Právě je 15 pro 2018, 11:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 228 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dezgrez
PříspěvekNapsal: 19 bře 2018, 17:27 
Královská rodina
Královská rodina

Otázka lázní a hygieny obecně, nakousnutá opět paralelně v jiném tématu, mne dovedla k otázce, kterou mi onehdá položila Dasha: proč měl Desgrez plnou koupelnu dámské kosmetiky???

PenelopaW píše:
moirra píše:
v knihách sa spomína bývanie na troch miestach:

2. Pont Notre-Dame - tam sa z Petit Pont "maleho mostu" presťahoval keď sa vrátil do Paríža, predal úrad advokáta a kúpil si hodnosť policajného kapitána, takže aj z ubytovaním postúpil o stupeň vyššie

Odcházel ke dveřím vedlejší místnosti.
"Mám tady pohodlnou koupelnu a všechno, co potřebuje dáma ke své toaletě: líčidla, mušky, parfémy..."
Vrátil se s hedvábným županem v ruce a hodil jí ho.
"Oblečte se a pospěšte si, krasavice."

Napadá mne několik důvodů jako vysvětlení:

a) Již v Markýze andělů byl Desgrez svým přítelem, lázeňským mistrem Georgesem, označen za sukničkáře, s čímž koresponduje i jeho další charakteristika uvedená v Nezkrotné Angelice.

Pak si mistr Georges utřel ostří břitvy do zástěry a s horlivým úsměvem přistoupil k Angelice.
„Ale ale, je mi to jasné! Další oběť nesvědomitých záletů. Chceš, abych ti ji dal do pořádku, než se s ní potěšíš, co, ty nenapravitelný sukničkáři!"

(Ovšem zde to působí spíše dojmem, že si přivedl nevěstku a chce si ověřit, že je zdravá, než k něčemu mezi nimi dojde :mrgreen: . Slovo zálet bych proto vnímala spíše jako "aférka" či "avantýra".)

Kočár policejního kapitána Desgreze projel hlavní branou jeho soukromého paláce, poskočil na hrbolatém dláždění ulice Commanderie a zamířil na předměstí Saint-Germain. Nebyl to sice nejluxusnější, přesto však drahý vůz z tmavého vyřezávaného dřeva; záclonky na dveřích, většinou zatažené, měl vyšívané zlatem. Dva grošáci, kočí, sluha - zkrátka klasický kočár vysoko postaveného úředního, bohatšího, než hodlá dát najevo, jemuž sousedé mohou vyčítat pouze to, že se ještě neoženil. Hezký muž, jako je on, pohybující se v nejvybranější společnosti, by měl mít po boku jednu z těch poslušných měšťanských dívek, šikovných a ctnostných, které mrzuté matky a tyranští otcové plodí ve stínech týchž domů na předměstí Saint-Germain. Jenže zdvořilý, občas jízlivý pan Desgrez příliš se ženitbou nespěchal a na prahu jeho paláce se střídaly nápadné ženy a podezřelá individua s návštěvními nesoucími nejuctívanější jména nejslavnějších francouzských rodů.

Tedy: Desgrez to střídal jako ponožky a aby se dámy mohly vrátit jako ze škatulky a nepošramotily si pověst (zejména šlo-li třeba o dámy vdané), měl v koupelně k dispozici vše, aby se uvedly do původního stavu.

b) Desgrez byl znám coby mistr přestrojení (viz nádherná fikce od Moirry)...

Potřásla hlavou, aby zahnala ponuré myšlenky, a právě se chystala vrátit k prokurátorovi, když jí zastoupil cestu jakýsi kněz v ošuntělých šatech.
„Klaním se vám, madame de Peyrac. Zrovna jsem chtěl zajít k panu Fallotovi, abych si s vámi promluvil."
„Jsem vám k službám, pane abbé, ale nepamatuji se, že bychom se znali."
„Skutečně?"
Když nadzvedl široký klobouk a zároveň i krátkou prošedivělou paruku, vyděšená Angelika poznala advokáta Desgreze.

Desgrez požádal Angeliku, aby na něj chvíli počkala, a vešel do obchůdku. Vyšel po několika vteřinách s bílým límcem, ovšem bez krajek, ale s fialovou stuhou. Ruce mu zdobily bílé manžety. Kapsa kabátu se mu podivně nadouvala. Vytáhl kapesník a málem mu vypadl velký růženec. Přestože měl týž kabát a vysoké boty, vypadal najednou slušně. K tomu přispíval i výraz jeho obličeje, takže Angelika najednou zaváhala, jestli s ním může mluvit otevřeně jako předtím.
„Vypadáte jako zbožný soudní úředník,“ řekla poněkud vyvedená z míry.

" (...) Pokud jde o Maura, s nímž jsem mohl promluvit tak, že jsem se vnutil do Tuileries přestrojený za prodavače octa, je nám plně k službám.(...)"

...dámskou kosmetikou proto disponoval, kdyby se potřeboval pro výkon služby přestrojit (nikoli nutně za dámu :mrgreen: ) a změnit vizáž.

c) Ve skutečnosti, aniž by se k tomu nepřiznal ani pod rukou kata, mu byly vůně všech těch krémíčků a pudrů příjemné, takže když měl slabou chvilku, nechal si donést pár věder horké říční vody, zapálil si aromalampu, hlavu zabalil do ručníku, a naložil se do vany s pomerančovými okvětními plátky. Při relaxu mu pak často naskočily ty nejlepší nápady, jak si poradit se zapeklitými kauzami. 8) 8) 8)

No řekněte, jak by jinak přišel na ty lázně??! ;)

Jsem zvědavá na Vaše teorie ;) .

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 19 bře 2018, 19:07 
Vévodové
Vévodové

PenelopaW píše:
Otázka lázní a hygieny obecně, nakousnutá opět paralelně v jiném tématu, mne dovedla k otázce, kterou mi onehdá položila Dasha: proč měl Desgrez plnou koupelnu dámské kosmetiky??? .

A co v době Ludvíka IVX. vlastně přesně představovalo pánskou kosmetiku :?: Joffrey voněl po fialkách, král měl v oblibě kosatce, muži určitě se holili, někteří :mrgreen:se myli, jiní to s hygienou nepřeháněli...

Myslím, že jsi Penelopo vyčerpala v podstatě všechny možnosti na téma "Proč měl Desgrez koupelnu plnou dámské kosmetiky". Odpusť, že z tvěho oblíbence dělám z dnešního pohledu tak trochu čunče, ale nabízí se mi spojit variantu a) + c) dohromady :mrgreen: :
Dovedu si představit, že když se dáma (kterou pro své potěšení či policajtské účely (viz Angelika) využil /zneužil) a ona se dala v kouplně do pořádku a pak odešla, potom......potom si vlezl do ještě teplé vody,zhodnotil svůj výkon, pokochal se výběrem vůně svého úlovku, odpočíval, relaxoval, přemýšlel, plánoval .Žádné zábrany - vždyť teplá voda to přece asi nebylo v té době něco úplně běžného :agree: a na adresách, kde bydlel, asi z kohoutku netekla :D .

Na tento nápad mě přivedla scéna z Báječné Angeliky (Špína ve vaně) a také vyprávění mých rodičů o tom, jak se dřív u nás těžce žilo a jak se šetřilo teplou vodou. Naše stařenka vždycky 1x za týden ohřála na sporáku vodu, uprostřed kuchyně stály necky, stařenka vykoupala všechny děti od toho nejmenšího až po nejstarší a pak se teprve umyla ona. :agree: Jinak to nešlo. :agree:

A ještě jedna poznámka - asi každý chlap má nějakou "úchylku." Takže představa drsného Desgreze shánějícího po Paříži (samozřejmě v převlecích) skvělé kousky do koupelny nejen pro potřebu dam, ale i svou, je moc příjemná. Mimochodem, mě napadají zajímavé nápady právě ve vaně.

Naposledy upravil Tereza dne 19 bře 2018, 19:44, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 19 bře 2018, 19:38 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, také si myslím, že jsi jako správná odbornice na Desgreze vyčerpala všechny možnosti. :agree: :find:
On prostě moc dobře věděl, proč si koupelnu vybavil kosmetickými potřebami pro dámy. :desgrez:
Takže, když bylo potřeba poskytnout návštěvnici možnost se upravit, měla z čeho vybírat a nemusela se ocnout na ulici neupravená a budit pozornost. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 19 bře 2018, 20:25 
Královská rodina
Královská rodina

Já věděla, že se téma ujme :mrgreen: .

Tereza píše:
PenelopaW píše:
Otázka lázní a hygieny obecně, nakousnutá opět paralelně v jiném tématu, mne dovedla k otázce, kterou mi onehdá položila Dasha: proč měl Desgrez plnou koupelnu dámské kosmetiky??? .

A co v době Ludvíka IVX. vlastně přesně představovalo pánskou kosmetiku :?: Joffrey voněl po fialkách, král měl v oblibě kosatce, muži určitě se holili, někteří :mrgreen:se myli, jiní to s hygienou nepřeháněli...

K otázce pánských vůní jsem přesunula dotaz sem: http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=190&p=23346#p23346

mimi píše:
Penelopo, také si myslím, že jsi jako správná odbornice na Desgreze vyčerpala všechny možnosti. :agree: :find:
On prostě moc dobře věděl, proč si koupelnu vybavil kosmetickými potřebami pro dámy. :desgrez:
Takže, když bylo potřeba poskytnout návštěvnici možnost se upravit, měla z čeho vybírat a nemusela se ocnout na ulici neupravená a budit pozornost. :mrgreen:

Tudíž jsi zastáncem gentlemanské odpovědi a) :) .

Tereza píše:
Dovedu si představit, že když se dáma (kterou pro své potěšení či policajtské účely (viz Angelika) využil /zneužil) a ona se dala v kouplně do pořádku a pak odešla, potom......potom si vlezl do ještě teplé vody,zhodnotil svůj výkon, pokochal se výběrem vůně svého úlovku, odpočíval, relaxoval, přemýšlel, plánoval .Žádné zábrany - vždyť teplá voda to přece asi nebylo v té době něco úplně běžného :agree: a na adresách, kde bydlel, asi z kohoutku netekla :D .

V mé choré hlavě se zrodila v živých barvách představa, jak Desgrez leze z vany (takové té mini kádě, kam se sotva vejde), v chlupatém hrudníku má nalepené okvětní plátky pomerančovníku či růže (a nechci se ani zmiňovat, že nejen na hrudníku! Taky na zadku! A možná... ;) ), uváže si ručník kolem beder, nacáká louže na podlahu (však to někdo uklidí!), natáhne na sebe ten hedvábný župánek, na obličej napatlá nějakou tu masku, a pak se natáhne do postele a čte si zápisy z policejních výslechů. Zcela dekadentně si k tomu může připálit i dýmku :lol: .

Tereza píše:
Na tento nápad mě přivedla scéna z Báječné Angeliky (Špína ve vaně) a také vyprávění mých rodičů o tom, jak se dřív u nás těžce žilo a jak se šetřilo teplou vodou.

Tak to pozor! Já si přesně pamatuju, že ještě u nás na ZŠ tohle vyprávěl jeden spolužák, že takhle doma šetří teplou vodou a zkoumají, jak moc jsou doma špinaví! :?

Tereza píše:
A ještě jedna poznámka - asi každý chlap má nějakou "úchylku." Takže představa drsného Desgreze shánějícího po Paříži (samozřejmě v převlecích) skvělé kousky do koupelny nejen pro potřebu dam, ale i svou, je moc příjemná. Mimochodem, mě napadají zajímavé nápady právě ve vaně.

Já díky malým prevítům moc prostoru ke koupání nemám, ale je pravda, že sprchový kout také není špatné místo k rozjímání ;) . Desgrez s mini kosmetickou úchylkou je roztomilý - třeba po takové popravě žehem markýzy de Brinvilliers vypotřeboval všechno liliové mýdlo, co měl, než ten smrad z vlasů dostal. A už slyším ten monolog prodavače textilu, že " tenhle ručníček je tak jemný, že vaši dámu určitě potěší" s paralelním monologem v Desgrezově hlavě: "Pche, ten je pro mně!" Popř. "Pane abbé, budete-li se potírat touto vodičkou, budete mít pleť jako zrovna křtěné neviňátko!"
Navíc vonná koupel se nabízí jako utajené guilty pleasure i v situacích, kdy za sebou mohl mít i obyčejný "perný den" v Chateletu. Zasloužená lázeň po probdělé noci, kdy někde číhal na nějakého lotra, brodil se stokami a musel si pak dát vyvětrat boty za okno, taky nezní špatně! ...což mne vede k deduktivnímu závěru: Tak proto ve skutečnosti rád bydlel na mostech! Protože voda byla snadno dostupná! ;)

