Právě je 12 pro 2017, 15:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jméno Angelika
PříspěvekNapsal: 09 led 2015, 14:05 
Baroni
Baroni

Když jsem se tuhle dívala s bratrancem na Angeliku (nic, co bych plánovala v blízké budoucnosti znovu), tak jsem se dozvěděla, že chodil do třídy s nějakou Angelikou. Ale byla, přeloženo do jazyka vhodného i pro citlivé uši, značně nepůvabná.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 21 led 2017, 00:34 
Rytíři
Rytíři

Pre mňa je Angelika len jedna a to tá od našej drahej AG. Svojej dcére by som také meno nedala. To meno je až príliš spojené s filmovou a pre nás hlavne literárnou postavou

PříspěvekNapsal: 21 dub 2017, 12:39 
Markýzové
Markýzové

U nás probíhají v poslední době diskuse o dívčích jménech a napadla mne i Angelika. Ale říkám si, že v kombinaci s příjmením Antonová ta aliterace zní dost blbě, je to dlouhé a čertví, jestli by dítko nakonec tímto jménem v pubertě netrpělo... Jméno samo o sobě je to ale hezké, evokuje mi něco dívčího, vílího, ryze ženského, spojeného s přírodou (ale to jsem asi ovlivněná knihami AG :agree: ). Nicméně svému dítěti bych jméno asi nedala, i když ani ne tak kvůli jménu samotnému, ale kvůli dalším faktorům (délka jména a dlouhé příjmení, s příjmením mi to moc neladí dohromady apod.).

PříspěvekNapsal: 06 zář 2017, 21:42 
Rytíři
Rytíři

Mňa rodičia pomenovali Angelika, ale nebolo to kvôli filmom.
Pamätám sa, že ako malú ma každý volal "markíza anjelov", hlavne učitelia v škole a ja som to naozaj neznášala. Filmy som nevidela, iba som o nich počula.
Nakoniec som sa neskôr, na vysokej, prinútila pozrieť filmy, aby som konečne vedela, o čom to je. Nenadchli ma príliš, ale moja kamarátka povedala, že knihy sú lepšie, tak som sa pustila do nich.

Čiže svojmu menu vďačím za to, že som prečítala najlepšiu knižnú sériu môjho života :D

Naposledy upravil Geli dne 07 zář 2017, 16:20, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 zář 2017, 07:49 
Markýzové
Markýzové

Geli píše:
Mňa rodičia ma pomenovali Angelika, ale nebolo to kvôli filmom.

Zajímavý výběr jména, zajímaly by mne jejich motivy, když už to nebylo inspirované filmy (což se nabízí). A už chápu přezdívku "Geli" :) .

Geli píše:
Pamätám sa, že ako malú ma každý volal "markíza anjelov", hlavne učitelia v škole a ja som to naozaj neznášala. Filmy som nevidela, iba som o nich počula.
Nakoniec som sa neskôr, na vysokej, prinútila pozrieť filmy, aby som konečne vedela, o čom to je. Nenadchli ma príliš, ale moja kamarátka povedala, že knihy sú lepšie, tak som sa pustila do nich.

Čiže svojmu menu vďačím za to, že som prečítala najlepšiu knižnú sériu môjho života :D

Napiš do diskuse "Čtenářské příběhy" svůj příběh s Angelikou, jak Tě ovlivnila a co Ti přinesla ;) .

PříspěvekNapsal: 07 zář 2017, 16:23 
Rytíři
Rytíři

Už ani neviem, ako som sa dostala k prezývke Geli, ale veľmi sa mi páči :D
Až budem mať čas, napíšem do rubriky "Čtenářské příbehy" ten svoj. Bude to zrejme veľmi zaujímavé, príliš som nad tým nerozmýšľala doteraz. Ďakujem za skvelý nápad, Penelopa :) A zistím, prečo sa vôbec volám Angelika, ak nie kvôli filmom :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina