Právě je 15 pro 2018, 08:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Angelikin Outfit - Angelikin Styl
PříspěvekNapsal: 28 zář 2014, 20:43 
Královská rodina
Královská rodina

K taštičkám jsem našla na netu, že v 16. Až 17. století se sukně rozšiřují a v jejich záhybech se ukrývají váčky s drobnostmi.
Další informace o doplňcích na webu o historii odívání v době krále Slunce.

Takže přeci jen taštičky, ale skryté. No a Joffrey by mohl nechat ušít takovou taštičku ze zbytku látky šatů a Angelice by přišlo škoda ji schovávat. Tak by kromě vějíře držela i taštičku na drobnosti. A dámy by to začaly nosit podle ní. Taštička ze stejné látky jako šaty.
To jsem to zase rozjela. :) :wink:

P.S. Nebylo už to v některé z fikcí. Nebo v kánonu?

Naposledy upravil mimi dne 28 zář 2014, 21:05, celkově upraveno 2

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 28 zář 2014, 20:52 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

errnie píše:
no však práve to neviem, lebo neviem, aká je to linonóva košeľa.. na sk googli som to nenašla a preklad do nemčiny ani francúzštiny mi vôbec nič neporadil :(
Linon = hladká bavlnářská tkanina malé hmotnosti, s lesklým povrchem, tkaná v plátnové vazbě z jemné bavlnářské příze v osnově i útku. Používá se na osobní prádlo. Zdroj: http://cz.texsite.info/Linon

PS: Krásná práce, dámy. Miluju šperky a těchle bych se asi nedokázala nabažit. A ty šaty jsou fakt úchvatné! :P

PříspěvekNapsal: 28 zář 2014, 21:50 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
Katra píše:
Nieco sa mi mari, ze linonovu koselu mal J. na sebe vo svadobnu noc ...

vďaka Katra, za pripomenutie, úplne mi to vypadlo, ale už som to našla :wink: ... áno aj tam mal linónovú košeľu, v nemeckom preklade mal jemnú ľanovú košeľu.... tak teraz naozaj neviem, žeby to bola veľmi jemná ľanová košeľa...hmmm... moirra, čo píšu v preklade (10. a 11. diel )Nemci ?

V knihach to tazko najdem ked mi neprezradis aspon to
v ktorej kapitole ceskej/slovenskej sa to nachadza v 10 a 11 diely.....len tak mozem vediet kde to mam priblyzne hladat....

...ale medzicasom je uz tak ci tak zahada linonovej kosele vyriesena ;-) :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 29 zář 2014, 07:31 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:

v ktorej kapitole ceskej/slovenskej sa to nachadza v 10 a 11 diely.....len tak mozem vediet kde to mam priblyzne hladat....

...ale medzicasom je uz tak ci tak zahada linonovej kosele vyriesena ;-) :mrgreen:

Veď ja som to písala,že na str. 58 (10.diel a 11.diel 62) :wink:

PříspěvekNapsal: 29 zář 2014, 08:01 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
moirra píše:

Veď ja som to písala,že na str. 58 (10.diel a 11.diel 62) :wink:

Ach ano hej Errnie, uz som ako Rochat, 8) vidim len to co chem vidiet :lol: :lol:

Předmět příspěvku: Spodní košile
PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 16:44 
Baroni
Baroni

errnie, ta košile určitě ne
Když se podíváme na originál šaty z roku 1660, tak je krásně vidět, že pod nimi musela být nošena košile, která je viditelná v průstřihu rukávů.
Obrázek
Omlouvám se za tento "pohoršující" obraz, ale je to asi pořádně jediné, kde je vidět, jak taková košile vypadá v praxi
Obrázek
A tady je už moderní verze od nějaké kostymérky (asi)
Obrázek

Jinak, když už jsme u těch šatů, co říkáte na outfit "Madame Rescatorové"? :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 17:18 
Královská rodina
Královská rodina

Dobre nalezy Elaine :mrgreen:

Outfit pani Rescatorovej vyzera nebezpecne. Myslim ze ked sa madame de Rescator takto vystafiruje, pan Rescator sa dobre pobavi. :twisted: :twisted: :lol:

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 17:54 
Královská rodina
Královská rodina

Elaine, to jsou pěkné objevy. Hlavně ten oděv paní Rescatorové. Kde jsi ho objevila?

