Právě je 25 srp 2019, 11:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Honorine de Peyrac
PříspěvekNapsal: 14 lis 2007, 15:19 
Královská rodina
Královská rodina

Boze, ako som ja neznasala Honorine! Podla mna priserne dieta, a este k tomu aj rozmaznavane. Ale pre tych, ktori maju radi tvrde povahy, je asi vyborna. No asi ma na nej najviac hnevalo to, ze ju Angelika - sama to aj priznala - mala radsej ako svoje druhe deti. Dieta zo znasilnenia mala radsej ako deti od muzov, ktorych lubila. Pride mi to trochu divne. Ale vsimnite si, ze celkovo viac citu - alebo viac pozornosti - mme Golon venuje "cudzim" detom. Aj na konci romanu viac opisuje spravanie Charla-Henriho, ako Raimona-Rogera a Gloriandry. Bol sice od nich starsi, ale tak som to nejak vnimala nespravodlivo voci "vlastnym" detom. PS: Co tak zalozit temu najoblubenejsie dieta?

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2007, 17:42 
Markýzové
Markýzové

Já nemám radši tvrdé povahy, ale řekni, proč nemáš Honorinu ráda? Ona přece nic neudělala a naopak naučila Angeliku být dobrou matkou. :wink: Předchozím dětem se tolik nevěnovala jednoduše proto, že neuměla být dobrá matka 8) To je můj názor :twisted:

Předmět příspěvku: Pre Alex
PříspěvekNapsal: 14 lis 2007, 18:02 
Královská rodina
Královská rodina

Prepac Alex, ak som sa Ta dotkla, vidim, ze Honorine je Tvoja najoblubenejsia postava :wink:
Dovody, preco ju nemusim, som uz uviedla. Dalsie su tie, ze mi je jednoducho nesympaticka, pripada mi rozmaznana a nemam rada rozmaznane a priecne deti - jedno tvrdohlave mam totiz sama doma (dufam, ze rozmaznane zatial nie :lol: ) a castokrat je to tazke take dieta vychovavat a nebyt pritom povazovana za prisnu matku. Netvrdim, ze mohla za to, ako prisla na svet, ale jej preferovanie pred ostatnymi Angelikinymi detmi, neskor aj pred dvojcatami, ktore mala s milovanym muzom, sa mi skratka nepaci. Mala som pri nej pocit, ze by jej nezaskodilo obcas plesnut po zadku, a chvilami som chapala Cantora, ze na nu ziarlil. Aj on bol dieta, ktore potrebovalo materinsku lasku, zvlast ked sa mu jej v detstve nedostavalo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2007, 18:35 
Markýzové
Markýzové

Nedotkla ses mě :wink: Ale Honorina mi vážně nepříde tak příšerná... ale moje nejoblíbenější postava to také není. A jak jsem řekla, Honorina rozhodně nenese vinu na tom, že se Angelika příliš nestarala o Cantora a jeho žárlivost plně chápu. :lol: No a popravdě řečeno, dítě se taky nerozmazlí jen tak samo od sebe, že? (Ač já sama dítě nemám - což je v šestnácti pochopitelné, něco o dětech vím :roll:)
P.S.: Hodně štěstí s tím tvým vlastním :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2007, 18:40 
Hrabata
Hrabata

Mě Honorina nevadí. Ale obdivuji Anne, jak dovedla vystihnout povahu dítěte, které je vlastně odchováno válkou. Matka ho uvazuje běžně u stromu, od samotného počátku co se malá pamatuje spolu vedly tenhle kočovný život. A Angelika si v té době myslela, že je to vlastně to jedinné, co jí ještě zbylo. Honorina je prostě svéráz a úplně to odpovídá tomu, co musela jako malá prožívat. A taky se mi moc líbí psychologie toho přerodu od nenávisti přes smíření až k hluboké lásce.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2007, 20:24 
Hrabata
Hrabata

Naprosto souhlasím s Angie. Právě Honorina byla postava, která mě kdysi moc neoslovila a právě letos, kdy jsem to po letech četla znova, se mi vztah Angeliky k Honorině hluboce dotýkal. A to už od jejího početí, přes těhotenství, porod atak dále...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 lis 2007, 22:57 
Hrabata
Hrabata

Ještě bych dodala, že Honorina v Angelice probudila jakousi pokoru.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 lis 2007, 10:52 
Královská rodina
Královská rodina

Dopredu sa ospravedlnujem vsetkym fanusikom Honorine :)
Rozmyslala som, preco som ju od zaciatku nemala rada a asi to bolo v tom, ze mi vadilo, ako sa plietla medzi Angeliku a Joffreya. Ked som prvykrat citala "Angelika a jej laska", bola som len o cosi mladsia ako Ty, Alex, a mala som hlavu plnu romantickych predstav, do ktorych jednoducho tato postava nezapadala. Vzdy sa zjavila, aby im urobila napriek. Samozrejme, dnes uz viem, ze dieta si chrani matku a ked sa citi ohrozene, vyvadza :D
Ale ak mam pravdu povedat, ked som si celu seriu asi pred rokom (po 15 rokoch a uz ako matka 1 rocnej dcerky) znovu precitala, ani teraz mi Honorine nebola sympaticka. Co uz, neda sa vyhoviet vsetkym :wink:

PS pre Alex: Vdaka za zelanie. Odkial mas skusenosti s malymi detmi, mate nejake v rodine? A preco si tam dala tento :roll: "smajlik", co su s nim nejake problemy?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 lis 2007, 16:30 
Rytíři
Rytíři

Jsem překvapená, že vás spousta úžasnou Honorinu nemusí...Souhlasím s Angii, že Anne vystihla "psychologii toho přerodu od nenávisti přes smíření až k hluboké lásce." (Angie, 14.11.2007) Honorina je vlastně opravdový "kus Angeliky", už její síla přežít, vydobýt si své místečko, její živelnost...a ty její "hlášky". Mnohé se mi stále často vrací. S dcerou se jim moc nasmějem, protože ona oplývala neméně orginálními a mnohdy je to servis jak mezi Angelikou a Honorinou...(Mnohdy šokující pro okolí ale my jim rozumíme)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 lis 2007, 17:50 
Markýzové
Markýzové

Precious píše:
Dopredu sa ospravedlnujem vsetkym fanusikom Honorine :)
Rozmyslala som, preco som ju od zaciatku nemala rada a asi to bolo v tom, ze mi vadilo, ako sa plietla medzi Angeliku a Joffreya. Ked som prvykrat citala "Angelika a jej laska", bola som len o cosi mladsia ako Ty, Alex, a mala som hlavu plnu romantickych predstav, do ktorych jednoducho tato postava nezapadala. Vzdy sa zjavila, aby im urobila napriek. Samozrejme, dnes uz viem, ze dieta si chrani matku a ked sa citi ohrozene, vyvadza :D
Ale ak mam pravdu povedat, ked som si celu seriu asi pred rokom (po 15 rokoch a uz ako matka 1 rocnej dcerky) znovu precitala, ani teraz mi Honorine nebola sympaticka. Co uz, neda sa vyhoviet vsetkym :wink:

PS pre Alex: Vdaka za zelanie. Odkial mas skusenosti s malymi detmi, mate nejake v rodine? A preco si tam dala tento :roll: "smajlik", co su s nim nejake problemy?

Ano, mám dva bratrance. :lol: Jsou jim tři roky (jsou to dvojčata). Neřekla bych, že jsou problémoví ale zlobiví. A s malými dětmi mám zkušeností plno. Už jako tříletá jsem se starala o právě narozeného brášku a mám spoustu mladších příbuzných. :) Sama se moc těším, až budu mít vlastní děti, ale to až po škole... :wink:

Předmět příspěvku: Obľúbená postava
PříspěvekNapsal: 18 lis 2007, 15:11 
Královská rodina
Královská rodina

V Angelike nemám obľúbenú ženskú postavu, sympatické sú mi pani Carrérová, Abigail, pionierky Nového sveta Marcelline a Yolande, ale ináč nik. Skôr ma zaujali tie ženy, s ktorými sa spája napätie a posun v románe, ako napr. mme de Montespan, de Maudribourg, či de Castel-Morgeat. Pri nich sa človek fakt nenudí.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 lis 2007, 21:36 
Site Admin
Site Admin

vida, to se rozjela debata o Honorine. Za sebe mohu jen říct, že tuto postavu malého skřítka v zelené čepičce miluju, což je skoro s podivem, protože jestli něco nesnáším, tak jsou to "filmy o ztracených zvířátkách a dětech" :) Kromě toho, jak už tu říkala máma, naše konverzace má s Angelika-Honorininou mnoho společného, čímž rádi uvádíme do rozpaků všechny přihlížející. :) No a navíc mám někdy chuť se Nadji zeptat, jak moc má její osobnost a dětství s Honorininými hláškami a scénkami společného :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 pro 2007, 11:49 
Vévodové
Vévodové

Ahoj,

musim rict, ze Honorina byla moje hodne oblibenba postava od zacatku, ten vztah mezi ni a Angelikou byl tak strasne moc citlivy a nakonec krasny a uzasny. Ona sama rikala, ze ji mrzi ze takovy vztah nemela i s ostatnimi detmi, ale pozdeji v Americe se preci jen hodne vsichni sblizili. Asi nejhur na tom byl maly Charles-Henri :-(

Předmět příspěvku: Re: Honorine
PříspěvekNapsal: 13 lis 2014, 13:37 
Markýzové
Markýzové

zbožnujem Honorinu, je to moja najoblubenejsia postava v celom diele.

Předmět příspěvku: Re: Honorine
PříspěvekNapsal: 13 lis 2014, 16:09 
Moderator
Moderator

ada1987 píše:
zbožnujem Honorinu, je to moja najoblubenejsia postava v celom diele.

Aspoň něco - tím pádem se (snad) nemusíme bát, že z ní ve svých fikcích vytvoříš třeba panenku Chuckie... :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]