Právě je 23 črc 2019, 16:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Scény ktoré vo filmoch chýbajú
PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 22:53 
Vévodové
Vévodové

Děkuji za pochvalu Dasho,, úplně se stydím. Bylo to jen takové blesknutí v hlavě, napsala jsem to za 20 minut. Asi i díky tomu, že je ten film je skvělý a CC má takové zbraně, že žádný muž nemá šanci odolat.

A možná že by si Noční Paříž zasloužila znovu připomenutí (děkuji za to Penelopě), myslím, že spousta lidí, kteří tady zabrousí, nemá o existenci této části ani ponětí. A přitom je tak krásně a jinak než zbytek románu napsaná.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 23:21 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, tak to bylo moc krásně napsané. Tleskám. :ok: :applaus:

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 23:26 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
A možná že by si Noční Paříž zasloužila znovu připomenutí (děkuji za to Penelopě), myslím, že spousta lidí, kteří tady zabrousí, nemá o existenci této části ani ponětí. A přitom je tak krásně a jinak než zbytek románu napsaná.

Souhlasím. Tahle kapitolka byla sice útlá, ale obrazově neobyčejně bohatá a rozmanitá, řadím ji k nejlepším "přidaným" částem. Scénka s Ludvíkem a Lauzunem je jak inspirovaná zdejšími fikcemi. Ale není to jen o ní, ten průlet městem je tak fantasticky napsaný, že jsem Paříž nejen viděla, ale i cítila a téměř hmatala.

A teď šupky k tomu "Desgrezovi", dámy. Terezo, trochu na Tebe spoléhám. U chateletské scénky jsem se úžasně nasmála a dala si ji několikrát. Doufám, že budou vnuknutí i u téhle fotky, ať se trochu desgrezovsky nastimuluju před spaním ;) .

P.S.: Konečně jsem si po letech odkládání našla záminku skouknout Cartouche. Jistě, je to místy naivní a snad úsměvné, ale Rochefort ve vedlejší roli byl k sežrání. A je to barevně i kostýmově moc hezká podívná.

PříspěvekNapsal: 20 led 2018, 23:44 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, neměla by ses toho ujmout sama. Jako odbornice na Desgreze. :?: :desgrez:
Mě napadlo, že by to mohl být Desgrez, který pronásledoval travičku Brinvillersovou a nyní ji konečně dostihl. Ukryla se v klášteře v Lüttichu a on pozoruje přes klášterní zeď v zahradě. Pak rozehraje svou svůdnickou hru.
Popsat, jak náš pan detektiv použil svého šarmu, to bych si představila po přečtení Tvého vypravování. :ach:

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 11:31 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Penelopo, neměla by ses toho ujmout sama. Jako odbornice na Desgreze. :?: :desgrez:

Ale samozvaná, a to nevím, zda se počítá :mrgreen: .
A pokud bych měla být sebekritická, řekla bych, že spíše je Desgrez odbornicí na Penelopu, než Penelopa na Desgreze :lol: .
mimi píše:
Mě napadlo, že by to mohl být Desgrez, který pronásledoval travičku Brinvillersovou a nyní ji konečně dostihl. Ukryla se v klášteře v Lüttichu a on pozoruje přes klášterní zeď v zahradě. Pak rozehraje svou svůdnickou hru.

Mimi, čteš mi myšlenky! Když jsem se ten snímek snažila napasovat na nějakou situaci, také mne napadl Desgrez :desgrez: v Liege. Jakožto správný policista po příjezdu musel jít obhlédnout terén, takže se na vlastní pěst vydal potloukat kolem kláštera. Při pohledu za zeď byl nadšen, neboť jeho kořist byla vskutku na místě. A markýza, která využila, že se prochází sama, si zrovna začala upravovat podvazek, takže nevědomky vystavila na odiv své proslulé půvaby. Nikým nesledován (kromě nás, fanatický Angelikoložek) si i cynický Desgrez dovolil probublat své aktuální pocity ven a nechat je zrcadlit ve své tváři.

... jen ten jeho výraz není moc triumfální, ale spíše takový nadšeně přitroublý. Tudíž ho právě v tomto momentě mohlo napadnout, že by mohl spojit užitečné s příjemným, a v průběhu zatýkání si s Brinvillierkou coby falešný abbé trošku zašpásovat.

To je teorie č. 1 :) .

mimi píše:
Popsat, jak náš pan detektiv použil svého šarmu, to bych si představila po přečtení Tvého vypravování. :ach:

Mimochodem: Takový hodně chudý nástřel fikce o zatčení markýzy mám rozepsaný v počítači, a co vím, hodlá ji sepsat i Moirra ;) .

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 14:39 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, mě Desgrezův výraz nepřipadá přitroublý. Spíše si ten lišák říká: Tak konečně jsem tě našel krasavice, teď už mi neutečeš."
Maličko mi připomíná mlsného kocoura ve spíži.
Já chci tuhle epizodu také trochu zakomponovat do pokračování vyprávění o Desgrezově manželství. Musím to dopracovat, dávám si to jako úkol k Valentinu. Doufám, že s tím pohnu. :love: :desgrez:

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 14:44 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Tleskám Tereze za její mikrofikci a Penelopě za rešerše a podnětné připomínky!!! :applaus: :applaus: :applaus:
Terezo - kdybys mi řekla, že je to vyřazená scéna z původní Integrale, tak bych neměla jediný důvod ti to nevěřit. Prostředí, motivace postav, paráda.

Tereza k tomuto sa môžem iba pridať. Skutočne paráda pre potešenie :la-polak-fun: Polačkynho srdiečka. :ach:
a ako vystihnuté z kanónu ...

V nádhernej Claudii Cardinale, ktorá ma vo filme Cartouche dokonalý šílený trpitivý vkus na outfity aj interiery
- sa našla úplne dokonalá Polačka. Obrázek

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 14:47 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:

mimi píše:

Mimochodem: Takový hodně chudý nástřel fikce o zatčení markýzy mám rozepsaný v počítači, a co vím, hodlá ji sepsat i Moirra ;) .

no ale po nájdení tohoto obrázku kde Desgrez :desgrez: citujem:

PenelopaW píše:
... jen ten jeho výraz není moc triumfální, ale spíše takový nadšeně přitroublý. Tudíž ho právě v tomto momentě mohlo napadnout, že by mohl spojit užitečné s příjemným, a v průběhu zatýkání si s Brinvillierkou coby falešný abbé trošku zašpásovat.

už bude takmer nemožné napísať serióznu fikciu :twisted:

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 15:13 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Tohle je Polaččin úlovek a já jsem velmi zvědavá, co k němu vymyslíte :) . Mám svoji osobní hypotézu (resp. dvě, z nichž jedna se mi zdá pravděpodobnější), ale nechci nikoho ovlivňovat.

Tudíž: Nač se Desgrez :desgrez: dívá, že mu to na tváři vykouzlilo takový úsměv? A proč je ukryt za zídkou mezi keříky?

No napokon samotná Polačka inšpirovaná Terezou neodolala a pridáva svoju mini-fikci:

Desgrez v Lutychu :desgrez:

- Je to ona! Je to ona ! zajasal Desgrez v duchu a takmer od radosti zletel dolu z múrika na ktorom visel už hodnú chvíľu.
Pôvodne sa tam vyšplhal v nádeji že zahliadne tvár tej podozrivej dámy. Avšak nechtiac sa jeho zraku dostalo oveľa viacej zadosťučinenia ako pôvodne dúfal.
Bolo teplé Aprílové poludnie, jarné slnko pražilo a Markíza de Brinvilliers, ktorá patrila podobne ako Ninon de Lenclos k tým čo milovali vodu, stála pri studni obnažená do pol pása a umývala sa.
- Desgrezovi myklo kútikmi úst a postupne sa mu na tvári zjavil široký, tak trochu prihlúply úsmev mužského „ktorému sa takmer celá krv z mozgu zliala kamsi inam“ ako z obľubou vravievala Polačka.
- Zdá sa že táto misia nebude taká nudná ako sa pôvodne zdalo. Blyslo mu hlavou.
Cítiac sa vo svojom azyle bezpečne si ctená dáma práve vyhrnula sukne vystavujúc na obdiv svoje pekne formované nôžky.
- Až po stehná, až po stehná!
Zajasal Desgrez keď sa sukne pridŕžané pôvabnými prstíkmi znovu pohli smerom nahor. Medzičasom mu už samozrejme celkom vyfučalo z hlavy že je ženatý. A napokon čo by neurobil pre úspech misie, takej dôležitej samotnému kráľovi. Nebolo by to predsa prvý krát čo sa obetuje pre dobrú vec.
- Spojme teda príjemné z užitočným. Deklaroval sám sebe a pomädlil si ruky.
V hlave sa mu práve zrodil geniálny nápad. Všetko čo bude potrebovať je mníšska sutana.

Obrázek

Naposledy upravil moirra dne 21 led 2018, 15:24, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 15:22 
Královská rodina
Královská rodina

Desgrez připomíná mlsného kocoura a mě napadla dětská říkanka:
"Myšičko, myš, pojď ke mně blíž." :mrgreen:

Předmět příspěvku: Okomentuj filmovou fotografii
PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 16:50 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
V nádhernej Claudii Cardinale, ktorá ma vo filme Cartouche dokonalý šílený trpitivý vkus na outfity aj interiery
- sa našla úplne dokonalá Polačka. Obrázek

moirra píše:
To je ale vtipálek, opakovala si Angelika, když se přes svou čtvrť vracela do Údolí chudoby přes ulici Francs-Bourgeois. Dělal si s ní legraci. Divila se, že jí ho doporučila Polačka, která byla vždycky soudná a zdravě uvažovala. Prošla nejdřív ulici Francs-Bourgeois, pak vstoupila k Rudé masce zadními dveřmi, které nechala vybudovat.
(Světla a stíny Paříže, kapitola 22)
A v tomto úryvku je dokonca kompliment Polačke :la-polak-fun: a jej zdravých úsudkom. :D

Úryvek si přesně nevybavuji, čeho se týkal, ale v tomto kontextu byl se mohl týkat pana Bourjuse :lol: . A i kdyby byla řeč o jeho kuchyni, tak by to krásně sedělo k Terezině mikrofikci, neb dle kánonu se jeho vaření zkazilo po smrti manželky, kdy přestal na řemeslo dbát.
moirra píše:
no ale po nájdení tohoto obrázku kde Desgrez :desgrez: už bude takmer nemožné napísať serióznu fikciu :twisted:

Však můžeme mít i fun version onoho zatčení ;) . Tvá drobná scénka s polonahou nymfou alias Brinvilliers je skvělá :mrgreen: .
moirra píše:
Zajasal Desgrez keď sa sukne pridŕžané pôvabnými prstíkmi znovu pohli smerom nahor.

:slzici: :slzici: :slzici:

Teď už ani nemá cenu rozepisovat se s teorií č. 2, protože tohle nepřebiju :) .

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 16:54 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Já chci tuhle epizodu také trochu zakomponovat do pokračování vyprávění o Desgrezově manželství. Musím to dopracovat, dávám si to jako úkol k Valentinu. Doufám, že s tím pohnu. :love: :desgrez:

Proč je Valentýn až skoro za měsíc?!? :disagreement:
(Tak mne napadlo, že by :desgrez: tajemnou Marie-Claire našel právě v Lutychu? A opravdu spojil příjemné s užitečným a kromě markýzy Brinvilliers si domů přivezl i nevěstu? ;) :P )

Polačko, hoď nám sem pro velký úspěch další obrázky! ;)

A znovu navrhuji, zda tyto příspěvky nepřesunout do samostatného tématu v sekci Zábava, protože filmů o Angelice se to úplně netýká ;) .

... ale je to sranda :lol: .

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 17:48 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
A znovu navrhuji, zda tyto příspěvky nepřesunout do samostatného tématu v sekci Zábava, protože filmů o Angelice se to úplně netýká ;) .

... ale je to sranda :lol: .

bohužial v tejto sekcii može presúvať iba Dasha- už som písala Jeanne aby ma pridala ako moderátora ale
tá ma momentálne zrejme iné hobbies ako sa zaoberať týmto :twisted:

PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 18:01 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Však můžeme mít i fun version onoho zatčení ;) . Tvá drobná scénka s polonahou nymfou alias Brinvilliers je skvělá :mrgreen: .
moirra píše:
Zajasal Desgrez keď sa sukne pridŕžané pôvabnými prstíkmi znovu pohli smerom nahor.

:slzici: :slzici: :slzici:

Teď už ani nemá cenu rozepisovat se s teorií č. 2, protože tohle nepřebiju :) .

ne, ne! :? ja som sa tešila na ďalšie verzie o tom čo Desgrez :desgrez: pohľadáva na múriku a čo spôsobilo ten
priblblý úsmev an jeho tvári ....

Předmět příspěvku: Re: Okomentuj filmovou fotografii
PříspěvekNapsal: 21 led 2018, 18:39 
Královská rodina
Královská rodina

Dobrá tedy... leč i teorie č. 2 souvisí s ženskou nahotou! Protože upřímně - co jiného vykouzlí na tváři muže výraz "vidím hezkou dívku", než právě to, že vidí hezkou dívku?? :) Nakonec jsem trošku pozměnila své úvahy (protože ty vedly k tomu, že Desgrez buďto pozoroval svoji ženu, a nebo NAHOU PENELOPU :lol: ) a po vzoru Terezy a Moirry se rozhodla trochu zaplnit díry v kánonu:

François Desgrez padal únavou, i když by to nikdy nepřiznal. Akce na Saint-Germainském jarmarku trvala od dopoledních hodin pozdě do noci. Pan d’Aubray mu dal svoji důvěru, uvěřil jeho varováním o tom, že v podsvětí to vře, a pověřil jej velením v terénu. Takže Desgrez osobně dohlížel na hašení požárů, potlačování lokálních rvaček, svolával šlechtice s meči, přerozděloval síly pařížské policie, a dohlížel na to, že se bitka nerozšířila dál než za hranice čtvrti. Znavenou paží si otřel zpocené čelo a poklepal po plecích Sorbonne, která mu věrně stála po boku a svým renomé nejednou přispěla k zjednání pořádku. Začalo svítat a nastal kratičký okamžik na přelomu noci a dne, který byl jasným znamením, že ten únavný říjnový den již skončil a Paříž se probouzí do nového začátku. Počestní měšťané vedle svých rozespalých manželek šeptem diskutují o včerejší krvavé bitvě mezi zločineckými bandami podsvětí, a ti šťastnější si gratulují k tomu, že nebyli netrpěliví vidět nejnovější zboží a svoji návštěvu tržiště odložili na později, takže se masakru vyhnuli.

Když se podzimní slunce vyhouplo nad obzor, kráčel již Desgrez v čele kordonu policistů a vedl dvacet nejproslulejších banditů na Vrch vzdechů, aby dohlížel nad jejich popravou. Přestože se mu nohy podlamovaly vyčerpáním, rozhodl se před návratem domů trochu provětrat hlavu, a když bylo po všem, udělil potřebné rozkazy, a spolu se Sorbonne se vydal na kratičkou procházku. Město kolem něj ožívalo, jako kdyby ta tíživá noc, během níž se odehrálo tolik drobných dramat, byla jen zlým snem. Obchodník s kořalkou obcházel ulice a lákal zákazníky na svoje zboží, pár opilců se k ránu vracelo domů, hostinští sjednávali nákup nových potravin, trhovci vykládali svoje zboží. Desgrez si dopřál kalíšek na zahřátí, vnímal ty důvěrně známé zvuky a pokračoval bez rozmyslu v chůzi. Nohy ho dovedly k Seině. Opřel se o zídku na nábřeží, s potěšením vychutnával zlatavé paprsky stále ještě vlahého slunce, a požitkářsky jim nastavil tvář. Sorbonne se mu položila u kotníků, aby si i ona si dopřála chvilku zaslouženého odpočinku. Desgrez svým trénovaným uchem v křiku racků zaslechl lidské hlasy a otevřel oči, aby vzápětí nevěřícně zamrkal, zaostřil a podíval se pořádně směrem k říční hladině. Ne, nezdálo se mu to! V tuhle ranní hodinu a ve vodě, která musela být pořádně studená, se skutečně koupala žena! A protože byl na nábřeží, které bylo výš než hladina Seiny, měl velmi dobrý výhled mezi plátno, napjaté na kůlech na člunech, které sloužilo Pařížanům jako provizorní lázně.

Obrázek

Instinktivně se přikrčil, takže nad zídku vykukoval jen ovál jeho obličeje a klobouk, a jako kdyby se vrátil do nezbedných studentských let, sledoval to úchvatné divadlo. Na dálku nemohl sice rozeznat její obličej, a zaznamenal jen krátké blonďaté vlasy, ale i tak nebyl zklamaný. Pokud totiž mohl soudit, ta dáma se koupala nahá! A kdyby se jen koupala, rozhodla se využít samoty a zaplavat si! „Ach, kéž by plavala znak!“ zatoužil Desgrez romanticky a vzápětí zvedl oči v němém poděkování k nebesům, protože jeho přání bylo vyslyšeno. Nabídl se mu tak pohled nejen na nádherné bílé paže a ladnou linii šíje, ale i na skvostně tvarovaná a vysoko položená ňadra. A když se ta vodní nymfa rozhodla ponořit, zahlédl nad vodní hladinou nejen mrsknutí štíhlých nožek, ale i rozkošně kulatý zadeček. Na chvíli zalitoval, že se nikdy neoženil.

Když se dívka rozhodla osušit a obléknout, vzpamatoval se, písknul na psa a vydal se domů. Nechtěl si ten kouzelný okamžik pokazit tím, že by se s ní na nábřeží potkal. S pocitem, že byl za svoji celonoční dřinu spravedlivě odměněn, se s neznatelným úsměvem a písničkou na rtech vydal k domovu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 161 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]