Právě je 25 srp 2019, 11:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ludvík XIV.
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 11:48 
Rytíři
Rytíři

Pokračuji ve čtení Angeliky a jsem stále u Angeliky a Krále.

Ach, on je tak sexy. Není to sice můj miláček Filip, ale je to druhý muž, co mě úplně vzrušil.

Omlouvám se za výlev.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 12:40 
Královská rodina
Královská rodina

Nikita, vitaj opäť medzi nami, už som si myslela, že si to nadobro vzdala potom, čo sme zdupali Scarlett. :)

k tomu kráľovi len toľko: asi by ma nedokázal vzrušiť muž, ktorému milenka vykričí, že páchne až do neba. :cry:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 úno 2008, 11:03 
Rytíři
Rytíři

Musím se znovu vyjádřit. Král je neuvěřitelně přitažlivý a sexy. Teď jsem u scény, kdy Louise upravuje Athenais šaty a král je na ni hrubý. A potom se vidí s Angelikou a ona mu tak úžasně oponuje. Král je muž, který nechce přemíru lásky, jakou mu dává Louise, ani ženu s chladným srdcem jako Athenais, jak sám říká a vzhledem k tomu, že já bych asi byla spíš Louise, bláznivě do něj zamilovaná, tak moc držím palce Angelice, aby ho zlomila a vím, že zlomí. :lol:

Ludvík XIV byl tuším znamení Panna. Jako já. A stejně jako on miluje Střelkyni, i já miluji Střelce, kterého nemůžu mít.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 úno 2008, 12:01 
Moderator
Moderator

Souhlasím, že je Ludvík sexy a určitě to se ženami umí, ale mě by na Angeličině místě na něm vadily dvě věci:
Ta první, to je nad "Slunce" jasné, že zatočil s Peyrakem.. i když si přísahala, že na to zapomene, tak to v podvědomí pořád má..
a ta druhá: Pokud o Angeliku tak stojí a uhání ji, proč nepošle Montespanovou někam ... do kláštera? (Vím, že by to odporovalo historickým faktům :lol: ).. ale prostě nemůžu věřit chlapovi, který tvrdí, jak mě miluje a přitom má pořád svého "vrabce v hrsti"...
To s těmi znameními je zajímavé, jdu na to rovnou založit téma Astrologie ve volné diskusi, pokud se chcete někdo dále vyjádřit :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 zář 2008, 07:51 
Moderator
Moderator

V neděli byl v Kalendáriu věnován Ludvíkovi malý příspěvek a zřejmě ve snaze o "objektivitu" tam o něm nebylo řečeno nic dobrého: že zruinoval státní pokladnu, že vedl 30 let nevýznamné války, jimiž ničeho nedosáhl, a, mimo jiné, že po neúspěšné operaci čelisti mu nesnesitelně páchlo z úst - to jsem slyšela poprvé, už jste se s tím někdo setkali?? :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 zář 2008, 20:09 
Site Admin
Site Admin

tak to zní hoooodně objektivně ;)
No... spíš se setkáváme s tím, že jako většina lidí jeho doby od mládí zkrátka zuby neměl, tudíž v tomto smyslu nemělo co páchnout (a jinak Ludvíkova záliba v lázeňkých radovánkách je známá). Bohužel to dnes neověříme, protože díky řádění revolučních šílenců z Ludvíka zbylo jen srdce a pak ještě jedna stejně malá krabička s ostatky. Zde fotka do budoucího textíku o Saint-Denis:
srdce je na polici uprostřed a zbytky těla vlevo nahoře

http://angelique.cz/st_denis_ostatky.jpg

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 zář 2008, 22:34 
Markýzové
Markýzové

