Právě je 25 srp 2019, 11:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Joffrey de Peyrac
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 12:24 
Královská rodina
Královská rodina

Už keď sme tohto pána vyobracali pri iných postavách, hádam by si zaslúžil aj vlastnú tému, no nie?

Takže píšte, dámy, píšte. Čo na ňom máte najradšej, čo vám vadí či lezie na nervy, kedy ho žeriete a kedy nemusíte atď. Ja by som si osobne rada s vami vydiskutovala niekoľko situácií, kedy mi jeho správanie prišlo nelogické či premrštené. Niežeby som ho nemala rad, to nie, je to taký ideál, na ktorý žiadny živý muž zrejme nemá :) , ale tiež má pár múch...

S tou Sabine sme to už prebrali, ale čo poviete na toto: vyšle po piatich rokoch posla, aby zistil, ako sa Angelika má. Vieme, že nežil životom svätca, pokiaľ ide o ženy. A keď sa dozvie, že ona sa vydala (legálny sex :P ), tak ho to vytočí, že by ju najradšej zabil ("stlačil ruky okolo Angelikinho bieleho hrdla"). PO PIATICH ROKOCH!!! ČO ČAKAL? Aj keby ho milovala až za hrob - čo ho aj - bude žiť ako vdova do smrti, keď má 25 či 26 rokov? A zvlášť v jej postavení?

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 13:16 
Hrabata
Hrabata

Já si právě myslím, že ho na tom štvalo nejvíc to, že se tím sňatkem hrnula ke dvoku krále, který ho odsoudil.Myslím, že neočekával, že posel přijde se zprávami tipu: je osamělá vdova zavřená v klášteře... apod. Nemohl snést, že chce být v králově přítomnosti a jak to vypadalo - a i posel mu to potvrdil - v jeho posteli. Spíš ho asi fakt štvalo tohle.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 14:03 
Moderator
Moderator

Také očekával, že se Angelika vrátí s dětmi do Monteloupu a tam se o ně postará Molines, jak s ním měl domluveno a přišlo mu to jako jediné řešení, i když pak zpětně uznal, že to od něj bylo naivní, aby se zavřela na venkově... byl to pro něj takový šok.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 15:29 
Markýzové
Markýzové

No jako tímhle mě vytočil. Víte jak tam říká, že si vzpomněl, že Filipa Angelika vlastně milovala už jako malá, tak bůh ví, co se jí honilo hlavou už tehdy na královské svatbě!!! To jako je děsná drzost. Ješitnej chlap no. Pak mě teda taky rozčiloval, jak jí vyčítal, že zapomněla na děti. Přitom ona pro ně podstoupila hodně a to, že něměli úplně standartní dětství její chyba nebyla z většiny. On prostě tu situaci viděl děsně jednoduše, myslel si asi, že se jí jeho smrt zas tak nedotkne, že bude žít normálně a v pohodě. No jinak já už názor na něj projevila no. Mám ho ráda jako Rescatora. To úplně nejvíc, to znamená jejich setkání v batistanu a pak celý díl Angelika a její láska, to je nejlepší Joffrey.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 15:40 
Královská rodina
Královská rodina

áno, Andrej, aj to s tými deťmi sa mi zdá dosť čudné: žeby Cantor nič nespomenul? A Florimond detto? Žeby mu nepovedal, že matka sa vrátila zo Stredomoria, kde bola hľadať JEHO? Že ju na zámku strážili vojaci, že bola prakticky väzňom? A ako si Angelika povedala: on mi ide niečo vyčítať, keď zasýpal cudzie ženské darmi a ja, matka jeho synov som biedila? :evil:
A čo sa mi ešte väčšmi nezdá: ten večer, čo ju kúpil v Kandii. Žeby sa môj manžel hneď nepriznal kto je, keby ma stretol po takmer desiatich či koľkých rokoch? Áno, neskôr to zdôvodnil, že bol rovnako zmätený a nevedal, ako Angelika zareaguje a ja viem, že to by sa celá kniha hneď zvrtla iným smerom, ale aj tak sa mi to zdá trochu nelogické :?:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 18:36 
Moderator
Moderator

Citace:
Andrej, zdal sa Ti Joffrey až taký dokonalý? Mne prišiel občas poriadne tvrdý a chvíľami aj panovačný. Až taký PÁN NEOMYLNÝ. Ale aj jeho postava prechádza vývojom, napr. v prvom dieli vôbec nepoznáme jeho vnútorný svet, jeho myšlienky. Do nich nazrieme až v šestke a potom to tak ostáva až dokonca, čo je fajn. Dovtedy je de Peyrac viac-menej záhadou. Možno bude takýto hlbší pohľad do Filipovho vnútra aj rozšírenej verzii.

To je těžký říct... Já spíš myslím ten Angeličin vztah k němu, takové to totální zbožňování, to mě občas hrozně nebavilo. Je pravda, že Joffrey má záchvaty panovačnosti a někdy až krutosti, ale to právě má zvlášť v těch dílech, co jsem vyjmenovala, tam se chová prostě jako člověk, se kterým cloumají emoce. Jinak mi přijde vždycky vyrovnaný a klidný a prostě pan Dokonalý co všechno ví, což mě úplně nebaví .

Jak jste psaly dříve, že vám Joffrey připadá až příliš dokonalý, mě naopak přijde někdy až příliš ješitný a sebevědomý. Dokonalý se může zdát právě proto, že se o něm dozvídáme většinou jen zkrz Angeličino nazírání, a tam je opravdu to nekritické zbožňování, jak tu již také padlo.
S těmi dětmi bych to "nehrotila", tehdy byla přece jiná doba - děti urozených se nejdříve posílaly někam kojným a pak se jich ujímali vychovatelé, rodiče s nimi tedy byli ve styku minimálně... Spousta dětí navíc umíralo, prostě "Bůh dal, Bůh vzal", takže Angelika se jim tedy věnovala nadstandardně... Ale jemu asi spíš vadilo to, že je odhodila ne kvůli nim, ale jako vzpomínku na něj.
A to, že si chtěl sám sobě namluvit, že Angelika již na králově svatbě kula pikle, je tak absurdní, že tomu ani on sám nemohl věřit - chtěl si ji asi co nejvíce očernit, aby neměl více důvod ji milovat.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 19:53 
Královská rodina
Královská rodina

Teda, ženy a dívky, to jste ho pěkně rozebraly :lol: , ale je fakt, že některé věci, které dělal jsou fakt podivné.
A že se o Angeliku a děti opravdu pořádně nepostaral (po své údajné smrti a pak po svém vyléčení ) je také pravda.
Stejně jako jeho výčitky jsou opravdu na ránu pěstí :twisted: .
Jelikož víme (a opravdu to v knihách bylo), že nežil "po smrti" cudným životem (samozřejmě hlavně ve středomí),
a tak si opravdu nemají co vyčítat.

Souhlasím s názorem, že se Angelice opravdu neměl právo co divit, že se provdala. Vždyť byla "vdova" :!:

Ale, na druhou stranu, asi se opravdu málo znali. Koneckonců, nebyli spolu tak dlouho.
Jinak by Joffrey nemohl o Angelice tolik pochybovat. Ovšem byl starší, měl mnohem víc zkušeností se ženami.
Je tedy hlavně jeho chybou, že jí neznal a ještě o ní pochyboval.

Že Angelika byla ve svém věku mladá a zamilovaná, a tudíž by spíše ona měla pochybovat, tak na rozdíl od něj nikdy nepřestala věřit, že žije. A on jí ani neujistil, že přežil a že jí stále miluje! :twisted:

Teda, teď mám obavy, že jsem splácala páté přes deváté, a že vůbec nebudete tušit o čem mluvím :?
Věřím :lol: , že to zvádnete :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 20:13 
Markýzové
Markýzové

Já to zvládla a souhlasím :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 21:47 
Hrabata
Hrabata

Také jsem porozuměla a souhlasím se vším. Jeho výtky vůči Angelice, jak se chovala po jeho "smrti" - to by fakt zasloužil pár facek. Kdyby se hodně snažil, mohl ji přece kontaktovat už po procesu. Jasně, že kniha by se odvíjela jinak, ale jde mi o to, že ji neustále nečím napadá - druhý sňatek, nezájem o děti, jiné milence atak - a sám moc věcí neudělal, aby se o ni postaral. raději by měl držet pusu. a propo:Také vám tak trne u srdce, když ji vykoupil v Kandii a drží ji za ruce? A pak mu zdrhne....? To si vždycky říkám: holka pitomá, proč jsi utíkala?

Jestli ještě chvíli budem takto Joffreye rozebírat, asi ho přestanu mít ráda.... dochází mi o něm moc věcí. Stejně nejvíc miluji Desgreze.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 21:53 
Moderator
Moderator

Jéžiš, já vím, ona je prostě někdy děsně poplašená.. já zas nesnáším to, jak kvůli ní zabil v harému Colin Osmana Feradži, když už si tam pro ni Peyrak jel... musím říct, že kniha opravdu dává spoustu podnětů k přemýšlení "Co by, kdyby..." neprchala by s Colinem pouští... nevzbouřila by se proti králi... potkali by se pak s Colinem v Americe?, ALe to už patří do čtenářské fikce.
Někde ji zase ta její ukvapenost, nebo živelnost, chcete-li, zachránila.. třeba jak začala pracovat zničehonic u pana Bornjuse, nebo jak ji chtěli v Louvru zavraždit.. nebo.. já ani nevím.
Jestli vyhlásíme soutěž o nejzmatenější příspěvek, myslím, že Tania - viz hore - nebude nejžhavější kandidát!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 22:16 
Hrabata
Hrabata

Smrt osmana? Ani mi nemluv. To jí snad také neodpustím.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 22:17 
Královská rodina
Královská rodina

To se mi ulevilo :lol: .

A vidím, že to chápeme všechny stejně :o :wink:
Dano, máš pravdu v tom, že jestli budeme Joffreye ještě chvíli rozebírat, tak ho budeme za chvíli nesnášet :? :roll:
Ale snad to v té americe napravil. I když musím si přečíst poslední díly, nějak si je nepamatuji, protože začnu a skončím u Angeliky a Nového světa :( :roll:

Potřebujeme povzbudit :!: Jestli si některá pamatujete víc než já, napište mi, prosím, jestli se opravdu polepšil :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 22:20 
Hrabata
Hrabata

Já teď dočetla Cestu naděje. Je tam, jak běžel pro Ruth a Naomi, aby zahránily angeliku a jeho dvojčátka. Tam mu musím dát velíkánské plus, páč "před králem se neuklonil a tyhle dvě prosil na kolenou".

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 22:25 
Královská rodina
Královská rodina

Dana píše:
Já teď dočetla Cestu naděje. Je tam, jak běžel pro Ruth a Naomi, aby zahránily angeliku a jeho dvojčátka. Tam mu musím dát velíkánské plus, páč "před králem se neuklonil a tyhle dvě prosil na kolenou".

Jak jsem si jen na tohle nemohla vzpomenout?
Miluje jí, jen občas pochybuje. To jsou ti chlapi, jakoby neměli nic lepšího na práci :lol:
Ale ženský to dělají také - a pak si takhle krásně všichni komplikujeme život :wink: :roll: :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2008, 22:25 
Vévodové
Vévodové

btw, vy vsechny pisete Naomi, ale ona je Nomie, ne?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]