PříspěvekNapsal: 23 bře 2018, 21:08 
Královská rodina
Královská rodina

A zasa raz niečo z kanónu:

Angelika přistoupila k fontáně a ponořila zablácený obličej do chladné vody. Vydechla úlevou. Když se napřímila, objala ji pevná paže a tvrdá dlaň se jí přitiskla na ústa. „Ale, krasotinko,“ ozval se Desgrezův hlas. „To sis myslela, že mi tak snadno zmizíš?“ Angelika se pokusila vykroutit se mu. Ale Desgrez ji držel tak pevně, že se nemohla pohnout, aby nevykřikla bolestí. „Ne, ne, kuřátko moje, mně se neutíká,“ ušklíbl se Desgrez a hlučně se rozesmál.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 24 bře 2018, 10:35 
Královská rodina
Královská rodina

Když jsem tenhle obrázek viděla poprvé, působilo to na mne spíše dojmem: "Jé, dobrý den, paní de Peyrac, jak se máte?!" Protože Angelika se na můj vkus tváří moc málo vyděšeně a Desgrez moc málo ďábelsky :) .

PříspěvekNapsal: 24 bře 2018, 11:20 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Když jsem tenhle obrázek viděla poprvé, působilo to na mne spíše dojmem: "Jé, dobrý den, paní de Peyrac, jak se máte?!" Protože Angelika se na můj vkus tváří moc málo vyděšeně a Desgrez moc málo ďábelsky :) .

Ha ha ha :slzici: slečna Desgrezová :desgrez: to má nastavené rovnako ako mladá slečna Rescatorová :mask:
:ok: :slzici: :lol: :lol:
- podľa nej sa totižto nenašiel herec ani obraz na ktorom by sa Rescator tváril dostatočne diabolsky, ako sa na skutočného veľkomožného pána Rescatora patrí

A čo tento záber? To nebolo vo filme, však?

viewtopic.php?f=2&t=775&start=30

avšak je pravda že tam sa Angelika tiež netvári dostatočne vydesene :) ale páči sa mi Desgrezov ironický provokačný úsmev
a tiež ako ju drží pod bradou a prezerá si jej tvár :ach:

PříspěvekNapsal: 24 bře 2018, 11:30 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
Ha ha ha :slzici: slečna Desgrezová :desgrez: to má nastavené rovnako ako mladá slečna Rescatorová :mask:
:ok: :slzici: :lol: :lol:

To bude tím, že laťky u našich idolů jsou postavené hodně vysoko ;) .
moirra píše:
avšak je pravda že tam sa Angelika tiež netvári dostatočne vydesene :)

Ale úplně nadšeně se také netváří. Tohle už by scéně u fontány odpovídalo spíš, vadí mi tam jen ten korbel pána vpravo.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2018, 12:40 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Ale úplně nadšeně se také netváří. Tohle už by scéně u fontány odpovídalo spíš, vadí mi tam jen ten korbel pána vpravo.

Podľa mňa to nieje korbel ale lampáš čo vyzerá ako korbel - čo by v tom čase robil niekto na ulici pri múre s korbelom ? :roll: :roll:
Veď to ma hore háčik na zavesenie ... podľa mňa blbý záber na ktorom lampáš vyzerá ako korbeľ ....

Předmět příspěvku: Re: Desgrez
PříspěvekNapsal: 19 dub 2018, 15:37 
Královská rodina
Královská rodina

Kdo by si myslel, že Penelopa alias Slečna Desgrezová :desgrez: alias pan Clopot zahálí, byl by na hlubokém omylu...

moirra píše:
nechceš napísať tomu čo mu patrí ten rodokmeń na geneanete ??????

Tak tomu, co má rodokmen na geneanetu, jsem napsala a dokonce i odepsal, ale ukázalo se, že neví VŮBEC NIC.

moirra píše:
On 2 March 1691, François de Beauharnois had married Anne, the only daughter of François Desgrez and Anne Hugot.

2 marca 1691 sa vydávala nejaká Anna - jediná dcéra Françoisa Desgreza - že by iba menovec?

že by sa náš Desgrez napokon oženil a mal ešte aj dcéru ???? :shock: :roll:

Zdroj:
http://www.biographi.ca/en/bio/beauharn ... _de_3E.htm

Ovšem k tomuto už je známo vícero věcí... Moirra nejen že objevila závěť Desgrezovy dcery s uvedením majetků a toho, co komu odkázala, ale také dokument s částí závěti:
https://en.geneanet.org/archives/registres/view/32607/116?idcollection=32607&legacy_script=/archives/registres/view/index.php&page=116

Oprašovala jsem své znalosti paleografie, ale ty bohužel byly načerpány převážně z dokumentů psaných kurentem, a které užívaly německé zkratky. Takže luštit zkratky francouzské a orientovat se v některých písmenkách byl docela kumšt (jen písmeno S zapsal písař asi na tři způsoby).

Podařilo se mi rozluštit toto:

25. septembre 1731

Testament de dame Anne Desgrez epusté de M(onsieu)r
Francois de Bauharnois Ch(evali)er seig(neur) Baron De Beauville
et ?? dieux Con(fesse)ur du Roy en ?la Consiter intendant
de ?justice ?solier ?? ??? marine a Rochefort
deposé ?ame ?soy enveloppe a ?boir no. le 25. 9bre
1731 par le proces verbal deposition de ?seillé
sais par M(onsieu)r Charles Charles Noc(fesseu)r du Roy
Commissair Enqueteur et Examinateur au Chatelet
de Paris le 24 du ?meme ?? ???
Dame Anne Desgrez

Překlad zde:

25. září 1731

Závěť paní Anny Desgrezové, manželky Francoise de Bauharnois, rytíře, pána Buroy Debranuille a jiných míst, královského úředníka v oboru justice, ... financí a loďstva v Rochefort, uložená ve složce v Boier č. ... 25. ledna 1731 po připojené ústní dohodě ze S...

Vyhotovil pan Charley Charles, královský úředník, vyšetřující komisař v Chateletu v Paříži 24. téhož měsíce ...

O funkci "vyšetřujících komisařů" (překlad nebude asi zcela přesný) zde:
http://www.persogeneal.fr/index.php?option=com_content&view=article&id=29:commissaireexaminateurauchateletdeparis&catid=12:les-metiers-et-titres-de-mes-ancetres&Itemid=27

Pokud se na geneanetu registrujete, tak v horní části výše uvedeného dokumentu jsou na liště šipky doleva a doprava. Šipkou vpravo se dostanete na samotnou závěť, která už je psaná znatelně čitelněji, takže si v ní může počíst i laik. Jen je třeba nedat se zmást tím, že tam, kde současná francouzština píše "i", je v textu uvedeno "y" ( jednom případě i "j"), což může být matoucí. Zpětně děkuji bohu za rok bohemistiky a semestr historické mluvnice :) .

Na přesném přepisu i překladu se již pracuje, ovšem zmíním alespoň 2 věci, které mne trkly ihned:

1. V testamentu jsou zmíněny domy v rue Tixerandrie et rue Plâtrière, které Anně Desgrezové patřily, a které zdědil její manžel.

O rue Plâtrière v příspěvku níže...

2. Dle informace uvedené na str. 3 byli Desgrez i jeho manželka pohřbeni u kaple sv. Anny v kostele sv. Eustacha v Paříži.

Text: Je veux etre enterre a Saint Eustache devant la chapelle se Sainte Anne, mon Pere et ma mere y étand enterrér (…)

Překlad: Chci být pohřbena u Sv. Eustacha před kaplí sv. Anny, tam je pochován můj otec a matka (…)

Aktuálně tedy pan Clopot v tandemu s Polačkou řeší nejen překlad samotné závěti, ale též otázku, zda je hrob dochován ;) .

PříspěvekNapsal: 03 čer 2018, 10:43 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
v knihách sa spomína bývanie na troch miestach:

1. Petit Pont - tam asi bolo nízke nájomné, skvelé pre chudobného študenta a určite keď si pozriete obrázky mostov ktoré som tu zverejnila tam mal iba nejakú celkom malinkatú skromnú izbietku
2. Pont Notre-Dame - tam sa z Petit Pont "maleho mostu" presťahoval keď sa vrátil do Paríža, predal úrad advokáta a kúpil si hodnosť policajného kapitána, takže aj z ubytovaním postúpil o stupeň vyššie
3. Mal menší palác na ulici "Rue de la Commanderie" v Parížskej štvrti Saint German.

Bydlení v kánonu máme už velmi slušně zmapované. K bytům na Petit Pont a Pont Notre-Dame se nám s Polačkou podařilo získat i nějaké stavební plány (na článku se pracuje!). Co se týče Rue Commanderie, tak tato ulice je velmi pravděpodobně smyšlená, v "Dictionnaire historique des rues de Paris" od Jacquese Hillaireta nefiguruje. Navíc v paláci v té době žil spíše jen lieutenant général de police (tzn. pan de La Reynie), nikoli komisaři či jiní policisté... Ovšem to nevylučuje, že pokud Desgrez byl šlechtického původu a u policie udělal kariéru, nemohl nějaký takový palác také vlastnit ;) .

NYNÍ OVŠEM K DESGREZOVI HISTORICKÉMU, NIKOLI LITERÁRNÍMU:

V knize zahrnující Bossuetovu* korespondenci je poznámce uvedeno, že Desgrez žil v rue Plâtrière.

Zde záznam o tom, že Desgrez v rue Plâtrière vlastnil dva domy (číslo 22 a 23):
https://en.geneanet.org/archives/registres/view/?idcollection=6054&page=288

A zde plánek, kde je vidět půdorys obou domů:
https://en.geneanet.org/archives/registres/view/?idcollection=6054&page=283

Když se podíváme na mapy z té doby (prosím Polačku o vložení obrázků), oba domy jsou zde krásně vidět (a z map i půdorysu je patrné, proč vlastnil dva - sousedí spolu a zapadají do sebe jako puzzle). Díky záznamu z výše citovaného "Tome du terrier du Roi" víme i to, že dům č. 23 nesl na sobě znamení bohyně Minervy:

Dům č. 22: Maison appartenant au s(eigneu)r Desgrez y demeurant.
Překlad: Dům patřící panu Desgrezovi, který tam bydlí.

Dům č. 23: Maison où est pour enseigne la figure de Minerve appartenant au d. seigneur Desgrez.
Překlad: Dům, kde je znamení figury Minervy patřící panu Desgrezovi

Oba domy dnes samozřejmě nestojí, ulice byla zbourána a na jejím místě stojí ulice jiná - Rue Jean Jacques Rousseau: https://fr.wikipedia.org/wiki/Rue_Jean-Jacques-Rousseau_(Paris)
...Touhle ulicí jsem se i na google mapách virtuálně prošla - a jaký div, Minerva nikde žádná (za to je zde pizzerie, čínská restaurace a obchod s botami Christiana Loubutina :mrgreen: ).

Nicméně už komunikuji se svými spolužáky z geografie, jestli by na základě dobových map bylo možné nějakým algoritmem, který já neovládám, domům v Rue Plâtrière přiřadit GPS souřadnice, abychom zjistili, kde přibližně stály :mrgreen: .

A samozřejmě se zjišťuje i historie obou domů (kdy byly postaveny, kdy je Desgrez koupil apod.). Co my víme, třeba palác v Rue Commanderie zvelebila ručka jeho ženy, a domy v Rue Plâtrière koupil jako věno pro dceru ;) .

* Bossuet: [url]https://cs.wikipedia.org/wiki/Jacques-Bénigne_Bossuet[/url]

Naposledy upravil PenelopaW dne 04 čer 2018, 17:04, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 03 čer 2018, 12:22 
Královská rodina
Královská rodina

Citace:
Oba domy dnes samozřejmě nestojí, ulice byla zbourána a na jejím místě stojí ulice jiná - Rue Jean Jacques Rousseau: https://fr.wikipedia.org/wiki/Rue_Jean- ... eau_(Paris)
...Touhle ulicí jsem se i na google mapách virtuálně prošla - a jaký div, Minerva nikde žádná (za to je zde pizzerie, čínská restaurace a obchod s botami Christiana Loubutina :mrgreen: ).

Nicméně už komunikuji se svými spolužáky z geografie, jestli by na základě dobových map bylo možné nějakým algoritmem, který já neovládám, domům v Rue Plâtrière přiřadit GPS souřadnice, abychom zjistili, kde přibližně stály :mrgreen: .

možno sú všetci spolužiaci z geografie trochu presofistikovaní - kým sa budú trápiť z riešením danej otázky
Polačka :la-polak-fun: to vyriešila po svojom:

podla starých záznamov v knihe nemovitostí

Obrázek

by to malo byť tuto:

Obrázek

čo znamená že v dnešných časoch je to približne tuto:

Obrázek

teda ako správne pánovi Clopotovi napísal renomovaný historik Jurij, tie domy už nestoja

ale keďže podľa Polačkynej úvahy nestoja na tom mieste žiadne domy, už vidím pána Clopota :find:
ako si zisťuje kde sa dajú v Paríži požičať pneumatické kladivá aby mohol rozbiť chodníky aj ulicu
a robiť fundované vykopávky ....

čo by pán Clopot neurobil pre Deszgreza :desgrez: ....

:ok: :slzici:

už vidím pána Clopota ako tam pochoduje z hordou robotníkov
(dom by mal kedysi stáť na chodníka a ulici približne pred tým obchodom Replay)

PříspěvekNapsal: 03 čer 2018, 12:54 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
už vidím pána Clopota :find: ako si zisťuje kde sa dajú v Paríži požičať pneumatické kladivá aby mohol rozbiť chodníky aj ulicu a robiť fundované vykopávky ....

čo by pán Clopot neurobil pre Deszgreza :desgrez: ....

:ok: :slzici:

už vidím pána Clopota ako tam pochoduje z hordou robotníkov (dom by mal kedysi stáť na chodníka a ulici približne pred tým obchodom Replay)

Jen se směj! Všechno, co tam najdu, bude jen moje! ;) :lol:

PříspěvekNapsal: 03 čer 2018, 13:10 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:

Desgrez v rue Plâtrière vlastnil dva domy (číslo 22 a 23)

Když se podíváme na mapy z té doby (prosím Polačku o vložení obrázků), oba domy jsou zde krásně vidět (a z map i půdorysu je patrné, proč vlastnil dva - sousedí spolu a zapadají do sebe jako puzle

Obrázek

PenelopaW píše:

Oba domy dnes samozřejmě nestojí, ulice byla zbourána a na jejím místě stojí ulice jiná - Rue Jean Jacques Rousseau: https://fr.wikipedia.org/wiki/Rue_Jean-Jacques-Rousseau_(Paris)

TO TEDA NIE !!!! :disagreement: Ulica veru nebola zbúraná

ale iba PREMENOVANÁ a množstvo budov na nej je ešte pôvodných s časov Desgreza!

napríklad paláce l'hôtel Dupin a HÔTEL DE BULLION

http://www.paris-promeneurs.com/Patrimo ... otel-Dupin

https://www.economie.gouv.fr/files/file ... e/bul.html

Rue Plâtrière sa skoro celkom zhoduje z dnešnou rue Jean-Jacques Rousseau okrem:

na jednom konci zbúrali Desgrezove domy lebo tam stavali dovtedy neexistujúcu ulicu :cry:

na druhom konci tej ulice bol Soissonkyn palác ktorý zbúrali tiež ale zachoval sa z neho dodnes Medicejsky stĺp :?

ako vidíme na výstrižku z mapy:

Obrázek

PenelopaW píše:

A samozřejmě se zjišťuje i historie obou domů (kdy byly postaveny, kdy je Desgrez koupil apod.). Co my víme, třeba palác v Rue Commanderie zvelebila ručka jeho ženy a domy v Rue Plâtrière koupil jako věno pro dceru ;) .

Otázka:

Z testamentu Anne Desgrez vyplýva :?: :roll: :!: že tieto domy boli v jej vlastníctve ale vieme pán Clopot či tam aj v skutočnosti bývala?

Inak o Rue Commandiere (veliteľská ulica) vo štvrti St.Germain som v Paríži nenašla žiadny záznam :roll:

(nemýliť si z dnešným boulevard Commandiere po ktorom v tých časoch nebolo ani stopy)

PříspěvekNapsal: 03 čer 2018, 13:18 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
Z testamentu Anne Desgrez vyplýva :?: :roll: :!: že tieto domy boli v jej vlastníctve ale vieme pán Clopot či tam aj v skutočnosti bývala?

Zatím nevíme nic víc... V testamentu je zmínka "o mém velkém domě v Rue Platriere", ale to je tak zatím všechno... Ale Ty víš, že se jen tak nevzdám ;) . Jurij bude ještě ronit krvavé slzy, že mi odpovídal na můj první e-mail :twisted: .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 228 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina