Právě je 18 úno 2018, 18:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rescator
PříspěvekNapsal: 11 říj 2017, 19:48 
Královská rodina
Královská rodina

Maira píše:
Na Milos sa hlásim aj ja... :D :sailor:

Ano ano, na Milos rozhodne musíme :D

Čo poviete na ruskú verziu Rescatora :mask: dámy ? Tie oči a ironická verzia úsmevu sú skvelé

Obrázek

Rusky gýčové ale rozkošné - Rescator bez masky s Angelikou v kabíne :ach:

Obrázek

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 12 říj 2017, 21:15 
Královská rodina
Královská rodina

Tak ten sedící Rescátor je dobrý. Jizvu má sice slabou a vlasy delší, ale oči a ironický úsměv jsou skvělé. :mask:
Moje fantazie jede naplno a představuji si, že takto seděl v kabině na lodi, než mu ohlásili zmoklou Angeliku. :eyes:
Tak si honem nasadil masku a vlasy ukryl pod šátkem. A pronesl svou zlomyslnou poznámku o jejím vzhledu. A hlavou se mu honili úplně jiné myšlenky. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 22 pro 2017, 22:26 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
Pri "Angelika má na sobě šaty fialové barvy orientálního střihu." si predstavujem ako ju po tom čo ju nahú kúpil na trhu v Kandii,:
Vrtá mi hlavou, jestli v Kandii Rescator věděl, že je vdovou po Filipovi. Byl ten jeho první pokus získat nějaké informace o jejím osudu zároveň i tím posledním? To by bylo totiž v případě "zimní" snahy o krátký příběh docela zásadní.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2017, 22:33 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, to je rozebíráno v díle Angelika a její láska. Joffrey vzpomíná na minulost, na svůj život a na setkání v Kandii.
Pokusím se později najít, kde přesně. Angelika byla prodávána jako vdova po maršálovi a milenka francouzského krále. Doufám, že si to pamatuji dobře.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2017, 22:43 
Vévodové
Vévodové

Právě že v překladu, který mám k dispozici, není ani zmínka o tom, že by věděl, že kupuje vdovu :

Když mu kupec z Mylosu s orientálním nadšením vyprávěl o posledním „kvalitním zboží", o zajatkyni se zelenýma očima, pobavilo ho to. Jedinečná! Obdivuhodná! Bílý eunuch Šamyl bej, dodavatel harému Velkého sultána, se rozhodl ji získat. Už to stačilo, aby se vydal na cestu. „
Určitě se Orientálec nemýlí? Ať Rescator posoudí sám. Jaké je rasy? Je to běloška. To říká vše. Kvalita? Ta nejlepší. Jde o pravou šlechtičnu ze dvora Ludvíka XIV. Tajně a jen pro zasvěcence se špitá, že byla dokonce milenkou francouzského krále. Její chůze, chování, vyjadřování nemohou klamat! Zlaté vlasy, oči jasné jako mořská voda, tělo bohyně. Jméno?'Proč by ho vlastně neřekl, i když tím sděluje velké tajemství: markýza du Plessis-Belliére. Údajně vynikající jméno

PříspěvekNapsal: 22 pro 2017, 22:49 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, já mám asi toto chybně zafixované v paměti. Musím si to znovu pročíst.
Já to prostě vždycky chápala tak, že Joffrey věděl, že Filip je mrtvý. Ale od koho? Když Angeliku zachránil v Kandii, tak chtěl později v paláci odhalit, že on je Rescator. Kdyby neměl jistotu, že Filip nežije, tak by to bylo komplikované. Možná byly z knihy odstraněny nějaké odstavce, kde se to vysvětlilo.
Nikdy jsem nepochybovala, že Joffrey ví, že je Filip mrtvý.
Když Joffreye a Angeliku vyrušila malá Honorina v kajutě, kde Rescator odhalil svou totožnost, tak přemýšlel, kolik je Honorině let.
Říkal si v duchu, tři nebo čtyři roky, takže to není dcera maršála du Plessis. Z toho jsem usoudila, že věděl o Filipově smrti. Kdy a od koho se to ale nezvěděl?
Nebo když odhaloval tajemství Angeličina života po návratu ze Středomoří, že se stala buřičkou z Poitou, nikde není zmínka o jejím druhém manželovi.
Možná je ale tohle vysvětleno v původním vydání Angeliky. Vždyť i české knihy se liší.

