Právě je 19 čer 2018, 18:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2009, 18:46 
Rytíři
Rytíři

Jestli myslíš Shannon Drakeovou, tak docela jo. Ale pokud myslíš jinou tak jakou?

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2009, 20:47 
Baroni
Baroni

V Levných knihách nedávno po dlouhé době vydali "1984" od George Orwella, tak jsem si ji nemohla nekoupit a hned jsem se do ní pustila. Když si člověk uvědomí, kdy tato kniha byla napsána, tak je k neuvěření (i když se jedná o sci-fi), jak dokázal Orwell vystihnout vývoj totalitních diktatur. Místy jako bych viděla náš stát tak před 40 lety a místy mi myšlenkové pochody hlavního hrdiny začaly připomínat Martix. Ale i tak stála za přečtení a zamyšlení.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 pro 2009, 17:52 
Markýzové
Markýzové

n.i.r.a.k píše:
V Levných knihách nedávno po dlouhé době vydali "1984" od George Orwella, tak jsem si ji nemohla nekoupit a hned jsem se do ní pustila. Když si člověk uvědomí, kdy tato kniha byla napsána, tak je k neuvěření (i když se jedná o sci-fi), jak dokázal Orwell vystihnout vývoj totalitních diktatur. Místy jako bych viděla náš stát tak před 40 lety a místy mi myšlenkové pochody hlavního hrdiny začaly připomínat Martix. Ale i tak stála za přečtení a zamyšlení.

1984 řadím na žebříček mých top knih. Málokterá kniha mě takhle dostala...snad ještě Zločin a trest a Merleův Smrt je mým řemeslem. Orwella jsem musela na 2 dny přestat číst, protože jsem byla úplně vyřízená :D .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 pro 2009, 21:42 
Královská rodina
Královská rodina

Když bych měla jmenovat jednu knihu, která mi opravdu utkvěla v paměti (a je to už drahně let, co jsem to četla), tak by to byla kniha od Jacka Londona - Tulák po hvězdách.
Můžu doporučit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 bře 2010, 14:30 
Královská rodina
Královská rodina

pre všetky matky mám skvelý tip: čítam knihu od Toma Hodgkinsona s názvom The Idle Parent. V slovenčine to vyšlo ako Pohodoví rodičia (Ikar, 2010), v Česku sa za nič nehanbia a nazvali to správne ako Líný rodič (Jota, 2009). Mnohé názory autora sú moje vlastné, v mnohých som sa našla. Aj sa dobre zasmejem, aj zamyslím. Isteže, nie každý môže všetko, čo autor odporúča, vo svojom živote uplatniť, ale určite sa nájde niečo, čo si človek môže osvojiť. Je to oslobodzujúca kniha, vďaka ktorej si môžem povedať: som naozaj dobrá matka, aj keď mnoho vecí nerobím tak, ako kážu príručky či moderný konzumný a súťaživý svet. Tu som našla ešte jednu recenziu: http://www.tyzden.sk/kultura/prijemne-lenivy-rodic.html

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 bře 2010, 22:40 
Královská rodina
Královská rodina

Asi jsem už o tom četla (nebo něco podobné) a zjistila jsem, že něco už s klidem praktikuju sama :D

Nejvíc asi to, že když někde v pokoji ječí dítě (většinou dvě cca 3 leté - Natálka a Adámek (ten je půjčený)), tak vždycky počkám co z toho bude. Většinou nic :wink: . Prostě se to pozná podle řevu :lol: )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 21:46 
Moderator
Moderator

Právě jsem četla Lady Hamiltonová od mého oblíbence Dumase a opět se mi potvrdilo, že AG má Dumase dobře načteného :wink: Což samozřejmě není nic proti ničemu, spíš by bylo s podivem, kdyby ho neznala, že... :lol: :lol: :lol:
Pěkná kniha, vyprávění v ICh formě jako žena bylo od Dumase docela odvážný tah... ale je to poznat. Holt ženě rozumí prostě nejvíce zase žena. Proto je Angelika tak dokonalá :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 čer 2011, 09:26 
Královská rodina
Královská rodina

čítali ste niekto The Hunger Games trilógiu od Suzanne Collinsovej? Ja áno, a TOTÁLNE ma to vzalo! Je to síce literatúra pre mládež, ale taká, čo čítajú všetky vekové kategórie. V súčasnosti natáčajú aj prvý diel ako film a hovorí sa o ňom, že to bude nový Twilight či Harry Potter - ale nesúvisí to s tým, že by sa tieto knihy podobali. Skôr ide o to, že všetky tieto knihy sú extrémne populárne medzi mladými, a tak sa očakáva, že aj filmová adaptácia bude rovnako úspešná ako adaptácie HP a Twilightu. A podľa toho, ako to na internete vrie s každým oficiálnym či neoficiálnym oznámením týkajúcim sa tohto filmu, to vyzerá tak, že to asi bude pravda. Za seba sa priznám, že určite budem prvá v kine, a medzi fanúšikmi už som. :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 čer 2011, 09:40 
Site Admin
Site Admin

O The Hunger Games jsem ještě neslyšela, ale vypadá to, že jsem tedy pěkně mimo. :)
Mám teď rozečtený 11. díl ze série Sookie Stackhouse novels (Dead reckoning), která vyšla jako každý rok v květnu. Tak jen doufám, že se na scénu příliš nevrátí upír Bill. 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 říj 2011, 22:46 
Markýzové
Markýzové

Já nějak vůbec nestíhám číst, což mě rozčiluje, nicméně jsem konečně měla klid aspoň na dovolené a za tři dny jsem přelouskala první díl trilogie Milénium od Larssona Stiega a nemůžu se dočkat, až tatínkovi z knihovny ukradnu druhý. Pravda je, že má pomalý rozjezd, tak prvních 100 stránek jsem si říkala co kdo na tom vidí, ale pak už to nešlo pustit z ruky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2011, 16:41 
Královská rodina
Královská rodina

Andrej, mne sa z Milénia dostala do rúk len druhá časť, a neviem, či to bolo tým, že je to anglický preklad alebo čo, ale ja som to vzdala po asi 120 stranách. A pritom som ten typ čitateľa, čo sa vždy snaží knihu dočítať! No bohužiaľ, dovtedy sa diali len veci, ktoré s hlavnou zápletkou nemali absolútne nič spoločné. Dookola tam bol len popis toho, čo hrdinka robí, nakupuje a ako chodí po Štokholme. Čítalo sa to ako katalóg z Ikey alebo ako mapa Štokholmu. Plus mi žienka vôbec nebola sympatická, ani jej osoba, ani jej sexuálne správanie, skrátka nič ma nedonútilo pokračovať ďalej. Ty si to čítala?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 pro 2011, 21:49 
Markýzové
Markýzové

Precious začít druhým dílem je špatně!!! :) Opravdu, Lisbeth jako postavu je těžké pochopit a je prostě nutné přečíst první díl, který je fenomenální. Já teď čtu třetí, druhý i třetí jsou taky skvělé knihy, ale první byl dle mého názoru nejlepší. Ty popisy a věci kolem mají v Miléniu smysl, i když jsou někdy zbytečně dlouhé, ale člověk si nějak zvykne...No pro mě je to po dlouhé době něco, co mě vážně dokázalo strhnout a zároveň nad tím přemýšlím, není to tak, že to člověk zhltne a pustí z hlavy.

PříspěvekNapsal: 11 srp 2016, 07:54 
Rytíři
Rytíři

Teď čtu Vzestup Hypheronu: Michael J. Sullivan, také přesně to začínání od druhého dílu. Ale první díl jsem prostě nesehnal

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina