Právě je 17 lis 2018, 14:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 led 2009, 19:23 
Markýzové
Markýzové

Já Věčnou Ambru taky četla a vždycky jsem si říkala, že mi pojetí charakteru filmové Angeliky mnohem víc sedí na Ambru než na Angeliku, spíš jakoby to bylo o Ambře zasazené do světa Angeliky, asi se tvůrci spletli :D . Přečetla jsem si ty komentáře a zajímavé je, že si taky nejvíc pamatuju tu pasáž s epidemií :D . Už jsem to četla hodně dávno. To byl asi jediný okamžik, kdy jsem ji vzala trošku na milost, jinak Ambru jako charakter nemusím, ale kniha byla poutavá, to jo :D .

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 led 2009, 19:59 
Markýzové
Markýzové

No já bych chtěla přečíst i to pokračování ale ty knihy se nedají sehnat ...to je jako s Angelikou...nikde nic( nepočítám ty nové díly na trhu)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 led 2009, 21:57 
Královská rodina
Královská rodina

Z Ambry si také pamatuji tu epidemii, ale nejvíc mě zaujal snad konec. Jak mluví o svých šatech a co pro ní znamenají. Tam se mi asi líbila opravdu nejvíc.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 led 2009, 10:22 
Markýzové
Markýzové

Bylo hrozně smutné jak byla zoufalá, že má manželku, a že ji miluje a je schopen zničit vztah k ní...Jak ze zoufalství přišla za ní, a všechno ji pověděla. V tu chvíli to Bruce uslyšel a zařval její jméno. Přišlo mi smutné, že ze zoufalství ho napadla a prala se s ním, což skončilo tím, že ji škrtil zaslepen zlostí...bože, nechtěla bych být v její kůži...zachránila mu život, když měl mor, čekala na něj když šel do války a on se ji tak krutě odvděčil...nojo, chtěla víc než mohla mít

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 led 2009, 15:12 
Královská rodina
Královská rodina

Priznávam sa, Ambru som nečítala. :oops: Čo je horšie, začala som ju čítať, ale vôbec ma neoslovila. Vraveli mi, že je to čosi podobné ako Angelika, ale nejak som sa nemohla do toho dostať. A keď vravíte, že to má taký podobný koniec ako Odviate vetrom, tak som asi o nič neprišla, nie? Zvlášť keď mám rada happy endy. (BTW, Odviate vetrom sa mi páčilo aj napriek smutnému koncu.)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 led 2009, 16:22 
Markýzové
Markýzové

Počkat počkat...ono to má i nemá otevřený konec...teh hl. příběh o kterém mluvíme sice napsala Kathleen WINSOR a konec udělala otevřený...ale tento příběh dopsali 2 autorky až do konce (Joan Seymour a Kathleen Stadford)...takže není otevřený konec

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 led 2009, 00:27 
Markýzové
Markýzové

No tak Jih proti severu (nebo obráceně?)taky dopsal někdo jiný potom...četla sjem to, ale to už není to ono.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 led 2009, 09:35 
Markýzové
Markýzové

To je asi jak u které knihy...někde je lepší volné pokračování, někde ten úvodní první díl..
Ale možná je to jako u filmů-vždycky 1. díl nadchne...a ty další jsou jen odvar :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 led 2009, 10:22 
Královská rodina
Královská rodina

Andrej píše:
No tak Jih proti severu (nebo obráceně?)taky dopsal někdo jiný potom...četla sjem to, ale to už není to ono.

pokračovanie Gone with the wind napísala Alexandra Ripley pod názvom Scarlett (aké originálne, však? :D ). Štýl bol myslím zachovaný, ale niektoré veci - hlavne ten romantický záver (myslím romantický nielen čo sa lásky týka, ale romantický ako žáner - vzbura, smrť, láska atď) boli trošku už od veci.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 led 2009, 11:23 
Markýzové
Markýzové

Dala jsem si inzerát na bazar knih, že chci pokračování Ambry....tak jsem byla šťastná, že mi někdo poslal mail, že by mi prodal knihy...3. díl Věčné Ambry a volné pokračování s názvem Lady Sussana( což je asi o její dceři)...jo, pak přišlo na cenu a chce 500 Kč....Já nevím, přijde mi to přemrštěný...Když normálně románová kniha v obchodu stojí kolem 200 kč( a jsou nové) a za nějaké 2 starší 500...asi proto, že se to nedá sehnat...možná se pozeptám v knihovnách...pak když tak napíšu, zda to nylo horší

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 led 2009, 19:19 
Rytíři
Rytíři

Já jsem si ted našla novou knížku a jhsem z ní absolutně nadšená. Stopařův průvodce po Galaxii :D IOpravdu skcělá kniha. No ještě jsem se nedavno dostala k červenýmu trpaslíkovy ... :D , ale ten mě tolik nevzal jako serial...
Ambra?? O te slyším poprvý :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 led 2009, 19:57 
Moderator
Moderator

Helča píše:
Já jsem si ted našla novou knížku a jhsem z ní absolutně nadšená. Stopařův průvodce po Galaxii :D IOpravdu skcělá kniha. :

Myslíš tu knížku z vydavatelství Votobia, která je koncipovaná jako rozhovor s feťáky? Myslím, že se tak jmenovala, dělala jsem z ní kdysi referát na seminář Prevence závislosti :roll: :o

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 led 2009, 09:13 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Helča píše:
Já jsem si ted našla novou knížku a jhsem z ní absolutně nadšená. Stopařův průvodce po Galaxii :D IOpravdu skcělá kniha. :

Myslíš tu knížku z vydavatelství Votobia, která je koncipovaná jako rozhovor s feťáky? Myslím, že se tak jmenovala, dělala jsem z ní kdysi referát na seminář Prevence závislosti :roll: :o

Já znám tu verzi - jak chtěli hlavnímu hrdinovi zbořit široko daleko jediný dům kvůli dálnici, a následně pak byrokrati ve vesmíru chtěli zlikvidovat celou Zeměkouli kvůli mezigalaktické dálnici.
Viděla jsem to zfilmované a bylo to úžasné - všem doporučuju.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 led 2009, 21:15 
Markýzové
Markýzové

Dočetla jsem moc pěknou knížku - Gejšu od Arthura Goldena. Moc se mi líbila, je to alespoň pro mě úplně neznámý svět, nikdy jsem nic o Japonsku a ze života gejš nečetla. Takže můžu jen doporučit :D .

Předmět příspěvku: Publikace o Francii
PříspěvekNapsal: 07 úno 2009, 14:29 
Baroni
Baroni

Chtěla bych se zeptat skalních fanynek Angeliky a Francie vůbec, znáte nějaké fotografické publikace o Francii? Dívala jsem se po knihkupectvích, zahlédla jsem jen knížky o Louvru a Paříži, v knihovně jsem si půjčila zas jen o Paříži, a pak jednu sice o Francii, ale to je spíš zeměpisná kniha než umělecká fotopublikace. Určitě bych se mohla pokusit o meziknihovní výpůjčku, jenže to bych musela znát minimálně název konkrétní knihy a autora :? . Narazili jste někdo na krásnou výpravnou knížku, kde by bylo všecko od Versailles až po Toulouse, Poitou a La Rochelle?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina