Právě je 17 říj 2018, 19:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 čer 2008, 16:53 
Markýzové
Markýzové

ÁÁÁÁha..tak to jsem to viděla ve zkrácené podobě :cry:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Oblíbené historické filmy a seriály
PříspěvekNapsal: 15 čer 2008, 12:59 
Rytíři
Rytíři

Já miluji historické filmy: Quo vadis (Polsko), Jméno růže, Interwiev s upírem (spíš fantazie, ale super), samozřejmě Angeliku(neodpovídá realitě, ale to mi nevadí), Cech panen kutnohorských, Tři mušketýři, Titanic (pohádka), Goyovy přízraky (ušly), Oldřich a Božena (rež. O. Vávra), Noc na Karlštejně (Podskalského muzikál podle Vrchlického veselohry), Ohněm a mečem (Polsko), Legenda o lásce (režisér V.Krška) a mnoho dalších a dalších. Také jsem v dětství viděla úžasný italský seriál Trůn Borgiů a nedávno na HBO Tudorovce a předtím Řím (také běžel na ČT 1).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 čer 2008, 17:49 
Markýzové
Markýzové

Všechno, co jsi vyjmenovala se mi také líbilo...ale nejvíc mě prostě dostal film Ohněm a mečem, teda spíše jedna postava v něm- Jurko Bohun http://www.filmpolski.pl/z1/45o/24945_1.jpg
http://gfx.filmweb.pl/ph/01/37/137/314.1.jpg
http://www.filmpolski.pl/z1/80i/7180_71.jpg
http://mestvinus2.webpark.pl/Grafika/IvanBohun.jpg

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 čer 2008, 18:39 
Rytíři
Rytíři

Ten se mi také moc líbil, mám pro polské herce slabost; hlavně ten konec byl úžasný. jak tam odjel na koni hlavní padouch do stepi a zmizel v dáli...Také se mi líbili oba Poláci v českém snímku Je třeba zabít Sekala; nejvíc asi Sekal.;byl prostě charizmatický padouch (Boguslav lLnda).
Děkuju za webový stránky a krásný fotky! To je ten , který na konci odjel na koni do stepi, byl prostě úžanej !

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 čer 2008, 19:39 
Markýzové
Markýzové

To jo, a když nasedl na toho koně a otočil ho, jak se za ní ještě otáčel...ach. Ještě se mi líbila scéna jak hrál na balalajku
http://www.youtube.com/watch?v=mW0tfC0FA-A

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 črc 2008, 10:53 
Královská rodina
Královská rodina

čoskoro prichádza do kín veľkofilm Bathory, o neslávne známej čachtickej panej, ktorá sa vraj kúpala v krvi :shock: Na Slovensku má premiéru 10. júla, v Česku neviem, ale majú ho hrať na festivale v Karlových Varoch. A jednu z úloh stvárňuje Hans Matheson, jeden z našich návrhov na Básnika. Už sa teším, Jakubiskove filmy sú poväčšine dobré.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 črc 2008, 10:59 
Královská rodina
Královská rodina

Alex píše:
Nevím, jestli se tu o tom už nemluvilo, ale viděli jste Pokání?

Videla. Joe Wright nezaprie svoj rukopis (masová vojenská scéna pri mori), ale Pokánie bohužiaľ nie je Pýcha a predsudok

:( Záver bol brutálny, uznávam. Musela som si ho pustiť dvakrát. :shock:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 črc 2008, 11:04 
Markýzové
Markýzové

Precious píše:
:( Záver bol brutálny, uznávam. Musela som si ho pustiť dvakrát. :shock:

Já jsem věděla, že nebude happyend :lol: , ale celou dobu jsem tak nějak doufala, že by to mohlo dopadnout alespoň trochu dobře... Ale ten závěr je dokonalý :wink: . A mně ten film přijde zajímavý i z hlediska: Co se může stát, když...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 črc 2008, 10:41 
Královská rodina
Královská rodina

takže som po vyše roku bola v kine - na Báthoryčke. Ku kvalite filmu sa nebudem vyjadrovať, nie som odborník, u nás to má veľký úspech, v Česku asi tiež, však? Ale Hans Matheson ako Caravaggio bol chutnučký, na jednej strane by som mu toho Básnika Špinu dala zahrať (chudobní umelci mu očividne idú), na druhej strane ho je ozaj škoda :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 črc 2008, 15:13 
Královská rodina
Královská rodina

Precious píše:
takže som po vyše roku bola v kine - na Báthoryčke. Ku kvalite filmu sa nebudem vyjadrovať, nie som odborník, u nás to má veľký úspech, v Česku asi tiež, však? Ale Hans Matheson ako Caravaggio bol chutnučký, na jednej strane by som mu toho Básnika Špinu dala zahrať (chudobní umelci mu očividne idú), na druhej strane ho je ozaj škoda :D

Tak jsem na Bathory už také byla. A musím se přiznat, že se mi to moc líbilo (a to nemá nic co dělat s tím, že jednu z dcer, pochopitelně tu hezčí - Annu, hrála jedna moje známá :D ). Měla jsem nejprve výhrady k těm technickým vynálezům mnichů, ale budiž. Hlavní hrdinka byla úžasná, a Rodena prostě musím zbožňovat i když hraje lumpa.
A s Tvým návrhem Caravaggia na básníka Špínu bych také souhlasila - je opravdu slaďoučký :oops: .

Jinak Bathory bych doporučila, stejně jako nového Indiana Jonese (jsem si vědomá, že jsou to dva rozdílné filmy - nesrovnávám, ani nestavím vedle sebe :wink: ). Potěšilo mě, že z Indiany nedělali mladíka, ale spíš otce (nepíšu schválně tatíka, byť by se to rýmovalo!), a je to pěkná akční Jonesovka na jakou jsme zvyklí, s pěknými efekty.

Ještě bych pro vás měla tip na jeden film. Není historický, a teď jsem ho viděla na DVD. Je to Poslední tanec s Patrickem Swayzem - jestli chcete vidět něco naprosto nabitého city, které jsou ztvárněné tancem - moderním (a to opravdu na hodně vysoké úrovni. Tím chci říct, že Hříšňák je opravdu slabý čajíček - a i jiná káva!) - tak si to rozhodně půjčte. Jediná výhrada by možná mohla být ta, že potom budete chtít tančit také. Takže radím, podívat se na to v klidu večer (či spíše v noci), abyste si pak mohly v klidu zatančit :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 črc 2008, 11:40 
Královská rodina
Královská rodina

a ktorú Annu, dieťa alebo dospievajúcu slečnu?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 črc 2008, 14:45 
Královská rodina
Královská rodina

Tu slečnu. Má tam dlouhé hnědé vlasy.
Jmenuje se Ester Honysová - je i v titulkách. Prošla konkurzem (není herečka), a doma mají trochu dusno. Protože Esterka je z dvojčat - a sestru nevybrali. Takže si to dovedete představit :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 črc 2008, 22:36 
Markýzové
Markýzové

Už jsem taky zhlédla Bathory a popravdě nevím, co si o tom mám myslet :shock: . Zdálo se mi, že si celý film hraje na něco, na co nemá :evil: . Zkrátka mě to moc nenadchlo...

Herci ale byli skvělí :wink: . Obzvlášť Roden a Frielová.

Ale Hans Matheson mi byl tak nesympatický, jako málokdo :oops: . Na Básníka se mi opravdu vůbec nehodí. Nevím jestli je cílem, aby byl básník přeslazený model... :?

Naposledy upravil Alex dne 01 srp 2008, 09:20, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Ohněm a mečem
PříspěvekNapsal: 31 črc 2008, 23:29 
Rytíři
Rytíři

[quote="Simonamafia"]Hrozně doporučuju film Ohněm a mečem(maj ho v levných knihách-49kč-2 díly)
Nádhera, bere to až dech, a jak tam kozák Bohůn zpívá-srdce se mi až zastavilo
http://www.youtube.com/watch?v=mW0tfC0F ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=nTY3EKKb1gA[/quote]

Ahoj,
zase jsem ten film viděla a doslova mě nadchl, hlavně kozák Bohun je nádhernej, Fátiha :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 srp 2008, 11:40 
Královská rodina
Královská rodina

Alex píše:
Už jsem taky zhlédla Bathory a popravdě nevím, co si o tom mám myslet :shock: . Zdálo se mi, že si celý film hraje na něco, na co nemá :evil: . Zkrátka mě to moc nenadchlo...

Herci ale byli skvělí :wink: . Obzvlášť Roden a Frielová.

Ale Hans Matheson mi byl tak nesympatický, jako málokdo :oops: . Na Básníka se mi opravdu vůbec nehodí. Nevím jestli je cílem, aby byl básník přeslazený model... :?

aj ja som mala z Bathory podobný pocit - príliš veľa vecí chceli stihnúť za krátky čas.
Hansa sme na Básnika navrhovali, ale ja si nemyslím, že by bol naň fajn. Áno, napísala som, že by sa hodil, keďže mu umelci idú, ale keďže je Básnik väčšine nesympatický, nemôže ho hrať taký fešák ako Hans. :wink: Bettany je podľa mňa akurát, Hansa je škoda.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]