Právě je 20 čer 2019, 04:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Scény ktoré vo filmoch chýbajú
PříspěvekNapsal: 18 led 2018, 19:58 
Vévodové
Vévodové

PenelopaW píše:
moirra píše:
moirra píše:
a čo to má Desgrez v ústach? :shock:

Tak to by mne taky zajímalo :mrgreen: . Z fotky toho mnoho poznat není, budu si muset vzít lupu...
Vypadá to na nějaké korále - že by je šlohnul z krčku nějaké slečínky, jejíhož kavalíra obral o svrchník?

Vzala jsem si lupu a myslím, že nežužlá v puse vůbec nic. Zdá se mi, že je pře ním nějaká větvička z nějakého listnáče.
A ta c.Cardinale je nádherná.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 18 led 2018, 20:42 
Královská rodina
Královská rodina

a čo to má Desgrez v ústach? :shock:

Tereza píše:
PenelopaW píše:
Tak to by mne taky zajímalo :mrgreen: . Z fotky toho mnoho poznat není, budu si muset vzít lupu...
Vypadá to na nějaké korále - že by je šlohnul z krčku nějaké slečínky, jejíhož kavalíra obral o svrchník?

Vzala jsem si lupu a myslím, že nežužlá v puse vůbec nic. Zdá se mi, že je pře ním nějaká větvička z nějakého listnáče.

no ja viem za akého je to filmu :twisted: :twisted: už ho mám stiahnutý a hodlám si pozrieť každý milimeter
... a tuším tam Desgrez :desgrez: hrá aj na klavír :mrgreen:

Tereza píše:

konečne schopná Polačka :la-polak-fun: :lol:

PříspěvekNapsal: 18 led 2018, 21:22 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
no ja viem za akého je to filmu :twisted: :twisted: už ho mám stiahnutý a hodlám si pozrieť každý milimeter

Tohle je přece filmová klasika - Cartouche.
C.C. se právě v těchto šatech šatech vrhne před svou lásku a zachrání mu (Belmondovi) život. A náš "Desgrez" v tom filmu krade jako straka :mrgreen: .

PříspěvekNapsal: 18 led 2018, 22:04 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
A náš "Desgrez" v tom filmu krade jako straka :mrgreen: .

:slzici: :slzici: to je skvelé - páči sa mi myšlienka od Penelopy že sa Desgrez :desgrez: takto inkognito zaúčal
u dvora zázrakov

náhodou sa mi pozdáva ignorovať pôvodný obsah filmu a spraviť si s toho vlastný Angelikologický príbeh ...
z úryvkov z filmu a z fotiek z filmu z vlastnými textami ...

PříspěvekNapsal: 19 led 2018, 12:34 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
Tereza píše:
A náš "Desgrez" v tom filmu krade jako straka :mrgreen: .

:slzici: :slzici: to je skvelé - páči sa mi myšlienka od Penelopy že sa Desgrez :desgrez: takto inkognito zaúčal
u dvora zázrakov

Tak si představ ty dialogy v Nesleské věži:

Rošťák: "Já se bojim jen toho jedinýho... Muže se psem... ale dlouho jsem ho tady neviděl. Asi se dal přeložit jinam."
Barcarole: "A ten jeho protivnej boxer!"
Desgrez: "Ehm.. doga."
Rošťák a Barcarole: "Cože?"
Desgrez: "Doga je to. Žádnej boxer. Papírová. Z Alsaska. Byla pěkně drahá. A co teprve ten náročnej výcvik..."

:lol:

PříspěvekNapsal: 19 led 2018, 15:18 
Královská rodina
Královská rodina

Připojuji se k Polaččině hře:

Co může mnich Bécher říkat Polačce? A co u jejich rozhovoru dělá pan Bourjus, který si odskočil do Chateletu plnit hlídkovou povinnost, která byla uložena všem pařížským cechům?

Btw - neměli bychom ty fikční filmové scény přesunout spíše pod sekci Zábavy? :?:

Přílohy:
cartouche-der-bandi_2_15.jpg
cartouche-der-bandi_2_15.jpg [ 62.04 KiB | Zobrazeno 1449 krát ]

Naposledy upravil PenelopaW dne 19 led 2018, 19:42, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 19 led 2018, 18:21 
Královská rodina
Královská rodina

Mnich Bécher se možná rozhodl zapůsobit na zbloudilé duše. Úkol je to obtížný. Vydal se proto přímo/ do pařížského podsvětí. Začal raději u žen. Ty se mu zdají spíše méně zatvrzelé a přístupnější. Polačku se snaží přesvědčit, že začít nový a spořádanější život není nikdy pozdě.

PříspěvekNapsal: 19 led 2018, 19:58 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Mnich Bécher se možná rozhodl zapůsobit na zbloudilé duše. Úkol je to obtížný. Vydal se proto přímo/ do pařížského podsvětí. Začal raději u žen. Ty se mu zdají spíše méně zatvrzelé a přístupnější. Polačku se snaží přesvědčit, že začít nový a spořádanější život není nikdy pozdě.

A že by mu pan Bourjus dělal garde / ochranku, aby nedošel úhony? :)

PříspěvekNapsal: 19 led 2018, 23:32 
Vévodové
Vévodové

PenelopaW píše:
Připojuji se k Polaččině hře:

Co může mnich Bécher říkat Polačce? A co u jejich rozhovoru dělá pan Bourjus, který si odskočil do Chateletu plnit hlídkovou povinnost, která byla uložena všem pařížským cechům?

Velitel stráží v Chateletu si odplivl na zem. Tenhle ten chlap, jakýsi Jakub Bourjus, byl vážně k ničemu -venku nepoužitelný, uvnitř jakbysmet. „Doufám, že alespoň dokáže odvést tu poběhlici dolů k mnichovi,“ blesklo mu hlavou . Ta drzá ženská mu pila krev. Hubu ještě nezavřela, ječí, až se třese celá kancelář a zapřísahá se, že ty korále, co má na krku, vážně neukradla. Však on jí ten sluha Boží a jeho nový skřipec odnaučí lhát.

Jakub Bourjus scházel ze schodů, držel Polačku za paži a postrkoval ji před sebou. Po celou dobu jí hleděl přes rameno a nemohl odtrhnout oči od těch korálů a té nádhery kolem nich. Tak krásná ňadra ještě nikdy neviděl.
Byl jimi tak zaujatý, že ani nezaregistroval, kdy ta tmavovláska přestala nadávat. Najednou se k němu obrátila a tiše se zeptala :„Chceš si sáhnout?“
Zůstal jako opařený. Takovou nabídku ještě nikdy nedostal. Rozhlédl se opatrně kolem sebe a ještě opatrněji přikývl. Polačka rychle povolila živůtek , vzala ho za ruku a zanořila ji do výstřihu. Vedla ji zleva doprava, tam a zase zpět a mile se usmála , když sebral odvahu a sám polaskal její bradavky.
„Další!“ ozval se hrubý hlas kdesi na konci tmavé a páchnoucí chodby. Jakub Bourjus s sebou strachy trhl a vyškubl se z Polaččiny dlaně. Ta se upravila, zamžikala očima, pohladila ho po tváři, stoupla si na špičky a políbila ho. „Když mi pomůžeš, tak…“ zašeptala svůdně.
Ztuhl nejdřív v kalhotách a pak i po celém těle. Tmavovláska na to nedbala, zula boty a zavelela : „ Schovej je dozadu pod kabátec!“
Bourjus byl zvyklý celý život poslouchat a na takový příkaz reagoval automaticky a bezmyšlenkovitě. Střevíce zmizely.

Za pá okamžiků už Bécher držel v ruce kapitánovo hlášení a výsměšným hlasem četl : „Ale, ale, copak, copak…korále?“
Jakub Bourjus zavřel oči. „Nedívej se na ta prsa, nedívej se tam , nebo se prozradíš!“ omílal si v duchu stále dokola.
Polačka sklopila cudně oči. „To je omyl, pane. Korále jsou jediná památka po nebožce mé matce, nic víc nemám. Ani střevíce. Chodím bosa, prsty mi omrzly. Kdybych byla zlodějka, neukradla bych si spíš boty? Podívejte!“ dodala zoufalým hlasem a nadzvedla sukni.
Jakub Bourjus si opakoval : „Zavřené, zavřené, zavřené….“
Jakmile Bécher pohlédl dolů, povytáhla Polačka sukni ještě víc a pak ještě o kousek, zvedla nohu , vystrčila modrý palec, který si před pár dny při hádce s Rošťákem skopla o futra a fňukla : „Au, au!“
Bécher zalapal po dechu z té boží krásy. Polkl na sucho tak hlasitě , že to i Bourjus jasně slyšel. Hostinský se při představě nádherného lýtka celý zpotil. „Nechat zavřené! Vydrž, vydrž! “ šeptal si v duchu a tomu pokušení statečně odolával.
Polačka stojící na jedné noze úmyslně zabalancovala.
Bécher přiskočil , uchopil ji za ruku a druhou rukou ji pro jistotu ještě podepřel v pase.
„Ubohé dítě! Okamžitě sjednám nápravu!“ vykřikl. Sedl za stůl a naškrabal pár řádků pro velitele. Zašátral pod sutanu a vložil Polačce do dlaně pár stříbrných, které ráno vybral z kostelní kasičky. „Na nové střevíce,“ řekl a neskrýval dojetí.
„Děkuji Bože, že jsi mi v této hříšné době seslal anděla, “ zašeptal, když odcházela.

Za nejbližším rohem blafla tmavovláska po svém průvodci : „Naval boty! A už mi na ty kozy tak nečum, nebo Tě venku Rošťák stříská!“ Pohodila hlavou, mrkla na vyděšeného muže po svém boku a jen tak, jako by nic, sladce dodala : „ Neboj, večer si zase sáhneš, cukroušku.“

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 14:13 
Královská rodina
Královská rodina

:slzici: :slzici: :slzici:

Terezo, vynikající mikrofikční scénka! Tak tenhle film bych ráda skoukla :mrgreen: . Zajímalo by mne pokračování, jestli nakonec pan Bourjus chudák dostal nebo nedostal nakládačku od rošťáka. A co na to všechno paní Bourjousová - vtipné by bylo, kdyby ty korále šlohla Polačka z krku právě jí :mrgreen: .

Nejvíce se mi líbilo toto:
Tereza píše:
Jakmile Bécher pohlédl dolů, povytáhla Polačka sukni ještě víc a pak ještě o kousek, zvedla nohu , vystrčila modrý palec, který si před pár dny při hádce s Rošťákem skopla o futra a fňukla : „Au, au!“
Zašátral pod sutanu a vložil Polačce do dlaně pár stříbrných, které ráno vybral z kostelní kasičky. „Na nové střevíce,“ řekl a neskrýval dojetí.

Jen bych čekala, že na konci Polačka dodá, že večer si chudák pan Bourjus sice sáhne, ale tentokrát to bude za peníze :mrgreen: .

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 15:09 
Vévodové
Vévodové

PenelopaW píše:
Jen bych čekala, že na konci Polačka dodá, že večer si chudák pan Bourjus sice sáhne, ale tentokrát to bude za peníze :mrgreen: .

Ráda jsem se podělila o myšlenku. Byl to jen pokus o skeč, takže pokračování nechystám.
Ale pan hostinský dostal odměnu určitě zadarmo. Polačka má charakter.
Myslím, že korále jeho ženě šlohnout nemohla, byl v té době spíš už asi vdovcem. A taky by možná chudobnou měšťačku asi ani neokradla. Věřím, že i v tomto měla ta naše fikční Polačka "zlodějskou čest."

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 15:28 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Myslím, že korále jeho ženě šlohnout nemohla, byl v té době spíš už asi vdovcem.

Záleží na tom, do kdy scénku zasadíš dějově. Paní Bourjusová zemřela v tu noc, kdy Angelika opustila Temple i s dětmi, které předala Hortenzii (viz kapitola Noční Paříž ve 4. díle Integrale). Bécher ten večer popíjel v hospůdce a Angelika jej pozorovala oknem, než ji vyrušil Barcarole...

Ulice de la Vallée-de Misère je ulice hospod. V téhle pozdní hodině se všude ještě svítí a uvnitř každé hospody se otáčejí rožně plné drůbeže, na nichž prská omastek.
Pouze ta posední, U Odvážného kohouta, je temná a prázdná. Její majitelka, paní Bourgusová, dnes večer umřela na neštovice a pan Bourgus ji oplakává u jejího lůžka ve velkém pokoji v prvním patře. Jeho synovec David Chaillou, vyplašený mladík, který právě přijel z Toulouse, ho pozoruje z druhé strany stolu, kde na kousku dřeva ležícím v talířku plném svěcené vody stojí dvě svíce.
Pojďme dál, tam, kde je teplo a veselo.
Hospody a podobné podniky jsou voňavé a hřejivé hvězdy noční Paříže. Jedlová šiška v ulici U Jednorožce, Lví jáma v ulici Holičů, U Rošťáka v ulici Bons Enfants a U Bohatého sedláka v ulici Ničemů. Tři hole, Černý lanýž a mnoho dalších, a taky Zelená mříž v Hyacintové ulici, kde se scházejí členové náboženských řádů, kapucíni, celestýni a jakobíni a kam právě vešel mnich Bécher se šíleným pohledem, aby se pokusil při pití zapomenout na plameny hranice.

Takže chudák pan Bourjus si šel odkroutit směnu do Chateletu, aby doma našel manželku na smrtelném loži, a úplně tak tíhou smutku a svědomí zapomněl na to, že ho svůdná pařížská nevěstka slíbila odměnit :| . Mnich Bécher po šichtě zamířil do hospody a i on sám se tak nevědomky přiblížil svému konci...

Ale aby ten úžasný skeč nekončil smutně, tak rozvíjím úvahy dál: Poté, co se Angelika "nasáčkovala" ke Kokrháči a pozvedla podnik výše, než kdy býval za dob panování paní Bourjusové, rozhodla se i Polačka navštívit starou přítelkyni a zadarmo a kvalitně si "nacpat nácka". Leč namísto Markýzy andělů narazila u sporáku na pana Bourjuse, který už dávno odložil vdovecký šat a pod osobním kouzlem své obchodní společnice celý rozkvetl. Ihned poznal nešťastnici "bez bot" a nadšeně ji uvítal. Radoval se, že přišla splnit svůj nyvě zašeptaný příslib v přítmí ponurého Chateletu. A i když Polačka nakonec Angeliku nepotkala (což potvrzuje i kánon, neboť o jejich setkání nemluví), stejně se velmi dobře a ZADARMO najedla. A je možné, že (u)spokojený hostinský nakonec ještě zašátral ve truhle po nebožce a našel tam nějaké pěkné botičky ;) .

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 16:29 
Vévodové
Vévodové

PenelopaW píše:
Tereza píše:
Myslím, že korále jeho ženě šlohnout nemohla, byl v té době spíš už asi vdovcem.

Záleží na tom, do kdy scénku zasadíš dějově. Paní Bourjusová zemřela v tu noc, kdy Angelika opustila Temple i s dětmi, které předala Hortenzii (viz kapitola Noční Paříž ve 4. díle Integrale).
........A je možné, že (u)spokojený hostinský nakonec ještě zašátral ve truhle po nebožce a našel tam nějaké pěkné botičky ;) .

Na to, že paní Bourjusová umřela ve výše uvedený den, jsem zapomněla. Takže k inkriminovanému zatčení došlo ještě za života paní hostinské, což značí, že byl Bourjus záletník, i když poněkud nešikovný.
A vzhledem k tomu, že šla Polačka do jeho hospody splatit dluh ještě týž večer jak slíbila a tato hospoda zůstala stát na svém místě, je možné,že si tam občas zaskočila a vybrala si odměnu v naturáliích.

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 17:42 
Královská rodina
Královská rodina

Tohle je Polaččin úlovek a já jsem velmi zvědavá, co k němu vymyslíte :) . Mám svoji osobní hypotézu (resp. dvě, z nichž jedna se mi zdá pravděpodobnější), ale nechci nikoho ovlivňovat.

Tudíž: Nač se Desgrez :desgrez: dívá, že mu to na tváři vykouzlilo takový úsměv? A proč je ukryt za zídkou mezi keříky?

Přílohy:
za_krikmi_1_50.jpg
za_krikmi_1_50.jpg [ 42.78 KiB | Zobrazeno 1394 krát ]

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 22:25 
Moderator
Moderator

Tleskám Tereze za její mikrofikci a Penelopě za rešerše a podnětné připomínky!!! :applaus: :applaus: :applaus:
Terezo - kdybys mi řekla, že je to vyřazená scéna z původní Integrale, tak bych neměla jediný důvod ti to nevěřit. Prostředí, motivace postav, paráda. A ten skvělý původní obrázek - to už je jen třešnička na dortu! :ach:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]