Právě je 19 říj 2018, 18:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 led 2009, 23:27 
Markýzové
Markýzové

Iweesz87 píše:
Ta králova přízeň mi přijde podobná jako The Tudors, co dávají teď na nově každá pátek. Taky je tam Jindřich III. a Anna Boleyn.

Aby taky nebylo, když se to oboje týká stejného tématu a snaží se to držet historických událostí... 8)

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 čer 2009, 10:46 
Hrabata
Hrabata

Tak co se týče těch dobově starších tak také "Jih proti Severu" a návazující "Scarlett". Z té doby se mi líbil také seriál s Partickem Swayzym a Lesley-Anne Downovou "Sever a Jih". Osídlování nového světa pak "Poslední Mohykán" a "Šarlatové písmeno". Také "Piano" byl zajímavý film. Naposledy jsem asi viděla "Aféru s náhrdelníkem", no a pak samozřejmě různé zpracování "Tří mušketýrů" nebo "Hrabě Monte Cristo" čí "Železná maska". Na víc si asi zrovna teď nevzpomenu.

Teď jsem si vzpomněla ještě na dalekou minulost. Hrozně moc se mi líbil velkofilm "Kleopatra" . A i když to nemá zrovna s historií až tak moc společného, ujížděla jsem na seriálu "Xena" . No a když ještě zašátrám v paměti, tak třeba ze seriálů "Dr. Quinnová" (zásadně v originále, dabing je otřesný). A co takhle "Návrat Sommersbyho"?

PříspěvekNapsal: 20 čer 2009, 17:55 
Rytíři
Rytíři

Miluju Historické filmy o pirátech a a námořních bitvách.Nebylo by na škodu,kdyby nějaký skutečně dobrý režisér,natočil filmy,od Julese Verna.Např:15letý kapitán apod.Některé natočené jsou.Většinou jde o Americké filmy,které bohužel svým dějem a filmovými efekty,nejsou příliš dobré.Francie a Itálie,Rusko,občas i Německo,..jsou země,které používají více rozumu a málo to zazdívají filmovými efekty.Proto jsou takové filmy nadprůměrné.

PříspěvekNapsal: 20 čer 2009, 21:41 
Markýzové
Markýzové

Flying-Dutchman píše:
Miluju Historické filmy o pirátech a a námořních bitvách.Nebylo by na škodu,kdyby nějaký skutečně dobrý režisér,natočil filmy,od Julese Verna.Např:15letý kapitán apod.Některé natočené jsou.Většinou jde o Americké filmy,které bohužel svým dějem a filmovými efekty,nejsou příliš dobré.Francie a Itálie,Rusko,občas i Německo,..jsou země,které používají více rozumu a málo to zazdívají filmovými efekty.Proto jsou takové filmy nadprůměrné.

Je pravda, že námočnických filmů obecně moc není a natož kvalitních. Pamatuju si, že jsem sledovala sérii Hornblower, docela se mi tehdy líbila, ale to je tak nějak všechno, co mi nějak utkvělo v paměti.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 zář 2009, 20:24 
Markýzové
Markýzové

Tak mám další tip na film, možná, že jste ho už některá viděla a zbytku doporučím. Piráti na vlnách! Neskutečně pozitivní film, po kterém jsme odcházeli z kina téměř v euforii, což se mi dlouho nestalo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 zář 2009, 20:48 
Moderator
Moderator

Andrej píše:
Tak mám další tip na film, možná, že jste ho už některá viděla a zbytku doporučím. Piráti na vlnách! Neskutečně pozitivní film, po kterém jsme odcházeli z kina téměř v euforii, což se mi dlouho nestalo.

Mě už se hlavně dlouho nestalo ani to, že bych odcházela z kina :shock: :cry: Ale jinak díky za tip, uvidíme, co s tím..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 zář 2009, 21:42 
Markýzové
Markýzové

Andrej píše:

Souhlasím :wink:. Viděla jsem v pondělí, abych se takříkajíc rozloučila s prázdninami (to byla páni rozlučka!). Dodalo mi to spoustu energie a hlavně neuvěřitelně dobrou náladu :-).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012, 09:05 
Moderator
Moderator

Pokud se týká tolik očekávané adaptace, ať mi nikdo neříká, že to nejde. Kdyby Zeitoug natočil Angeliku stejně bravurně, jako Claude Berri Pagnolovy romány Živá voda a Manon od studánek, stal by se z něj pro mě režisérský pánbůh :shock: :D .
Pagnol je pro mě další srdeční záležitost a u filmů prostě NECHÁPU, jak se u podařilo něco tak neuvěřitelného.. postavy, výprava... je jen zostření mých představ při čtení knížek. Naprostý orgasmus. Doporučuji!!

http://www.csfd.cz/film/12058-jean-od-floretty/

http://www.youtube.com/watch?v=V44E_YanQsg

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]