Právě je 18 zář 2019, 20:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Philippe du Plessis-Bellière
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 09:55 
Rytíři
Rytíři

Ahoj všem. Já jsem se asi zbláznila.

Uplně jsem propadla Angeliky vztahu s Philippem. Ve filmu tam to šlehá jako bič, jiskří to a je to živé. Je to patrně jediný muž, kterého Angelika uhnala, který se jí nevtíral nebo o ni neusiloval. A to je možná něco ze mě, protože nesnáším, když mě muž svlíká pohledem. A v knížce je to ještě intenzivnější. Ten jejich souboj tak moc charakteristický pro věčný souboj pohlaví je naprosto dokonalý. Navíc k tomu hodně přispívá ta představa, že Philippe byl krásný a Angelika taky. Představuju si je jako dva bohy. Nic proti Joffreyovi, je fajn, ale stejně mě moc zarmucuje, že Philippe nemohl být v těch knihách déle. Třeba by to bylo mnohem zajímavější, kdyby Angelika milovala dva muže...... Asi jsem prostě divná, ale přesně takového muže bych chtěla. Takového muže bych milovala a prahla po něm. Rozhodně ne po upachtěných a vlezlých lidech jako Nicolas - to je opravdu extrém i vůči jeho postavení a i sám král. Je sice důstojný, neponižuje se tak, ale jeho naléhání je prostě odpuzující. Navíc mu asi nikdy neodpustím, že se kvůli němu Philippe "zabil", protože by prostě nemohl žít s tím, že Angelika a on se milují, ale ji chce král.
Filmový Philippe je docela hezký i když neodpovídá fyziognomii dané mu v knize. Je v něm také takový náboj. Líbí se mi hodně, asi nejvíc z těch herců ve filmu. Ale když se zamyslím nad vizí, jak jsem si ho představovala, když jsem to četla, byl v mých představách mnohem krásnější. Musím dát herci Claudu Giraudovi ještě jedno plus, jelikož mám ted Angeliku na DVD a už si ji pouštím jen francouzsky, musím říct, že má krásný hlas.

No, řekla bych, že jsem se asi zamilovala do postavy Philippa.
A děkuji Anne, že napsala o jejich vztahu to, co napsala, bylo to skvělé. Skoda jen, že to nemohlo být na víc dílů.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 11:37 
Site Admin
Site Admin

Ahojky, to je vážně pěkný rozbor aktuálních pocitů vůči fiktivní postavě (třeba v nové knize dostane i Philippe ještě o trochu více místa). Myslím, že něčemu takovému podléháme všichni, některým postavám na delší dobu, jiným na kratší... Někdy je to víc překvapující (třeba teď s Philippem), jindy je to logická volba (s Joffreyem)... ještě že máme fiktivní světy a můžeme se takhle bezpečně a dočasně zbláznit do libovolných postav. Momentálně se mi děje něco podobného, i když tentokrát je to mimo Angeliku... :) Tak kdy se ti tohle s Philippem stalo a jak dlouho tohle posednutí obvykle funguje? :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 14:42 
Královská rodina
Královská rodina

Ó, tak Philippe je hviezda aj pre mňa, je to podľa mňa dobre spracovaná postava, a myslím, že takého pekného herca ani nenájdeme :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 20:28 
Rytíři
Rytíři

jeanne píše:
Ahojky, to je vážně pěkný rozbor aktuálních pocitů vůči fiktivní postavě (třeba v nové knize dostane i Philippe ještě o trochu více místa). Myslím, že něčemu takovému podléháme všichni, některým postavám na delší dobu, jiným na kratší... Někdy je to víc překvapující (třeba teď s Philippem), jindy je to logická volba (s Joffreyem)... ještě že máme fiktivní světy a můžeme se takhle bezpečně a dočasně zbláznit do libovolných postav. Momentálně se mi děje něco podobného, i když tentokrát je to mimo Angeliku... :) Tak kdy se ti tohle s Philippem stalo a jak dlouho tohle posednutí obvykle funguje? :)

Ahoj Jeanne, ráda tě poznávám . . . musím se hned zeptat: Jak to myslíš, že v nové knize možná dostane víc místa . . . ty Angeliky co ted budou vycházet jsou přepracované nebo co? Já myslela, že jsou to ty samé díly a prostě jenom znovu vycházejí :?:

Filmy o Angelice jsem viděla předtím už mockrát, ale až teprve ted jak jsem mamce k Vánocům koupila ten DVD set a pustila jsem si to francouzsky. A prostě najednou mě to uhranulo, že jsem si sehnala od kolegyně z práce 5 dílů slovensky, které mi zadarmo dala. Víc jich nemám a když jsem to začala číst tak jsem se prostě do té postavy úplně zamilovala.Samozřejmě se v tom ději realizuji prostřednictvím Angeliky. Je to jako nemoc. Nemůžu se z toho dostat. Nevím, jak se z toho vzpamatovat. Taky jsem se snažila si představit, jaký herec by měl Philippa hrát a napadl mě jen Jake Gyllenhaal. Ten je hodně krásný, ale musel by mít světlou paruku.

Zároven mi zlomilo srdce způsob, jakým zemřel. myslím, že než se s ní rozloučí mluví o písni, kterou zpíval Cantor, něco jako : Sbohem lásko, . . . sbohem má naděje, jsme zaslíbeni dvoru a nemůžeme být nikdy spolu . . . . nevim, je to slovensky a já to lovím z paměti, takže je to nepřesné.
Je to tak smutné. Smrt Joffreye není tak smutná, protože jsem věděla, že Joffrey přežil.

Taky mě svírá představa, že v tu chvíli, kdy se konečně střetli, on se otevřel, tak už neměli dost času se více sblížit a tu lásku si užít.

Je to vážně nádherně zpracované a napsané. Anne je génuius.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 led 2008, 21:47 
Markýzové
Markýzové

Sbohem srdce, sbohem lásko oddávám se bolu. Musíme však sloužit králi, nesmíme být spolu :). To nezapomenu tohle rozloučení, naprosto trefné a dokazující, že Filip nebyl vůbec nevšímavý. Já jinak postavu Filipa taky úplně miluju a taky mi to přijde divné, protože upřímně řečeno jakoukoli brutalitu k ženám odsuzuju, ale tady má ten vztah tak úžasný vývoj a v každé scéně je takové napětí... A při té jeho smrti pokaždé brečím jak želva :). Angelice taky nemůžu odpustit, že vlastně zanedbávala Charlese-Henryho a byla víc citově upoutaná k Florimondovi a Cantorovi, protože to byli Joffreyovi synové. Ona si to teda taky časem uvědomí, že Filip pro ni něco znamenal, což ji toršku rehabilitovalo. A strašně doufám, že se dočkám nějakých nových scén, až vyjdou další díly!!! A Nikito, ty knížky nevychází jen tak znovu, ale mají být podstatně doplněné, ostatně už první díl je poměrně obohacený.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 15:35 
Rytíři
Rytíři

Jsem ráda, že jsem našla spřízněnou duši, protože jsem tím vážně úplně posedlá, ale až mě to obtěžuje. Přála bych si na to zapomenout a trochu se vzpamatovat, ale nejde to. A ty máš Andrej nejradši Joffreye? Asi ho má nejradši každý. Prostě je to Serge, je jím inspirován, ale možná i postava Philippa měla nějaký reálný základ v životě Anne. Každá takového nějakého vysněného prince z mládí máme, nebo ne?

Hrozně bych si přála aby v tom novém vydání byly navíc scény Angeliky s Philippem. Třeba se to splní.

Co se týče Charlese-Henriho, muselo to být krásné dítě, když bylo po rodičích, neměla ho nechat Anne zemřít, aspon něco mohlo z Philippa zůstat. Já zatím čtu Angeliku a krále, další díly jsem nečetla, takže nevím, jak se k němu Angelika chová. Ale Cantor také zemřel, ne?

Andrej, nebo někdo další, kdo četl další díly, až se Angelika opět setká s Joffreyem konfrontuje ji Joffrey ohledně její minulosti? Philippa, kterého si vzala, Nicolase a já nevím kdo ještě, Desgreze, Colina Paturela?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 19:45 
Markýzové
Markýzové

Nikita111 píše:
Andrej, nebo někdo další, kdo četl další díly, až se Angelika opět setká s Joffreyem konfrontuje ji Joffrey ohledně její minulosti? Philippa, kterého si vzala, Nicolase a já nevím kdo ještě, Desgreze, Colina Paturela?

Určitě si to přečti - stojí to za to :wink:

Joffrey toho o jejích milencích moc neví, spíš jenom tuší. O proti filmu ho víc trápí Filip, než král. O Nicolasovi neví ani slovo (teda myslím). O Desgrezovi něco tuší, o Colinovi ví - s tím se pak setkají (však uvidíš :wink: ).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 21:15 
Markýzové
Markýzové

Nikita111 píše:
Jsem ráda, že jsem našla spřízněnou duši, protože jsem tím vážně úplně posedlá, ale až mě to obtěžuje. Přála bych si na to zapomenout a trochu se vzpamatovat, ale nejde to. A ty máš Andrej nejradši Joffreye? Asi ho má nejradši každý. Prostě je to Serge, je jím inspirován, ale možná i postava Philippa měla nějaký reálný základ v životě Anne. Každá takového nějakého vysněného prince z mládí máme, nebo ne?

Hrozně bych si přála aby v tom novém vydání byly navíc scény Angeliky s Philippem. Třeba se to splní.

Co se týče Charlese-Henriho, muselo to být krásné dítě, když bylo po rodičích, neměla ho nechat Anne zemřít, aspon něco mohlo z Philippa zůstat. Já zatím čtu Angeliku a krále, další díly jsem nečetla, takže nevím, jak se k němu Angelika chová. Ale Cantor také zemřel, ne?

Moje nejoblíbenější mužská postava je jednoznačně Desgrez, ten je nepřekonatelnej. Pak je asi Filip, mám velice ráda i Ludvíka a kupodivu Sebastiena d'Orgeval, ten mi totiž v lecčem silně Filipa připomíná, ale k tomu ty ses ještě zdaleka nedostala, takže o něm nebudu moc říkat :). K Joffreyovi mám zvláštní vztah. Beru, že je to Angeličin ideál, že je pro ni jediný, ale přitom pro mě úplně tím nejlepším není... Je totiž tak dokonalý, až je možná dokonalý moc. Nebo prostě nevím. Jinak čti dál, protože to opravdu za to stojí. Jo a co se týče konfrontací, tak já se moooc těším na setkání Joffreye a i Angeliky s Desgrezem v nových dílech, protože k němu musí dojít a to bude určitě zajímavé :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 21:18 
Královská rodina
Královská rodina

U Filipa by toho opravdu mohlo být víc, ale jak už tady "padlo", není nad Desgreze, také se na to setkání moc těším :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 21:45 
Baroni
Baroni

Filip jako postava se mi taky líbil, ale musím přiznat, že nejsympatičtější mi je Etienne de Villedavray - inteligentá, plny optimismu, vždy ochotný pomoci a se skvělým smyslem pro humor (ty jeho "hlášky" jsou nezapomenutelné).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 22:18 
Rytíři
Rytíři

Bohužel mám jenom 5 dílů a nevidím moc možností ty zbylé získat. Koukala jsem na odkazy na bazarech knih, co se tady doporučují, ale nic moc. Samá poptávka a ne nabídka.

Jinak jsem vám moc vděčná, že jste mě takhle navnadily, protože jsem si myslela, že už ted bude Angelika jenom s Joffreyem, který jak řekla Andrej, taky není můj ideál. Myslím, že jeho postava, tedy alespon po tom, co já mám přečtené+film je taková otcovská figura, když si mladší žena vezme staršího muže, ale může se to později změnit.
Nevím.

Desgrez má prostě u mně stigma Jeana Rocheforta. Nic proti němu, ale nelíbí se mi a jako muž mi nic neřiká. Já vím, že v té knize je mladší, ale nějak mi to nejde to oddělit.

Jo, Král, to je jiný kafe. Král je docela sexy, ta jeho moc je sexy. Kdo by si neujel s Králem Slunce?
A propo jsem zvědavá, jestli s ním Angelika spala. prosím, prozradte mi to. :twisted:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 22:20 
Rytíři
Rytíři

n.i.r.a.k píše:
Filip jako postava se mi taky líbil, ale musím přiznat, že nejsympatičtější mi je Etienne de Villedavray - inteligentá, plny optimismu, vždy ochotný pomoci a se skvělým smyslem pro humor (ty jeho "hlášky" jsou nezapomenutelné).

Tak na toho se těším. V jakém je díle?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 22:27 
Rytíři
Rytíři

Upřímně doufám, že mě tam chytne ještě někdo jako Philippe. Třeba někdo z těch, co jste vyjmenovaly.

Můžete mi jako takový spoiler říct, jaké muže podle vás Angelika za celou tu dobu milovala? Nemyslím ted třeba básníka Spínu, kterého nemilovala a podobné aféry.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 22:30 
Markýzové
Markýzové

Nespala :). Jinak to se zas musím Joffreye zastat, myslím, že i jeho postava se vyvíjí a vcelku zajímavě, já ho mám radši až v těch dalších dílech, než na začátku, když to tak vezmu. Ten film je hrozně prokletá záležitost, jak tak tady koukám, tak mnoho z vás hodně ovlivnil a často bych řekla, že negativně, což je vážně škoda.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 led 2008, 22:39 
Markýzové
Markýzové

Villedavray je v Angelice a ďáblici myslim, takže to je až nějakej 9. díl. Jinak dle mého názoru osudově milovala jen Joffreye a hodně pro ni znamenal Colin myslim. Filipa snad taky milovala, jo to asi jo. A myslím, že takový ten zvláštní nedefinovatelný vztah měla k Loméniemu Chambord.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]