Právě je 19 říj 2018, 18:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 19:12 
Královská rodina
Královská rodina

Už to Tania nadškrtla, takže, čo teraz máte na nočnom stolíku alebo čo vás chytilo poslednú dobu? Mne sa zapáčili detektívky od Tess Gerritsenovej, sú fakt hrôzostrašné :shock:

A chystám sa - ak mi to deti dovolia - na knihu "V ten večer" od Susan Minotovej.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 19:39 
Vévodové
Vévodové

Moderni vyziva pro deti - Petr Fort :lol: :lol: :lol:

Jinak spis Fantasy, Sapkowskeho, Gailmana a z ceskych autoru miluju Kulhanka...trosku ulet :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 20:23 
Markýzové
Markýzové

Já teď čtu ten životopis Ludvíka XIV. od Vincenta Cronina, líbí se mi to. Už jsem o Ludvíkovi pár věcí četla, ale na tomhle se mi líbí, že je to napsaný tak svižně a poměrně vtipně. Dneska jsem si ovšem ráno koupila posledního Harryho Pottera, takže náplň na další dva dny je jasná :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 20:56 
Královská rodina
Královská rodina

Já čtu, jako obvykle, toho víc najednou. Nevím, jestli se dá říct, že čtu :? Ještě, že se najdou ony osobní chvilky na jisté mísntnosti :wink: .
Mám otevřeného Ludvíka XIV. , je to dobrý, ale nevím kdy a jak to dočtu :?
A jinak dočítám tu Atlantidu.
Dokonce mám objednaný poslední díl Harryho, ale ke své hanbě musím dodat, že jsem ještě nepřečetla ani jeden díl :cry: (ještě, že jsou filmy :lol: ).

Krásných knížek je moc, ale nějak se mi nedostává onoho tolik potřebného klidu na čtení :cry: .

Naposledy upravil Tania dne 31 led 2008, 22:49, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 21:32 
Markýzové
Markýzové

Ty filmy jsou dobré, ale podle mě když jsi nečetla knihy, tak je můžeš chápat je zpola a pokud chceš číst poslední díl, tak rozhodně doporučuju přečíst si všechny knížky, přeci jen do filmů se toho spousta nevejde.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 22:01 
Moderator
Moderator

Pro Yenn a ostatní mamči doporučuju knihu Lenky Kejvalové - Výživa dětí od A do Z :) (konečně někdo, kdo to uchopil selským rozumem, je to pediatrička), pak se chystám na česko-anglické povídky, abych si trochu osvěžila ten jediný jazyk kromě mateřštiny, který jakžtakž ovládám. A taky jsem si dala předsevzetí, že dohoním mezery ve světové klasice, protože jsem několik let jela jenom českou (studium češtiny :roll: ): Charles Bukowski - bohužel už jsem asi out ze věku, kdy by mě podobné čtení naplnilo.. :wink: a pustila jsem se do Dumasových Tří mušketýrů, jsem teprve na začátku, ale bojím se, že mého milovaného Hraběte Monte Christo to asi nepředčí.
Tak budu ráda za vaše tipy a doporučení, jsem v tomhle směru dost zanedbaná a ty knížky, co tu padly, většinou neznám.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 22:32 
Královská rodina
Královská rodina

Andrej píše:
Ty filmy jsou dobré, ale podle mě když jsi nečetla knihy, tak je můžeš chápat je zpola a pokud chceš číst poslední díl, tak rozhodně doporučuju přečíst si všechny knížky, přeci jen do filmů se toho spousta nevejde.

To máš asi pravdu, ale v nejbližší době to nevidím :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 led 2008, 23:28 
Baroni
Baroni

Harryho jsem taky četla a musím říct, že knížky jsou fakt lepší. Ale s tím posledním dílem si asi počkám, až přejde ta horečka a pak si ho v klidu někdě půjčím. Jinak teď doháním povinnou školní četbu, abych měla studentům v hodinách češtiny o čem vyprávět. Momemtálně si listuju v RUR od Karla Čapka. A nebo v edici Děsivých dějin, abych mohla oživit také hodiny dějepisu (nemůžu jim pořád uvádět příklady na Angelice :D ).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 00:46 
Markýzové
Markýzové

Jééé Děsivé dějiny to byla jednu dobu oblíbená četba mého bratra :). Má jich spousty :). Dasho, Tři mušketýři, to je moje srdeční záležitost, ty jsem taky milovala - oblíbenec Athos, nenávidím Aramise :evil: . No poslední knížka, kterou jsem nějak četla a hodně mi uvízla v paměti je Sto roků samoty od Marqueze. To je výborný. Jinak teď moc na čtení nemám čas :(. A co se týče historie, tak z trošku jiné doby, moc doporučuju knížky od naší Jarmily Loukotkové. Jsou ze starověkého Říma, četla jsem snad téměř všechny od ní z té doby a jsou výborné.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 09:04 
Baroni
Baroni

já si včera půjčila Pýchu a Předsudek...
jinak hp už má přečtené všechny(sem to o letňákách nevydržela prostě si ten poslední stáhla) a jestli můžu něco doporučit, tak on pán prstenů byl původně napsaný pro dospělé...
jinak s mušketýrama souhlasím, to je moje menší úchylka... asi jako shakespeare... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 11:28 
Markýzové
Markýzové

Pána prstenů jsem četla. Dle mého názoru je lepší Silmarilion o dějinách Středozemě než samotný Pán prstenů. Jinak nechápu, jak si někdo může Pána prstenů řadit mezi knihy pro děti, jsou podle mě dost náročné, to pro děti rozhodně není. A na Pottera jsem čekala kvůli tomu Medkovýmu překladu, který se mi moc líbí, tak konečně je tady. Až ho přečtu, tak celou sérii přečtu asi znova v angličtině, uvidíme, jak se bude ten dojem lišit. Jo a k mým velkým oblibencům patří John Irving. Sice u jeho knih úplně fyzicky trpim, ale bavěj mě :).

Naposledy upravil Andrej dne 01 úno 2008, 12:04, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 11:46 
Markýzové
Markýzové

Pán prstenů je na čtení strašně složitej :cry: (musela jsem se fakt hodně přemáhat, abych ho dočetla) - ještě, že existují ty úžasné filmy. Teď se chystám na Harryho Pottera a taky na povinnou četbu - mám číst Čechovovy Tři sestry 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 11:50 
Markýzové
Markýzové

Mně teda bavil, ale je pravda, že některé pasáže jsou až extrémně nezáživné. Úplně jsem měla tendence přeskakovat ty části ve Dvou věžích, které se týkaly Froda a Sama. Tři sestry jsem nečetla, ale myslím, že to nebude špatné. Já si vždycky z povinné četby vybírala a přečetla jsem toho poměrně dost. Povinné četbě ostatně vděčím za moji top knihu v žebříčku knih, což je Dostojevskyho Zločin a trest. To je prostě Dílo!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 12:34 
Vévodové
Vévodové

Souhlasim s Panem prstenu, to neni pro deti ani trosku...ja s tim taky uz kdysi davno sekla a vratila se k tomu pozdeji :-) Mnohem lepe se cte Hobit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2008, 13:00 
Královská rodina
Královská rodina

No, jak teď čtu toho Ludvíka XIV. od Anthonyho Leviho, tak jsem zjistila (to brzo, co? :? ), že s největší pravděpodobností, i když na to nejsou důkazy, je otcem Ludvíka XIV. Mazarin a ne Ludvík XIII. To jsou věci, že? :wink:
Docela jsem se do toho začetla, ale teď probírají daně, a to mě tak moc nebere. Snad se to zlepší, až se přes to dostanu :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]