Právě je 25 srp 2019, 11:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rod Joffreye de Peyrac
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2014, 13:24 
Královská rodina
Královská rodina

Predem se omlouvam, ze jsem jeste nedodala pokracovani - nejak jsem ve skluzu.

Ale, proc pisu. Objevila jsem neco, co by se nejlepe hodilo do nejake casti o historii, nejenom dobe Angeliky, ale tak vubec. Vysvetlim. Uz mame ve fikci nejaky nastrel puvodu rodu Joffreye. Ano, fikce, ja vim. I ta moje "myslenka" je z oblasti napadu nebo domnenek.

Na Matrix-2001 jsem objevila neco, co muze ukazovat na podstatne hlubsi a vaznejsi duvod pro Ludvikovi obavy z vladce Languedocu!!! Nikoliv "jen" vladce mocne provincie. Jelikoz je ten clanek v souvislosti s jinymi historickymi postavami, musim jeste promyslet i casovou linii, zda je mozna souvislost s predlohou Joffreye. Necekala jsem, ze me muj pruzkum povede od zlatokorunske rozety az k Angelice!!! Zatim i jen samotne naznaky, "nahody" ve mne vzbuzuji ohromne nadseni a uzas. Nevim, jak to Anne dela, ale tohle me vazne dostalo!

Z vedeckeho hlediska zrejme nelze mnoho dokazat, ale uprimne, to me az tak netrapi
:wink:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Rod Joffreya de Peyrac
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2014, 18:30 
Královská rodina
Královská rodina

No tak sa nam to pekne zamotava,

neviem co si objavila ty, ale ja som sa hrabala vo Francuzkej genealogii a objavila som dost
vela ludi z priezviskom de Peyrac, co by teda mali byt Joffreyova rodina a este aj osadu v Languedoce
ktora ma meno Peyrac.

Vsimol si niekto ze pani AG spomina ze Joffreyova matka bola Regentka
a ze mala Anglickych predkov???? :roll: :shock: :shock:

PS: Nemali by sme otvorit sekciu "Rod Joffreya de Peyrac" ?????? :roll: :idea:

PS2: Pan Cerny-Rytir uz chyba! ;-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2014, 19:03 
Site Admin
Site Admin

Ano, rod pana de Peyrac řešme v postavách, nebo v historii, v knihách... ne tedy.

Tady totiž chybí jen jedna věc: Pan Černý-Rytíř. A hodně!

Předmět příspěvku: Re: Rod Joffreya de Peyrac
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2014, 19:08 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
No tak sa nam to pekne zamotava,

neviem co si objavila ty, ale ja som sa hrabala vo Francuzkej genealogii a objavila som dost
vela ludi z priezviskom de Peyrac, co by teda mali byt Joffreyova rodina a este aj osadu v Languedoce
ktora ma meno Peyrac.

Vsimol si niekto ze pani AG spomina ze Joffreyova matka bola Regentka
a ze mala Anglickych predkov???? :roll: :shock: :shock:

PS: Nemali by sme otvorit sekciu "Rod Joffreya de Peyrac" ?????? :roll: :idea:

Já jsem pro! Všema deseti. Moc by mi to pomohlo. A určitě by to bylo ohromně zajímavé.

Já prostě jak někde vidím název Languedoc a Aquitánie atd. tak prostě zbystřím. Možná nebudou ty moje průzkumy propojitelné jmény a rody, ale Anne mohla použít nějaký z původních příběhů - vlastně použila - to víme. Tady se mi otvírá nečekaná souvislost - takže - ne, že všechny cesty vedou do Říma, všechny cesty vedou k Angelice :lol: :lol: :lol: A mě k ní přivedly opět, zas a znova a ještě k tomu ohromnou historickou oklikou :D (pst, neříkám to nahlas, ale je to přes katary a Máří Magdalénu).

Uvědomila jsem si, že znám jednoho lékaře Černého a jednoho lékaře Rytíře :) (a vědomě si musím říkat, který je který :wink: )
Zkusím si najít čas co nejdřív :?

Předmět příspěvku: Rod Joffreya de Peyrac
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2014, 19:36 
Královská rodina
Královská rodina

Rod Joffreya de Peyrac

Otvorila som tuto temu, kde sa budeme hrabat v rodokmeni pana dokonaleho
alias grofa/hrabete Joffrey de Peyrac de Morens d'Irristru

Vidim ze nasi Francuzky kamarati na ich fore nejak nenasli odpoved. :shock: :lol:

http://forum.lixium.fr/d-10853059.htm

Takze mozno im ich dilemu vyriesi nas cesko-slovensky klub Angelikolozek. ;-) :mrgreen:

PS: Ako poznam pani AG, ta urcite pozna odpoved, ona mu tie mena celkom iste nedala "len tak".
U nej ma vsetko v knihe svoje dovody. :idea:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2014, 20:47 
Královská rodina
Královská rodina

Právě, ta historie, jako samostatné téma. Dívala jsem se a nevím, kam to úplně napasovat. Do postav se mi moc nechce, protože by se mi to motalo. Knihy a filmy, všechno je moc k Angelice. Jestli by to šlo, tak to nazvat prostě jen historie (samozřejmě v nějakém vztahu ke kraji, králi, apod., aby to úplně neodlítlo).

Zítra jsem na cestách, tak si vezmu pana Černého-Rytíře s sebou a dovymslím další děj k tomu, co už mám (ale nestihla jsem ještě upravit a přepsat). Plán by tedy byl :roll: :wink:

Předmět příspěvku: Re: Rod Joffreya de Peyrac
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014, 09:39 
Vévodové
Vévodové

Tania píše:

Já prostě jak někde vidím název Languedoc a Aquitánie atd. tak prostě zbystřím. Možná nebudou ty moje průzkumy propojitelné jmény a rody, ale Anne mohla použít nějaký z původních příběhů - vlastně použila - to víme. Tady se mi otvírá nečekaná souvislost - takže - ne, že všechny cesty vedou do Říma, všechny cesty vedou k Angelice :lol: :lol: :lol: A mě k ní přivedly opět, zas a znova a ještě k tomu ohromnou historickou oklikou :D (pst, neříkám to nahlas, ale je to přes katary a Máří Magdalénu). :?

no pokiaľ ten príbeh siaha k Márii Magdaléne nemôže ísť aj o Svätý Grál? :roll: prípadne (Joffrey nosil na prste červený prsteň so zlatým krížom, takto boli označovaní aj slobodomurári? :roll: :idea:

Předmět příspěvku: Katari
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014, 11:39 
Královská rodina
Královská rodina

Vo fikcii mozeme samozrejme spekulovat smerom Templari a Sväty Gral.

K tomu ma napadla posledna strana 6 dielu Angeliky kde pani AG hovori:
------------------------------------------------------------------------------------

Objevil tajemství lásky. Prožívali vedle sebe, v sedle nehybných koní okamžik neskutečného
štěstí, které osud dopřává cestovatelům, jako jsou oni – poutníkům lásky.
Protože odmítli kompromisy, odmítli se zařadit mezi průměrné, a protože stejně jako jejich
předkové, vznešení rytíři, neváhali bojovat, zápasit a zříct se i všeho bohatství a poct, získali Svatý
Grál, tajemný a neocenitelný poklad života, přislíbený pouze členům družiny Karla Velikého.

--------------------------------------------------------------------------------------

Ak sa vsak chceme pridrzat aspon ciastocne dejin, heslo je: Katari. Tych sa vtedajsia cirkev bala ako cert kriza.
Treba jednoducho vysetrit co vyvadzali Joffreyovi predkovia v dobach minulych.
Vieme o nom ze podla pani AG bol potomkom Grofov Toulouskych a Krala Aquitanie.
Takze patranie zacina! :roll: :idea:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014, 16:10 
Královská rodina
Královská rodina

Ano!!! :D Přesně tohle mi na mysl přišlo také.

Děkuju za citaci - jsi vážně dobrá. Koukám, že moje mezery ve "vzdělání" mi komplikují pátrání :lol:

Souhlasím s tím, že Anne nepíše nic jen tak :D Ale, že skončím u Angeliky by mi na mysl nikdy nepřišlo :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014, 16:20 
Markýzové
Markýzové

No ked tu na to tak pozeram tak si budem musiet doplnit vzdelanie :D :oops: :D :oops: :D :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014, 23:01 
Královská rodina
Královská rodina

Příjde mi, že kdyby se do už tak dost košatého děje přimíchal ještě svatý grál a templáři, bylo by to celkově už dost překombinované a nereálné, ale třeba nějaký odkaz nebo spojitost s Katary no proč ne... Každopádně se těším na vaše výzkumy, ráda se v této problematice dovzdělám... :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014, 08:33 
Markýzové
Markýzové

Dauphine, ja to vídim rovnako :D. Svätý grál a templári by už bolo trochu moc :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014, 09:17 
Královská rodina
Královská rodina

Katra píše:
Dauphine, ja to vídim rovnako :D. Svätý grál a templári by už bolo trochu moc :)

To nebylo cílené :lol: , to se vám tak najednou při hledání něčeho, ale úplně odlišného, najednou před očima objeví ta absolutně neočekávaná souvislost :lol:
Je to, jako když na vás někdo zabliká v autě a vy zbystříte, že se něco děje. Máte pak dvě možnosti, buď to blikání ignorovat a nebo ne.

A pak přijde Moirra a napíše úryvek z Angeliky, kde už něco naznačuje i Anne :wink: . To prostě nevymyslíte :lol:
Chtěla jsem tím hlavně poukázat na neuvěřitelné myšlenkové bohatství, které nám tu Anne předkládá, alespoň v náznacích. My, angelikoložky, už to pochopitelně dobře víme :lol: :lol: :lol:

Nechci rozvíjet nějaké teorie, jen si myslím, že můžete vědět něco, co já ne a sdílením tady na webu se pak rychleji mohu dostat k potřebným informacím. Prostě mě to zajímá a přijde mi to vzrušující, jak je ten svět v čase neuvěřitelně propojený, jak to na sebe navazuje a proplétá se, a jak nás může minulost netušeně ovlivňovat a směřovat. Je to jako plutí s větrem v zádech, kdy kormidlo možná drží někdo jiný, ale mě pak čeká svět plný překvapení a zázraků. Angelika je prostě vzrušující cesta, kdy je na ní stále co objevovat. Nečekala jsem to.

Předmět příspěvku: Co vravi pani AG o Joffreyovom povode?
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2014, 13:21 
Královská rodina
Královská rodina

Co vravi pani AG o Joffreyovom povode?

Joffrey a Arcibiskup sa hadaju o historii Toulouse:

„Proboha!“ vykřikl hrabě a neradostně se zasmál. „A máme tu dědice Foulquese de Neuilly, biskupa a pravé ruky strašného Simona de Montfort, který vystavěl hořící hranice albigenských a proměnil nádhernou akvitánskou kulturu v popel. Ještě po čtyřech staletích oplakává Languedoc svou zničenou nádheru a třese se při vyprávění o těch hrůzách. Já, potomek nejstaršího toulouského rodu, jemuž v žilách koluje ligurská a vizigótská krev, já se chvěju, jakmile na mě upřete ty své modré seveřanské oči. Čtu v nich Foulquesův odkaz, dědictví těch nejstrašnějších barbarů, kteří k nám zatáhli sektářství a nesnášenlivost.“

„Moje rodina je jedna z nejstarších v Languedoku,“ zvolal arcibiskup a povstal. V tu chvíli začal mluvit se silnějším jižanským přízvukem, takže mu Angelika skoro nerozuměla. „Vy sám dobře víte, vy drzý tvore, že mi dědictvím patří polovina Toulouse. Už po staletí nám náležejí toulouská léna!“
„Jen čtyři století, necelá čtyři století, pane,“ křičel Joffrey de Peyrac a také povstal. „Vy jste přijel na vozech Simona de Montfort s potupnými křižáckými výpravami! Vy jste uchvatitel! Člověk ze severu! Seveřané, co děláte u mého stolu?“

Předmět příspěvku: Priezvisko de PEYRAC
PříspěvekNapsal: 08 čer 2014, 09:44 
Královská rodina
Královská rodina

Zaujimal ma preco pani AG ktora nikdy nic nerobi bezdovodne
dala Joffreyovi prave priezvisko Peyrac

Hladala som informacie o rode de Peyrac nasla vela predkov Peyraca ktori sa raz pisali z Y
a raz z "I"
d'Henri de Peirac de Jugeals, baron de Veilax
a inde sa pise Henri de Peyrac...takze...

Nasla som aj usadlost "Peyrac" na mape Francie

http://www.maplandia.com/france/aquitai ... le-peyrac/

detailed map of Le Peyrac and near places

Google Local — Le Peyrac mapWelcome to the Le Peyrac google satellite map! This place is situated in Perigueux, Dordogne, Aquitaine, France, its geographical coordinates are 45° 18' 0" North, 0° 43' 0" East and its original name (with diacritics) is Le Peyrac. See Le Peyrac photos and images from satellite below, explore the aerial photographs of Le Peyrac in France. Le Peyrac hotels map is available on the target page linked above.

;-)

Tu som napriklad nasla verziu z "I"
http://www.geneanet.org/genealogie/fr/peirac.html

a tu je rod Henriho de Peyrac, ktory sa raz pise z "I" a inokedy z "Y"
http://gw.geneanet.org/wailly?lang=en&p ... =de+peyrac

Nejaky "Joffreyov predok" bol napriklad opatom a napisal aj rozsiahlu kroniku:
jeho meno bolo Aimeric de Peyrac

a tu sa mozeme presvedcit, ako v davnych casoch, ked este malo ludi vedelo pisat,
roznymi sposobmi zapisovali to iste meno:

Chronique des abbés de Moissac / Aymeric de Peyrac, abbé de Moissac de 1377 à 1406
Aimericus de Peyraco (13..-1406) (latin)
Aymeric de Peyrac (13..-1406)
Aymericus de Peyraco (13..-1406)
Aymeri de Peyrat (13..-1406)
Aimeri de Peyrat (13..-1406)
Aimery de Peyrat (13..-1406)
Aymeric de Peyrac (13..-1406)

Link:
http://data.bnf.fr/13169651/aimeric_de_peyrac/

Aimery de Peyrac bol Opat a Grof

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]