Právě je 25 srp 2019, 11:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Luise de la Vallière
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 19:55 
Markýzové
Markýzové

Téma přesunuto z původní diskuze v Castingu ohledně herečky Natalie Portman

Citace:
Ale ještě si myslím, že Louisa nemá být moc krásná. Všichni by se vlastně měli ptát, proč si král vybral zrovna ji, ne? Z tohohle pohledu mi k ní Natalie nesedí.

Myslím, že byla hezká, ale taková nenápadná, hodně něžná, ne zářivá jako Athenais no. No je pravda, že Louisa v knize příliš prostoru nemá a že se tam o jejím celém příběhu nemluví...

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 20:34 
Královská rodina
Královská rodina

Ovšem, nemůžeme vědět, zda něco Anne s její postavou ještě neudělá.
A jinak, také jí nepovažuji za chudinku, ono zvládnout to, co ona (viz jak jsem jí popisovala), to chtělo hodně kuráže. Ukazovat se u dvora, když věděla co si o ní všichni myslí, a že ví, že ona ve skutečnosti není metresou! A neměla jinou možnost!
A, že je krásná? Není přece problém, jí udělat ne až tak hezkou.

A nesmíme zapomenout na onu úžasnou scénu - jak v rudém cválá při honu na koni!

Teď jsem zrovna o ní něco četla. Nevím, zda tam Anne bude mít scénu, jak Louise v kočáře uhání za králem a předjede tak i královnu s Athenais. I když to byla její úplně poslední noc s králem, tentokrát zvítězila.
Chudinka by takhle nebojovala.
Možná potom, když už nemohla nic dělat - pak opravdu, to mohla vzdát. Přesto to nevzdala úplně - nevzala si život.
Takže myslím, že to byla silná a hodně zamilovaná žena, která pro svého milovaného udělá vše.

A pro vyjádření postavy by tak mohla získat i hodně prostoru. Díky tomu, se pak lépe může vykreslit postava Athenais a následně potom i Angeliky. Alespoň by tak vyniknul ten obrovský rozdíl mezi nimi.

Uf, to jsem se nějak rozepsala :? :shock:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 20:42 
Markýzové
Markýzové

Tania píše:
...A pro vyjádření postavy by tak mohla získat i hodně prostoru. Díky tomu, se pak lépe může vykreslit postava Athenais a následně potom i Angeliky. Alespoň by tak vyniknul ten obrovský rozdíl mezi nimi.

Hmm... to má něco do sebe 8) . Asi jsem si jí prostě zafixovala jako chudinku, která pořád brečí někde v koutě a všechno si moc bere - asi si to budu muset znova přečíst :wink:

A ta tvoje poslední myšlenka (kterou tu cituji) se mi vážně moc líbí :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 20:53 
Markýzové
Markýzové

Zkus si přečíst něco, kde se vztah Louisy a krále řeší víc a od počátku třeba. Mně ten jejich příběh připadal velmi krásný.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 20:54 
Královská rodina
Královská rodina

Přesně tak, jak jsem napsala jinde - pěkně to popsal Yura Wintenberg v knize Metresy.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 20:56 
Markýzové
Markýzové

OK, něco si přečtu, jen co dočtu Pottera (což vidím tak za dva dny :wink:), kdyžtak mi soukromně napište, kterou knížku bych si měla přečíst, abych si to víc ujasnila :oops:

Aha, Tania byla rychlejší než já - tak díky moc, určitě si to seženu :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 20:58 
Site Admin
Site Admin

Tania píše:
Teď jsem zrovna o ní něco četla. Nevím, zda tam Anne bude mít scénu, jak Louise v kočáře uhání za králem a předjede tak i královnu s Athenais. I když to byla její úplně poslední noc s králem, tentokrát zvítězila.
Chudinka by takhle nebojovala.

Skoro bych řekla, že to všechno patřilo do diskuse o postavě Louise de La Vallière, než do castingu s omezenou životností, ale... ta scéna i v původní Angelice už byla http://angelique.cz/angelika_dejiny_flandry.php

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 21:18 
Moderator
Moderator

Souhlasím s Jeanne, a proto téma přesouvám: Ta jedinečná Tanii úvaha si opravdu zasluhuje nesmrtelnost :lol:
(Ale vy ostatní, holky, taky dobrý :P )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 21:25 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Souhlasím s Jeanne, a proto téma přesouvám: Ta jedinečná Tanii úvaha si opravdu zasluhuje nesmrtelnost :lol:

Á, velice děkuji. Jelikož to není vidět, tak to popíšu: Klaním se na všechny strany, klaním se na všechny strany, klaním se..............................................................................................

Ráda jsem přispěla. Doufám, že jsem tímto nevyčerpala své hluboké myšlenky, a ještě něco přijde :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 srp 2008, 00:09 
Rytíři
Rytíři

Já jsem velká fanynka Louise de La Valliére ( pokud se to tak dá napsat ) a jelikož jsem si o ní přečetla v češtině vše, co se dalo, tak jen můžu potvrdit to, co napsala Tania.
Hlavní problém u Louise byl ten, že se v ní ( byla silně věřící ) po celou dobu, kdy byla milenkou krále bilo její svědomí s vášní. Na jedné straně krále hluboce milovala a nedokázala mu odolat a na druhé straně se vinila z toho, že páchá hřích cizoložství. Takže když dal král přednost Athenais a Louise pochopila, že králova láska k ní je už minulostí, chtěla vstoupit do kláštěra, ale král ji to nedovolil . Když odešla bez jeho svolení, tak ji dal přivézt zpět. Až po několika letech ji povolil odchod a Louise dožila v kláštěře Karmelitek jako Louise Misericordia. Myslím si, že s takovou důstojností nedokázala žádná z milenech francouzských králů dvůr opustit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 srp 2008, 13:37 
Královská rodina
Královská rodina

Král se k ní opravdu zachoval dost bezohledně :evil:
Člověk má tendenci spíše krále "obdivovat" a "milovat" , ale ono je to dost zrádné. Vypadá to, že si tu Montespanku zasloužil, hodila se k němu rozhodně víc než citlivá Angelika.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 srp 2008, 09:50 
Rytíři
Rytíři

Tania - přesně. Vlastně díky obdivu k Ludvíku XIV. jsem se dostala až ke knížkám o Angelice.
Taky si myslím, že se k němu hodila nejvíc Montespanka. Hlavně ho kolikrát uměla docela "seřít", což občas potřeboval. :lol:

A u Louise mi je líto hlavně to, že si svoji"hříšnou" lásku vyčítala celý zbytek života a vlastně i její smrt byla způsobena vzpomínkami na život po boku krále. Prý se jeden rok postila tak, že nepila žádnou tekutinu ( díky jedné vzpomínce na to, jak jí král dával pít ze svých rukou, když byli někde na procházce ) a na následky toho zemřela.
Mám pocit, že jsem to četla v pamětech vévody de Saint-Simon.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 srp 2008, 22:28 
Královská rodina
Královská rodina

Conti píše:
Tania - přesně. Vlastně díky obdivu k Ludvíku XIV. jsem se dostala až ke knížkám o Angelice.
Taky si myslím, že se k němu hodila nejvíc Montespanka. Hlavně ho kolikrát uměla docela "seřít", což občas potřeboval. :lol:

A u Louise mi je líto hlavně to, že si svoji"hříšnou" lásku vyčítala celý zbytek života a vlastně i její smrt byla způsobena vzpomínkami na život po boku krále. Prý se jeden rok postila tak, že nepila žádnou tekutinu ( díky jedné vzpomínce na to, jak jí král dával pít ze svých rukou, když byli někde na procházce ) a na následky toho zemřela.
Mám pocit, že jsem to četla v pamětech vévody de Saint-Simon.

Souhlasím, vyčítat si to rozhodně neměla !

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 srp 2008, 13:24 
Moderator
Moderator

Asi těžko můžeme soudit dnešníma očima - je těžké se vžít do postavy ze 17. století, v době, kdy hlavním hodnotovým měřítkem bylo desatero přikázání. Na druhou stranu, král byl zástupce Boha na Zemi, tak měla ho poslechnout a stát se jeho milenkou, nebo neměla? Navíc na Dvoře jistě vládla další nepsaná pravidla a odmítnout krále, to jistě nepřipadalo v úvahu.
Pokud pomineme tento rozpor, tak král byl charismatický muž a nezkušená Louisa se do něj jistě zamilovala, o to měla boj se svým svědomím horší...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 srp 2008, 14:51 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Asi těžko můžeme soudit dnešníma očima - je těžké se vžít do postavy ze 17. století, v době, kdy hlavním hodnotovým měřítkem bylo desatero přikázání. Na druhou stranu, král byl zástupce Boha na Zemi, tak měla ho poslechnout a stát se jeho milenkou, nebo neměla? Navíc na Dvoře jistě vládla další nepsaná pravidla a odmítnout krále, to jistě nepřipadalo v úvahu.
Pokud pomineme tento rozpor, tak král byl charismatický muž a nezkušená Louisa se do něj jistě zamilovala, o to měla boj se svým svědomím horší...

No, právě. Moc zrovna na vybranou neměla ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]