Ty jo...to toho zbylo z velkého panovníka. No nevím co to je trend, taky jsem se s tím už setkala několikrát, že je Ludvík najednou popisován zcela negativně. Je pravda, že jeho válečná mánie, kterou měl, Francii moc neprospěla, zrušil Edikt Nantský atd., ale měl přeci velký význam pro celou Evropu a její budoucnost, jak kulturně, tak politicky, ale i ekonomicky, i v té politice byly pozitivní věci. Dřív jsem se setkávala s přehnaně pozitivními popisy a teď zas opak...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 zář 2008, 08:28 
Site Admin
Site Admin

Možná ten trend souvisí s celkovým naladěním společnosti, stále více se setkáváme s tím, jak se (slušně řečeno) zdejší lid vyjadřuje nenávistně vůči Americe a obdivně vůči čínským komunistům... Každopádě z toho jde strach... :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 zář 2008, 13:11 
Markýzové
Markýzové

jeanne píše:
...stále více se setkáváme s tím, jak se (slušně řečeno) zdejší lid vyjadřuje nenávistně vůči Americe a obdivně vůči čínským komunistům... Každopádě z toho jde strach... :(

To je tedy pravda! A (ač taky nemám Američany ráda - popravdě nemám ráda ani Číňany) je to fakt strašné... :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 zář 2008, 10:39 
Markýzové
Markýzové

Nikito111 já Ludvíka také zbožňovala...divila jsem se, že mu Angelika nepodlehla(když už podlehla téměř celé Francii :roll: )bože jak on ji chtěl. Já být ní, tak jsem zřejmě ještě horší :arrow: tak neodolatelní muži se neodmítají a já bych k tomu ani neměla sílu jako Angelika..jak ona byla krutá. No jo, to by Joffreyovi nemohla udělat :? ale já bych v té chvíli na Joffreye zapomněla

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 zář 2008, 15:03 
Královská rodina
Královská rodina

Simonamafia píše:
Nikito111 já Ludvíka také zbožňovala...divila jsem se, že mu Angelika nepodlehla(když už podlehla téměř celé Francii :roll: )bože jak on ji chtěl.

myslím, že to bolo v tom, že vo vzťahu A. - kráľ chýbala chémia (a tak to aj A. vysvetľovala). Tá povestná iskra z Angelikinej strany jednoducho nepreskočila. Niekto môže byť pre niekoho superstar a sexsymbol, iná by sa za ním ani neobzrela. Určite to poznáš z vlastnej skúsenosti, Simonka :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 zář 2008, 19:36 
Markýzové
Markýzové

Ono kdyby četla "Angelika" knihu-svůj příběh a četla pasáže o sobě a králi, tak by se do něho určitě zamilovala. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 zář 2008, 21:53 
Moderator
Moderator

Všimla jsem si, že král je konkrétně v těchto scénách idealizován - píše se, jak byl mužný, jak se naučil rozdělávat oheň, jak voněl jeho kabát, to vše přispívá k velice svůdné atmosféře. Ale o pár stránek dál (či v dalších dílech - např. v Buřičce!) se o něm zdaleka tak idylicky nemluví. Je to jistě autorčin záměr a rafinovanost - nejprve způsobí, že se do něj zamilujeme a pak ho líčí jako bídáka!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 zář 2008, 23:32 
Rytíři
Rytíři

Ale nějaké kouzlo ( mimo to, že byl nejmocnějším mužem ve Francici ) z něj muselo 100% vyzařovat, alespoň když byl mladý. Většina autorů píšících o L.XIV. se na tom shoduje.
V šedesáti už asi sotva někoho přitahoval ( když pominu jeho bezzubou pusu a to, že se nemyl ).Ani v dnešní době není mnoho šedesátníků nad kterými bych se rozplývala :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 zář 2008, 09:49 
Baroni
Baroni

No vidíte, a já celou dobu měla za to, že se Angelika zmítá mezi kouzlem, které ji k Ludvíkovi přitahovalo jako magnet, a nenávistí, kterou cítila kvůli tomu, že nechal popravit Joffreye.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]