Právě je 23 črc 2019, 14:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 bře 2009, 13:50 
Královská rodina
Královská rodina

Tak momentálně čtu od Jenny Nowak knihu Čarodějka po česku - a mohu ji vřele doporučit.
Možná tuhle autorku znáte spíš jako autorku knih Smích šakalího boha a Pláč prokletého krále, které pojednávají o Tutanchamonovi.
"Čarodějka po česku" není román. Možná by se dala nazvat učebnicí :wink: , ale to je tak strašně omezené vzhledem k humoru jakým byla napsána. Je to veselé, čtivé, a strašně optimistické dílko :)
Důležitý je samozřejmě obsah - dozvíte se o tom, jak praktikovat reiki, něco o hubnutí, o strašidlech, o lesních skřítcích, o astrálním těle a cestování jako astrál, o karmě, atd. Prostě samé zajímavé věci, myslím, že mají k přírodní Angelice dost blízko.

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 srp 2009, 22:29 
Baroni
Baroni

Včera jsem dočetla knihu Karla Pecky Motáky nezvěstnému. Dost realisticky líčí poměry v československých ládgrech v 50. letech - pokud jste někdy viděly seriál Zdivočelá země (s M. Dejdarem v hl. roli) dovedete si to představit. Docela mě zaujalo, jak se některé archetypy a fráze skutečně opakují pořád dokola - cituji z Motáků: "Lidé byli ochotni chcípnout v hladovce, na protest v náhlém afektu odporu, ale ne zbavit se života s rozmyslem, pro nedostatek víry. Bylo třeba hrát tu hru s takovými kartami, které určilo rozdání."
Nepřipomíná vám ta hra s kartami osudu něco z Angeliky? (napovím - Spiknutí stínů)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 srp 2009, 21:38 
Královská rodina
Královská rodina

U mě je to tak, že jsme chtěli s dashou připravit článek o bylinách, esoterice apod. z Angeliky (hm - asi před rokem :evil: :roll: :( ) , dopadlo to tak, že mě to začalo hrozně zajímat. Takže (pokud to čas a děti dovolí) čtu všechno možné o záhadách, esoterice, astrologii (Linda Goodman 8) ), no prostě, co mi kdy přijde na mysl. Takže skáču z knížek na časopisy a zpět, sleduju seriál Angel (kamarádka mě navedla na seriály on-line) (vím, že to je trochu mimo téma, ale on je fakt tak sladký :oops: ), zkouším si vykládat karty...
(To vše pokud možno najednou - když zrovna nepokládám dlažbu s manželem u naší babičky, kterou vyplavila voda - to je jen na okraj pro vykreslení naší báječné dovolené bez dětí :cry: ).

Takže, musím poděkovat dashe, protože jinak bych se asi k těmhle tak zajímavým tématům vůbec nedostala!
A s politování oznámit, že to s článkem asi bude na dlouho vypadat dost bledě. Pokud tedy nebude dasha šikovnější a "uvědomělejší" :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2009, 17:15 
Moderator
Moderator

Tos mi připomněla, Táni, že jsem Jeanne slíbila připravit další článek na dostatečně esoterické konkrétní téma, nechte se překvapit.. :lol: Sice se úplně netýká doby Ludvíka XIV, je to z o něco mladší doby, ale souvisí to s Versailles a Trianonem..
Bohužel je to úplně mimo záběr, o kterém jsme se bavily před tím rokem.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 srp 2009, 17:28 
Moderator
Moderator

Právě jsem četla Alchymistu od Coelho a nedokázala jsem si nevzpomenout na Angeliku - Osobní příběh, touha... část se odehrává v Egyptě, takže mi to připomínalo i Osmana Ferrajiho a celou Nezkrotnou..
Nejsme my už trochu divné, že nám každá knížka připomíná Angeliku?! :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 srp 2009, 20:35 
Markýzové
Markýzové

Já teď čtu další z knih mého oblíbeného Johna Irvinga a ty mi Angeliku nepřipomínají ani vzdáleně :D . Doporučuju navštívit Luxor tady v Praze, už jsem tam koupila dvě knížky, každou za 80,-!!! Mají parádní slevy.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 srp 2009, 22:17 
Hrabata
Hrabata

dasha píše:
Právě jsem četla Alchymistu od Coelho a nedokázala jsem si nevzpomenout na Angeliku - Osobní příběh, touha... část se odehrává v Egyptě, takže mi to připomínalo i Osmana Ferrajiho a celou Nezkrotnou..

Alchymistu jsem četla i poslouchala, ale Angeliku mi to nikdy nepřipomnělo. To spíš Malého Prince od Exupéryho.

Já ještě pořád louskám toho Ludvíka XIV., dávkuju si to po kapkách ať toho co nejvíce vstřebám... no a taky nějak moc nemám času. Musím strašně dělit čas na koníčky . Chjo. To nechci vidět, jak to budu dělat až budu mít děti. To už asi fakt nebudu stíhat vůbec nic...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 srp 2009, 11:16 
Moderator
Moderator

Angie píše:
dasha píše:

Alchymistu jsem četla i poslouchala, ale Angeliku mi to nikdy nepřipomnělo. To spíš Malého Prince od Exupéryho.

Já ještě pořád louskám toho Ludvíka XIV., dávkuju si to po kapkách ať toho co nejvíce vstřebám... no a taky nějak moc nemám času. Musím strašně dělit čas na koníčky . Chjo. To nechci vidět, jak to budu dělat až budu mít děti. To už asi fakt nebudu stíhat vůbec nic...

Toho samozřejmě taky :lol: :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2009, 13:11 
Královská rodina
Královská rodina

Takže som prečítala The Lost Symbol (Stratený symbol) od D. Browna. Prvých sto strán bol pomalý rozbeh, potom to chytilo riadne obrátky, finále s darebákom bolo dobré - aj keď som viac-menej uhádla jeho identitu už v polke knihy, no veľmi ma sklamal záver. Pokojný, vysvetľujúci, nič bombastické, žiadna - aspoň pre mňa - šokujúca myšlienka. Možno to trochu pohne praktizujúcimi kresťanmi, ale podľa mňa význam Starobylých záhad nie je ničím novým, prevratným a neočakávaným. Tiež ma trochu štvalo, že postavy, citujem jedného kritika, "akoby trpeli sociálnou idióciou: nedokážu normálne komunikovať". Ale zasa chápem, že je to Brownov štýl, odhaľovať veci postupne. Ináč je to typický Brown: tajné spoločenstvo, zohavený človek na začiatku knihy, krásna a inteligentná vedkyňa, zlosyn, ktorého chladnokrvnosť a bezcitnosť vás šokuje a hnusí sa vám už v prvej kapitole, lúštenie symbolov, ohrozenie života atď atď. V mojom hodnotení "Langdonovskej trilógie" je teda zatiaľ na konci, hlavne kvôli tomu suchému záveru. Ale na scény topenia Langdona nezabudnem asi do smrti :shock: :shock: :shock: A určite si prečítam aj preloženú verziu, som zvedavá, ako preložia jednotlivé slovné hračky...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2009, 21:05 
Královská rodina
Královská rodina

Musím se přiznat, že jsem zatím nečetla ani jednu knihu, jen jsem viděla filmy v kině. A teď když čtu tvojí recenzi o třetí knížce, tak se ani neodhodlám ke čtení, a počkám na zfilmování :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 říj 2009, 23:58 
Rytíři
Rytíři

Ahoj, já jsem četla od Févala Hrbáče, krásně napsané a hrozně zajímavé a napínavé a pak jsem četla
Nevěsta větru - Drake Shannon a to mi hodně připomínalo Angeliku. A pak i úžasnou rodinnou ságu od Britské autorky Eleanor Alice Burford Hibbert píšící pod pseudonymem jako Jean Plaidy, Philippa Carr a Victoria Holt a díla vyšla:

Miracle At St. Brunos (1972) Zázrak v opatství (1996)
The Lion Triumphant (1973) Vládkyně moří (1997)
The Witch from the Sea (1975) Čarodějka z útesu (1998)
Saraband for Two Sisters (1976) Tanec pro dvě sestry (1998)
Lament for a Lost Lover (1977) Prokleté dědictví (1999)
The Love Child (1978) Cena za život (1999)
The Song of the Siren (1980) Píseň sirény 2000(
The Drop of the Dice (1981) Kostky jsou vrženy(2000)

Tomu kdo rád čte Angeliku by se tato rodinná sága mohla líbit. V každé knize je dcera hlavní hrdniky z knihy předešlé.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2009, 12:22 
Královská rodina
Královská rodina

Iweesz87 píše:
a pak jsem četla
Nevěsta větru - Drake Shannon a to mi hodně připomínalo Angeliku.

a čím konkrétne Ti to pripomínalo Angeliku? Čítala som to už síce dávno, viem, že sa to odohrávalo za čias Karola II., aj zápletku si zhruba pamätám (na hrdinu vymysleli nejakú intrigu a musel ujsť, nie? Tým Ti to pripomína Angeliku?).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2009, 17:07 
Rytíři
Rytíři

Precious:
Tady máš trošku její obsah, nevím trošku mi to připomíná trošku příběh Angeliky, ikdyž je to za vlády Anglického krále Karla II.

Rosa Woodbinová, dcera bohatého amerického plantážníka, proklíná osud, který ji přivedl ke dvoru prostopášného anglického krále Karla II. Tam se musela nedobrovolně provdat za lorda Pierse DeForta, který je sice velmi atraktivní, ale provází ho děsivá pověst a navíc jeho city patří jiné ženě. Dvorské intriky donutí Pierse uprchnout. Jako psanec se stává pirátem a žije pouze pro pomstu těm, kteří ho zradili... včetně jeho krásné manželky. Zakrátko však osud zasáhne znovu - mořská bouře svede jejich cesty dohromady a z Rosy se stává vězeňkyně pověstmi opředeného piráta, kterého kdysi pojala za zákonného manžela. On se mylně domnívá, že ho zradila, jí se příčí postavení zajatkyně. Mohla by mezi nimi i po tom všem vzklíčit láska?

Co myslíš, není to trošku podobné???

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2009, 18:39 
Královská rodina
Královská rodina

Iweesz87 píše:
Precious:
Tady máš trošku její obsah, nevím trošku mi to připomíná trošku příběh Angeliky, ikdyž je to za vlády Anglického krále Karla II.

Rosa Woodbinová, dcera bohatého amerického plantážníka, proklíná osud, který ji přivedl ke dvoru prostopášného anglického krále Karla II. Tam se musela nedobrovolně provdat za lorda Pierse DeForta, který je sice velmi atraktivní, ale provází ho děsivá pověst a navíc jeho city patří jiné ženě. Dvorské intriky donutí Pierse uprchnout. Jako psanec se stává pirátem a žije pouze pro pomstu těm, kteří ho zradili... včetně jeho krásné manželky. Zakrátko však osud zasáhne znovu - mořská bouře svede jejich cesty dohromady a z Rosy se stává vězeňkyně pověstmi opředeného piráta, kterého kdysi pojala za zákonného manžela. On se mylně domnívá, že ho zradila, jí se příčí postavení zajatkyně. Mohla by mezi nimi i po tom všem vzklíčit láska?

:lol: :lol: :lol: áno, keď si prečítaš túto anotáciu, tak sa to na Angeliku dosť dejovo podobá, máš pravdu. Pamätám si, že keď som ju čítala, podobnosť s Angelikou mi na um vôbec nezišla. Asi preto, že ten štýl písania bol iný a predsa to bola len taká typická historická romanca, viac zameraná na lásku, dobrodružstvo a intrigy, ako Angelika. Dodnes si však pamätám, že sa mi zdalo čudné, že všetky dialógy prekladali ako tykanie, keď vieme, že v tej dobe si všetci prísne vykali, nieto ešte tykať kráľovi. BTW, máš rada Drakeovú?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 říj 2009, 19:40 
Rytíři
Rytíři

Precious píše:
Iweesz87 píše:
Precious:

:lol: :lol: :lol: áno, keď si prečítaš túto anotáciu, tak sa to na Angeliku dosť dejovo podobá, máš pravdu. Pamätám si, že keď som ju čítala, podobnosť s Angelikou mi na um vôbec nezišla. Asi preto, že ten štýl písania bol iný a predsa to bola len taká typická historická romanca, viac zameraná na lásku, dobrodružstvo a intrigy, ako Angelika. Dodnes si však pamätám, že sa mi zdalo čudné, že všetky dialógy prekladali ako tykanie, keď vieme, že v tej dobe si všetci prísne vykali, nieto ešte tykať kráľovi. BTW, máš rada Drakeovú?

Já jsem tuhle knížku čatla, když jsem si přečetla Angeliku 6 v 1. Tam to bylo dost okrajové, ale taky jsem to četla. Je pravda, že v této knize Něvěsta Větru si tykali všichni. A tou Drakeovou myslíš koho? Nebo kterou? Ono jich je víc.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]