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:11 
Baroni
Baroni

mimi, náhodou někde na pinterestu, zkoušela jsem hledat tu košili
Ono hledat barokní oděvy je všeobecně dost náročné. Nejenže jich (nejspíš) není dochovaných zas tak mnoho, ale člověk ani pořádně neví, co do toho vyhledávače zadat. Nejen kvůli absenci módních ilustrací tohle období není zas tak zpopularizované, aby ho kostymérky šily ve velkém, jako například rokoko 1770-78 a 1778-1786 (cca); druhým důvodem je náročnost šití, protože barokní šaty mají kostice všité v živůtku šatů přímo (tedy jedny šaty = jedna sada kostic; dvoje šaty = dvě sady kostic), zatímco rokokové se oblékají přes šněrovačku (jedno období = jedna šněrovačka = jedna sada kostic). Ale o tom jsem vlastně neměla vůbec mluvit :-D

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:16 
Vévodové
Vévodové

oooo, elaine, tie prvé sú úplne ale úplne dokonalé..... :D
takže podľa toho to vyzerá, že oni nosili tú košeľu pod šatami a potom v tej istej aj v nej spali? lebo v tých spomínaných dieloch linonóvú košeľu mala Angelika na spanie a vyzliekla si ju, aby ju pán Rescator "zahrial" :mrgreen:
neviem prečo, ale myslela som si, že mali košeľu ktorú nosili ako spodné prádlo a potom že mali košeľu na spanie, v každom smere si našla nádherné kúsky, a tie prvé, musím sa opakovať, sú čarovné, aj strihom aj farebne veľmi pekné

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:18 
Vévodové
Vévodové

Elaine píše:
mimi, náhodou někde na pinterestu, zkoušela jsem hledat tu košili
Ono hledat barokní oděvy je všeobecně dost náročné. Nejenže jich (nejspíš) není dochovaných zas tak mnoho, ale člověk ani pořádně neví, co do toho vyhledávače zadat. Nejen kvůli absenci módních ilustrací tohle období není zas tak zpopularizované, aby ho kostymérky šily ve velkém, jako například rokoko 1770-78 a 1778-1786 (cca); druhým důvodem je náročnost šití, protože barokní šaty mají kostice všité v živůtku šatů přímo (tedy jedny šaty = jedna sada kostic; dvoje šaty = dvě sady kostic), zatímco rokokové se oblékají přes šněrovačku (jedno období = jedna šněrovačka = jedna sada kostic). Ale o tom jsem vlastně neměla vůbec mluvit :-D

pravda pravdúca, musím ti dať 1000% súhlas, čo som sa ja nahľadala, kým som našla niečo vhodne odpovedajúce k tomu obdobiu, a mužské odevy je ešte zložitejšie hľadať, dokonca aj v klasickej knižnici nenájdem čo hľadám, :cry:

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:25 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie, já si myslím, že šlechtičny a asi i bohaté měšťanky měly košil více. Tedy jednu pod šaty, další na spaní, než je manžel nebo jiný muž zahřál. Ty chudší to asi neřešily.

Elaine, s vyhledáváním barokní módy máš pravdu. Nějaké knihy, portréty na zámcích a v galeriích a pak samozřejmě hledat na netu. A všechno, taky není vždy dobře zařazené.Baroko a rokoko se někdy zaměňují.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:37 
Baroni
Baroni

Souhlasím s tím, že jich asi měly víc. Ale myslím, že se spíš měnily z důvodu umolousání se, než z důvodu "spím/jsem vzhůru". Když si vezmu, že v rokoku se spalo v povolené šněrovačce, a ne z důvodu tvarování pasu, ale spíš z lenosti šněrovat znovu a znovu.
Na takovou košili padne cca 5 metrů tehdejší látky (okolo 45 - 50 cm), což je HODNĚ!

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:42 
Královská rodina
Královská rodina

Elaine, ono to rokoko bylo hodně nepohodlné. Před plesy dámy spávaly v sedě kvůli vysokým a bohatým účesům.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:44 
Baroni
Baroni

Taky bych spala v sedě, kdybych měla na hlavě loď nebo flaštičku na živé kytky :-D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina