Právě je 16 pro 2018, 10:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VIDEA s pani Anne Golon
PříspěvekNapsal: 19 srp 2014, 12:26 
Královská rodina
Královská rodina

Rozkosne video z pani Golonovou. Malo by byt z tohto roku.

Skoda len ze je okolo taky hluk, inac by som rozmela viacej ako len kazde piate slovo. :?
Samozrejme, ako inac, ze rozprava o svojej hrdinke Angelike a jej manzelovi.

https://www.facebook.com/photo.php?v=14 ... =2&theater

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: VIDEA s pani Anne Golon
PříspěvekNapsal: 19 srp 2014, 18:57 
Královská rodina
Královská rodina

Díky Moirro. Napadá mě otázka, zaznamenalas jak Anne mluví? Udrží myšlenku, dává to co říká smysl? Nepoznáš to? Čistě z mého pohledu a to jí nerozumím ani slovo, mi příjde, že je ještě docela čilá a vyjadřuje se že to má hlavu a patu.

PříspěvekNapsal: 20 srp 2014, 20:46 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Díky Moirro. Napadá mě otázka, zaznamenalas jak Anne mluví? Udrží myšlenku, dává to co říká smysl? Nepoznáš to? Čistě z mého pohledu a to jí nerozumím ani slovo, mi příjde, že je ještě docela čilá a vyjadřuje se že to má hlavu a patu.

Dobry postreh Dauphine, to bolo to co som si ihned vsimla. Vyjadruje sa absolutne suvisle, a neda sa tou mladou
obdivovatelkou vobec vyviest z konceptu. Na tolko moja Francuztina stacila. Keby tam nebol v pozadi taky hluk snad by
som to bola schopna aj cele prelozit. :roll: Ale ja uz som tak trochu nahluchla :lol:

PříspěvekNapsal: 23 srp 2014, 13:13 
Královská rodina
Královská rodina

Videa z nazvom navrat Angeliky z roku 2009:

Le retour d'Angélique (1)
https://www.youtube.com/watch?v=ZAjxO_riSIQ

Le retour d'Angélique (2)
https://www.youtube.com/watch?v=Ao-YKWtuUXU
-----------------------------------------------------

Na tomto videu je rozkosne ako sama nahlas precitava zo svojej knihy! :mrgreen:

A vsimnite si ake doktorske pismo ma! :roll: :twisted: Ani sa necudujem ze su tam potom chyby ked to po
nej prepisuju do pocitaca!

Tja, rozumiem len ciastocne, inak by som vam to prelozila.... :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=qIOHnlLh75Q
-------------------------------------------

PříspěvekNapsal: 23 srp 2014, 13:51 
Královská rodina
Královská rodina

A napokon moje oblubene Video z Ruska. 8) 8)

Tuto preklad textu k videu:

Pani Golonova a jej dcera Nadja vysvetluju ze autorkou Angeliky bola vzdy Simone Changeux
a jej manzel iba pomahal pri historickych resersiach a vedeckych informaciach.
V Roku 1953 boli rukopisy romanu zaslane vydavatelstvam v styroch krajinach:
doma vo Francuzku, do Nemcka, Talianska a Anglicka (teda Nemci vravia pravdu ked tvrdia ze prekladali z original rukopisu poznamka prekladatela)
Najrychlejsi boli Nemci, ktori vydali v roku 1956, vo Francuzku vysla kniha v roku 1957 presne v den narodenia tretieho dietata Golonovcov.
Pri vydavani romanov sa ako im vydavatelstva poradili rozhodli pre pseudonym Serge a Anne Golon.
Knihy ktoych autorom by bola byvala v tom cas iba zena sa nebrali dost seriozne. Ved aj pravo volit ziskali Francuzke zeny az v roku 1944.
Anglicke vydavatelstvo vydalo knihy pod pseudonymom Sergeanne Golon bez toho aby si od autorky
vyziadalo povolenie. V USA vysla taktiez bez povolenia pod Sergeanne Golon.
Vsevolod Golubinov umrel v juli 1972 kedy pani Golonova iba zacinala reserse k 10 dielu Angeliky.

https://www.youtube.com/watch?v=FcM_dbedejA

Na davanie autogramov musi mat clovek bozsku trpezlivost! :roll: a tu ona ma!

Ak toto bolo iba pred dvoma rokmi, mozem vam pri tom co som rozumela francuzky
aj rusky povedat, ze pani Golonova je dusevne absolutne fit. Ani len naznaky senility!
Co v preklade znamena: Intenzivna dusevna aktivita a hlavne kreativita udrziavaju
ducha FIT do vysokeho veku!

Pani Golonova: Moja Angelika nakoniec vyjde v Rusku kompletne!

