Právě je 20 čer 2019, 18:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 00:59 
Královská rodina
Královská rodina

Hahaha, super zvrhlá fikce na dobrou noc, co víc si přát? :slzici: :slzici: Bude pokračko?? Docela ráda bych se dočetla, jaké to je, když příjde arcibiskup na večeři blbců :mrgreen: :mrgreen: :priest:

PS. chtělo by to sepsat bodový systém, že by volné pokračko "50 důvodů"?? :twisted:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 02:45 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Wow, Jeanne, tohle jsem teda nečekala :lol: Před půlnocí jsem se vrátila z práce s myšlenkou, že již další PC zapínat nebudu, ale nakonec jsem byla přímo nadšená, že jsem se na „novinky“ ve fóru podívala :mrgreen: :mrgreen: Strašně jsi mě pobavila, nemohla jsem se přestat smát :slzici: :slzici: :slzici:
Super mini-povídka, dialogy tohoto čtyřlístku jsou naprosto geniální :ach: :ach:
Tohle mě úplně nadchlo:
„Inu nové toulouské časy,“ povzdechl si markýz d’Andijos.

Jak pravila Dauphine – nádherná story na dobrou noc :ok: :applaus: :applaus: :applaus:

ada1987 píše:
... napokon ju tam predsa len dám, ako odpoved na vaše posmešné ff.

Ado, moc dobře nechápu, čemu se divíš? :shock: Vždyť ty sama jsi takovouhle hrdinku stvořila, ty sama jsi určila pravidla. :roll: Tady alespoň vidíš ten rozdíl, jak to vypadá, když se charakter postavy mění nebo ne. V této mini povídce je předem určený charakter Kataríny nezměněn. Ve fikci je přesně popsaná první manželka pana hraběte tak, jak jsi ji popsala ty sama. Kdyby byla tato postava pozměněna, tak bychom si tu přečetly o příjemné, duchaplné a inteligentní dámě, která by tak neděsila kolemjdoucí. A zároveň jsi si v této povídce měla možnost přečíst o Joffreyovi takovém, jakého ho stvořila madam AG. Tak proč myslíš, že je ff posměšná??? :? Vždyť je to jen tvoje hrdinka zasazená do reality ... ;)

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 08:34 
Site Admin
Site Admin

Chystala jsem se včera večer zrovna okomentovat Terezinu romantiku (doženu to dneska, protože verzí na půlnoční mši tady nemáme nikdy dost), přepadla mě Dauphine na FB a dostala ze mě tuhle rychlo-mini-fikci, která si, jak vidím, žádá o pokračko, protože Katarína právě potvrdila svoji nominaci na první zmiňovanou večeři!
Uplynula sotva chvíle od doby, kdy hrabě de Peyrac slovy "Tak na tohle celé své jmění nedám, pánové, a míň by to rozhodně nestálo," odbyl nápad svých kolegů na zaplacení nějakému nešťastníkovi.

"Tak to teda nie, páni! Pod desať tisíc svoje biele vznešené stehna nikomu neroztiahnem. iba ak svojmu manzelovi. A ten uz svoje peniaze dostal."
"To vážně nebude nutné, madame," zchladil ji suše Peyrac a skoro uvažoval o vynálezu té kouzelné pálenky, co popisoval Bernard.
"Tohle není fér," zvolal zklamaně Péguilin, "Joffrey to má zase vyhrané!"
"Nezapomenutelné důvody, proč se vyplatí mít za ženu Katarínu, pánové," dodal hrabě de Peyrac.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 12:14 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
"Tak to teda nie, páni! Pod desať tisíc svoje biele vznešené stehna nikomu neroztiahnem. iba ak svojmu manzelovi. A ten uz svoje peniaze dostal."
"To vážně nebude nutné, madame," zchladil ji suše Peyrac a skoro uvažoval o vynálezu té kouzelné pálenky, co popisoval Bernard.
"Tohle není fér," zvolal zklamaně Péguilin, "Joffrey to má zase vyhrané!"
"Nezapomenutelné důvody, proč se vyplatí mít za ženu Katarínu, pánové," dodal hrabě de Peyrac.

:slzici: :slzici: :slzici: :slzici: ach! To jsou cynikové, hahahaha :ach: jen by mi bylo strašně, strašně líto pana dokonalého, kdyby měl doopravdy takovouhle manželku, ještě že je to jen sci-fi fikce. ;)

PS. Já že jsem tě přepadla??! :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 12:56 
Markýzové
Markýzové

fantina píše:

ada1987 píše:
... napokon ju tam predsa len dám, ako odpoved na vaše posmešné ff.

Ado, moc dobře nechápu, čemu se divíš? :shock: Vždyť ty sama jsi takovouhle hrdinku stvořila, ty sama jsi určila pravidla. :roll: Tady alespoň vidíš ten rozdíl, jak to vypadá, když se charakter postavy mění nebo ne. V této mini povídce je předem určený charakter Kataríny nezměněn. Ve fikci je přesně popsaná první manželka pana hraběte tak, jak jsi ji popsala ty sama. Kdyby byla tato postava pozměněna, tak bychom si tu přečetly o příjemné, duchaplné a inteligentní dámě, která by tak neděsila kolemjdoucí. A zároveň jsi si v této povídce měla možnost přečíst o Joffreyovi takovém, jakého ho stvořila madam AG. Tak proč myslíš, že je ff posměšná??? :? Vždyť je to jen tvoje hrdinka zasazená do reality ... ;)

fantina-ničomu sa nedivím, len konstatujem. áno, rozdiel vidím, ved na to som chcela upozorniť. ked vy si meníte Katarínu podla toho, ako sa vám hodí do ff, tak to môzem robiť aj ja so J.
K. bola rozhodne duchaplná a inteligentná. a myslím, ze je aj príjemná (zo začiatku nebola, to musím uznať). ako desila okoloidúcich? :?: to mi prosím vysvetli.
tiez si myslím, ze J. od pani Golon by si zo svojej zeny takýto posmech nerobil. Nech by vyzerala akokolvek. Ved je to predsa gentlmen!
a prečo je ff posmešná? katarína je príliš vzdelaná, takze by jej v laboratorií nič nevybuchlo a tiez by nevyhodila do vzduchu polku palaca, ako mali páni obavu.
inak ma napadlo, ako by sa J. tváril, keby mu K. priniesla tých tisíc zlatých, aby s nou strávil noc.

p.s. a to som chcela pôvodne tam nechať Angeliku, len ju urobiť skaredú.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 17:40 
Moderator
Moderator

jeanne píše:
„Tak tohle jsem vidět nechtěl. Dneska už se mi zaručeně nepostaví,“ okomentoval výjev markýz de Villarcaux.
„Musím se opít,“ dodal Péguilin, který při té scéně poněkud zezelenal.
„Inu nové toulouské časy,“ povzdechl si markýz d’Andijos.
„Vyrážím s vámi do Paříže, pánové,“ prohlásil Peyrac, rozhodnutý se svému životu postavit a zavolal na své sluhy, aby začali balit ještě dnes.

Seskupení tětcho pánů, tak tomu říkám dokonalá představa!!! :oops: :shock: :lol:
Ideální by bylo, kdybych té scéně mohla být osobně přítomná, ale radši jen jako muška na stěně nebo tajně poslouchat klíčovou dírkou - nevím, jestli bych se vydržela nečervenat :oops: ;) A navíc, pánové se málokdy před něžnějším pohlavím málokdy odvážou, jako když si povídají jen spolu, a jsou lehce opilí a těžce namachrovaní :slzici: :swordplay: (Ale je vidět, že před Jeanne si asi muži servítky neberou, musíš mít přece inspirační zdroj takových dialogů - dvojky, trojky, turecké panny, atd? ;) )

PříspěvekNapsal: 19 pro 2014, 20:34 
Moderator
Moderator

jeanne píše:
Mám štěstí, že nemá ani problém sdělit mi, jak moc jsem mu v noci ničila sny..

No toto! :shock: A to se nebojí, že je pan Nedokonalý vyzve na souboj?! :swordplay:

Na druhou stranu, pokud by k tomu došlo, jistě bys to dokázala literárně vytěžit, takže bychom z toho profitovaly vlastně všechny :ok: :slzici:

Myslím si, že pravidelné poslouchání takových výroků jistě zanechá na člověku - potažmo na ženě - stopy, ale zase tě pak jen tak něco nerozhází... ;)

Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
PříspěvekNapsal: 25 úno 2015, 11:55 
Moderator
Moderator

jeanne píše:
"Daruji vám svoje srdce," odpověděl raději rovnou to, co chtěla slyšet, aby ty kecy zkrátil.

Nejlepší replika z celé minifikce, Jeanne!! Klobouk dolů, nakolik už jsi pronikla do mužské mentality!! :ach:
Peyrak sice bude vždy za Katarínou zaostávat, ale přesto drtivá většina mužů stále toto jednoduché pravidlo nechápe - říci ženám to, co chtějí slyšet :applaus:

P.S. Jak se Katarína staví k tomu, že se o ní v Quebeku povídá, že souloží s černochy, přestože má doma mistra v umění milovat?! Nevyvolá to v ní nový záchvat sebelítosti??

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 18:53 
Site Admin
Site Admin

Bravo, Dauphine, tleskám, konečně někdo pochopil Katarínu takovou, jaká je. Hrdá žena, co se nikdy nelitovala!
A co víc? I hrabě konečně pochopil, že jeho žena je hrdá osoba, co se ráda a ve všem dostává k dokonalosti sama a bez cizí pomoci. Takže jí konečně daroval/daruje ten nejhezčí praktický dárek pro samostatnou pokrokovou ženu, se kterým si Katarína vystačí sama: Sadu pěkně tvrdých a velkých "srdcí". No řekněte dámy, která jste někdy dostala přímo celou dárkovou sadu srdcí, coby symbolů vaší samostatnosti!?

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 19:00 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Sadu pěkně tvrdých a velkých "srdcí". No řekněte dámy, která jste někdy dostala přímo celou dárkovou sadu srdcí, coby symbolů vaší samostatnosti!?

Jeanne, děkuji za přínosný feedback, odhalil mi, že darování sady srdcí může mít nečekaný, nový rozměr. :twisted:

A teď k problematice darování srdce, kterou tak pěkně rozvíjíš v sekci Formální korespondence. Měla bych na tebe, jakožto na odborníka pár dotazů: Je možné, aby v budoucnu darovala srdce také Katarína? Já vím, že už ho vlastně darovala, ale přece jenom nemohlo by být darování nějak jasněji vyjádřeno (ať už v hmotné, nebo v nehmotné podobě)? Kolikrát je vlastně možné věnovat srdce (u Kataríny i pana S.), existuje nějaká frekvence darování nebo nějaký optimální počet?

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 20:24 
Site Admin
Site Admin

Drahé kolegyně, k otázce metafory srdce v abstraktní rovině se již příhodně vyjádřil ústav filozofie pana dokonalého, přesto je zřejmě třeba zabývat se i elementárnějšími úvahami. Nuže k otázkám:
Katarína se může darovat celá pro dobro lidstva a není pochyb o tom, že to udělá, není však technicky možné, aby darovala "srdce", protože ženy srdce nemají. Katarína je coby žena sice výjimečná, přesto nemáme důvod se domnívat, že disponuje také "srdcem". Odmyslíme-li si tuto biologickou rovinu, narazíme okamžitě na další problém: Darování srdce Katarínou by mohlo evokovat nedostatek hrdosti, což je nepřekonatelná překážka! Určit frekvenci a počet darování srdcí u tak nestandardní osoby je těžké. Zatímco u běžných jedinců bychom uvažovali v rozsahu o šesti až osmi darováních za den, která se v pozdějších letech umenší na jedno až tři darování týdně, měsíčně apod., u hrdé a samostatné ženy jako je Katarína, která se k ničemu a nikdy nesnižuje, můžeme předpokládat preferenci sebe-obdarování (pochopil to i její manžel a daroval jí sadu nerostných "srdcí").

PříspěvekNapsal: 26 pro 2016, 21:36 
Královská rodina
Královská rodina

Bude pokračko? :ok: :ach: :writer:

PříspěvekNapsal: 27 pro 2016, 12:28 
Markýzové
Markýzové

jeanne-to snad nemyslis vazne?! :disagreement: :disagreement: ako môzes takuto blbost napisat?! :zle: keby som nieco podobne napisala o J. alebo A. tak ma roztrhate v zuboch!!

PříspěvekNapsal: 27 pro 2016, 22:41 
Site Admin
Site Admin

Ado, můžeš to zkusit. Napiš to, prosííííím. :ach:
PS: A děkuju!

PříspěvekNapsal: 03 led 2017, 22:39 
Královská rodina
Královská rodina

Konečne sa dostávam k tomu aby som napísala feedback.

Takže najskôr k sladučkej fikcii od Mimi, ktorá konečne napravila Kataríninu reputáciu o neustálom ľutovaní sa

a jej image nepohľadnej dámy Obrázek

Konečne už "nekatarínuje" ale snaží sa zo svojho života niečo spraviť.... :scientist: :swordplay:

Má to iba maličký zádrhel: Autorka tejto vskutku originálnej postavy, si pre Katarínu nikdy,
ale skutočne nikdy, neželala žiadny dobrý koniec. :disagreement: Nemá vôbec, ani len omylom rada dobré konce. :disagreement:

Keď už nejaký poriadný koniec, tak teda nejaký poriadne tragický :ok: Aby ju mohli ľutovať ešte celé ďalšie generácie.

----------------------------------------------------

A teraz k fikcii číslo dva:

Ach, pán Markíz síce píše málo ale OHO!
konečne ďalšia meta-fikcia od tej piškvorkovej na ktorej som sa poriadne zasmiala .... :slzici: :slzici:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]