Právě je 18 srp 2019, 15:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: POTOMKOVIA PEYRACOVCOV ??? :)
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014, 09:28 
Královská rodina
Královská rodina

Nedalo mi nepostnut sem nieco iba pre zabavu, pretoze zivot organizuje tie najblaznivejsie
nahody.... :shock: :shock:

Ked som rozmyslala cim by sa asi bavkal novodoby Peyrac, tak ma napadlo ze dnes svetom
vladne ine zlato, takzvane cierne zlato, cize ROPA, takze asi by tazil ropu....

ked da clovek tie najblaznivejsie kombinacie do google, moze sa stat ze zazije prekvapenie

tak na toto nemusite vediet ani francuzky, aby ste sa zasmiali:

Nazov: problème Usines de Peyrac (Gouldsboro Import-Export)

http://forum.capitalismland.com/message-36924.html

akysi Florian (novodoba obdoba mena Florimond)

tu rozprava o export-import firme v Gouldsboro niekto menom PEYRAC :lol: :lol: :lol: prekvapjuce je
aj ze hoci dnesne Gouldsboro patri k USA, pise po Francuzky
a rozhovor sa tyka Sudov z NAFTOU...a este ta bosorka na metle na tej znacke.... :lol: :lol:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Joffreyová Rodina
PříspěvekNapsal: 13 pro 2015, 20:56 
Královská rodina
Královská rodina

Dámy otváram tu novú rubriku z názvom Joffreyová rodina, pretože by nebolo od veci sem do rubriky pozbierať
všetko čo nájdeme o Joffreyovom Otcovi, Matke, súrodencoch a poprípade aj o inej rodine.

Začnem známym faktom: Joffreyovho otca nepriatelia otrávili. Pochádzal z rodu slávných Toulouských grófov.

Joffreyová matka mala vraj aj Anglických predkov, čo bol podľa kanónu dôvod prečo bol Joffrey tak nezvyčajne vysoký.

Potom mal ešte bratov. Spomína sa niekde koľko? Neviem prečo si namýšľam že dvoch. :roll: :roll:

Keď sa Joffrey po rokoch vrátil, už nikto nežil (kedže viem že pár rokov pred svadbou z Angelikou v Toulouse
vyčínal MOR, ktorý skosil viac ako tretinu obyvateľstva, namýšlam si že umreli na Mor)

Předmět příspěvku: Re: Joffreyová Rodina
PříspěvekNapsal: 13 pro 2015, 21:05 
Královská rodina
Královská rodina

Ako z rozhovoru z :priest: Arcibiskupom vyplýva mal starších bratov:

"Ale monsignore, copak snad nepochází z jedné z nejstarších rodin v Languedoku,
spřízněných dokonce s bývalými toulouskými hrabaty, která měla v Akvitánii tutéž moc jako
tehdejší
král na Ile-de France?"
Kněz se přezíravě zasmál.
"To je pravda. Ale šlechtické tituly ještě neznamenají bohatství. Rodiče vašeho manžela byli
tak chudí, že ten překrásný palác, v němž dnes žijete, byl ještě ani ne před patnácti lety úplně na
spadnutí. Pan de Peyrac vám nikdy nevyprávěl o svém dětství?"
"Ne...ne," zrozpačitěla Angelika, kterou vlastní neznalost úplně zaskočila.
"Byl nejmladší z rodiny a tak chudý, že musel v šestnácti letech odplout do dalekých zemí a
dlouhá léta o něm nebylo ani vidu ani slechu. Všichni už mysleli, že je mrtvý. Vtom se však znovu
objevil. Jeho rodiče a starší bratři zemřeli: jejich věřitelé si rozdělili pozemky. Všechno vykoupil a
od té chvíle jeho jmění neustále roste.
Ačkoliv je jeden z mála šlechticů, kterého není u dvora vůbec
vidět, dokonce se ho úmyslně vzdaluje, takže nepobírá ani královskou rentu."
"Ale má přece pozemky," namítla Angelika, která se cítila čím dál hůř, možná to bylo
horkem. "Chová v horách ovce, z nichž má vlnu a tu zpracovává ve vlastních přádelnách, vlastní
olivovníkové háje, chová bource morušového, má zlatonosné a stříbronosné doly."
"Řekla jste zlatonosné a stříbronosné?"
"Ano, monsignore, hrabě de Peyrac má ve Francii několik pozemků, o nichž tvrdí, že z nich
těží mnoho zlata a stříbra."

Naposledy upravil moirra dne 14 pro 2015, 22:44, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 14 pro 2015, 18:23 
Královská rodina
Královská rodina

Tuto z poslednej knihy jeden zo zriedkavých okamihov kde Joffrey aspoň čosi prezradí o svojej matke:

I já jsem byl v mládí takový. Za všechno jsem vděčil své matce, za záchranu, za zdraví a především za to, že jsem mohl chodit, i když jsem kulhal.
A mé první rozhodnutí poté, co jsem se dostal z nejhoršího, bylo využít příležitosti a vyrazit na moře za dobrodružstvím. Doplul jsem až do Číny. Tam jsem také poznal otce de Maubeuge. Byl jsem na cestách celá léta, první plavba trvala nejméně tři roky, a mám pocit, že jsem si celou tu dobu nedělal přílišné starosti s tím, abych o sobě poslal do Toulouse nějaké zprávy. Byl bych se moc divil, kdyby mi někdo řekl, že tím matce, pro niž jsem byl vším, působím nějaké starosti nebo bolest. Nejen že jsem nikdy nepochyboval o její lásce ke mně, naše vzájemné pouto mi připadalo nenarušitelné, ale domníval jsem se dokonce, že ona o všech mých vítězstvích a mém pozemském štěstí ví. Když se dnes zamyslím nad tím bláznivým a světáckým obdobím svého mládí, uvědomuju si, že mi skutečně nikdy nepřišlo na mysl, že jsem ji opustil."

To, že se jí manžel, který o sobě tak málokdy .mluvil, takhle svěřil, Angeliku dojalo, ale zároveň i podivně zneklidnilo. To ovšem Joffrey nemohl pochopit.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2015, 21:06 
Vévodové
Vévodové

Není to náhodou úplně všechno, co se dá najít?
Já jsem si mlhavě vzpomněla jen na ten první, na ten druhý až když jsi ho tady dala.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2015, 22:44 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Není to náhodou úplně všechno, co se dá najít?

Musí toho byť viacej, lebo som zatiaľ nenašla časť, kde sa spomína že Joffrey bol vysoký po Anglických
predkoch svojej matky. Nenapadá ma kde to bolo a tiež kde to bolo že jeho otec sa stal obeťou nejakého florentského nápoja. Ale Errnie to snáď bude vedieť, máme v piatok minizraz tak to snáď poriešime. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 14 pro 2015, 23:35 
Královská rodina
Královská rodina

Aha, spomenula som si na ďalšiu zmienku kde si Angelika podiskutovala s nebohou svokrou: :agree: :D
(14 diel)

V první chvíli však dítě jen vášnivě svírala v náručí.
Gloriandra de Peyrac. Naše princezna. Světlo našich očí. Dcera hraběte z Toulouse. Myslela na Joffreye. Myslela na ženy z jeho rodu. Na regentku Akvitánie, jeho matku, nádhernou a ohnivou ženu: když vzpomínal na své těžké mládí, říkával, že ani na konci světa na ni nikdy nezapomněl, denně na ni vzpomínal a měl pocit, že stojí vedle něj. Do její ochrany teď svěřila ohrožené dítě.
Ta žena zbožňovala svého syna, a Angelika ji chápala a sdílela její cit. Ta bude mít určitě moc bdít nad ním i na onom světě.
"Nemáte právo nechat ho připravit o vaši vnučku."
Když se s ní domluvila, cítila se lépe.

Na to označenie "regentka" (to by znamenalo matku budúceho kráľa) som sa už dávnejšie dívala,
a pokiaľ si dobre spomínam vo francúžtine to nebolo. :disagreement:

Naposledy upravil moirra dne 18 pro 2015, 15:29, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 15 pro 2015, 00:16 
Královská rodina
Královská rodina

A ešte jedna zmienka:

Uprostred búrky, ktorá sa preháňala okolo ich domu, sa rozprávali pot ich u.
— Otca de Maubeuge som spoznal už veľmi dávno, ešte za čias mojej mladosti, keď som putoval po svete po stopách Marca Pote. Moja matka ešte žila, spravovala naše toulouské panstvo a ja, jej dedič, som sa pustil dobýjať svet. Dychtil som po poznaní, chcel som všetko vidieť, všetko dohnať, veď ako dieťa som býval veľmi chorý. Dostal som sa až do Číny. Otec de Maubeuge tam práve prišiel ako asistent ctihodných jezuitov, ktorých pozval veľký mogul, aby pomohli pri stavbe astronomického observatória v Pekingu.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2015, 15:15 
Královská rodina
Královská rodina

Takže dámy, aby ste nepovedali že z Errnie na Angelikologickom minizraze nevyvíjame žiadnu zodpovednú činnosť,
okrem iného sme to už našli s tými Anglickými predkami Joffreyovej matky.

U něho to byla rafinovanost starobylé nezkrotné rasy, v níž se promísili Mauři a
Iberové, a kdoví, údajně snad i dávní asijští předkové. Stejná krev kolovala i v žilách Peyrakovi,
který vděčil za svou vysokou postavu, kterou Gaskoňci nemívají, anglickému původu své matky.

8 diel Angelika vpokušení :mrgreen: :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]