Právě je 23 zář 2018, 13:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
PříspěvekNapsal: 09 bře 2018, 22:58 
Královská rodina
Královská rodina

Tešíme se!!! :ach:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
PříspěvekNapsal: 10 bře 2018, 07:51 
Královská rodina
Královská rodina

To je prima. :ok:

PříspěvekNapsal: 10 bře 2018, 16:06 
Markýzové
Markýzové

dalsie pokracko. :writer: co chcel starý knaz od Kataríny? :priest:

PříspěvekNapsal: 10 bře 2018, 20:04 
Královská rodina
Královská rodina

Jůůů doufám, že kněz brzy Kataríně popíše nového kandidáta na manžela, nemůžem se dočkat nové mužské postavy v příběhu! :agree:

PříspěvekNapsal: 10 bře 2018, 23:41 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Jůůů doufám, že kněz brzy Kataríně popíše nového kandidáta na manžela, nemůžem se dočkat nové mužské postavy v příběhu! :agree:

Souhlas! A jestli to bude Rus, tak doufám, že ztepilý bohatýr! :)

PříspěvekNapsal: 11 bře 2018, 09:04 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, napínavé ale krátké vyprávění. Jsem zvědavá jako asi všechny ostatní, kdo by měl být ten budoucí manžel.
Doufám, že se to brzy dozvíme. :ok: :katarina:

PříspěvekNapsal: 11 bře 2018, 09:22 
Markýzové
Markýzové

dámy, ale ved ja som v poviedke napísala, kto bude jej novym manzelom. :writer: čítajte poriadne :katarina:

PříspěvekNapsal: 11 bře 2018, 09:46 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, no už při čtení mě napadl ten jeho přítel pravoslavný kněz otec Dimitrij. Potřebuje pomocnici. Pravoslavní kněží se mohou ženit, ale jak jsem četla, tak před vysvěcením. Tomu moc nerozumím. Je to asi složitější než u protestantských církví.
Toho by si měla tak urozená a bohatá šlechtična vzít, nebo za tīm stojí nějaký osvícený šlechtic?

PříspěvekNapsal: 11 bře 2018, 11:33 
Markýzové
Markýzové

mimi-uvidis :?: s tymi knazmi som to tak podrobne nestudovala. ale uvidim, co muza vymysli. :writer: nenechame predsa "nasu" Katku cely zivot samu. :katarina: :katarina:

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018, 20:00 
Vévodové
Vévodové

Bylo to Ado sice krátké čtení, ale o to víc přemýšlím, co Katarínu v Rusku čeká. A došla jsem k osobnímu závěru, že bych jí v Rusku mnohem víc přála nějakého šlechtice než pravoslavného kněze - nějak mám v hlavě zafixováno, že by si s tím knězem zase tolik vášně neužila a nerada bych ji ochudila o vlastní objevy v oblasti erotiky.

A Mimi má s tím vysvěcením pravdu, tady jsem si přečetla "Sňatky pravoslavného duchovenstva" :
U kněžstva je ustanoveno, že se musí před vysvěcením rozhodnout, zda bude mnichem tj. náležet k černému duchovenstvu, nebo se ožení a potom bude náležet k tzv. bílému duchovenstvu. Musí však být bezpodmínečně „mužem jedné ženy.“ Po přijetí do kléru se nesmí ženit hypodiakoni, diakoni, kněží… Mimo jiné proto, aby klerikové nebudili pohoršení, neběhali za ženami a nekonali, to co obvykle zamilovaní dělají.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018, 20:11 
Moderator
Moderator

A já si zase myslím, že by tam mohla být nějaká odvážná zápletka ve stylu, že Katarína bude přislíbena knězi, ale zamiluje se do ni jeho mladý urostlý učeň, kterého budou vzrušovat starší inteligentní ženy, něco jako Cantor a mme de Chaulnes. :love: Katarina by si ho mohla "vychovat" k obrazu svému a protože už přičichla společenskému životu v Toulouse, nechají se uvést mezi ruskou smetánku a konat osvětu. :idea:

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018, 20:18 
Vévodové
Vévodové

dasha píše:
A já si zase myslím, že by tam mohla být nějaká odvážná zápletka ve stylu, že Katarína bude přislíbena knězi, ale zamiluje se do ni jeho mladý urostlý učeň, kterého budou vzrušovat starší inteligentní ženy, něco jako Cantor a mme de Chaulnes. :love: Katarina by si ho mohla "vychovat" k obrazu svému a protože už přičichla společenskému životu v Toulouse, nechají se uvést mezi ruskou smetánku a konat osvětu. :idea:

Odvážná zápletka - :ok:
Urostlý učeň - :ok:
Starší žena - :?: - kolik je vlastně Kataríně let?

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018, 20:32 
Markýzové
Markýzové

Tereza píše:
dasha píše:

Odvážná zápletka - :ok:
Urostlý učeň - :ok:
Starší žena - :?: - kolik je vlastně Kataríně let?

tereza-ked Katarína prisla do Toulouse, mala 28 rokov. Zostala tam cca 1 rok. takze v dobe, o ktorej píšem teraz, ma cca 30 rokov. samozrejme neskôr bude starsia, kedze planujem o jej zivote v priebehu niekolkych rokov. ale pri tomto rozhovore ma 30 rokov.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018, 21:04 
Královská rodina
Královská rodina

Já si myslím, že ten pravoslavný kněz by klidně mohl být šlechtického původu,_ale měl více sourozenců a už na něho nezbylo skoro nic z majetku. Tak zvolil tuhle životní dráhu. S Katarínou mají společný nekonvenční přístup k životu. A klidně by mihl být mladší než ona. ;)
To už zase pěkně fantazíruji. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018, 21:28 
Markýzové
Markýzové

mimi píše:
Já si myslím, že ten pravoslavný kněz by klidně mohl být šlechtického původu,_ale měl více sourozenců a už na něho nezbylo skoro nic z majetku. Tak zvolil tuhle životní dráhu. S Katarínou mají společný nekonvenční přístup k životu. A klidně by mihl být mladší než ona. ;)
To už zase pěkně fantazíruji. :mrgreen:

mimi-dobrý napad! :ok: aj ked ja to uz mam vymyslene trosku inak. :writer:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]