Právě je 15 lis 2019, 05:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Florimond
PříspěvekNapsal: 06 zář 2016, 17:42 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:

A tu keď ho pustil na výpravu:

„Myslím, že by bylo dobré nechat Florimonda jít s těmi geniálními a blouznivými fanatiky,“
řekl jednou večer Peyrac Angelice. „Na té výpravě by se mohl naučit vážit si nejrůznějších
vlastností: obezřetnosti, organizační schopnosti a solidního vědeckého vzdělání, jež občas velice
snadno nahradí vrozený talent.

Tady jsem byla při čtení na vážkách.Mám před očima syrovost filmu "Revenant" a takové rozhodnutí poslat prvorozeného syna do vnitrození vnímám spíš něco jako rozsudek smrti. Původní obyvatelé se s bělochy v té době skutečně příliš nepárali.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 říj 2016, 20:49 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
moirra píše:

A tu keď ho pustil na výpravu:

„Myslím, že by bylo dobré nechat Florimonda jít s těmi geniálními a blouznivými fanatiky,“
řekl jednou večer Peyrac Angelice. „Na té výpravě by se mohl naučit vážit si nejrůznějších
vlastností: obezřetnosti, organizační schopnosti a solidního vědeckého vzdělání, jež občas velice
snadno nahradí vrozený talent.

Tady jsem byla při čtení na vážkách.Mám před očima syrovost filmu "Revenant" a takové rozhodnutí poslat prvorozeného syna do vnitrození vnímám spíš něco jako rozsudek smrti. Původní obyvatelé se s bělochy v té době skutečně příliš nepárali.

Tereza, pani Golonová ako vždy nič neprenechala náhode. Chevalier de la Salle, s ktorým Florimond išiel, podnikol v skutočnosti takýchto výprav neúrekom, a zo všetkých sa vrátil. Napokon je tu však predsa len jedna paralela s filmom "Revenant".
Zradili a zabili ho v roku 1687 jeho vlastní muži. Ale to už to v severnej Amerike všade vrelo, takže som rada
že Peyracovci sa vrátili do Francúzska.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ren%C3%A9 ... e_La_Salle

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 08:11 
Královská rodina
Královská rodina

Postava pana Roberta de La Salle mi v knize zcela unikla. Pěkně jsem si jeho jméno osvěžila a toto mi nikdy nedocvaklo - celou rozsáhlou oblast podél veliké řeky (Mississippi) pak La Salle slavnostně prohlásil za majetek francouzského krále, na jehož počest ji nazval Louisianou
A také mě zaujal jeho podpis - samé krásné ladné obloučky, lehce falšovatelné a - všechno dohromady??? Hledala jsem i podpisy dalších slavných osobností té doby a nahlédla jsem do oblasti, o které toho moc nevím, a to je vývoj písma. Je to velmi zajímavé.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]