Právě je 13 pro 2019, 03:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 zář 2008, 10:11 
Markýzové
Markýzové

Já si myslím, že v určitých chvílích ji přitahoval, ale nestačilo to...a navíc tam byl Joffrey.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 zář 2008, 18:20 
Markýzové
Markýzové

Určitě by mu podlehla...ale už to, že zničil Joffreye a byl člověkem, který je rozdělil-zničil tu jejich idylu. Joffrey byl"mrtvý "ale i přesto nemohla památku na něj potupit tím, že by se vyspala s člověkem který je rozerval. Byla by to zrada, která se neodpouští nejen ve světě živých ale i ve věčnosti, v nebi, kde by se svému muži nemohla podívat do očí....Jen nechápu, že ji zapomněl vyčítat to, že se vyspala s celou Francii, dvorem...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 zář 2008, 20:24 
Královská rodina
Královská rodina

Simonamafia píše:
Jen nechápu, že ji zapomněl vyčítat to, že se vyspala s celou Francii, dvorem...

a keby len to! Aj s celým Stredomorím, pirátmi počínajúc a eunuchmi končiac, no a samozrejme aj s celou severnou Amerikou, na Indiánov nesmieme zabúdať! Alebo žeby to bolo v nejakej inej knihe?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 zář 2008, 11:28 
Markýzové
Markýzové

Mohlo by to být v jakémsi knižním bonusu-brožura se seznamem jejích ctitelů, milenců, manželů...atd.Jejich popis,portréty... :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 zář 2008, 12:41 
Rytíři
Rytíři

Ja by som L.XIV nechcela. Keď si pripomeniem opis ako sa Angelika a Joffrey znova "zoznamujú" po úteku z La Rochelle... stráca pre mňa význam nejaký kráľ :D. Viete si predstaviť aké fatálne následky by mal jej pomer s kráľom? To by musela byť úplne iná Angelika. V tom je tá krása, že nie moc a sláva ju opantali... Veď podľahla "iba" básnikovi, policajtovi (aj ten je sexi,že?)... ale utiekla z háremu, kde mohla byť 1. ženou ... čo ešte dodať? Tá milá pani Golon to mala teda riadne prešpekulované :D . Len tie nové vydania keby boli rýchlešie na dennom svetle ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 zář 2008, 18:05 
Markýzové
Markýzové

Prostě Ludvík (Toja) Byl jen z nejpěknějších herců filmu a postava Ludvíka v knize zase jedna z pěknějších v knize. Ve filmu se mi líbil jeho knírek, který mu dodával svůdnosti (jinak knírky nenávidím). Ale díky němu to ve filmu vypadalo, že se stále usmívá :oops: . Ale slušelo mu to i ve třech mušketýrech
http://mestroismousquetaires.blog4ever. ... 012032.png (ten napravo :wink: )
http://img5.allocine.fr/acmedia/medias/ ... 881569.jpg
http://image.toutlecine.com/photos/a/n/ ... y-02-g.jpg

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 zář 2008, 20:10 
Baroni
Baroni

Já se teda přiznám, že Toja jako Ludvík byl pro mě nejpřitažlivějším mužem celé filmové série :oops: . Kam se na něj hrabal Hossein :wink: :lol: . S tím pak mám problém při případném vybírání si "nového" krále - nikdo pro mě není tak atraktivní jako Toja :lol: :oops: .

V knize pak obdivuji Ludvíkovu inteligenci, vytrvalost, s kterou se snaží dát do pořádku svou zemi. Ale samozřejmě mu nemůžu zapomenout Joffreyův osud, a ostatně ani snahu si podrobit i Angeliku. Tam cítím to pnutí a ty rozpory - na jednu stranu inteligentní a přitažlivý muž, na druhou stranu svým způsobem despota.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 zář 2008, 17:32 
Rytíři
Rytíři

Elis píše:
Já se teda přiznám, že Toja jako Ludvík byl pro mě nejpřitažlivějším mužem celé filmové série :oops: . Kam se na něj hrabal Hossein :wink: :lol: . S tím pak mám problém při případném vybírání si "nového" krále - nikdo pro mě není tak atraktivní jako Toja :lol: :oops: .

Mám to přesně taky tak :wink: Žádný jiný herec z Angeliky mě tak nepřitahoval. A taky se to ve mě bije, když o L. XIV. pak čtu, že se moc nemyl, měl zkažené zuby, byl despotický atd. Ale vždycky, když o něm něco čtu, tak se mi vybaví přítažlivý Toja.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 zář 2008, 18:08 
Vévodové
Vévodové

no tak neumyti se zkazenyma zubama byli v te dobe vsichni :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 zář 2008, 18:16 
Markýzové
Markýzové

A co teprve blešky vešky a jiné potvůrky :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 lis 2013, 22:33 
Rytíři
Rytíři

Jacques vo filme? :D Neviem čo si mám o ňom myslieť. On je taký králik ( nemyslím teraz zajace) 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 lis 2013, 22:35 
Rytíři
Rytíři

A vo filme je strašne škaredý kráľov brat

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 21 říj 2014, 14:50 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
V neděli byl v Kalendáriu věnován Ludvíkovi malý příspěvek a zřejmě ve snaze o "objektivitu" tam o něm nebylo řečeno nic dobrého: že zruinoval státní pokladnu, že vedl 30 let nevýznamné války, jimiž ničeho nedosáhl, a, mimo jiné, že po neúspěšné operaci čelisti mu nesnesitelně páchlo z úst - to jsem slyšela poprvé, už jste se s tím někdo setkali?? :roll:

No ja som to citala ze mu jeho sialeny lekari vytrhali uz v mladom veku vsetky zuby, lebo boli
nazoru ze tie su pricinou vsetkych chorob a pri tom zurivom trhani mu urvali aj cast podnebia
takze mal v podnebi dieru a jedlo sa mu dostavalo do nosovej dutiny, kde potom zvysky
poriadne zapachali.

Pisal to aj Uwe Schulz vo svojej knihe LUDVÍK XIV. A JEHO DOBA alebo v Knihe Versailles,
ktore som ja citala po nemecky ale vysli aj v Cestine a Slovencine.
A je aj pravda ze svojimi nezmyselnymi vojnami a budovanim Versailles zruinoval statnu pokladnu,
takze na konci jeho vlady bolo Francuzko na statny bankrot, a obyvatelstvo sa vraj zredukovalo
vojnami a hladomormi na jednu tretinu z povodneho.

Takze ako sa vravi: Nieje vsetko zlato co sa blisti.... :twisted: :twisted:

Předmět příspěvku: Re: Ludvík XIV.
PříspěvekNapsal: 21 říj 2014, 15:34 
Královská rodina
Královská rodina

Nasla som velmi dobry clanok kde sa spomina ze Ludwig XIV zapachal:

Asi nejvýraznější osobností Evropy na přelomu 17. a 18. století byl "král slunce" Ludvík XIV. Je známý bezpočtem milenek. Jaký vlastně byl? Měřil jen 162 cm, proto nosil stále vysoké podpatky. Po nepovedené operaci čelisti mu v horním patře zůstal otvor a když jedl, vytékalo mu jídlo z nosu. Nesnesitelně páchl, čehož si byl vědom, proto vždy všude nechával větrat. Přesto byl pro ženy neodolatelný a už před svatbou poznal mnoho milenek.

Zdroj:

http://milasko.blog.cz/1101/zajimavosti ... ba-ludviku

Předmět příspěvku: Re: Ludvík XIV.
PříspěvekNapsal: 21 říj 2014, 18:53 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:

Škoda, že ten blog ale neuvádí primární zdroj, takže jakoby žádný nebyl... :evil:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]