Právě je 24 srp 2019, 04:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 19:27 
Moderator
Moderator

Tomu se snad ani nedá věřit - skutečně nás svou fikcí poctil sám pan Nedokonalý?!? :shock: :shock: :writer:
Je to pro nás velká čest a přínos - svěží vítr do našich poměrně stabilních řad, třeba se odváží i další pánové a nakonec z toho bude nepsané pravidlo členství! :mrgreen:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 19:31 
Site Admin
Site Admin

Co lepšího může vzniknou ve vaně se svíčkami, než nová fikce o Kataríně. :D :D Asi se nám tou horkou vodou převařil mozek, ale brečím smíchy ještě teď - Tak šílené nápady nemám ani já, byla jsem jen zapisovatelka, která lituje, že píše tak pomalu, že nestihla zaznamenat všechno. :lol: :lol:

PS: Obávám se, že nebude víc pánů, než těch co to mají doma povinně - a naservírované ve chvílích, kdy nemůžou utéct! :lol:

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 20:11 
Markýzové
Markýzové

jeanne- pekná fikcia. :applaus: :applaus: piskvorky! :mrgreen: :mrgreen: stiepenie atomoveho jadra! :lol: :lol: :lol:
dasha- presladený zaver? ale kdeze! napr. moirriné SNTS su ovela sladsie. a keby som postavu pomenovala Pepík, tak by som ff nemohla uverejnovat tu. problem bude zrejme v tom, ze kapitoly, v ktorych sa vykresluje K. charakter som este nezverejnila. planujem este min. 10 casti, len ma brzdí kralov prichod, ktory nemôzem napisat (muza ma s tym trochu problem).
chcela som napisat nieco iné, nielen J. a A., o ktorých tu písu vsetci. preto som si vytvorila Katarínu, intelektualnu zenu s nevsednymi zaujmami. U nej sa nemusim striktne pridrziavat knihy. Môzem jej dat vlastnosti, ktore chcem a môze sa spravat ako ja chcem, lebo je to vlastne "moje dieťa".
okrem toho si myslim, ze J. povaha sa zatial tak vyrazne neodlisuje od predlohy. (neurobila som z neho tyrana, ako som planovala ani homosexuala ani nic podobné)
chcela som napísať ff podobnú tej od mimi č. 2, kde pise o J. a A. v Americe, ale asi to necham tak. Tam by som sa totiz od predlohy odklonila este viac a to by mi asi nepreslo.

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 20:28 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Při prvním setkání Katarína hraběte zaujala svojí výstředností: nebyla ani výrazná, ani zajímavá, ani hezká, ani milá, ani příjemná, ani vtipná, na vše odpovídala pouze řadou nul a jedniček. Občas se zapomněla a na běžnou otázku, jestli nemá žízeň, odpověděla se slovy 0 1 0 1. Ale uvědomila si, že hrabě není na její inteligenční úrovni a opravila se na „ano“.

Některé prameny uvádějí, že se začala věnovat experimentální fyzice a zahynula při štěpení jádra atomu. Ale jako autor se přikláním spíše ke zcela kontroverzní verzi, která vychází ze zmínky ve floristickém magazínu stejného roku, že ji snědla její masožravá květina Emilka, kterou zrovna převážela na výstavu do Blumewaldu.

:slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici:
asi nejvtipnější fikce ever! Já jsem tu rudá od smíchu, mokrá od slz a hýkám, takže ani tu koupel nepotřebuju. :lol: :lol: :lol: Jeanne, se musí naučit těsnopis!! Doufám, že bude pokračko! A co Pan Dasha? Nezapojí se taky?? Prosím, pan Dasha vždycky neuvěřitelně perlí když příjde na Angeliku!! :prayer: :prayer:

Ado, pokud se držíš označení "hrabě de Peyrac" jen proto, abys mohla publikovat na této stránce, je to smutné... K charakteru Kataríny už se asi nemá smysl vyjadřovat, už jsem psala že si stejně neporozumíme ;) A fikce od Moirry jsou někde úplně jinde, tady není na místě srovnávat eventuálni přeslazenost...

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 20:36 
Moderator
Moderator

dauphine píše:
! A co Pan Dasha? Nezapojí se taky?? Prosím, pan Dasha vždycky neuvěřitelně perlí když příjde na Angeliku!! :prayer: :prayer:

Dauphine, nevím, jestli si jseš zcela vědomá toho, čeho se vlastně dožaduješ - pan Dasha vytváří fikce o Angelice nesmírně rád a kdykoli má příležitost, ovšem v jeho případě nepřichází žádná zástupná ženská postava v úvahu, on chce zesměšňovat pouze a jedině Angeliku, viz jeho báseň na srazu. :roll:

PříspěvekNapsal: 11 pro 2014, 20:51 
Královská rodina
Královská rodina

Hmm já bych ho tak nezatracovala, pan Dasha by si mohl najít cílovou skupinku v řadách nenapravitelných cyniků a "škodolibců". Chce to trochu nadhledu a člověk se pak u jeho tvorby perfektně baví, viz báseň ze srazu ;) :twisted:

PříspěvekNapsal: 12 pro 2014, 10:21 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Hmm já bych ho tak nezatracovala, pan Dasha by si mohl najít cílovou skupinku v řadách nenapravitelných cyniků a "škodolibců". Chce to trochu nadhledu a člověk se pak u jeho tvorby perfektně baví, viz báseň ze srazu ;) :twisted:

Alebo by pan Dasha mohol napisat dalsi oslavny sonet na pana Ludozruta, Obrázek
na ktoreho sa, podla toho ake chyry sa tu siria, on sam podoba. :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 12 pro 2014, 10:49 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Katarína a hrabě de Peyrac: Jak to bylo doopravdy

Slovo autora: Jako skutečnému skoro fanouškovi Angeliky mi to nedalo a musel jsem zasáhnout a napravit několik historických nuancí týkajících se vztahu hraběte de Peyrac a kněžny Kataríny

Při prvním setkání Katarína hraběte zaujala svojí výstředností: nebyla ani výrazná, ani zajímavá, ani hezká, ani milá, ani příjemná, ani vtipná, na vše odpovídala pouze řadou nul a jedniček. Občas se zapomněla a na běžnou otázku, jestli nemá žízeň, odpověděla se slovy 0 1 0 1. Ale uvědomila si, že hrabě není na její inteligenční úrovni a opravila se na „ano“. Hrabě jí popisoval, jak vybrané víno pro ni přichystal, na kterých vinicích zrálo, jak jemné paprsky přispěly k vytříbené a bohaté ovocné chuti tohoto znamenitého archivního moku. Katarína řekla „Nezdržujte. Čeká mně finále“ neváhala a jedním lokem víno vypila a dodala: „A bude pokračko?“ Hrabě byl chvíli zaražen, ale její výstřední pověst ji předcházela.............

.....................
Dáma nebyla ani ošklivá, ani nepříjemná, ani roztržitá. Možná ho zaujaly její dokonale kulatá prsa. Hrabě bez váhání odešel od stolu, aniž by vzdal poctu vítězi a začal se dvořit neznámé cizince. Tímto dochované písemné záznamy o Kataríně končí a do roku 1680 o ní nebyla žádná zmínka. Nikdo neví, co se s ní stalo. Některé prameny uvádějí, že se začala věnovat experimentální fyzice a zahynula při štěpení jádra atomu. Ale jako autor se přikláním spíše ke zcela kontroverzní verzi, která vychází ze zmínky ve floristickém magazínu stejného roku, že ji snědla její masožravá květina Emilka, kterou zrovna převážela na výstavu do Blumenwaldu.

Pan Nedokonalý

ha ha ha :slzici: :slzici: :slzici: ..... Katarina Karpovova a Adela jeste nevecerela.... :slzici: :slzici: :slzici:

Obrázek

PříspěvekNapsal: 17 pro 2014, 22:28 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
PS: To se jen ovládal před příliš početnou návštěvou, jindy to zní: „Bože můj, to je zase v laboratoři! Doufejme, že už to Katarinu zabilo a moc toho nepoškodila.“ Pronesl suše hrabě a zapálil si doutník.

tak teď jsi mě opravdu strašně rozesmála :mrgreen: :mrgreen: ještě ten dovětek "pronesl suše a zapálil si doutník" to je prostě celý cynický pan dokonalý, za což ho všechny tak zbožňujem :ok: :agree: :agree:

PříspěvekNapsal: 17 pro 2014, 22:35 
Site Admin
Site Admin

dauphine píše:
jeanne píše:
PS: To se jen ovládal před příliš početnou návštěvou, jindy to zní: „Bože můj, to je zase v laboratoři! Doufejme, že už to Katarinu zabilo a moc toho nepoškodila.“ Pronesl suše hrabě a zapálil si doutník.

tak teď jsi mě opravdu strašně rozesmála :mrgreen: :mrgreen: ještě ten dovětek "pronesl suše a zapálil si doutník" to je prostě celý cynický pan dokonalý, za což ho všechny tak zbožňujem :ok: :agree: :agree:

A teď si představ, jak to teprve zní, když tam v tu chvíli sedí s hosty jako Lauzun, d'Andijos, Villarceaux a vydatně popíjejí. 8) :mrgreen: V doslovném přepisu by to tu zase někoho mohlo urazit.

PříspěvekNapsal: 17 pro 2014, 22:40 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
A teď si představ, jak to teprve zní, když tam v tu chvíli sedí s hosty jako Lauzun, d'Andijos, Villarceaux a vydatně popíjejí. 8) :mrgreen: V doslovném přepisu by to tu zase někoho mohlo urazit.

:!: :!: :!: :!: :!: tak tohle si nutně potřebuju poslechnout, nepřestanu tě otravovat, dokud nám nenapíšeš alespoň mini fikci!! Stejně ti končí Dobývání Paříže a ty se budeš cítit táák opuštěná, že tě to donutí to sepsat, jen co si doopravíš písemky a tak. :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 17 pro 2014, 23:09 
Markýzové
Markýzové

jeanne píše:

To by si "váš" Joffrey z kanonu prial smrť vlastnej ženy? :disagreement:

PříspěvekNapsal: 17 pro 2014, 23:57 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
jeanne píše:

cynizmus je taka vec, Ada, ze nie vzdy ked clovek nieco cynicky skonstatuje, znamena ze si to tak aj zela,alebo ze by aj naozaj urobil co cynicky vyhlasil. :disagreement:

Myslis ze i ked Joffrey povedal ze by za Angeliku dnes nedal ani 100 piastrov, ze by sa nebol rozbehol ju znova vykupit,
ak by padla niekde do zajatia?

PříspěvekNapsal: 18 pro 2014, 00:10 
Markýzové
Markýzové

moirra píše:
ada1987 píše:
jeanne píše:
cynizmus je taka vec, Ada, ze nie vzdy ked clovek nieco cynicky skonstatuje, znamena ze si to tak aj zela,alebo ze by aj naozaj urobil co cynicky vyhlasil. :disagreement:
Myslis ze i ked Joffrey povedal ze by za Angeliku dnes nedal ani 100 piastrov, ze by sa nebol rozbehol ju znova vykupit, ak by padla niekde do zajatia?
nemusís mi vysvetlovať, čo je to cynizmus. moja poznámka bola myslená ironicky. tiez som tým chcela poukázať na J. správanie z mojej vianocnej ff a dashinej.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 00:17 
Markýzové
Markýzové

milé, Jeanne! :mrgreen:
aj ked som pôvodne scenku s laboratoriou chcela dať Do Povinnosti manzelky (aby toho chudera Katarina nemala privela), napokon ju tam predsa len dám. :writer: ako odpoved na vaše posmešné ff. :writer:
Keby to počula Katarína, povedala by zrejme niečo v stýle:" Tak to teda nie, páni! Pod desať tisíc svoje biele vznešené stehna nikomu neroztiahnem. iba ak svojmu manzelovi. A ten uz svoje peniaze dostal."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]