Právě je 13 pro 2019, 03:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cantor de Peyrac
PříspěvekNapsal: 31 led 2018, 19:31 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Ach ty obrázky jsou moc povedené, super žes je našla, Moirro! :ok:

no mne tie obrázky tiež tak trochu pripomenuli moju obľúbenú fikciu od teba, kde išli
Cantor s Rescatorom oneskorene oslavovať narodeniny ... :trubadur: + :mask:

už som ju čítala viackrát, a vždy mám po prečítaní chuť sadnúť okamžite do lietadla a odletieť na Milos :potapec:

pre tých čo ešte nečítali je to posledná fikcia na tomto vlákne:

Neočekávaný výlet :sailor:
, aneb co se dělo poté, co si pan Rescator uvědomil, že zapomněl oslavit narozeniny svého syna

viewtopic.php?f=8&t=411

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Cantor de Peyrac
PříspěvekNapsal: 09 úno 2018, 20:14 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:

Tereza píše:
Tento příběh se odehrává v roce 1686, a Cantor opustil paní de Chaulnes a zamířil do Kanady v r.1681, takže předpokládám, že se za těch pět let poohlédl po nějaké jiné dámě. Žárlivou scénku předešlé milenky, která se ho domáhá zpět, jsem si docela dobře dovedla představit

To bychom mohly dát jako "otázku do pranice" ke Cantorovi do sekce Postav.

Tereza píše:
Kapitola 10 :
A tady jsem narazila na okamžik, který mě opět přivedl k jiné názorové myšlence, než jakou zastává Moirra - a to je otázka, jestli byl Joffrey, žijící toho času už několik let za oceánem, opravdu takový boháč (což jsme tady již sáhodlouze rozebíraly). Cantor se dozvídá o nebezpečí, které hrozí matce a sestře a u paní de Chaulnes prosí o peníze? Je to Peyrac, je v Paříži a potřebuje prachy na cestu od milenky? Tohle jsem prostě "nepobrala."

Moc si to už nevybavuji, ale nebylo to proto, že ho trápil čas? Než by oběhal nějaké věřitele či správce majetku, odplula by mu loď, nestíhal by zasáhnout bezprostředně...

No myslím že to naozaj patrí sem a sú to hneď dve otázky do pranice :roll: :roll:

ja som tiež názoru že sa nechcel zdržovať ale okamžite vydať na cestu :sailor: ,
takže jednoducho zvolil najrýchlejší spôsob ako sa okamžite dostať k peniazom aký sa ponúkal ...

- musíme totižto rozmýšľať v kontexte bankovníctva 17 storočia ....
vtedy asi výbery z banky alebo iné rýchlejšie si zadováženie väčšieho množstva peňazí, i keď vlastných,
fungovalo istotne oveľa pomalšie ako dnes keď má človek pobočky svojej banky všade
a vďaka bankovej spolupráci si môže vybrať z bankomatov na každom rohu

Profil Poslat soukromou zprávu  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]