PříspěvekNapsal: 23 pro 2017, 11:40 
Královská rodina
Královská rodina

Teóriou o tom ako to že Joffrey vedel že Angelika je vdova som sa už, ako ináč, zaoberala keď som písala kráľovstvo francúzske. Odpovedám úryvkom z fikcie, pretože dôkladnejsšie sa moja teória osvetliť nedá:

Nie že by nebol informovaný. V Stredomorí sa správy rozširovali rýchlosťou blesku, a okrem Rochata , ktorý bol najväčším Francúzskym klebetníkom medzi Saracénmi, sa našlo ešte nemálo jemu podobných. Veľkomožný pán Rescator nikdy nebol schopný celkom vytrhnúť svoje korene, a nechával si pravidelne dodávať žurnály a noviny. Samozrejme nielen tie z Francie ale aj Španielske, Anglické a v neposlednom rade Holandské. ..............

PříspěvekNapsal: 23 pro 2017, 14:46 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, tvoji fikci jsem také četla a vysvětlení, které podáváš je obsáhlé a logické. :applaus:
Já prostě brala,_že Rescator je o důležitých událostech v životě Angeliky informován. Alespoň do doby, než uvěřil, že zahynula v poušti.

PříspěvekNapsal: 04 led 2018, 21:31 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
Teóriou o tom ako to že Joffrey vedel že Angelika je vdova som sa už, ako ináč, zaoberala keď som písala kráľovstvo francúzske. Odpovedám úryvkom z fikcie, pretože dôkladnejsšie sa moja teória osvetliť nedá:

Nie že by nebol informovaný. V Stredomorí sa správy rozširovali rýchlosťou blesku, a okrem Rochata , ktorý bol najväčším Francúzskym klebetníkom medzi Saracénmi, sa našlo ešte nemálo jemu podobných. Veľkomožný pán Rescator nikdy nebol schopný celkom vytrhnúť svoje korene, a nechával si pravidelne dodávať žurnály a noviny. Samozrejme nielen tie z Francie ale aj Španielske, Anglické a v neposlednom rade Holandské.........
Asi to tady do tohoto vlákna nepatří, ale já jsem se ze zvědavosti dívala, jak vypadaly noviny v té době. Dopátrala jsem jen základní informace a to z důvody jazykové nevybavenosti :oops: :

FRANCIE v 17. STOLETÍ
Zpočátku byly ve Francii velmi populární v Nizozemsku tištěné corantos, roku 1626 Richelieu zavádí trest smrti za tisk necenzurovaných novin, který trvá až do roku 1728, kdy byl trest zmírněn na doživotní žalář. Nejvýznamnějšími novinami byla La Gazette, které Richelieu podporoval a které jako jediné mohly vycházet, staly se orgánem vlády....

To si možná pan Rescator moc nepočetl, bulvár z úst Rochata a jiných drben byl asi lepším zdrojem zpráv....

A jen tak kvůli Třem mušketýrům jsem koukla na kardinála Richelieu a objevila jsem pro sebe něco, co jsem nevěděla a co mi připadá docela velmi vtipné - jmenoval se Armand Jean du Plessis, vévoda de Richelieu.

PříspěvekNapsal: 06 led 2018, 22:06 
Královská rodina
Královská rodina

Niektoré kopie vtedajších novín exsitujú dodnes a ja som si to pozerala - čo sa týka bulváru - existoval už vtedy - i keď cenzúrovaný - tak sa Rescator určite mohol dozvedieť že Najkrajší pár pri dvore - Markíz a markíza du Plessis-Belliere robili to či ono, napríklad zúčastnili sa poľovačky či tancovali na tom či onom bále. To boli bežné veci aby sa písalo o známych a obľúbených ľuďoch pri dvore - i keď cenzúrovane.

čo sa týka necenzúrovaného - mám to už dlhšie zrešeršované - takých vecí sa okamžite chytili Holaňďania
boli už v tom čase rebeli - to čo zamlčali vo Francii, na truc francúzskemu kráľovi prezradili v Holandských novinách.

Tak napríklad prezradil skutočný historický Lauzun, aby sa poistil, kráľovo povolenie k sobášu zo vznešenou slečnou
a neskoršie tiež vraj zásnuby kráľového brata z Liselotou von Pfalz ( čo bolo vtedy práve ešte pre kráľovstvo tajomstvom, a TABU lebo to bol vojensky a strategicky dôležitý zväzok)

Keď to čo malo byť aj vo Francii do poslednej chvíľe tajomstvom vyšlo v holandských novinách kráľ vraj príšerne zúril
pretože sa to dalo považovať za prezradenie tajomstiev nepriateľom a vraj to bol jeden z dôvodov prečo Lauzun upadol u kráľa do totálnej nemilosti a skončil pri Fouquetovi a mužovi zo železnou maskou vo väzení Pignerole. A to na pekných pár rokov.
nezabúdajme že kvôli Lauzunovi najväčšia milionárka kráľovstva, vznešená lečna de Montpensier, odmietla stať sa ženou kráľovho brata ....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina