Právě je 11 pro 2019, 17:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
PříspěvekNapsal: 23 srp 2014, 17:58 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Ohh můj bradatý Rescator s "náušnicí" v uchu :mrgreen: :mrgreen: a ta korunka nad je rozkošná! :D Fantino, získáváš úřad vrchního erbologa (?) haha :mrgreen:

Fantina, definitivne si ziskala zodpovednu funkciu hlavneho erbologa :mrgreen:

Ta korunka nad hlavou je stylova. Len neviem ci by Ludwig XIV mal z nej tiez taku radost
ako my 8) :lol:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 23 srp 2014, 22:07 
Site Admin
Site Admin

dauphine píše:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: hahaha Fantino, děkuju, ten erb je úžasný!! :D Jasně že vyhráváš konkurz! Pokud bych ale měla odpovídat slovy našeho pana dokonalého "No, dejme tomu, že za všechno vděčíte tomu, kdo vás zasvětil. Nebylo by od něj hezké, kdyby se necítil polichocen." tak se cítím polichocena, že se ti můj návrh natolik zamlouval, že si vytvořila tuhletu nádheru :mrgreen: :mrgreen: mimochodem, kterou hlavu si použila jako předlohu pro maskovaného Rescatora?? Nebyl to Ježíš?? :D To by bylo opravdu ďábelské... :D haha

Oh, vy jste se nadobro zbláznily! A ještě nakonec vytáhnout takovouhle citaci! :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:
Jak to tu dnes večer dočítám všechno najednou, asi si už připadám jako arcibiskup - mučedník. :oops:

PříspěvekNapsal: 24 srp 2014, 00:53 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Hi hi, neskutečně se mi líbí, jaký máte talent pro tvorbu nových vědních oborů :lol: Dauphine nám vymyslela "erbologii", Moirra zase "bradologii" (mimochodem, ta mě teda opravdu dostala do kolen :mrgreen: ), tak co to bude příště :?: :shock: :mrgreen: :mrgreen:

Jeanne, neboj, ještě jsme se nezbláznily, jen jsme si trochu zažertovaly a zhmotnily diskuzi z první strany tohoto tématu :lol: :lol: A vůbec, za všechno zase může Dauphine :!: :!: :mrgreen:

Tak, a teď už teda vážně ... co se týče "korunky" na erbu, tak to je jeden z deseti erbovních symbolů, kterému se říká "klenot". Může být samozřejmě různý, ale vzhledem k tomu, že "Erbovní listy", které povyšují příjemce do šlechtického stavu a udělují erb, vydával v té době pouze panovník, měly téměř všechny šlechtické erby jako symbol "klenotu" korunku (v dobách rytířských se nejčastěji používaly rohy :lol: ). A protože jsem jako vzor použila erb rodu Švidrnochů, tak tam ta korunka zůstala. Ale už mám i verzi, kde jsem ji smazala :wink:
Asi budu muset v důsledku svého nově přiděleného úřadu hlavního vrchního erbologa, kterým jsem byla tak mile poctěna, založit vlákno o heraldice a provést menší osvětu :lol: :lol:

A teď k mincím. Pátrala jsem po nějakém vzoru řeckých mincí ze 17. století, ale bohužel jsem skoro nic nenašla. Tak jsem si vymyslela vlastní "slogan". Mimochodem, opětovným pročítáním tohoto tématu jsem zjistila, že Elaine má nejspíš podobné představy.

Takže na mé první variantě "stříbrňáku" je slogan, ke kterému mě inspirovaly některé pasáže z 6. dílu, čímž se tento výrok stává mnohoznačným. Přeložila jsem si ho (neodborně) do latiny „Nam Liberto inter duos Mundi“ a znamená „Za svobodu mezi dvěma světy“. (No, možná by stačilo jen Svoboda mezi dvěma světy ... tak zas příště). Nic lepšího mě momentálně nenapadlo, takže doufám, že se přidáte a přispějete dalšími vhodnými slogany vystihující Rescatora.
Uprostřed mince je „symbol vesmíru“ (také mě ještě nic lepšího nenapadlo, resp. po symbolu vědy jsem zatím nepátrala), ale určitě nebude žádný problém, pokud budete dál trvat na Rescatorovi v masce ..... :mrgreen: Bohužel se mi moc nepovedla ta perspektiva :?

Mince samotná:
Příloha:
mince4.jpg
mince4.jpg [ 43.41 KiB | Zobrazeno 5994 krát ]
Příloha:
mince6.jpg
mince6.jpg [ 21.55 KiB | Zobrazeno 5994 krát ]

Mince na zástavě - tentokrát ještě bez erbu, který musím vymyslet a Errnie ho musí nakreslit 8)
Příloha:
zástava0.jpg
zástava0.jpg [ 21.63 KiB | Zobrazeno 5994 krát ]

A pak ještě jeden nápad, ale ten prosím berte s rezervou (doufám, že se to nikoho nedotkne). Protože mám ráda symboliku a mystiku, použila jsem tentokrát místo mince pentagram. Konkrétně "Pentagram Síla světa" nazývaný také "Bílým pentagramem" - základní čistý znak ochrany, štít, který odráží zlá přání a kletby a vrací je zpět odkud přišly.
Po obvodu je anglický text: „Jsem krása (perla) zelené Země a bílého Měsíce uprostřed hvězd“ ("I am the beauty of the green earth and the white moon among the stars")
Příloha:
zástava9.jpg
zástava9.jpg [ 37.17 KiB | Zobrazeno 5994 krát ]

A pentagram samotný
Příloha:
pentagram2.jpg
pentagram2.jpg [ 21.99 KiB | Zobrazeno 5994 krát ]

PříspěvekNapsal: 24 srp 2014, 09:50 
Královská rodina
Královská rodina

Fantino urcite nas vzdelej ;) jses k tomu nejpovolanejsi. Ten citat se mi moc libi, pentagram bych mu asi nedavala i kdyz napad zajimavy, ale proste prijde mi, ze to neni Joffreyuv styl. Pokud jde o me, ja bych si prala verzi s korunkou zachovat, alespon z casti, uz jsem si totiz vymyslela proc by ji mel mit: byla by to pametni mince pro fanousky Rescatora vyrobena pouze ve dvou exemplarich - jedna pro d´Escarinvilla a druha pro Mezzo Morteho. Vic by jich nebylo takze by byly velice exkluzivni a takovy zoufalci jako Rochat a jeho pratele by po ni jen marne touzili a smysl jejich fanklubu by bylo si ji nejak opatrit ;) hihi

PříspěvekNapsal: 24 srp 2014, 10:02 
Královská rodina
Královská rodina

Zaujimave Fantina ze si vybrala prave absolutne typicky Keltsky Pentagram. :mrgreen:
Ta trojita spirala v strede je keltsky TRISKEL, ktory si najviac zamilovali keltski Bretonci,
a stal sa ich typickym symbolom (chodievala som do Bretonska na leto).
V keltskej mytologii znamena trojedinost (nepliest si z naukou trojjedinosti katolickej cirkve)
Tri aspekty triskelu:
minulost-pritomnost-buducnost; narodenie-zivot-smrt; duch-dusa-telo, zem-voda-vzduch,
V kazdom pripade, Joffrey ten znak istotne doverne poznal z Francie-Bretonska.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Triskelion

Ten polmesiac je v keltskej mytologii zenskym symbolom a napokon aj pentagram, ktory je symbolom
venuse pretoze tato vytvara petuholnihovu obeznu drahu.

Pentagram je utvar zo zaujimavymi vlastnostami, preto sa povazuje za mysticky.
Okrem ineho ho ako symbol pouzivaju slobodomurari.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pentagram

Obrázek

Neviem ci by si Joffrey bol vybral prave tento znak. Ja osobne som vzdy skor
tipovala smerom do minulosti, k jeho predkom. Snad az k slobodomyselnym Katarom,
ktory sa uz v tom case velmi moderne domnievali ze tento svet je matrix, a ze
ho svoril zlomyselny Deimurg. Alebo az k jeho predkom ktori boli kralmi Aquitanie a
ci tym co boli grofmi Toulouskymi.
V kazdom pripade by stalo za to preskumat tie stare erby jeho predkov,
mozno by clovek urobil nejeden prekvapujuci objav. :wink: :roll:

PS: Latinsky citat si prelozila vynikajuco, mozno by si Joffrey dokonca stylovo vybral nieco v Okcitancine, ktora je Latine blyzsie ako Francuztina. ;-)

PříspěvekNapsal: 24 srp 2014, 10:33 
Královská rodina
Královská rodina

fantina píše:
Tak, a teď už teda vážně ... co se týče "korunky" na erbu, tak to je jeden z deseti erbovních symbolů, kterému se říká "klenot". Může být samozřejmě různý, ale vzhledem k tomu, že "Erbovní listy", které povyšují příjemce do šlechtického stavu a udělují erb, vydával v té době pouze panovník, měly téměř všechny šlechtické erby jako symbol "klenotu" korunku (v dobách rytířských se nejčastěji používaly rohy :lol: ). A protože jsem jako vzor použila erb rodu Švidrnochů, tak tam ta korunka zůstala. Ale už mám i verzi, kde jsem ji smazala :wink:

Erb z rohami by sa Joffreyovi istotne pacil :twisted: :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 27 srp 2014, 19:34 
Královská rodina
Královská rodina

Nuz zo vsetkych piratskych filmov jedino tento pirat sa apon trosku priblyzil
podobe Rescatora.... :roll: :twisted:

Ten plast, cizmy , klobuk..trebalo by mu len nacapit masku a vymenit vlajku...

ach nielen vlajku aj vestu opasok pistol a hlavne hlavu!!!! ha ha ha :D :D :twisted: :twisted:

Ale ajtak bol este zo vsetkych piratov vo vsetkych filmov z rokov 1966 az do roku 2012
najschopnejsie obleceny.....

tu je zoznam piratskych filmov z uvedenych rokov :
http://barracudapirates.blogspot.co.at/ ... -1976.html

http://4.bp.blogspot.com/-nNRKY3w80po/U ... e%5D+(1976)_17.jpg

Naposledy upravil moirra dne 11 zář 2014, 09:53, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 27 srp 2014, 20:31 
Site Admin
Site Admin

Je to sice porad romanticko pohadkovy styl 60. leta, ale bliz, nez ty typy fancouzskych fanousku z castingu. Ty mi pripadaji jako stereotypni znazorneni "pan spisovatel"

PříspěvekNapsal: 27 srp 2014, 20:52 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Je to sice porad romanticko pohadkovy styl 60. leta, ale bliz, nez ty typy fancouzskych fanousku z castingu. Ty mi pripadaji jako stereotypni znazorneni "pan spisovatel"

Zo vsetkych piratskych filmov bol tento pirat este akotak najslusnejsi..ale samozrejme
ma na mile daleko od pana dokonaleho..ale uz ma aspon plast, cizmy a klobuk :mrgreen: :mrgreen:

Nuz dnes som mala cudny den, cely den som sa viac menej len "hrala" ale urobila som
viacere objavy, a najdolezitejsi z nich bol ten Wapassu.

PříspěvekNapsal: 27 srp 2014, 22:43 
Královská rodina
Královská rodina

Ach, prosím to NEE! To raději nic nehledat, je to laciný kýč, nic společného s panem Rescatorem!! Není to Sandokan?? :mrgreen: Snad vám jednou nakreslím svou představu kostýmu pana ďábelského, musím najít vhodný on line kurz skicování abych se zdokonalila... ;)

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 00:31 
Královská rodina
Královská rodina

Nedávno mě napadlo, že Joffrey, by na svém erbu ve Středomoří nemohl mít žádné znaky, které by ukazovaly k jeho původu, jak zde někde padlo. To by rovnou mohl chodit odmaskovaný, vždyť proto tam byl inkognito, aby ještě více nepošpinil svůj rod, proto se nestal muslimem... a pak jsme měly v našem Ústavu pro výzkum pana dokonalého jednu kraťoučkou, rychlou poradičku a zjistily jsme jednu alternativu, která by to připouštěla... řekneš jí Moirro?? :)

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 20:04 
Královská rodina
Královská rodina

No napadlo nas ze by mohol mat na vlajke ten dukat a v nom
hviezdu a nahor otoceny mesiac ako na tomto znaku Toulouskych grofov:

Obrázek

Takze ten dukat by nebol, ako tu myslim spravne Fantina podotkla, otoceny celkom celne,
ako ten kruh na japonskej vlajke, ale trosku bokom a bola by tam hviezda a ten polmesiac.

A este mozno nieco v strede, to by mohla Fantina nieco vymysliet co by malo suvis
z jeho rodom, Katarmi, panmi Aquiatanie, Grofov z Toulouse ale nedalo by sa to
ajtak jednoznacne zaradit, takze by nikoho nenapadlo ze je Francuz a krestan.

Tuto zaznam z nasej mini schodze na FB:

Příloha:
Vlajka pana Rescatora.docx [129.38 KiB]
220 krát

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 20:12 
Královská rodina
Královská rodina

Ano ano, s půlměsícem který byl i symbolem toulouských hrabat bych souhlasila! Úžasný nápad, příjde mi to typicky ďábelský ve stylu Rescatora, provokativně by všem podsouval pravdu o svém původu před nos, všichni by měli odpověď na otázku před nosem ale nikdo by si toho nevšiml, protože by z toho půlměsíce vyvozovali jeho příslušnost k islámu. :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 01 zář 2014, 20:48 
Site Admin
Site Admin

To je ale opravdu velmi rescatorovské! Je vidět, že se nalaďujete na stále lepší vlnu s takovými nápady. :twisted: :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 10 zář 2014, 21:46 
Rytíři
Rytíři

Mam jednu otazku :D preco sa vlastne volal Rescator? Prepacte moju nevedomost :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]