, však náš Peyrac už má 60tku :shock: :mrgreen: :mrgreen: ... .. hodili by sa mu naozaj vnúčatá... aký chce byť prísny na svoje deti...

No veď práve! :roll: :roll: :lol:

Dobre som sa pobavila, zajtra napíšem komentár. :agree:

PříspěvekNapsal: 22 zář 2016, 17:25 
Vévodové
Vévodové

Tereza píše:
Chtěla jsem jen těm dvěma vrátit trochu civilnosti ( „Pomalu, holčičko! .... dnes večer si za svůj výkon oba zasloužíme odměnu.“), která mi na konci té série chyběla.
Dám sice jejich dětem o trochu víc prostoru, ale nic víc. Doufám, že nebudeš moc zklamaná. Název je Výročí a budu se držet jen této linie. Moc bych se do toho zamotala.

myslím, že sklamaná nebudem, ja som totižto nenapraviteľný romantik, a mám pocit, že hoci je veľa príbehov o láske, stále ich je málo ;) :P a určite sa teším na romantiku medzi A a J :ach: takže budem čakať, čo z tvojho pera vzíde.... joj len sa drž tejto línie, :ach:

PříspěvekNapsal: 04 říj 2016, 16:59 
Vévodové
Vévodové

Posílám druhou část příběhu. Hezký večer všem.

PříspěvekNapsal: 06 říj 2016, 08:17 
Vévodové
Vévodové

Milá Tereza, ty máš nielen dar písania a rozprávania nádhernách príbehov, ale aj presne vieš, kedy treba nový príbeh pridať... v tomto upršanom tmavom počasí sú tvoje príbehy ako balzam na dušu..
pozerám, že Sophie má podobnú povahu ako Angelika, tvrdohlavá, chce byť nezávislá, pekná, tvrdý oriešok... ;)
dnešné rozprávanie bolo koncertom slovných výmen skôr medzi jeho priateľmi a deťmi (presne podľa sľubu, že dáš priestor aj im) a to som teda zvedavá, ako to idú milí otcovia zvládnuť so svojimi tvrdohlavími deťmi... hm.. kedže deti sú náš vlastný obraz.. nie je to jednoduché...
teším sa na ďalšie pokračovanie, hlavne na
( „Pomalu, holčičko! .... dnes večer si za svůj výkon oba zasloužíme odměnu.“),
ich romantiku po rokoch... :ach: :ok: :tongue:

PříspěvekNapsal: 06 říj 2016, 18:21 
Vévodové
Vévodové

Díky Errnie.
Sophii jsem nechala od deseti let samotnou s otcem - obchodníkem, přítelem pana Dokonalého, jižanem každým coulem, takže to s ní nemohlo prozatím jinak dopadnout.
Doufám, že pan D "nasbíral body" v mramorové koupelně a dá si chvíli pokoj. S romantikou by to neměl ani on přehánět, ba právě naopak - co kdyby pro jednou zase šlápl vedle?

PříspěvekNapsal: 13 říj 2016, 19:50 
Královská rodina
Královská rodina

No konečne som sa dostala k tomu aby som ti napísala komentár - takmer celý september som bola
na cestách, čiastočne Angelikologických, dokonca som strávila 3 romanticko-Angeligologické dni
so zrejme posledným pravým trubadúrom pod slnkom. :trubadur:

Už som síce fikcie čítala ale teraz som si to zopakovala aby som mohla napísať zodpovedný komentár :twisted: :twisted:

POĎME TEDA K PRVEJ ČASTI: :P

Ach bože! Dúfam že sa Kouassi-Ba :maur: na staré kolená nedožije toho ako mu Florimond z Cantorom budú páliť chodidlá
aby im prezradil odpoveď na toto:

„Když nás tady všichni peskujete, rád bych si od Vás otče poslechl, co jste dělal Vy v našem věku,“ vytáhl Cantor poslední obranný trumf z rukávu.
„Tak to ani nechtějte vědět, mladý pane,“ zakoulel očima Kouassi-Ba.
:slzici: :slzici: :slzici:

len mi prosím ťa nechci povedať že sa Joffrey na staré kolená stáva Ľudožrútom trieskajucím do stola. :shock: :shock:
Nemožem tomu vôbec uveriť. :disagreement: Kam sa podelo jeho povestné sebaovládanie? Veď do stola nezvykol trieskať ani len ako Rescator! :mask:

Inak rodinka je to vskutku vydarená.

Toto je krásne:

... Jsou lepšími muži, než jsem byl v jejich věku já. Mohl jsem si dovolit jim ještě jako nedospělým svěřit bez obav loď i s posádkou. A je toho mnohem víc. Jako mladík jsem byl povinován jen sobě, zatímco pro ně je na prvním místě rodina. Vždyť Cantor okamžitě vyrazil přes oceán, aby zachránil Tebe i sestru. Jaký rozdíl oproti mně, který jsem byl v mládí tak zaneprázdněn vším pro mě novým a vzrušujícím, že jsem si na rodinu téměř ani nevzpomněl! A Florimond? Měl odvahu se jako první z Peyraců vrátit do Francie, postavit se před krále a vzít na svá bedra zodpovědnost za náš návrat.

No a zlatý klinec prichádza, ktorý poteší srdiečko každého poriadneho pološialeného :turban: jazvológa: Achh! :ach:

Původ svého zmrzačení jí v podstatě vysvětlil oklikou při návštěvě arcibiskupa. Konverzoval s ním, ale ve skutečnosti směřovala jeho slova k mladé ženě. A když se později při jejich milování dotýkala jizev a přerývaným hlasem šeptala jeho jméno, měl dojem, že se ocitl v ráji.
Jenomže od jejich druhé šance v Novém světě hledá Angelika jeho šrámy z jiného důvodu . Snad pokaždé , než ve Wapassu usnula, vysunula bez ohledu na chlad zpod kožešin ruku, přejela hluboké stopy v jeho tváři a teprve potom se spokojeně oddala spánku. Rozuměl těm dotekům. Ujišťovala se, že muž, který leží vedle ní a se kterým se v mrazivé pustině milovala, je skutečně on. Nemohl tomu paradoxu uvěřit. Jizvy, které by býval po svatbě z obličeje nejraději vymazal byly jedinou jistotou, kterou jí mohl v Novém světě nabídnout.

A postel v Letohrádku ako vo Wapassu, to je proste bomba :applaus:
taký šialený nápad mohol mať v skutku iba Peyrac :D

Proste až na tu moju výhradu z trieskaním do stola, veľmi vydarená fikcia, ktorá mi tentokrát už po druhý krát spríjemnila večer :ok: :D

PříspěvekNapsal: 14 říj 2016, 07:44 
Markýzové
Markýzové

Ja som do stola trieskajúceho Joffreya úplne spoznala. Je to ten istý Joffrey čo treskol do stola keď sa v Angelika a Nový svet pohádali a čo strelil Angelike
facku kvôli jej "stretnutiu" s Colinom Paturelom .... akurát to že to tento krát bolo kvôli tomu aby sa jeho synovia usadili a postarali sa o vnúčatá ... to úplne nieeee ... :?

PříspěvekNapsal: 14 říj 2016, 16:29 
Vévodové
Vévodové

Děkuji děvčata za komentář.
Moc se těším na zápisky z cest :ok: , jsem si Moirro jistá, že jsi objevila něco, co zůstalo léta nepovšimnuto a co posune angelikologická studia zase o level výš.

akurát to že to tento krát bolo kvôli tomu aby sa jeho synovia usadili a postarali sa o vnúčatá ... to úplne nieeee

Přiznám se, že třísknout jsem ho nechala úmyslně a možná ho nechám i něco rozfláknout o zeď ( i když tentokrát jen v soukromí). Abych jeho chování ospravedlnila, musím předeslat, že má myšlenky jinde a vůbec se mu to v tuto dobu nehodí. Třískl si ne kvůli vnoučatům, ale proto,že se hovor stočil k němu a on zapomněl, co bylo na začátku konverzace. Zlobí se sám na sebe. Pana D jsem vrátila do Toulouse jako velmi rozhněvaného muže, ale o tom později. Něco jsem mu totiž v Paříži provedla.

Napsala jsem už Errnie, že by mohl "šlápnout" vedle. Když jsem se totiž posledně vetřela v aprílovém teleportu do jeho soukromí, moc mě rozmazlil. :twisted: Byl dokonalý. Musím ho teď trochu vrátit mezi obyčejné smrtelníky, to proto, aby se s ním jeho žena nenudila.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2016, 19:55 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, moc pěkné pokračování a jsem moc zvědavá, co hrabě a Robert svým dcerám připraví za přěkvapení. :ok: ;)

Měla jsem trochu zdravotní problémy a Tvoje fikce mě zase nakopla k psaní. :writer:

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 08:03 
Vévodové
Vévodové

Děkuji Mimi.
Toulouský pán spíš potřeboval jen Robertův souhlas, nemají nic dopředu připraveno, půjde pochopitelně jen o improvizaci.
Ona tato celá fikce je vlastně nakopnutá tou tvou čokoládovou, takže mě ty vzájemné přihrávky moc těší :D . A jsem moc ráda, že je Ti lépe.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina