Právě je 11 črc 2020, 19:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08 bře 2020, 01:17 
Rytíři
Rytíři

Ahoj..jsem zpátky...a moc děkuji za zájem a že čtete moje příspěvky. Zdraví trochu potrápilo, ale už jsem v pohodě a zas mohu psát. Takže přidávám nový úsek cesty a už se blížím do cíle.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 08 bře 2020, 01:37 
Rytíři
Rytíři

moirra píše:
Sofinava1 píše:
Terezo, děkuji za milá slova....Versailles...no právě...tam to se mnou zamávalo hustě...a vyvrcholilo vše v Toulouse...

OCH! Kedy sa dožijem reportáže z Toulouse :?: :?:

Už to bude! Těšila jsem se a bála zároveň. Ach jo...Jofrey de Peyrac byla moje třináctiletá platonická láska. Vůbec se mi to nechtělo oddělovat. Existoval...neexistoval. S tímhle to nejde prožívat. Jako napůl milovat. Jak by neexistoval? Toulouse je přece jeho město.

Jo...Zrcadlová galerie...já si to znovu načetla. Opravdu tam paní spisovatelka nepíše o Zrcadlové galerii, ale o "otevřené galerii" kam ji pošlou, aby našla dvořany.
A těmi pocity v Trianonu...no, s Angelikou tam v té době asi opravdu být nemohl, ale milenky si tam Ludvík XIV vodil. Do někjakého Trianonu...zámečku ji však odvedl...musím se podívat :agree:

PříspěvekNapsal: 08 bře 2020, 11:56 
Rytíři
Rytíři

A šup, jedem...celé dopoledne jsem psala Toulouse...je možné, že v něm najdete pravdopisné a gramatické chyby... omlouvám se předem. Tak už je přidaný 7 díl

PříspěvekNapsal: 08 bře 2020, 13:05 
Královská rodina
Královská rodina

Sofinava1 píše:

Jo...Zrcadlová galerie...já si to znovu načetla. Opravdu tam paní spisovatelka nepíše o Zrcadlové galerii, ale o "otevřené galerii" kam ji pošlou, aby našla dvořany.
A těmi pocity v Trianonu...no, s Angelikou tam v té době asi opravdu být nemohl, ale milenky si tam Ludvík XIV vodil. Do někjakého Trianonu...zámečku ji však odvedl...musím se podívat :agree:

Asi si si prečítala iba môj celkom posledný komentár - ja som ich tu včera pridala viacej - aj s linkami na rešerše k Zrkadlovej sieni a Prvému Trianonu ;) :D

Sofinava1 píše:

Už to bude! Těšila jsem se a bála zároveň. Ach jo...Jofrey de Peyrac byla moje třináctiletá platonická láska. Vůbec se mi to nechtělo oddělovat. Existoval...neexistoval. S tímhle to nejde prožívat. Jako napůl milovat. Jak by neexistoval? Toulouse je přece jeho město.

Samozrejme že existoval :la-polak-fun: rovnako ako Angelika , nach si kto chce hovorí čo chce :mrgreen:

Sofinava1 píše:
A šup, jedem...celé dopoledne jsem psala Toulouse...je možné, že v něm najdete pravdopisné a gramatické chyby... omlouvám se předem. Tak už je přidaný 7 díl

ach! :ach: :ach: idem čítať!

PříspěvekNapsal: 08 bře 2020, 13:17 
Královská rodina
Královská rodina

6. díl - La Rochelle

Při popisu města, ale hlavně pobřeží, se mi v hlavě opět zhmotnily představy. Nikoli však Angeliky prchající, aby stihla v šibeniční lhůtě zachránit lidi jí drahé, ale Angeliky - obyčejné služebné rodiny Bernových, jak v čepci vyráží do ulic, aby sehnala vše potřebné k přípravě oběda, za ruku vede svoji dcerku a možná vedle ní kráčí i vážná Severina...

7. díl - Toulouse

Setkání s "hrabětem Macalanem" zní úžasně. Slovy klasika: "Dávej pozor na to, co si přeješ, může se ti to splnit," a taky: "To nevymyslíš!" :) Líbí se mi takováto prostá setkání s prostými lidmi, z nichž ale dýchá lidskost a přátelskost i vůči naprostým cizincům.

Tahle věta se mi moc líbila: Jestliže byla Paříž zlatá a modrá, Poitou zelené a La Rochell křídově bílé, patří Toulouse rudá s růžovou.

A závěr...
Tom je už v autě, čeká na mě. Vyjedeme z města, já se otáčím a vím, že se sem ještě jednou určitě vrátím.

Rozhodně optimističtější, než když z Toulouse odjížděla Angelika! Tvá věta mi voní zapadajícím sluníčkem a takovou tou prázdninovou nostalgií, kdy něco krásného končí, ale zároveň nadějí, že se člověk může vrátit zpátky a jednou se i vrátí.

Zkrat emocí už jsem párkrát také zažila, a proto Tě plně chápu. Asi by se tomu dalo předejít, kdybyste na Toulouse měli větší časovou dotaci a pobyli si v něm pár dní, ale když je člověk limitován časem (a financemi), tak toho musí stihnout hodně v málo dnech a nemá čas všechny pocity zpracovat. Takže se prostě budete muset vrátit ;).

PříspěvekNapsal: 08 bře 2020, 20:19 
Rytíři
Rytíři

moirra píše:
Sofinava1 píše:

Asi si si prečítala iba môj celkom posledný komentár - ja som ich tu včera pridala viacej - aj s linkami na rešerše k Zrkadlovej sieni a Prvému Trianonu ;) :D

[quote="Sofinava1

Ano, četla jsem tvé příspěvky a hned si to taky ještě vyhledala v knize. Máš úžasné vědomosti !

PříspěvekNapsal: 08 bře 2020, 20:23 
Rytíři
Rytíři

PenelopaW píše:
6. díl - La Rochelle

Při popisu města, ale hlavně pobřeží, se mi v hlavě opět zhmotnily představy. Nikoli však Angeliky prchající, aby stihla v šibeniční lhůtě zachránit lidi jí drahé, ale Angeliky - obyčejné služebné rodiny Bernových, jak v čepci vyráží do ulic, aby sehnala vše potřebné k přípravě oběda, za ruku vede svoji dcerku a možná vedle ní kráčí i vážná Severina...

7. díl - Toulouse

Setkání s "hrabětem Macalanem" zní úžasně. Slovy klasika: "Dávej pozor na to, co si přeješ, může se ti to splnit," a taky: "To nevymyslíš!" :) Líbí se mi takováto prostá setkání s prostými lidmi, z nichž ale dýchá lidskost a přátelskost i vůči naprostým cizincům.

Tahle věta se mi moc líbila: Jestliže byla Paříž zlatá a modrá, Poitou zelené a La Rochell křídově bílé, patří Toulouse rudá s růžovou.

A závěr...
Tom je už v autě, čeká na mě. Vyjedeme z města, já se otáčím a vím, že se sem ještě jednou určitě vrátím.

Rozhodně optimističtější, než když z Toulouse odjížděla Angelika! Tvá věta mi voní zapadajícím sluníčkem a takovou tou prázdninovou nostalgií, kdy něco krásného končí, ale zároveň nadějí, že se člověk může vrátit zpátky a jednou se i vrátí.

Zkrat emocí už jsem párkrát také zažila, a proto Tě plně chápu. Asi by se tomu dalo předejít, kdybyste na Toulouse měli větší časovou dotaci a pobyli si v něm pár dní, ale když je člověk limitován časem (a financemi), tak toho musí stihnout hodně v málo dnech a nemá čas všechny pocity zpracovat. Takže se prostě budete muset vrátit ;).

No... bylo tam všude nádherně a je to tak... věděla bych co s balíkem peněz :ach:

Ještě dopíšu co zbývá dodat o cestě a pak už donutím syna, aby mi vytvořil film. Moc všem děkuji za milá slova

PříspěvekNapsal: 08 bře 2020, 21:03 
Královská rodina
Královská rodina

Sofinava1 píše:

Ještě dopíšu co zbývá dodat o cestě a pak už donutím syna, aby mi vytvořil film. Moc všem děkuji za milá slova

Posledné dva príspevky som si dokonale užila :ach: čakám už len na ilustračné fotografie.

Ach La Rochelle, mesto prúderných Hugenotov a ..... :sailor: pirátov! :mask:

Ach Toulouse mesto poézie, hudby a lásky! :trubadur:

Ku všetkým príspevkom ti ako som sľúbila (či vyhrážala sa :la-polak-fun: ) napíšem komentáre, pekne postupne.
Dúfam že mi odpustíš ke(d sem tam padnú nejaké tie "odborné" pripomienky. :potapec:
To čo si ty veľkodušne nazvala "úžasné vědomosti" je iba tým že už tieto veci mám dávno podrobne zrešeršované - ja a pán Clopot (Penelopa) sme v podrobnom historickom rešeršovaní doslova maniačky :lol:
Ale pravdou zostáva že človek sa popri angolikologických rešeršiach dozvie hromadu zaujímavých vecí.

Inak fakt píšeš krásne. Celkom si ma vtiahla do deja, prežívala som každučký krok s tebou! :D

PříspěvekNapsal: 09 bře 2020, 10:26 
Královská rodina
Královská rodina

Při čtení toho, jak Vám Francouzi odmítali vyjít vstříc v restauracích, jsem si vzpomněla na film, tuším Křidýlko nebo stehýnko, kde jde Funés incognito do malé hospůdky :mrgreen: .

PříspěvekNapsal: 09 bře 2020, 20:02 
Rytíři
Rytíři

moirra píše:
Sofinava1 píše:

Posledné dva príspevky som si dokonale užila :ach: čakám už len na ilustračné fotografie.

Ach La Rochelle, mesto prúderných Hugenotov a ..... :sailor: pirátov! :mask:

Ach Toulouse mesto poézie, hudby a lásky! :trubadur:

Ku všetkým príspevkom ti ako som sľúbila (či vyhrážala sa :la-polak-fun: ) napíšem komentáre, pekne postupne.
Dúfam že mi odpustíš ke(d sem tam padnú nejaké tie "odborné" pripomienky. :potapec:
To čo si ty veľkodušne nazvala "úžasné vědomosti" je iba tým že už tieto veci mám dávno podrobne zrešeršované - ja a pán Clopot (Penelopa) sme v podrobnom historickom rešeršovaní doslova maniačky :lol:
Ale pravdou zostáva že človek sa popri angolikologických rešeršiach dozvie hromadu zaujímavých vecí.

Inak fakt píšeš krásne. Celkom si ma vtiahla do deja, prežívala som každučký krok s tebou! :D

Moc děkuji, že tě čtení bavilo...a mě se zas dobře psalo, je to jiné, než na objednávku. :agree: A pokud jde o odborné připomínky...budu ráda...nemám v tomto smyslu ego...naopak. Já vím, že “vlaju” a nasává víc, než ověřuji.

PříspěvekNapsal: 09 bře 2020, 20:03 
Rytíři
Rytíři

PenelopaW píše:
Při čtení toho, jak Vám Francouzi odmítali vyjít vstříc v restauracích, jsem si vzpomněla na film, tuším Křidýlko nebo stehýnko, kde jde Funés incognito do malé hospůdky :mrgreen: .

Jééé :D Kridýlko je můj oblíbený film. Bylo to ještě horší a o tom až v posledním dílu.

PříspěvekNapsal: 11 bře 2020, 18:51 
Královská rodina
Královská rodina

Bylo to opět krásné přiblížení :writer: cesty splněných přání. Nádherné zážitky.
(Přiznám se ale , že jsem celou dobu tajně čekala, že navštívíš katedrálu, kde byli A a J oddáni.)

PříspěvekNapsal: 12 bře 2020, 14:43 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Přiznám se ale , že jsem celou dobu tajně čekala, že navštívíš katedrálu, kde byli A a J oddáni.

A teď tam opravdu bude muset Sofinava jet znovu ;) .

PříspěvekNapsal: 23 bře 2020, 15:44 
Rytíři
Rytíři

Tereza píše:
Bylo to opět krásné přiblížení :writer: cesty splněných přání. Nádherné zážitky.
(Přiznám se ale , že jsem celou dobu tajně čekala, že navštívíš katedrálu, kde byli A a J oddáni.)

No, to mi bylo líto strašně. Načasování pitomý, kvůli té akci. Ale i tak, vidět to zvenčí byl zážitek. Já jsem se pořád pozorovala, jak to vnímám, protože při čtení si člověk udělá nějakou představu o místě, usazení v krajině, o okolí a dojmu. A překvapivě něco "sedělo" něco ne. Každopádně Anne psala tak barvitě, že na většinu míst jsem "dosedla" správně.

PříspěvekNapsal: 23 bře 2020, 15:48 
Rytíři
Rytíři

PenelopaW píše:
Tereza píše:
Přiznám se ale , že jsem celou dobu tajně čekala, že navštívíš katedrálu, kde byli A a J oddáni.

A teď tam opravdu bude muset Sofinava jet znovu ;) .

A pojede :) Věřím, že se ten virus zase ze světa vytratí, "zamete" i pár těch hajzlíků, kvůli kterým se úzkostná povaha jako jsem já, bojí víc cestovat...tím myslím ty dobráky, co by chtěli, abychom přešli na jejich víru :roll: A zase se bude jezdit. Je tam toho hodně co jsem nestihla. Už bych asi nemusela jet s takovou parádou i když to byl zážitek, klidně jen do levných hotelů...na hipíka... Hlavně vidět ta místa, užít si je, mít čas se zastavit. A přála bych to všem. Dělám si takový malý průzkum, za kolik nejmíň by se dala tato cesta podniknout a hodím sem nějaké nápady.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]