Naposledy upravil moirra dne 23 lis 2016, 11:28, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 23 srp 2014, 13:55 
Markýzové
Markýzové

Takze Angelika vyjde kompletne iba v Rusku ? :?

PříspěvekNapsal: 23 srp 2014, 14:32 
Site Admin
Site Admin

Tak uvidíme, jak dlouho to bude v Rusku fungovat, oproti všem ostatním zemím, kde se už s vydáváním zastavilo... a to zřejmě z obdobných důvodů jako u nás. :(

PříspěvekNapsal: 23 srp 2014, 15:43 
Královská rodina
Královská rodina

Preklad Interview:

Postupne tu budem pridavat co som sa z videa dozvedela, lebo to je hodinove video
a nebudem ho pozerat naraz, lebo mi z toho simultanneho rusko-francuzkeho
prekladu inak praskne hlava. :roll:

Citat pani AG:
....to boli vtedy 60 roky a nemohla som vtedy napisat vsetko a uz vobec nie tak ako by som bola chcela..
ajtak tu knihu cenzurovali.....

Rozmyslam aka verzia by to bola byvala keby bola mohla pisat slobodnejsie .... :shock: :twisted: :twisted:

PříspěvekNapsal: 23 srp 2014, 15:45 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, díky! No, kdoví jak to bude s tím pokračováním... :roll:

PříspěvekNapsal: 28 srp 2014, 15:37 
Královská rodina
Královská rodina

Myslim ze som urobila dobre ze som sa vrhla na tie Videa....

Okrem toho vcerajsieho objavu, Videa z mapou Wapassu z Knihy Angeliqe a Quebec

som urobila dalsi objav:

Pani AG prezradza cosi o svojich planoch ako to bude pokracovat v dalsich dieloch:

Angelika BUDE DONUTENA sa vratit do Francie!!!!!!

Teda ta pani AG ma doslova diabolske napady! :roll: :twisted:

Co to zasa chysta za zvraty v Angelikinom zivote?
Bude zasa nejaky problem z Joffeyom? Odide do tej Prahy????

Tuto je to video kde to hovori:
https://www.youtube.com/watch?v=ByTpEIczz7g

pani AG vravi ze KULISOU ZAVERECNEJ CASTI ANGELIKY bude definitivne jej rodna krajina, FRANCUZKO!

PříspěvekNapsal: 28 srp 2014, 17:27 
Vévodové
Vévodové

z tých slov je to už naozaj záver jej príbehov, ale podľa videa našťastie nie jej života, takže legenda bude pokračovať :oops:

PříspěvekNapsal: 28 srp 2014, 18:05 
Site Admin
Site Admin

Všechny tyhle útržky odpovídají našim představám o pokračování. Je jasné, že se bude dít v Království Francie, ale konec "šťastně až do smrti" by byl zpátky v Novém světe, jak zmínila jinde... Mám radost, jak se ve svých úvahách ve stylu AG zdokonalujeme. :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 28 srp 2014, 18:13 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
Co to zasa chysta za zvraty v Angelikinom zivote?
Bude zasa nejaky problem z Joffeyom? Odide do tej Prahy????

však jej predsa sľúbil, že do Prahy nepôjde, hmm, žeby v tom bolo niečo iné? :shock: :?:

jeanne píše:
Mám radost, jak se ve svých úvahách ve stylu AG zdokonalujeme. :mrgreen: :mrgreen:
práve ma to napasdlo, ako sme na správnej "vlnovej" dĺžke s úvahami o pokračovaní v Kráľovstve Francúzskom.. :D

PříspěvekNapsal: 29 srp 2014, 20:05 
Markýzové
Markýzové

Ja tomu uverim az budem mat "Angeliku a Kralovstvo Francuzske" v ruke (v slovenskom alebo ceskom preklade) :lol:

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2015, 12:50 
Královská rodina
Královská rodina

Výpisky z Ruského dokumentárneho filmu o Angelike a pani Golonovej:

Výpisky sú z tohto Dokumentárneho filmu a zatiaľ som spísala obsah prvých 25 minút z 50 minút.

Русский след Анжелики

https://www.youtube.com/watch?v=IQpiqKaBxNQ

Taký malý výťažok z rozhovoru z pani AG.

Reportáž o pani Golonovej z roku 2007.

Veľa ľudí v Rusku si dlho myslelo že Anne a Serge Golon sú brat a sestra ktorí žili v 17 storočí a napísali román o Angelike.
Mala Simona vyrastala z rodičmi pri Versailles, a už ako dieťa mala živú predstavivosť, kedy si tam dokázala predstaviť cele slávnosti a samú seba ako sa tam prechádza v dobových šatoch za vlády kráľa slnka. Vraveli o nej že je „snílek“.

Okrem iného vo vídeu pani Golonová vraví ako sa zaľúbila na svojich cestách po Francii za okupácie nemeckou armádou do nádhernej krajiny v Poitou a že ak by bola skončila v koncentráku nikdy by nebolo Angeliky. A taktiež vraj nie keby nebolo Golubinova, ktorého veľmi milovala. :ach:

Jej manžel, vedec a geológ, hovoril 15 jazykmi. Ako 20 ročný sa stal najmladším študentom z magisterskym titulom vo Francii. Dohromady nazbieral 8 magisterských titulov. V matematike, geológii, fyzike, mineralógii, chémii. V reportáži pani Anne Golon vraví že Angelika ovplyvňovala cely jej život. Tie časy v skromnej izbietke v mestečku Versailles keď boli z manželom zaľúbení a celé hodiny presedeli pri rešeršiach v knižniciach považuje za jedny z najšťastnejších v jej živote. Počas písania prvého dielu sa narodila aj ich dcéra Nadine.

Nikdy by vraj tak nenapísala Angeliku keby sama nebola našla lásku svojho života. :ach: nadja vo vídeu somína ako veľmi sa ich rodičia ľúbili.

Vraj sa zo začiatku aj z manželom zúčastnili natáčania Angeliky a režisér sa s nimi aj radil. Avšak herci nemali právo sa s nimi rozprávať. Pani AG vravela že ten film nikdy nemala byť čosi ako ilustrácia knihy ale ako samostatný film. Neviem či je to iba môj subjektívny názor ale mám pocit že z rozhovoru vyplýva že sa jej nepozdávala osobnosť Michele Mercier.

Hossein sa tu priznáva že sa zhrozil keď mu dali prečítať scenár, lebo on bol zvyknutý hrať dobre vyzerajúcich milovníkov, a práve sa chystal natáčať taký štandardný film z Bardotkou. (aspoň že je úprimný) a že sa dal prehovoriť až po tom keď mu sľúbili že si bude môcť vybrať kostýmy aj jazvu a dokonca robiť úpravy na charaktere Peyraca.

Už chápem prečo zakázal Borderie Hercom diskusie s Anne a Serge Golonom. To by asi nedopadlo dobre. :mrgreen: :twisted:

Hosseinova rodina pochádza z Ruska. Jeho dedo, otec jeho matky, ktorý bol bohatý bankár, vraj podporoval chudobných študentov. Jedným z nich bol aj Lenin. Jeho otec bol hudobný skladateľ. Vždy ho zaujímala iba hudba.
Dodnes však nechápem prečo je Hossein presvedčený že Peyrac mal v knihe ešte aj hrb. (A to ho ešte aj v roku 2007 ešte nikto nevyviedol z tohto omylu??? )

Ha ha Hossein rozpráva po rusky. To je objav! :lol: :lol:

A ešte si tu aj nostalgicky poplače, vraviac že nemôže za svoju citlivú ruskú dušu. Vraví že sa neskoro dozvedel o tom že aj manžel pani Angeliky bol Rus (Že by preto Borderie zakázal hovoriť jemu a Mersierke z Golonovcami, pretože už mu stačilo že on a Roger Vadim už po rusky vymýšľali scény do Filmu ? )

Pani Golonova rozprava že za vojny bol aj jej manžel Golubinov odsúdený podobne ako Joffrey na trest smrti.
Hossein vravi o Mersiereke že on si najskôr myslel že Angeliku bude hrať Bardotka (zrejme ho v tom omyle schválne držali režiséri). Potom ho zoznámili z Mersierkou, a vraví že to naozaj bola krásna a sympatická žena. Na prvom snímku sa podieľal aj Roger Vadim, ktorý napísal scénu zo sochou.

Mersierka vraví že Hossein bol nádherný chlap a aj veľmi šarmantný. Vraví že s ním nemala problém a že ostatní herci ju nepriťahovali. Vraj to natáčanie bolo dosť romantické.... a celkom dobre som nerozumela čo vraví o tej posteľovej scéne z Hosseinom ale niečo v zmysle že predstavte si že ste v posteli z Hosseinom..zabudla som na všetko.... (aj jej úprimnosť sa mi páči)

No keď bola na skúškach či ju vyberú do Filmu, vraj ju tak naštval Borderié , ktorý sa k nej choval ako k debutantke, že naňho navrieskala a ušla. Vraví že taká bola jej povaha. Jednoducho temperamentná a výbušná. Vraví že je to jednoducho jej charakter a to sa ťažko dá zmeniť. Potom keď jej na druhý deň predsa len zavolali, bola veľmi prekvapená že ju do filmu vybrali.

Koniec výpiskov z prvej polovice Videa. ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina