Právě je 22 lis 2019, 23:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 13:07 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Kočí Pierre mě hned napadlo, jestli to není přestrojený hrdina z mojí fikce. :love:

Taky mne to napadlo! :)
mimi píše:
A co muž, který byl otcem, ten by se mohl objevit v jejím životě??

To by se mi sice taky líbilo, ale přestávám tom u Ady věřit. :disagreement: Jednak v to, že by byl nějaký happy end, a pak i že by vůbec mohlo být pokračování téhle další dějové linie.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 18:37 
Moderator
Moderator

„Pierre, vraciame sa!“ zakričala.
„Do Toulouse, madam?“ opytal sa kočiš.
„Nie, do Francuszka.“
Za lepšou buducnosťou. Aspon v tom Katarína dufala.

Podle mě se Katarina vrací proto, že si uvědomila, že její smysl života spočívá v neustálém ponižování (nebo chcete-li, moderním jazykem "trollení") hraběte de Peyrac, aby ho potrestala za svůj "zkurvenej život". Jen houšť a větší kapky, ťulpasi! Připomíná mi to film Stroj času, kde hrdina opakovaně prožívá smrt své snoubenky mnoha způsoby. Katarína je dobrá, takže oproti kánonu dokáže z trapně schematicky nezdolného alfa-samce vykřesat psychicky labilní trosku se sklony k domácímu násilí. :katarina:
Ten poslední způsob byl dobrý: Líbil se mi zejména nepředvídatelný moment, kdy si Peyrac uvědomil, že Katarínino dítě bude mít nárok na jeho majetek. Pokud bych něco doladila, tak snad jen to, že si Katarína mohla upíchnout levobočka přímo s Andijosem. Peyrac by samozřejmě nic netušil a Katarína by to navlékla tak, že by ještě na svého nejlepšího přítele nechal přepsat většinu majetku (třeba aby ho ochránil před konfiskací, kdyby upadl v nemilost). Pak by mu oba ruku v ruce vyjevili pravdu a Peyrakovi by nezbylo nic jiného, než dobrovolně napochodovat na náměstí Greve a škrtnout pod sebou sirkou. Snad alespoň tohle by nezvoral a konečně by si zasloužil ždibec Katarínina uznání! :katarina:

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 18:41 
Markýzové
Markýzové

dasha-Katarína a Anjidos? :disagreement: len to nie! :mad: tak hlboko by Katarína neklesla, aby sa zahadzovala s niekym ako on. :roll: aj ked ma peknú tvaričku :tongue:

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 18:52 
Moderator
Moderator

ada1987 píše:
dasha-Katarína a Anjidos? :disagreement: len to nie! :mad: tak hlboko by Katarína neklesla, aby sa zahadzovala s niekym ako on. :roll: aj ked ma peknú tvaričku :tongue:

City a vkus musí podle mě v takové situaci stranou - možná by se Katarina mohla učit od mladé Ambroisine! Nemohly se potkat třeba někde v klášteře, neboo si aspoň dopisovat? Určitě by našly mnoho společných témat. - ty asi nevíš, o kom mluvím, viď?

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 19:06 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
ak si odmyslím, ze tu zrejme nikto nema rad moje sad endy(

Naopak! Já tvoje sad endy naprosto miluju a čím horší, tragičtější a drsnější je, tím samozřejmě lépe. Hlavně pro Katarínu! Jen to umocňuje její legendu a upevňuje jí v našich očích jako vzor nedostižné, nezávislé ženy, která se nenechá zastavit nepřízní osudu a stále, bez ohlížení na násilné manžely a jejich kamarády s nemístným humorem, kráčí vpřed, svérázně svá. Prostě tak, jak máme Katarínu rády a ve světle v jakém jí chcem vidět. Takže klidně víc drastických pokraček, ať je co číst na mini srazech! :twisted: :twisted:

dasha píše:
Pak by mu oba ruku v ruce vyjevili pravdu a Peyrakovi by nezbylo nic jiného, než dobrovolně napochodovat na náměstí Greve a škrtnout pod sebou sirkou. Snad alespoň tohle by nezvoral a konečně by si zasloužil ždibec Katarínina uznání!

:twisted: :twisted: Haha ano, to by byla geniální a nejelegantnější cesta, jak se nemožného, věčně překážejícího Peyraka zbavit. :mrgreen: Jen nevím, jestli by tak zodpovědný úkol zvládl?? Myslím, že by to raději měla Katka vzít do vlastních rukou a přispěchat s nějakým samovznětlivým dřevem, řeckým ohněm, múmií... a pěkně bezpečně pod ním přiložit, aby bylo jisté, že svět opustí co možná nejdůstojnější cestou... :D

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 19:07 
Markýzové
Markýzové

City a vkus musí podle mě v takové situaci stranou - možná by se Katarina mohla učit od mladé Ambroisine! Nemohly se potkat třeba někde v klášteře, neboo si aspoň dopisovat? Určitě by našly mnoho společných témat. - ty asi nevíš, o kom mluvím, viď?[/quote]

tak predstav si, ze viem! :ok: dokonca som si to este raz nastudovala :D

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 19:13 
Moderator
Moderator

dauphine píše:
Myslím, že by to raději měla Katka vzít do vlastních rukou a přispěchat s nějakým samovznětlivým dřevem, řeckým ohněm, múmií... a pěkně bezpečně pod ním přiložit, aby bylo jisté, že svět opustí co možná nejdůstojnější cestou... :D

Nejdůstojnější, a hlavně nejjistější! :evil: aneb Katarina, vynálezkyně PePa...? (na vysvětlenou pro zahraniční fanynky: https://www.balshop.cz/zahrada-a-hobby~ ... gJVq_D_BwE)

P.S. Omluva Adě a palec nahoru za znalost postavy z kánonu! :applaus:

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 19:15 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Nejdůstojnější, a hlavně nejjistější! :evil: aneb Katarina, vynálezkyně PePa...?

Tys na to kápla! Přesně to jsem myslela :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 19:17 
Královská rodina
Královská rodina

Tato jednorázová fikce byla svižná od začátku až do konce.
Přemýšlela jsem, jak by probíhalo takové namželství, když by si J. de P. opravdu vzal ženu typu Kataríny - což by se i bez ohledu na to, že to byl bohatý muž, který si v podstatě dělal, co chtěl, mohlo klidně stát.
1) varianta nenaplněného manželství, kdy by se on tímto skutkem cítil trapně,jak bylo napsáno, mi nepřijde pravděpodobná. Nějaké pocity trapnosti mi k této postavě nepasují
2)přikláním se k variantě, kterou tak trefně nastínil Andijos. Po tmě je každá kráva černá :ok: :ok: je prostě parádní vyjádření a "trefa do černého", s Bernardem naprosto souhlasím. Jsem přesvědčená, že by do tohoJ.d.P šel. Ano, po tmě a pravděpodobně i ovíněný, ale šel by do toho

Katarína mi trochu připomíná Janu Eyrovou. I tato literární hrdinka nakkonec kapitulovala před faktem, že zlobiví hoši mají holt něco do sebe a že je těžké dostat je z hlavy.
Mám o Katarínu a její další plány trochu obavy. Ona ta Amerika v 17.století nebyla pro svodobomyslné ženy zase tak velká výhra, jak si to Katarína maluje (vzpomínám si např. na puritánství v Salenu, kde Angelika porodila dvojčata). Ale snad bude mít Katarína štěstí a nakonec zakotví na nějakém příhodnějším místě, kde své misijní plány uplatní .

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 19:22 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Líbil se mi zejména nepředvídatelný moment, kdy si Peyrac uvědomil, že Katarínino dítě bude mít nárok na jeho majetek. Pokud bych něco doladila, tak snad jen to, že si Katarína mohla upíchnout levobočka přímo s Andijosem. Peyrac by samozřejmě nic netušil a Katarína by to navlékla tak, že by ještě na svého nejlepšího přítele nechal přepsat většinu majetku (třeba aby ho ochránil před konfiskací, kdyby upadl v nemilost). Pak by mu oba ruku v ruce vyjevili pravdu a Peyrakovi by nezbylo nic jiného, než dobrovolně napochodovat na náměstí Greve a škrtnout pod sebou sirkou.

:slzici: :slzici: :slzici: :slzici: :slzici:

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 19:39 
Královská rodina
Královská rodina

Souhlasím s Dashou v tom, že "Katarina - the original series" činí z Joffreye politováníhodného trubce. Jeho pronikavě zářivý intelekt, neodolatelný šarm a trefný a ironický důvtip, které jeho fanynky tak obdivují a milují, mávnutím kouzelného proutku zmizel jak dým téměř bezprostředně poté, co jeho novomanželka vystoupila v Paláci trubadúrské poezie z kočáru. Či spíše se vytratily s prvním vrznutím pantů od dveří. :katarina:

#Stěr-Joffreyovi #Velký-Kulhavec-z-Languedocu #koňská mast #najdi-zlato-v-koňské-masti

Ale POZOR! Ambroisine aka Ďáblici by Katarína měla velmi rychle prokouknutou! Vévodkyně de Madribourg lhala jako když tiskne, když fabulovala o svých konexích mezi slovutnými matematiky, což by Katka velmi rychle odkryla stejně jako Joffrey v Akkádii. A troufám si říci, že by jí to zabralo poloviční čas. :ok:

#Stěr-Ambroisine #trhni-si-archanděli # věda-sobě #matematici-všech-zemí-spojte-se

Aférka s Andijosem :courtier: by byla krásně zlá, ale Katarína je prosta něčeho tak mrzkého jako zneužít blízkého manželova přítele (ať už si o obou myslí cokoli). :disagreement: Nemluvě o tom, že Andijos je na toto ještě větší moula než Peyrac…

#10-tipů-jak-shodit-bříško-pro-Gaskoňce-milující-jídlo

P.S.: Sirky v té době ještě nebyly (v Cizince je soukromě vynalezla dcera Claire a Jaimeho pro vlastní potřebu), ale zas na druhou stranu tahle moje poznámka je irelevantní, neboť jsem si naprosto JISTÁ tím, že K. by je dokázala vymyslet o sto let dříve.

#Outlander #Stěr-Penelopo

Naposledy upravil PenelopaW dne 14 čer 2019, 20:09, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 19:49 
Moderator
Moderator

Penelopo, tvoje hashtagy jsou NEJVÍÍÍC!!!

A sedí jako prd** na hrnec :mrgreen:
Citace:
#Stěr-Joffreyovi #kup-si-koňskou-mast-Velký-Kulhavče-z-Languedocu

Za sebe jen dodávám:

#Dycky-Katarina#

P.S. Kde jsou ty tipy, jak shodit bříško?! Na léto by se hodily... :sailor:

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 20:00 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
#Dycky-Katarina#

:ok: :ok: :ok:

P.S.: Ty tipy na zhubnutí by se mi hodily též, po porodu juniora mám stále 10 kg navíc a vše převážně v Andijosových partiích...

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 21:05 
Moderator
Moderator

PenelopaW píše:
Ambroisine aka Ďáblici by Katarína měla velmi rychle prokouknutou! Vévodkyně de Madribourg lhala jako když tiskne, když fabulovala o svých konexích mezi slovutnými matematiky, což by Katka velmi rychle odkryla stejně jako Joffrey v Akkádii. A troufám si říci, že by jí to zabralo poloviční čas. :ok:

A sakra, to je pravda :oops: :cry: :oops:
Ale třeba by si holky rozuměly i tak - Katarína by mohla dávat Ambroisine kondice z vědy (příliv a odliv, výpočet zatmění Měsíce, lineární i nelineární rovnice atd.) a Ambroisine by ji na oplátku poskytla své know-how: #jak-vyjebat-s-manželem# starter-pack #

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]