Právě je 20 čer 2018, 23:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Angelika
PříspěvekNapsal: 05 dub 2018, 11:28 
Královská rodina
Královská rodina

http://lasagasangelique.blogspot.cz/2008/03/

V tom výčtu mi chybí Vardes... nebo ho ve filmu vynechali? :shock:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 06 čer 2018, 23:51 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

moirra píše:
fantina píše:
A vzhledem k tomu, že víme, že je A. ve znamení Střelce, tudíž se narodila na přelomu listopadu a prosince (na tom jediném se shodli dosud všichni), je prostě pro správný výpočet jejího roku narození potřeba znát, jestli kniha začíná jarem 1645 nebo zimou (koncem roku) 1645 (příp. r. 1646 podle nové verze).
Odkial viete ze Angelika bola znamenie Strelec ????? to zasa ja neviem :roll: :shock:
fantina píše:
jeanne píše:
PS: "A proč je Angelika ve znamení Střelce?" Protože je i její autorka? ;)
Přesně tak :mrgreen: Vím, že už jste to probíraly ve Volné diskuzi - Astrologie, když jste uvažovaly, jakého znamení je Joffrey. Taky mám stejný názor :) Ale Moirra se asi ptala, kde se to v knihách píše.
Vracím se k trošku starší otázce, na kterou se narazilo před 4 roky v tématu Časová osa. Moirra tehdy chtěla, abychom Angeličino znamení zvěrokruhu doložili citáty. Tehdy jsem si nemohla vzpomenout, v kterých knihách jsou, ale nedávno jsem na ně narazila, tak je sem jen pro úplnost přidávám ;)

Angelika v pokušení:
„Jen se nebojte! Jsem dcera Střelce, mým znamením je Oheň, kohorta Násilníků a legie Salamandrů, kteří bez úhony projdou všemi plameny. MUSÍM skočit. Pane d’Astiguarzo, podejte mi ruku.“

Angelika a spiknutí stínů:
Vzal Angeliku kolem pasu a odváděl ji stranou. "Neztrácejte rozvahu."
"Ale já..."
"Znám vás... Slyším, jak vám tluče srdce... Ach, ten zranitelný Střelec." Pohladil ji po tváři. "Ono se neví o hluboké citlivosti tohoto znamení ohně, které je celý život vydáno napospas nenávisti, již vyvolává jeho přímočarost, ale i lásce, protože z něj sálá až nadpozemská nádhera. Hoří totiž tělesným i nadpozemským ohněm, jež ho oživuje. Protože dokáže svým šípem zasáhnout do živého, domnívají se, že je nezkrotný a silný, ale on trpí tím, že je zároveň pozemský i nebeský."
"Mluvíte o mém znamení zvěrokruhu?" zeptala se zvědavě.
"Ano, o Střelci." Villedavray pohlížel k nočnímu nebi, jako by tam viděl cválat mytického Kentaura k tichým hvězdám, skrývajícím se za nadýchanými mračny. "Je poslem materiálního světa, mířícím do světa nadpozemského. Proto jste se právě vy, Angeliko, stala obětí té ďábelské bytosti. V jistém slova smyslu," naklonil se k jejímu uchu, "jste totiž ze stejného těsta, chápete? Vy ji dokážete odhalit, vytušit její dábelskosti... ale jste stvořena i k tomu, abyste nad ní zví těžila, protože patříte k pozemskému světu a nemůžete ho zradit. Kentaur stojí pevně na zemi. Nenechá se snadno vyděsit. Nedělejte si už starosti s tím, co bylo a co bude..."

Angelika a cesta naděje:
"Ne, nechci nic vědět. Chci snít, chci snít o tom, že už nemám žádné nepřátele. Až se objeví, vždycky budu mít dost času jim čelit."
"Jsi Střelec," přikývla Ruth, jako by to vysvětlovalo vzpouru její hrdinky. Ta odmítala příliš jasný obraz budoucnosti, jíž se vlastně tolik neobávala a raději ji bude poznávat postupně, za chodu dní. Neboť Střelec, hluboce vkořeněný do přítomnosti, zároveň míří šípem do nebes, má velikou představivost a je symbolem budoucnosti, kterou nelze postihnout za plného vědomí.

"Ale jděte, pane Garreau, to vaše věčné povídá se... Musíte přece znát míru. Nechápu, jak mě může takový galantní muž jako vy neustále obviňovat ze všech hříchů světa. Jaké jste znamení myslím zvěrokruhu," upřesnila, když na ni udiveně pohlédl.
"Střelec," zabručel.
"Tak už rozumím, proč vás mám ráda i přesto, jak se ke mně chováte. Já jsem totiž ve stejném znamení."
Upadl do rozpaků a pokřiveně se usmál.
"Střelec je velice houževnatý. Zapře se podpatky do země. A pohlíží k nebi, když ho tíží život."
Pan Garreau ďEntremont pohlédl na papír, který držel v ruce, a zamyslel se.

Angelika a cesta k vítězství:
"(...) Je snadné zneužívat dobrá a šlechetná srdce a zlomit je. Jsem Střelec. Nikdy jsem nesnesla, aby se mí nepřátelé beztrestně radovali z mé porážky. Je to otázka spravedlnosti. Chci nastolit rovnováhu mezi Dobrem a Zlem, mezi zákony nebe a země. Lidská bytost stojí uprostřed. Nemá na vybranou. (...)"

PříspěvekNapsal: 08 čer 2018, 14:33 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
Vracím se k trošku starší otázce, na kterou se narazilo před 4 roky v tématu Časová osa. Moirra tehdy chtěla, abychom Angeličino znamení zvěrokruhu doložili citáty. Tehdy jsem si nemohla vzpomenout, v kterých knihách jsou, ale nedávno jsem na ně narazila, tak je sem jen pro úplnost přidávám ;)

Super Fantina, ďakujem! :ok: :ach:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina