Právě je 18 srp 2019, 15:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osman Ferraji
PříspěvekNapsal: 13 úno 2017, 11:09 
Rytíři
Rytíři

Ahoj :-) Rozhodla jsem se založit tohle téma, jelikož právě tahle postava mě daloby se říci, přivedla k románům Angelika.
Než jsem objevila knihy, líbil se mi Osman ve filmové podobě. Ale jakmile jsem objevila knížní díl "Nezkrotná Angelika", tak jsem zůstala jako opařená. Osman získal ve filmu velmi málo prostoru. Proč?! Taky si pamatuji, jak jsem četla knihu, přála jsem si, aby tam nebyla jeho smrt (bohužel, přání nebylo vyslyšeno:-( ).

Dále jsem trochu zmatená ve jménech: V knize Osman Ferraji (ale také někdy Osman Bejlí?). Pokud se však podíváte na muzikálovou Angeliku (rok 2008 tuším), tak tam je Bachary Bej (jedná se o Osmana nebo je to někdo úplně jiný?).

A chtěla bych se zeptat: Ve filmu veděla Angelika že Rescátor a Peyrac je jedna a tatáž osoba. Ale v knize o tom nevěděla, mám pravdu? Ale jakto že to nevěděla? Byl snad Peyrac/Rescátor opravdu tak změněn?

A ještě jedna prosba: Nevíte kde bych sehnala (popř nemůžete mi někdo poslat), knihu v e-podobě, Angellika se bouří? Na uložto jsem ji bohužel nenašla.

Děkuji, Joseyn

P.S. Asi nikde nenajdu třeba příběhy Angeliky a Osmana..něco jako povídky že? Neměl by zájem to někdo napsat?:-) A už opravdu končím:-D

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Osman Ferraji
PříspěvekNapsal: 13 úno 2017, 19:04 
Vévodové
Vévodové

Joseyn píše:
Ahoj :-)

A chtěla bych se zeptat: Ve filmu veděla Angelika že Rescátor a Peyrac je jedna a tatáž osoba. Ale v knize o tom nevěděla, mám pravdu? Ale jakto že to nevěděla? Byl snad Peyrac/Rescátor opravdu tak změněn?

film bol trochu inak prepracovaný, zrejme kvôli fanynkám, ktoré milovali Hosseina a aby bol film zaujímavý :agree:
ale v knihe o ňom nevedela, ty si zrejme knihu nečítala, však? pretože až v 6tom dieli sa objasňuje prečo sa nepoznali už predtým, pretože Joffrey alias Rescator mal zmenený hlas, nekríval na nohu , nosil briadku a Angelika, keď ju predávali, tak bola akoby v tranze a nepoznala ho, jednak preto, že bol zmenený a jednak preto, že celý ten virvar okolo nej vnímala akoby zo sna.... a ona ho mala v pamäti ako krívajúceho manžela s krásnym hlasom :ach: :trubadur:

PříspěvekNapsal: 13 úno 2017, 21:55 
Královská rodina
Královská rodina

Presne tak, nosil masku už nekríval a mal iný hlas. Joseyn, odporúčam ti začať čítať od 4 dielu - budeš prekvapená
čo sa tam dozvieš o tajnej chodbe aj iných veciach, užiješ si Angeliku aj Osmana a myslím že napriek tomu že si videla film,
to bude pre teba napínavé.

Dozvieš sa tam veľa o vzťahu Angeliky a Osmana a tiež o tom prečo nespoznala Joffreya hoci mú stála zoči voči.
Až ti závidím že si to nikdy nečítala, lebo prvý krát je to najnapínavejšie - ja keď som to čítala som našťastie
ešte nevidela film - takže to bolo bombové, škoda iba že som vedela že Joffre je Rescator (zrejme mi to niekto vtedy povedal)- keby som nevedela bolo by to čítanie ešte lepšie. :agree:

Minule som poslala jednu kapitolu chlapovi na nemeckom fore a ten si po jej prečítaní najskôr kúpil tene diel a potom utekal
do Antikvariátu a kúpil si všetky knihy....

PS: napísala som ti súkromnú správu.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2017, 13:05 
Královská rodina
Královská rodina

Joseyn píše:
Pokud se však podíváte na muzikálovou Angeliku (rok 2008 tuším), tak tam je Bachary Bej (jedná se o Osmana nebo je to někdo úplně jiný?).

Bachtiari Bej je jiná postava, jednalo se o vyslance z Persie, se kterým se Angelika setkala za zády krále v době, kdy byla ozdobou Versailles. K setkání ji umluvil lékárník Savary, který Angeliku požádal, aby pro něj získala lahvičku minerální mumie :) .

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]